Arhimandrit Simeon: Zašto me gone

Reefer

Starosedelac
Poruka
179.421
Zanimljiv tekst koji vredi pročitati. Ova tema se direktno naslanja na onu koju je pre neki dan postavio forumaš šiptar, mislim da mu je nadimak Adem.
Zamolio bih par poznatih forumaša koji su do sada jasno pokazali svoje nerazumevanje, strah i mržnju prema SPC da svoje komentare napišu tek nakon što pročitaju tekst, razmisle o "datim" dokazima i razultatima državne i crkvene politike koja se javno vodi u poslednje vreme. Ako ikako može bež subjektivnih pisanja, već samo argumentovano i ozbiljno, jer je u pitanju veoma ozbiljna i po Srbiju pogubna stvar.
Takođe se nadam da ova tema nije ranije postavljanja i ako jeste, unapred se izvinjavam.

http://www.mancr.org/2009-03-17-15-07-24/novosti-razne/120-2010-07-21-00-10-30.html#_ftn1
 
Uh, pa ja sam zamolio samo one koji su pokazali jasnu mržnju prema SPC da razmisle pre pisanja, da pročitaju i donesu sud, a ne da pišu po inerciji. A ispada da niko neće da piše... zar se tako malo koriste argumenti i objektivnost na forumu? Mada, možda je i bolje ne napisati, nego pisati lične želje i pripadnosti/nepripadnosti.
 
SPC nema veze sa arhimandritom Simeonom niti bilo kojim drugim licem. Niko ne mrzi SPC ako kritikuje osobe koje ispred SPC istupaju na način koji nije primeren.

A gone ga zbog lopovluka, to valjda zna. Ako nije kriv neka lepo dođe i objasni u čemu je stvar. Džabe mu ova internet objašnjenja i širenje teorije zavere kad neće to da kaže tamo gde treba. Nevini se ne kriju po Grčkoj, rekla bih ;)
 
Дефинитивно у овој тужној одлуци има много политике..........мислим да је жутима трн у оку био епископ артемије и његова тврда политика према Косову као и огромна популарност коју је имао на косову
 
A jesu oni mogli da izmisle da su pare prebacivane na neke privatne račune po Grčkoj ili je ta transakcija morala da se dogodi?

а да ли је то доказано или је све то плод само дневно политичких аброва без утемељења у истини?
Линкуј неки доказ...........конкретан доказ на основу кога се Виловски терети?
 
A jesu oni mogli da izmisle da su pare prebacivane na neke privatne račune po Grčkoj ili je ta transakcija morala da se dogodi?

Ja bih voleo da vidim koje dokaze imaju protiv njega. Ako ih nisu prosledili kolegama u Grčkoj, postoji velika sumnja da uopšte poseduju takve dokaze. Na isti način je urađeno sa Vladikom Artemijem, osuđen je bez suđenje, bez dokaza. Po sistemu - pojeo vuk magarca, tj. sad je kasno jer smo ga već uklonili.
Svedoci smo izuzetno agresivnog uplitanja politike u poslove SPC. Svedoci smo pritisaka na sveštenstvo i to ne samo od strane vladajuće garniture, već i pritisaka koji dolaze van naše zemlje.
Što se tiče moje opaske o onima koji napadaju SPC bez obzira šta je tema, po inerciji, njih ima na ovom forumu. ne pišem o onima koji se ne slažu sa nekim delima unutar SPC, već o onima koji napadaju SPC bez upotrebe argumenata upotrebljavajući iste metoda koje i trenutna vlast koristi - više puta ponovljena laž (može da) poostaje istina. Ali to samo kod onih koji ne žele da čuju argumente.
Ja ne znam da li je Simeon učinio išta loše, ali dok se ne pokažu dokazi, dok se ne sprovede kvalitetan postupak niko nema pravo da ga osuđujue.
 
SPC nema veze sa arhimandritom Simeonom niti bilo kojim drugim licem. Niko ne mrzi SPC ako kritikuje osobe koje ispred SPC istupaju na način koji nije primeren.

A gone ga zbog lopovluka, to valjda zna. Ako nije kriv neka lepo dođe i objasni u čemu je stvar. Džabe mu ova internet objašnjenja i širenje teorije zavere kad neće to da kaže tamo gde treba. Nevini se ne kriju po Grčkoj, rekla bih ;)

kako da dodje kad je britanski sud doneo odluku da odbija da izruci Ganica Srbiji jer pravosudje u Srbiji nije nezavisno i samim tim Ganic a ni Vilovski ne bi imali pravicno sudjenje?

Vratila vam se vasa DS-ovska "reforma pravosudja" kao bumerang u glavu
 
Постојани циљ Запада у овом подручју био је и јесте стварање независне албанске државе на Косову и Метохији (у суштини протектората Запада). Данашња прозападна Влада Србије, иако се за унутрашњу употребу јавно представља као да не жели да призна независност Косова, у суштини, међутим, својим политичким деловањем (изјавама и делима) приступа ”меком” признању, са циљем да постане члан ЕУ. Преосвећени Епископ Артемије, ми његови сарадници и српски народ са Косова и Метохије супротстављали смо се и супротстављамо се овoм поданичком ставу Владе.

ovde je sadrzana cela sustina. vilovski nije progonjen kao i artemije zato sto je nesto krao, cak i da je krao ne bi bio progonjen da podrzava nezavisno kosovo kao sto to rade vladika teodosije i sava janjic iz decana. progonjeni su jer su se suprostavili politici marionetske vlasti u Beoradu na celu sa Tadicem da se precutno prizna nezavisno Kosovo.
 
da je lopov prilozili bi neke dokaze prilikom trazenja izrucenja od Grcke.

prestani da blatis coveka bez dokaza...

nemas ni ti ni tadicevo kvislinsko "pravosudje" nikakve dokaze za to sto tvrdis.

po istim principima i ja mogu da kazem za tebe da si lopov kao sto ti govoris bez dokaza za njega.

Eno oslobodili Englezi onog iz zatvora- kao što sam rekao da će da urade:)
Sada nadam se da ćeš da priznaš da je Ganić nevim jer Srbija nije dala dokaze prtotiv njega:mrgreen:
 
Eno oslobodili Englezi onog iz zatvora- kao što sam rekao da će da urade:)
Sada nadam se da ćeš da priznaš da je Ganić nevim jer Srbija nije dala dokaze prtotiv njega:mrgreen:

englezi su oslobodili ganica ne zbog toga sto nema dokaza protiv njega vec zato sto smatraju da Ganic u Srbiji ne bi imao pravedno sudjenje.

Zato su ga oslobodili.

Znaci Tadicevi "evroatlantski partneri" smatraju prosto receno da Srbija nije demokratska zemlja.

Vilovski je naprotiv oslobodjen jer prilikom zahteva za izrucenje nije prilozen protiv njega nijedan dokaz.
 
englezi su oslobodili ganica ne zbog toga sto nema dokaza protiv njega vec zato sto smatraju da Ganic u Srbiji ne bi imao pravedno sudjenje.

Zato su ga oslobodili.

Znaci Tadicevi "evroatlantski partneri" smatraju prosto receno da Srbija nije demokratska zemlja.

Vilovski je naprotiv oslobodjen jer prilikom zahteva za izrucenje nije prilozen protiv njega nijedan dokaz.

Seti se, likovao si "Grčka je pravna država!"
Pa i engleska je rbate pravna država- dakle molim te da pozdraviš oslobodjenje Ganića:mrgreen:
 
Seti se, likovao si "Grčka je pravna država!"
Pa i engleska je rbate pravna država- dakle molim te da pozdraviš oslobodjenje Ganića:mrgreen:

GRCKA ZAISTA jeste pravna drzava i celu presudu je doneo njihov vrhovni sud bez ikakvog upliva politike.

dok u slucaju velike britanije smo imali veliki upliv politike, sto dokazuje i istovremena izjava bivseg ambasadora britanije u nasoj zemlji sa presudom tog njihovog suda.

nigde nije dokazano da je simeon kriv - jos manje je dokazana artemijeva bilo kakva krivica.

glavna njihova krivica je u tome sto se protive ekumenizovanju SPC i sto ne zele da siptarski teroristi obnavljaju srpske manastire na kosovu i metohiji.
 
GRCKA ZAISTA jeste pravna drzava i celu presudu je doneo njihov vrhovni sud bez ikakvog upliva politike.

dok u slucaju velike britanije smo imali veliki upliv politike, sto dokazuje i istovremena izjava bivseg ambasadora britanije u nasoj zemlji sa presudom tog njihovog suda.

nigde nije dokazano da je simeon kriv - jos manje je dokazana artemijeva bilo kakva krivica.

glavna njihova krivica je u tome sto se protive ekumenizovanju SPC i sto ne zele da siptarski teroristi obnavljaju srpske manastire na kosovu i metohiji.

Onda je glavna krivica Ganića (po tebi) što ga Tadićeva vlast progoni na političkoj osnovi?
 
Onda je glavna krivica Ganića (po tebi) što ga Tadićeva vlast progoni na političkoj osnovi?

ganica gone zbog istinskih zlocina dok simeona gone ne zato sto je nesto ukrao vec da bi time dobili opravdanje za artemijevu smenu

evo ko sto vidis 17 februara pocela istraga protiv simeona danas 30 jul i jos nema optuznice ?

znaci cela prica je vec 6 meseci u fazi istrage...

sto znaci da je u pitanju najobicnija farsa i da ce za jedno 2-3 godine sve to da padne u vodu , al to i nije bitno glavni cilj je postignut smenjen je vladika artemije i otvorena su vrata za formiranje Kosovske Pravoslavne Crkve.
 
ganica gone zbog istinskih zlocina dok simeona gone ne zato sto je nesto ukrao vec da bi time dobili opravdanje za artemijevu smenu

evo ko sto vidis 17 februara pocela istraga protiv simeona danas 30 jul i jos nema optuznice ?

znaci cela prica je vec 6 meseci u fazi istrage...

sto znaci da je u pitanju najobicnija farsa i da ce za jedno 2-3 godine sve to da padne u vodu , al to i nije bitno glavni cilj je postignut smenjen je vladika artemije i otvorena su vrata za formiranje Kosovske Pravoslavne Crkve.

Koliko si ti govorio da Vilovski nije osudjen- pa niej ni Ganić.
Dakle isti su pred zakonom... jednaki :)
 
Lopov najobičniji.

A ja na početku teme zamolio. Izgleda da onima što ne vide šumu od drveta na vredi lepo govoriti. Čemu molbe, čemu objektivnost, čemu argumenti kad živimo u Srbiji u kojoj je veliko zlo uzelo maha, u Srbiji u kojoj se cene ulizice i lopovi, u kojoj si kriv i bez optužnice i suda i presude. Samo da bi partijski poslušnici i isprani mozgovi bili zadovoljni.
Ovo je tragedija u kojoj živimo.
 
Koliko si ti govorio da Vilovski nije osudjen- pa niej ni Ganić.
Dakle isti su pred zakonom... jednaki :)

Ako se ne varam za jednog postoje dokazi i optužnica, za drugug to ne postoji. Ne bih baš izjednačavao muslimanskog zlikovca i jednog monaha, sve i da su obojica krivi za ono šta im se na dušu stavlja, nisu za poređenje. Osim kod onih koji bi da izjednače zločine.
 
Uh, pa ja sam zamolio samo one koji su pokazali jasnu mržnju prema SPC da razmisle pre pisanja, da pročitaju i donesu sud, a ne da pišu po inerciji. A ispada da niko neće da piše... zar se tako malo koriste argumenti i objektivnost na forumu? Mada, možda je i bolje ne napisati, nego pisati lične želje i pripadnosti/nepripadnosti.

Нека слике проговоре, ко то мрзи православље и ко то умује (здружено) по папски:

konf5vdf2.jpg
 

Back
Top