Nesrećnici, evo mene

JAGGE®™

Zainteresovan član
Poruka
276

Na pragu dna,stojim umoran i sam,
od bola polomljen i iznuren,
svuda vlada noć,ja odavno nemam moć,
nemam snage kao pre da se bolu oduprem.
Ljubav je glad što progoni mene sad,
što mi ruši mirne sne,nemam gde,
a ja mlad,nemam kome ići sad,
sav od bola polomljen,od svih ostavljen.

Imam vas,da međ vama tražim spas,
makar trunku utehe,za mene,
ne mogu sam da ugasim bola plam,
bar na tren da bez tuge ostanem.
Teško je to,kad te goni neko zlo,
a čovek je sam i od svega umoran
i nema gde da pobegne od sudbine,
bar na tren tugu da slomi,od bola se zakloni.

Otvorite vrata ta,među more i lakog sna,
vrata bez stakla,ispred pakla,
pakao je znam i za vas svaki dan,
ali barem sa vama neću biti sam.
I ako je večna noć,više ljudi,veća moć,
a ta moć za hiljadu i jednu noć,
nateraće tugu da stane,nekome da svane
i nesrećnih biće manje no lane.

Z.Jović
 
najgore je biti zaljubljen u nekoga kome uopste nije stalo do tebe, a da te usput zeza i drzi u neizvesnosti, dok si ti spreman da mu pruzis sve, a uzvraca ti se kao da si poslednje **vno.

Sto je vise teklo vreme
otrov se sirio kroz moje vene.
Taj bol koji nosim u sebi
ostao je da govori o tebi.
ovu bolest otkloniti ne mogu
jer sam sve pokusala,
i tako da mi je
i krv skoro stala.

Da umrem bi bilo bolje,
no da mucim svoju dusu
kroz koju se teret sliva,
i zauvek u dusu uliva.
Gledam slike i placem sama,
moje ranjeno srce je obuzela tama.
iz te tame izroniti ne mogu,
jer mi nema ko pomoci da prebrodim,
ovu tugu koja je dosla slucajno jedne tmurne noci.

Suze da prolivam nad tobom vise ne mogu,
jer kise sam lila,
i kroz oblake grmila,
ali time nisam tebe u moj zivot vratila!
 

Uh što imate smisao za poeziju.Prosto za ne poverovati.
Smederevka,tebi svaka čast,a ti iz NS-a,voleo bih da znam o kakvim se to jagodicama radi.Verovatno je u pitanju nešto što samo u Vojvodini uspeva?Samo ih ti zalivaj i nedopusti im da uvenu,naravno,da ih trebaš uzgajati u svojoj sobici,jer vani je hladnije no što to njima godi.Upstalom,ko sam ja da učim jednog Vojvođanina o uzgajanju?
A ti devojko koja za sebe zamišljš da si u centru sveta,baš me zanima gdese to nalazi i na koji se način meri.Od Griniča ili od polova,a možda i od ekvatora?Istina,nisam geometar,ali uz tvoju pomoć siguran sam da bih se snašao.
 
Zasto sam te srela,
kada znam da nisam smela.
Naudila sam svojoj dusi,
i presekla srce na tri dela.
Svaki deo me boli sve jace i jace,
gore no sto mi dusa place.

Kada suzu pustim jos je gore,
misli me vode do tvoje srece,
ali sta mogu kada me ona nece.
Srce svoje pruzam tebi,
da vidis bol koji nosim u sebi.
Da ga skines i zauvek prekines,
ali to ne vredi jer ti dusa tugu sledi.

Zastani sad i reci mi,
da li da skinem sve ove lazne uspomene nase,
da li da vratim srce moje,
koje ne moze bez ljubavi tvoje?


* Mi smo samo romanicne duse, uzivamo dok mozemo :)
 
"A ti devojko koja za sebe zamišljš da si u centru sveta,baš me zanima gdese to nalazi i na koji se način meri.Od Griniča ili od polova,a možda i od ekvatora?Istina,nisam geometar,ali uz tvoju pomoć siguran sam da bih se snašao."

"NEPISMENI" ZNAS I ZASTO TO KAZEM!!!!
Za mene je centar sveta uvek tamo gde se trenutno nalazim!!! A ti kao mutav pa ne znas gde je to?! Romantika nije samo poezija kao sto ti mislis, a jos manje je kukanje!!! Geometar ocigledno da nisi, ali kukas za medalju, svaka ti brate cast!
 

Nemam nameru da se pepirem sa tobom na ovom forumu,jer očigledno je da si osoba koja uvažava samo svoja poimanja.O romantici mi nemoj pričati,jer zasigurno o njoj mnogo više znam no ti.
Uostalom,dokaz tome je upravo i ova tužna pesmica za koju ti tvrdiš da je samo neka vrsta kukanja.Da si romantična kao što tvrdiš da jesi i sama bi do takvog zaključka došla.
Vidim da prihvataš samo pozitivne strane romantike.Ono što se jednom rečju naziva bajka.
Lako je posmatrati zvezde,slušati ptice u noći,lavež pasa u daljini,zalazak sunca iza horizonta,uočiti kao rose u travi ili šetati cvetnim prostranstvima.Sve je to prokleto lako i nedao ti Bog da spoznaš i oni tužnu stranu romantike.Ne,neću ti pisati o njoj,jer ti to očigledno nikada ne bi umela da shvatiš.Uostalom,teorija o romantici ne postoji,a poimanja mogu biti različita.
Pozdrav i molim te,bez daljih vređanja.
 
Charolij@:
"NEPISMENI" ZNAS I ZASTO TO KAZEM!!!!
Za mene je centar sveta uvek tamo gde se trenutno nalazim!!! A ti kao mutav pa ne znas gde je to?! Romantika nije samo poezija kao sto ti mislis, a jos manje je kukanje!!! Geometar ocigledno da nisi, ali kukas za medalju, svaka ti brate cast!


neeeemoj
ja se lepo uklapam
:cry: kao fora
ma ono kao imash ulogu kritichara ali daj neki pimer
 
JAGGE®™:

Nemam nameru da se pepirem sa tobom na ovom forumu,jer očigledno je da si osoba koja uvažava samo svoja poimanja.O romantici mi nemoj pričati,jer zasigurno o njoj mnogo više znam no ti.
Uostalom,dokaz tome je upravo i ova tužna pesmica za koju ti tvrdiš da je samo neka vrsta kukanja.Da si romantična kao što tvrdiš da jesi i sama bi do takvog zaključka došla.
Vidim da prihvataš samo pozitivne strane romantike.Ono što se jednom rečju naziva bajka.
Lako je posmatrati zvezde,slušati ptice u noći,lavež pasa u daljini,zalazak sunca iza horizonta,uočiti kao rose u travi ili šetati cvetnim prostranstvima.Sve je to prokleto lako i nedao ti Bog da spoznaš i oni tužnu stranu romantike.Ne,neću ti pisati o njoj,jer ti to očigledno nikada ne bi umela da shvatiš.Uostalom,teorija o romantici ne postoji,a poimanja mogu biti različita.
Pozdrav i molim te,bez daljih vređanja.

Ja nisam vredjala! Vredjao si ti!
"A ti devojko koja za sebe zamišljš da si u centru sveta,baš me zanima gdese to nalazi i na koji se način meri.Od Griniča ili od polova,a možda i od ekvatora?Istina,nisam geometar,ali uz tvoju pomoć siguran sam da bih se snašao."

To sta je meni Bog dao ili uzeo nije ni vazno, samo hocu da kazem da od kukanja niko nema nista. Ljudi posle nesrecnih ljubavi treba da budu srecni i zahvalni zato sto su uopste imali priliku da dozive veliku ljubav. Verujem da je svako od nas bar jednom bio nesrecno zaljubljen i verujem da sve ide sa godinama. Covek moze da
ostane dete, ali sazri iznutra hteo to ili ne.

Kazes: "Lako je posmatrati zvezde,slušati ptice u noći,lavež pasa u daljini,zalazak sunca iza horizonta,uočiti kao rose u travi ili šetati cvetnim prostranstvima..."

Lako je ako je covek dovoljno mudar da vidi to, da ne bude gluv i slep, da ne zivi u proslosti i da jednostavno shvati da se stvarno samo jednom zivi i da je zivot prekratak za zaljenje, kukanje i zivot u proslosti.

...Ovde je stajalo davno nekadasnje kukanje, ali stvarno me je sramota da ostane tu!! He!

Toliko prijatelju!
 
neeeeee ma gotiva je
ono svi pishemo poneshto....kao patetika
ostavish pa napisesh novu kao bolja je
pa posle mozes da vidish obe
eno mene je sramota gornje dve poruke ali neka ih
josh nekih mi je kao glupo ali to jen ekad faza moram da prevazidjem
 
Pa stvarno mislim da ste ga preterali. Prepirete se oko gluposti.Ne mogu svi ljudi da shvate pojam romantike na isti nacin, i ne mozete da nadmecete vase misljnje drugim ljudima, prvenstveno zbog toga sto mozda ti ljudi i ne zele da ga cuju. Sto se tice poezije, ne shvataju je svi isto. A ne bi se za dzabe zvala lirika- pasma u kojoj se ispoljavaju svoja osecanja! A moze se i svrstati u romantiku! A veruj mi i ti ces da okusis tu vocku, jer svaki covek ima osecanja, i ne moze toliko da ih prikriva, i ne moze da ne prodje bez nekog poraza, a bolje receno pobede.*tumaci kako hoces* A ako zelis da se svadjas idi na neki drugi forum, nije ovo mesto za tebe, jer ipak stoji naslov teme, a nesto nisam primetila da u naslovu stoji * vredjajte, i svadjajte se do mile volje* !?
 

Back
Top