Ideju da 'Maternji' u CG bude preimenovan u 'crnogorski' blokirao ustavni sud

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Usvojeni su amandmani u Skupštini Crne Gore na Zakon o obrazovanju. Ovim, jezik koji će se učiti u obrazovanju zvaće se 'crnogorski jezik i književnost'.

Nije li ovo jedan od najvećih primjera licemjernosti vlasti Mila Đukanovića i koalicije DPS-SDP?

Зашто ти сада још пише и "неактиван", поред потписа "повукао се са форума", који већ дуже време стоји? :confused: Надам се да не напушташ форум, твоји постови су једни од бољих на њему...
 
Usvojeni su amandmani u Skupštini Crne Gore na Zakon o obrazovanju. Ovim, jezik koji će se učiti u obrazovanju zvaće se 'crnogorski jezik i književnost'.

Nije li ovo jedan od najvećih primjera licemjernosti vlasti Mila Đukanovića i koalicije DPS-SDP?

znaci AZBUKA NAM NIJE VISE AZBUKA NEGO AźBUKA
A SKOLA NIJE VIŠE ŠKOLA NEGO śKOLA!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Usvojeni su amandmani u Skupštini Crne Gore na Zakon o obrazovanju. Ovim, jezik koji će se učiti u obrazovanju zvaće se 'crnogorski jezik i književnost'.

Nije li ovo jedan od najvećih primjera licemjernosti vlasti Mila Đukanovića i koalicije DPS-SDP?
Ако, њихова држава, њихова ствар. Видиш, како озбиљна држава часком добија своје атрибуте државности. А не као они килави Американци, Канађани, Аустралијанци, Аргентинци итд...200 година не могу да уведу амерички, канадски, аргентински итд...
 
Usvojeni su amandmani u Skupštini Crne Gore na Zakon o obrazovanju. Ovim, jezik koji će se učiti u obrazovanju zvaće se 'crnogorski jezik i književnost'.

Nije li ovo jedan od najvećih primjera licemjernosti vlasti Mila Đukanovića i koalicije DPS-SDP?

da ipak nije neko drugi licemeran?
zasto je licemerno da crna gora uci u skolama crnogorski jezik?
ja govorim albanski, ali sutra ako bilo ko predlozi da mi budemo kosovari, i da govorimo kosovarski, ja cu to prihvatiit. i ne verujem da ce bilo koji albanac iz albanije to smatrati izdajstvom.
 
Usvojeni su amandmani u Skupštini Crne Gore na Zakon o obrazovanju. Ovim, jezik koji će se učiti u obrazovanju zvaće se 'crnogorski jezik i književnost'.

Nije li ovo jedan od najvećih primjera licemjernosti vlasti Mila Đukanovića i koalicije DPS-SDP?

Koliki je ono proćenat Srba u Crnoj Gori? Hoće li oni ići u škole na srpskom jeziku? :think:. Mislim, imali bi to pravo kao manjina... s tim što nisu manjina, pa nemaju ni pravo - ne znam kako ih tretiraju?

Od šverca cigareta do crnogorskog jezika: LINK :super:

Nikšićki profesori srpskoga jezika: LINK :eek:
 
Poslednja izmena:
30 Jul 2010. 00:13
Crnogorski jezik u Malom Iđošu

Predsjednik Skupštine Mali Iđoš, Pal Karolj, najavio je da će na narednoj sednici lokalnog parlamenta inicirati pokretanje postupka za izmjenu i dopunu Statuta, u cilju uvođenja crnogorskog jezika u službenu upotrebu u toj Opštini.

Udruženje Crnogoraca Srbije "Krstaš" prethodno je iniciralo uvođenje crnogorskog jezika u službenu upotrebu u opštinama u Srbiji u kojima za to postoje zakonski uslovi.

"Prihvatanje ove inicijative smatram opravdanim iz razloga što je u Opštini Mali Iđoš crnogorska nacionalna zajednica, po svojoj brojnosti, druga po veličini, a naselje Lovćenac je jedina mjesna zajednica u Srbiji gdje Crnogorci čine apsolutnu većinu", saopštio je Karolj.

Udruženje "Krstaš" ranije je saopštilo i da će sva naselja u Srbiji, koja po zakonu imaju dovoljan broj nacionalno izjašnjenih Crnogoraca, biti uvrštena u zahtjev za uvođenje crnogorskog kao službenog jezika u tim opštinama.

Naveli su da su građani crnogorske nacionalnosti iz više mjesta u opštinama Medveđa, Kuršumlija, Prokuplje i Kladovo zatražili da se njihova naselja, kao mjesta sa značajnim procentom izjašnjenih nacionalnih Crnogoraca, uvrste u spisak naselja i opština koja će biti obuhvaćena zahtjevom da se u njima uvede crnogorski kao službeni jezik.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top