Муштулук

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
Овај догађај се одиграо пре извесног времена...

Оду неки моји другари на једну свадбу као изасланици једног игумана на свадбу једног мог и њиховог колеге.
И кад је дошао ред на њих да наруче песме, направи се ту неки списак лепих народних песама. Наравно, те песме су највљиване у име манстира. Међутим, како је један од њим мангуп и вртиреп он тајно оде и допише следећу песму на списак
(надам се да ради линк)... :)
И онда је настало поприлично велико изненађење међу њима кад се зачула та песма.

Наравно, овај догађај сам по себи би био безначајан да након тога кум није дошао уплакан и захваљивао им се јеру су наручили ту песму говорећи како је он сам имао жељу да је наручи али не и храбрости...

И, сад, питам се ја, какав је то кум?


Како бисте ви реаговали да вам неко тако близак наручи такву или сличну песму на свадби?

Напомена, кум није из наше бранше. Мислим да је правник.
Обавезно одслушати рефрен... :)
 
lepo, iskreno, shta fali :))

Искрено, то је један од ретих ствари које су мене погодиле.
Мислим, у реду је да се он борио за њу пре венчања али тад све стаје.
Пријатељева жена је пријатељева жена, особито кума...
 
Овај догађај се одиграо пре извесног времена...

Оду неки моји другари на једну свадбу као изасланици једног игумана на свадбу једног мог и њиховог колеге.
И кад је дошао ред на њих да наруче песме, направи се ту неки списак лепих народних песама. Наравно, те песме су највљиване у име манстира. Међутим, како је један од њим мангуп и вртиреп он тајно оде и допише следећу песму на списак
(надам се да ради линк)... :)
И онда је настало поприлично велико изненађење међу њима кад се зачула та песма.

Наравно, овај догађај сам по себи би био безначајан да након тога кум није дошао уплакан и захваљивао им се јеру су наручили ту песму говорећи како је он сам имао жељу да је наручи али не и храбрости...

И, сад, питам се ја, какав је то кум?


Како бисте ви реаговали да вам неко тако близак наручи такву или сличну песму на свадби?

Напомена, кум није из наше бранше. Мислим да је правник.
Обавезно одслушати рефрен... :)

E mislim pjesma je da izrezes vene ono full fullova kada se radis alkoholom :D
Mnogo ljudi vode osjecaji dok slusaju pjesmu,tako da vjerujem da nema skrivene namjere,ne mogu da povjerujem da bi kum bio zaljubljen u mladu jer ipak neces svakoga izabrati za kuma,kum je neko ko se bira za cijeli zivot osoba kojoj da sutra umres mozes ostaviti djecu da se brine za njih. Ja to tako vidim. Mada sada kumstvo se vise veze za novac sto je gadno.

Ne znam,mozda se kum uradio pa htio i cijela situacija ga podsjetila na njegovu ljubav koja je sa drugim (neka druga,ne mlada) :) Ne mora znaciti nista licno niti upereno prema mladencima,mnogo ljudi stvari shvataju licno jer su sebicni i vode se fazonom "Ja,meni,moje!" To se moze zakljuciti iz obicnog razgovora ili su neki "Teski Filozofi!" ili pak paranoja pa u svemu vide zavjeru :)

Ne bi reagovao vec bi zagrlio svoju dragu poljubio je a vidio da moj kum place,otisao do njega zagrlio i potegnuo s nogu s njim jos jednu :) kum-najbolji prijatelj-kao rodjeni brat :D
 
da prostiš, ako je mladoženja znao da je ovaj pretendovao na buduću mu ženu, onda mi je skroz kretenski da ga pozove za kuma :neutral:
Pitanje je da li je znao...
Ja mislim da je ćutao...
Takav je čovek...
E mislim pjesma je da izrezes vene ono full fullova kada se radis alkoholom :D
Mnogo ljudi vode osjecaji dok slusaju pjesmu,tako da vjerujem da nema skrivene namjere,ne mogu da povjerujem da bi kum bio zaljubljen u mladu jer ipak neces svakoga izabrati za kuma,kum je neko ko se bira za cijeli zivot osoba kojoj da sutra umres mozes ostaviti djecu da se brine za njih. Ja to tako vidim. Mada sada kumstvo se vise veze za novac sto je gadno.

Ne znam,mozda se kum uradio pa htio i cijela situacija ga podsjetila na njegovu ljubav koja je sa drugim :) Ne mora znaciti nista licno niti upereno prema mladencima,mnogo ljudi stvari shvataju licno jer su sebicni i vode se fazonom "Ja,meni,moje!" To se moze zakljuciti iz obicnog razgovora ili su neki "Teski Filozofi!" ili pak paranoja pa u svemu vide zavjeru :)

Ne bi reagovao vec bi zagrlio svoju dragu poljubio je a vidio da moj kum place,otisao do njega zagrlio i potegnuo s nogu s njim jos jednu :) kum-najbolji prijatelj-kao rodjeni brat :D

Sve je u redu, može on nju da voli ali ne bi trebalo da to pokazuje.
Zbog kumstva i prijateljstva... Ili nije trebao da prihvati kumstvo...
Bar bih ja tako uradio...
 
Ma da ok,samo kazem ne mora uopste da se radi o mladoj :)
Ma da u pravu si :)
Postoje jos mnoge neke stvari koje trebalo bi saznati ali u slucaju da je doista zaljubljen u mladu,ne bi trebao prihvatiti kumstvo i reci tom covijeku(prijatelj)...ali eto svi mi nekako drugacije reagujemo vise srcem nego pameti...
 
Овај догађај се одиграо пре извесног времена...

Оду неки моји другари на једну свадбу као изасланици једног игумана на свадбу једног мог и њиховог колеге.
И кад је дошао ред на њих да наруче песме, направи се ту неки списак лепих народних песама. Наравно, те песме су највљиване у име манстира. Међутим, како је један од њим мангуп и вртиреп он тајно оде и допише следећу песму на списак
(надам се да ради линк)... :)
И онда је настало поприлично велико изненађење међу њима кад се зачула та песма.

Наравно, овај догађај сам по себи би био безначајан да након тога кум није дошао уплакан и захваљивао им се јеру су наручили ту песму говорећи како је он сам имао жељу да је наручи али не и храбрости...

И, сад, питам се ја, какав је то кум?


Како бисте ви реаговали да вам неко тако близак наручи такву или сличну песму на свадби?

Напомена, кум није из наше бранше. Мислим да је правник.
Обавезно одслушати рефрен... :)

pa sta?

iebote ti jos nisi cuo na banjaluckim radiostanicama kad deke i bake (vecinom gastarbajteri iz austrije) i ostala uza i daljna rodbina cestitaju unuku krstenje uz pjesmu Aspirin:eek:


mene vise nista necudi unazad par godina desilo se i sledece------------------> mladu (dakle u vjncanici) uhvatili na toaletu sa deverom ili kumom nesjecam se samo se sjecam da su nozevi proradili al su svi preziveli.......................
 
hah, pa misliš da mu buduća žena u nekom trenutku nije to nabacila? :lol:
ne verujem da mu nije spomenula :D
Moguće je...
:lol:
Ma da ok,samo kazem ne mora uopste da se radi o mladoj :)
Ma da u pravu si :)
Postoje jos mnoge neke stvari koje trebalo bi saznati ali u slucaju da je doista zaljubljen u mladu,ne bi trebao prihvatiti kumstvo i reci tom covijeku(prijatelj)...ali eto svi mi nekako drugacije reagujemo vise srcem nego pameti...

Mislio je na mladu...
Nedvosmisleno je to naglasio ali me mrzelo da pišem sve što je rekao...
 
Uh ja mrzim balkansku/slovensku patetiku, tugaljivke, nedovrsene price, komplikacije, kumstva koja imaju poledjinu, prijateljstva koja imaju pozadinu, uvlacenje drugih ljudi u necije nerazresene price, stvari ispod tepiha, tuzne i depresivne ljubavi koje su nemoguce, javne obracune, podmuklost, javne emocije, kuknjavu...bljak, bljak, bljak...makar me reckali na sitne komade meni je i ova pesma bljak...u osnovi mislim da je baza optimizam ili pesimizam u samom coveku...biram prvo...

...inace Diki nemam vremena da ti kuckam pp, dobro sam, hvala, radim nesto...pozdrav...
 
Moguće je...
:lol:


Mislio je na mladu...
Nedvosmisleno je to naglasio ali me mrzelo da pišem sve što je rekao...

Uu...bed zivi...missim sjeban je lik totalno,mozda ga lomilo prijateljstvo s mladozenjom pa nije mogao to da ucini,pa vamo umire u sebi,kao :"Zaboravit cu je,kad tad,brata ne mogu s*ebati!"
Ne znam gadna situacija ne bi se volio naci u istoj :( :( :(
 
E, ima neki film (iako ne volim tako te sladunjave, ovaj je baš simpa skroz) i ima scena u tom filmu:
i baš je onako kulična..
A šta znam..
Ja nikad nisam bila bogznakako fatalna pa da su se najbolji drugovi krvili oko mene.. :lol:
Nisam svačiji tip, pretpostavljam..

No, kako god, uvek može biti ona užasna varijanta - kum kumicu... je l'.. :D

Elem, a šta ako je on mladoženji zaista jedini iskreni prijatelj?
I kakve veze ima što voli mladu?
Tim pre, možda ne bi ni mogli imati boljeg kuma od njega, jer ih voli oboje...
Ajde bre, nije sve ni tako dvobojno..
Život ima hiljadu nijansi :)
 
Uh ja mrzim balkansku/slovensku patetiku, tugaljivke, nedovrsene price, komplikacije, kumstva koja imaju poledjinu, prijateljstva koja imaju pozadinu, uvlacenje drugih ljudi u necije nerazresene price, stvari ispod tepiha, tuzne i depresivne ljubavi koje su nemoguce, javne obracune, podmuklost, javne emocije, kuknjavu...bljak, bljak, bljak...makar me reckali na sitne komade meni je i ova pesma bljak...u osnovi mislim da je baza optimizam ili pesimizam u samom coveku...biram prvo...

...inace Diki nemam vremena da ti kuckam pp, dobro sam, hvala, radim nesto...pozdrav...

Da, ali to što ti to ne voliš ne menja situaciju da ljudi ovde tako žive...

Nemoguće su samo one ljubavi za koje ljudi izaberu da takve budu.

Ništa, samo ti radi to što imaš... pozdrav i tebi.
 
Heh, pre mnogo godina na jednoj svadbi kuma isto tako naruči neku kompromitujuću pesmu, tada popularnu, isto to nešto tipa "a ti se oženi", sine, tajac, šok i muk, zgražavanje opšte :lol:
A cela stvar sasvim naivna, kuma sekla vene za nekim levim oženjenim tipom, mlada i mladoženja su znali, al' dok su objasnili zvanicama :lol: sirota kuma, mesecima je bila crna ovca za obe familije :D
 

Back
Top