Hrvati pobesneli zbog Tadića na Brionima!

SQUID

Elita
Banovan
Poruka
15.397
Hrvati pobesneli zbog Tadića na Brionima!

Burne reakcije u Zagrebu na vest o letovanju porodice srpskog predsednika


Letovanje Tanje Tadić, supruge srpskog predsednika, i njihove dve ćerke na Brionima izazvalo je burnu reakciju hrvatske javnosti, daleko veću nego u Srbiji.

Komentari pokazuju da je većina Hrvata ozlojeđena činjenicom da je porodica srpskog predsednika boravila u Titovom rezidencijalnom odmaralištu o trošku hrvatskih poreskih obveznika.
Šovinistički i nacionalistički verbalni ispadi govore i da su susedi i dalje veoma osetljivi na Srbe u svojoj blizini. Strasti nije stišao ni detalj da je odmor trajao svega tri dana i da su se Tanja, Maša i Vanja odazvale pozivu predsednika Iva Josipovića.
Portparol Demokratske stranke Jelena Trivan poručuje da je podizanje prašine povodom te vesti neumesno.

- Cela ta priča, komentari koji su se pojavili i prašina koja se podigla su prilično neumesni. To je sve što mogu da kažem povodom toga - kratko je rekla Trivanova.
Najoštrija reakcija sa srpske političke scene stigla je iz tabora radikala.
- Ništa me ne iznenađuje. Tadić je dokazao da služi interesima susednih zemalja i njihovih građana, a ne interesima srpskog naroda. Možda je pozvan na Brione da uvežbava tekst izvinjenja za Vukovar koji su mu domaćini spremili - izjavio je poslanik SRS-a Nemanja Šarović.
Nešto umereniji bio je Željko Tomić iz Demokratske stranke Srbije, koji je podsetio kakvu simboliku imaju Brioni.
- Odlično je što su išli tamo. To je u skladu sa onim što nam demonstrira Boris Tadić. Brioni jesu simbol svih onih koji su ubeđeni da su bogomdani da vladaju, i to neograničeno. Tadić nam se sad i u Skupštini, kad je govorio u ime države, obraćao u prvom licu jednine - napominje Tomić.
Miroslav Markićević, poslanik Nove Srbije, kaže da ta vest govori da Tadić verovatno ima poverenja u hrvatskog predsednika i hrvatsku državu.
- Svedoci smo da neki drugi turisti iz Srbije ne prolaze baš tako lepo u Hrvatskoj. Burne reakcije koje stižu iz Hrvatske povodom vesti o boravku Tadićeve porodice na Brionima samo govore da su Hrvati još nezreli i neiživljeni - smatra on.
Božidar Delić, poslanik Srpske napredne stranke, kaže da je potpuno ravnodušan prema odabiru destinacije Tadićeve porodice za letovanje, ali priznaje da tamo ne bi nikad išao.
- Nemam ni pozitivne ni negativne reakcije na to što je Tadićeva porodica bila tamo. Ne uzbuđuje me posebno takva vest jer smatram da je to Tadićeva lična stvar. Znam samo da lično u Hrvatsku ne bih poslao svoju porodicu, a pogotovo ne bih dozvolio da supruga letuje bez mene - iskren je Delić.

Komentari na hrvatskim portalima


- Zalog pomirenja sigurno nije plaćanje ljetovanja ženi srbijanskog predsjednika, već isprika i isplata ratne odštete Hrvatskoj. Ja kao porezni obveznik ne želim plaćati i izdvajati novac za ljetovanja ženama tuđih predsjednika. (Najdrazi vođa)
- Ovo je sramota nad sramotama, ljudi su ginuli da ovi ne bi došli do mora, al‘ zato im danas mi plaćamo ljetovanje. (dragi diego)
- Nek vrate sve što su opljačkali. (mrzim opančare)
- Čujem da su na Brijunima počeli saditi egzotične vrbe. (karakas)
- Trebal ih je Josipović počastiti s Golim otokom. (Damjan Megloba)

Tanja u krevetu Sofije Loren!!!


Tanja Tadić sa ćerkama Mašom (12) i Vanjom (9) u julu je tri dana provela na Brionima, što je potvrđeno iz kabineta hrvatskog predsednika. Prema pisanju tamošnjih medija, Josipović je Tadića i njegovu porodicu pozvao u elitnu vilu „Jadranka“, ali srpski predsednik, zbog unapred isplaniranih obaveza, nije mogao da dođe. Trodnevni odmor Tadićeve porodice navodno je prošao u maksimalnoj diskreciji, a zanimljivo je da je u istoj brionskoj vili Tito svojevremeno ugostio slavne dive Sofiju Loren i Đinu Lolobriđidu.


http://www.alo.rs/politika/29501/Hrvati_pobesneli_zbog_Tadica_na_Brionima
 
Ugostis srbijanskog predsjednika na Brijunima, poboljsas odnose i pokusas biti covjek prema njima, a da bi Srbija nekoliko mjeseci nakon toga hladno nastavila proganjati hrvatske branitelje preko montiranih i u medjuvremenu navodno odbacenih Slobinih optuznica. Klasicni primjer bezobrazluka i bahatosti.

Obraz-djon, po staroj navici. Ako dodje opet, treba ga baciti u more ribama i obradovati cijelu Hrvatsku i barem pola Srbije.
 
Ugostis srbijanskog predsjednika na Brijunima, poboljsas odnose i pokusas biti covjek prema njima, a da bi Srbija nekoliko mjeseci nakon toga hladno nastavila proganjati hrvatske branitelje preko montiranih i u medjuvremenu navodno odbacenih Slobinih optuznica. Klasicni primjer bezobrazluka i bahatosti.

Obraz-djon, po staroj navici. Ako dodje opet, treba ga baciti u more ribama i obradovati cijelu Hrvatsku i barem pola Srbije.

Razlog je jasan,necemo novu Jovanku a ni Broza.
 
Ugostis srbijanskog predsjednika na Brijunima, poboljsas odnose i pokusas biti covjek prema njima, a da bi Srbija nekoliko mjeseci nakon toga hladno nastavila proganjati hrvatske branitelje preko montiranih i u medjuvremenu navodno odbacenih Slobinih optuznica. Klasicni primjer bezobrazluka i bahatosti.

Obraz-djon, po staroj navici.
Ako dodje opet, treba ga baciti u more ribama i obradovati cijelu Hrvatsku i barem pola Srbije.

:hahaha::hahaha::hahaha:

МОДЕРАЦИЈООООООООО!!!!!!!!

Напад на институцију, од стране усташких псета!!!

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
pa gde ces vise, ionako su im vode pod fekalijama, plaze pod mrtvima, iz borovih suma izlaze silovane turistkinje( neke su malo raskomadane), na ulicama se strani turisti previjaju od batina....inace ostalo je OK:mrgreen:

izvini ...krivo sam procitao uvod .:per:
.mislio da se radi o brijunima....:rumenko:
ono tadic letovao ocito negde na dunavu ..vjerojatno na adi :whistling::whistling:
..tocno si mnogo toga napisao s obzirom na lokaciju a za razliku od tebe . ja sam se uvjerio na licu mjesta kako izgleda dunav i kakvom je stanju :think:
:bye:

Ps ..a sto se tice brijuna ..prvo dođi vidi i otiđi a onda pisi ...samo ne lazi :rtfm:
 
Poslednja izmena:

Back
Top