Profesionalizacija vojske do kraja godine

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Miloje Miletić izjavio je, tokom posete 98. avijacijskoj bazi u Lađevcima, da se VS nalazi na kraju faze transformacije koja će biti završena profesionalizacijom do kraja 2010. godine. Vojska Srbije treba da bude mnogo snažniji spoljno-politički faktor naše zemlje, jer imamo izvanredne uslove da Skupština Srbije donese odluku za aktivnije učešće naše vojske u međunarodnim mirovnim misijama, rekao je Miletić koji je posetio Lađevce povodom 2. avgusta, Dana roda avijacije. Miletić je razgovarao sa pripadnicima 98. avijacijske baze u Lađevcima, nakon čega je prvi put leteo na borbenom avionu Galeb G-4. Načelnik Generalštaba je posle leta dobio i zvanje počasnog pilota 98. avijacijske baze u Lađevcima čime je, kao dugogodišnji pilot, postao pripadnik njenog aktivnog sastava.
http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=66167&Itemid=26

Е,тако.

Nikada više naše vojnike nećemo gurati u besmislene ratove" rekao je Tadić, tokom obilaska Kopnene zone bezbednosti na jugu Srbije.

Јасно и транспарентно.
Шта да бесмислено бранимо и гинемо за своје.
Сад је највећа част слати децу да гину по свету.За демокрацију и једини систем вредности.
 
Наравно,то је и циљ теме.:mrgreen:
Појашњење употребе професијоналне војне силе еуропске србије.

Sto se mene tice svi srpski vojnici koji dobrovoljo budu isli da ratuju za Ameriku - nek ginu, uopste mi ih nece biti zao ako su dobrovoljno odlucili da rizikuju svoj zivot za americke interese zbog para (na racun poreskih obveznika u Srbiji) ako nasi vojnici budu ratovali za americke interese i ako se negde na frontu sudare sa protivnickom vojskom ja cu uvek navijacu za tu protivnicku vojsku da ih potuce do nogu.
 
Sto se mene tice svi srpski vojnici koji dobrovoljo budu isli da ratuju za Ameriku - nek ginu, uopste mi ih nece biti zao ako su dobrovoljno odlucili da rizikuju svoj zivot za americke interese zbog para (na racun poreskih obveznika u Srbiji) ako nasi vojnici budu ratovali za americke interese i ako se negde na frontu sudare sa protivnickom vojskom ja cu uvek navijacu za tu protivnicku vojsku da ih potuce do nogu.

da...idu za pare koje im isplacuje srpski budzet...srpski budzet ce da placa i ranjavanja i invalidnosti i odstete za poginule i ranjene...a ove invalide sto su branili srbiju ko sisa...prioritet ce imati onaj ko izgubi nogu u avganistanu...
 
Konačno i mi da budemo u društvu njboljih!

JUSUFphoto.jpg


Što bi reko ovaj srpski vojnik u NATO uniformi gledajući na sat.... Krajenje je vreme!
 

Back
Top