Crnogorski konzulat u Vojvodini

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Podgorica planira predstavništvo Crne Gore u Vojvodini kao odgovor Srbiji za Herceg Novi. Konzulat u Novom Sadu, Vrbasu ili u Lovćencu, pišu "Večernje novosti".

Budu li se saglasila ministarstva spoljnih poslova Srbije i Crne Gore, Crnogorci koji žive u Vojvodini u prvoj polovini iduće godine imaće svoj konzulat.


Zamisao je još u fazi inicijative koju je još pre tri godine crnogorskom Ministarstvo inostarnih poslova uputilo Udruženje Crnogoraca "Krstaš" iz Lovćenca, u Bačkoj.

Uslovi za to, kako se procenjuje, sazreće tek pošto za nekoliko meseci bude otvoren srpski konzulat u Herceg Novom.

Dragan Đurović, pomoćnik crnogorskog šefa diplomatije, kaže za "Novosti" da je to pitanje političke odluke.

"Nismo još uputili zvaničan zahtev MIP Srbije, ali smatramo da bi po principu reciprociteta, posle otvaranja srpskog konzulata u Herceg Novom, bilo logično da i mi dobijemo takvo predstavništvo u nekom od mesta u Vojvodini", kaže on.

U političkom vrhu Vojvodine, međutim, nemaju saznanja o eventualnom crnogorskom konzulatu. Dušan Elezović, predsednik pokrajinskog odbora DS, kaže da takva ideja do sada nigde,zvanično, nije pominjana. On demantuje i spekulacije o navodno pripremljenim lokacijama u Novom Sadu.

"Ali, ako se ministarstva Srbije i Crne Gore budu dogovorila, mi ćemo svakako pomoći da se to i realizuje", kazao je Elezović.

U Vojvodini živi 35.000 Crnogoraca, što je više od polovine ukupnog broja u ostalim delovima Srbije, tvrde u "Krstašu".

http://www.sumadijapress.com/index-p66-ni6866-c66.html
 
Најбоље у Ловћенцу. :ok:

Да направимо од тог опустелог села макар туристичку атракцију, заједно са оним храмом ЦПЦ који уместо олтара има шанк. :hahaha:
 
Гласам за Ловћенац, то место има најбоље услове: 1. Тамо је највише Црногораца на једној територији; 2. Сви говоре црногорским језиком, па ће уштедети на преводиоцима; уџбенике ће моћи генерације да наслеђују ( када их биду набавили ); 3. Чуваће и развијати свој културни и сваки други идентитет лако јер су на окупу; 4. Развиће и своју издавачку делатност; 5.Отвориће одељења оних факултета из Црне Горе који ће доприносити очувању свега што процене да је битно за њихов национални идентитет итд и тсл. Неће они ( ваљда ) бити као Србија, па да отворе конзулат у месту у којем...Уосталом, не морам све да кажем. Зна се ко чини већину становништа у Херцег Новом. Иначе, господин Елезовић увек побеђује на Грбавици ( део Новог Сада ).
 
Гласам за Ловћенац, то место има најбоље услове: 1. Тамо је највише Црногораца на једној територији; 2. Сви говоре црногорским језиком, па ће уштедети на преводиоцима; уџбенике ће моћи генерације да наслеђују ( када их биду набавили ); 3. Чуваће и развијати свој културни и сваки други идентитет лако јер су на окупу; 4. Развиће и своју издавачку делатност; 5.Отвориће одељења оних факултета из Црне Горе који ће доприносити очувању свега што процене да је битно за њихов национални идентитет итд и тсл. Неће они ( ваљда ) бити као Србија, па да отворе конзулат у месту у којем...Уосталом, не морам све да кажем. Зна се ко чини већину становништа у Херцег Новом. Иначе, господин Елезовић увек побеђује на Грбавици ( део Новог Сада ).

Herceg Novi
Izvor: Wikipedia
Demografija
Popis 2003: Ukupno 33.971;
Srbi 17.818 ili 52,45%;
Crnogorci 9.651 ili 28,41%;
Muslimani 218 ili 0,64%; Albanci 25 ili 0,07%; Hrvati 831 ili 2,45%; Bošnjaci 89 ili 0,26%; Romi 290 ili 0,85%; Ostali 1.350 ili 3,97%; Nisu se izjasnili 2.800 ili 8,24%; Bez podataka 899 ili 2,65%.

Хвала лепо и довиђења.
 
Гласам за Ловћенац, то место има најбоље услове: 1. Тамо је највише Црногораца на једној територији; 2. Сви говоре црногорским језиком, па ће уштедети на преводиоцима; уџбенике ће моћи генерације да наслеђују ( када их биду набавили ); 3. Чуваће и развијати свој културни и сваки други идентитет лако јер су на окупу; 4. Развиће и своју издавачку делатност; 5.Отвориће одељења оних факултета из Црне Горе који ће доприносити очувању свега што процене да је битно за њихов национални идентитет итд и тсл. Неће они ( ваљда ) бити као Србија, па да отворе конзулат у месту у којем...Уосталом, не морам све да кажем. Зна се ко чини већину становништа у Херцег Новом. Иначе, господин Елезовић увек побеђује на Грбавици ( део Новог Сада ).

:think: Ko?
 
На жалост јесам, свашта може овде да се прочита...
Па и попис сам му дао али не одговара, у ствари не знам ни шта је хтео да каже...
А зашто ме то питате ако није тајна?

Što si meni odgovorio Marsovci na pitanje koje sam njemu postavio. Btw nisam video da si mu već odgovorio.
 
Što si meni odgovorio Marsovci na pitanje koje sam njemu postavio. Btw nisam video da si mu već odgovorio.

Па он не одговара ни на мој попис ни на Ваше питање,
а после оног поста његовог овај мој одговор се просто намеће.
Нисам мислио ништа лоше извињавам се.
 
" ... kao odgovor Srbiji za Herceg Novi "

a sto fali tome da je konzulat u herceg novom?
dunno.gif
 
Ето, Херцег Нови је град са већинским српским становништвом и зато је тамо конзулат Србије. У Ловћенацу су најбројнији Црногорци. Дакле: Црногорски конзулат треба да буде у Ловћенцу. Што се тиче Боке, ствар је сасвим другачија, авај.
 

Back
Top