kako je moguće

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
da se vernici međusobno svađaju?

Za mene je to šok.
Mislio sam da ovde recimo postoje neslaganja između ateista i vernika i da se diskusija vrti oko toga, kad ono..VERNICI BRE!

pravoslavci, penta..kakosezovu..(krestalci?), pagani, staroslovenci, hrostoobrezani, jehovini zaštićeni svedoci, pravi pravoslavci, iskreni pravoslavci, ljubavni pravoslavci, ratnici svetlosti, astralni letači..da li sam nekoga zaboravio?

Pa ona muslimani, džihadinci, zelenotransferzalci, kur'anci, eksplozivni..ima li još?

Vi kojima je bog jedan?
Kojima je bog ljubav?
Kojima je bog ljubi bližnjega?
Kojima je bog pravda?
Ideal, nada, vaspitanje?

Stidite se.
 
pa znam bre, ali eno kopaju po biblijama i kuranima, citiraju, podvače, kače filmove..pišu i na arapskom i staroslovenskom samo da bi rekli kako je njihova vera..šta? bolja?
"želite u raj? želite da budete sigurni da ćete stići do raja? Onda slušajte šta vam MI govorimo, a ne tamo neki.." Pa to ko turističke agencije bokte..
 
da se vernici međusobno svađaju?

Za mene je to šok.
Mislio sam da ovde recimo postoje neslaganja između ateista i vernika i da se diskusija vrti oko toga, kad ono..VERNICI BRE!

pravoslavci, penta..kakosezovu..(krestalci?), pagani, staroslovenci, hrostoobrezani, jehovini zaštićeni svedoci, pravi pravoslavci, iskreni pravoslavci, ljubavni pravoslavci, ratnici svetlosti, astralni letači..da li sam nekoga zaboravio?

Pa ona muslimani, džihadinci, zelenotransferzalci, kur'anci, eksplozivni..ima li još?

Vi kojima je bog jedan?
Kojima je bog ljubav?
Kojima je bog ljubi bližnjega?
Kojima je bog pravda?
Ideal, nada, vaspitanje?

Stidite se.

Zaista poruke svih religija u suštini su iste.Toliki nesporazumi pa čak i krvoprolića posledica su sa jedne strane nepoznavanja suštine poruke a sa drge interesa koj se svuda nadju da isteruju svoje
 
pa znam bre, ali eno kopaju po biblijama i kuranima, citiraju, podvače, kače filmove..pišu i na arapskom i staroslovenskom samo da bi rekli kako je njihova vera..šta? bolja?
"želite u raj? želite da budete sigurni da ćete stići do raja? Onda slušajte šta vam MI govorimo, a ne tamo neki.." Pa to ko turističke agencije bokte..

Tako nekako, ko proda vise karata. :)
E, sad', to je nasa zabluda sto izjednacujemo, vernik = dobar covek.
Ima tu dosta da se pise. Mozda na drugom pdf, zaista ne zelim da uvredim nekoga ovde.
 
da se vernici međusobno svađaju?

Za mene je to šok.
Mislio sam da ovde recimo postoje neslaganja između ateista i vernika i da se diskusija vrti oko toga, kad ono..VERNICI BRE!

pravoslavci, penta..kakosezovu..(krestalci?), pagani, staroslovenci, hrostoobrezani, jehovini zaštićeni svedoci, pravi pravoslavci, iskreni pravoslavci, ljubavni pravoslavci, ratnici svetlosti, astralni letači..da li sam nekoga zaboravio?

Pa ona muslimani, džihadinci, zelenotransferzalci, kur'anci, eksplozivni..ima li još?

Vi kojima je bog jedan?
Kojima je bog ljubav?
Kojima je bog ljubi bližnjega?
Kojima je bog pravda?
Ideal, nada, vaspitanje?

Stidite se.

А откуд ти знаш да је свима које си набројао Бог један?
 
Ова тема сигурно није за овај пдф.Ако и јесте волео бих да се аутор ове теме изјасни да ли је атеиста или има неку своју врсту религиозности и коју.Како би се зналао.Јер ако је атеиста онда или ће само атеисти да учествују на њој.Или и може да дође до препуцавања између атеиста и нас који верујемо у Бога или смо религиозни.(не тражи објашњење овог последњег јер ти се неће свидети са обзиром да сматраш да се разне религијске групе разликују по оном што си навела да као се оне разликују једна од друге по томе колико ће која више ...... да прода.)
 
Ова тема сигурно није за овај пдф.Ако и јесте волео бих да се аутор ове теме изјасни да ли је атеиста или има неку своју врсту религиозности и коју.Како би се зналао.Јер ако је атеиста онда или ће само атеисти да учествују на њој.Или и може да дође до препуцавања између атеиста и нас који верујемо у Бога или смо религиозни.(не тражи објашњење овог последњег јер ти се неће свидети са обзиром да сматраш да се разне религијске групе разликују по оном што си навела да као се оне разликују једна од друге по томе колико ће која више ...... да прода.)

Da dodje do prepucavanja.. stvarno, to bi bilo nesto novo. :lol:
Nego, jeste tema bas za ovde, ja je malo skrenuh. Nema sta dublje da se cacka, prosto.. a i mene zanima.. sta vas tera da branite nesto sto ne mozete ni da definisete do tih granica, skoro pa da ne birate sredstva? Objasnite.
 
To čak i ja moram da priznam iako sam vernik.Pogledajte samo one odbegle monahe i dovoljno.

ma ok, ne treba tu pamet da bi se to skapiralo, ali mi nije jedna stvar jasna bre - zar religija nije neki moralni kodeks koji je u srcu vernika IZNAD svega? Zar svaki vernik ne bi trebao da ima (makar) (i u najmanju ruku) mnooooogo viši nivo tolerancije od "običnih ljudi"?

Zar njihov bog (koji god da je) nije svetli primer toga?
Zar svi vernici ne bi trebalo da budu braća po toleranciji, ako ni po čemu drugom?
Kao stari veteran ratnici protivnici koji se poštuju? Kao recimo blesni ljudi koji su preležali iste bolesti? Zar tolerancija ne bi trebala da je MINIMUM bez koga se ništa drugo ne važi?

Dakle pitanje je moje: kakvi ste vi bre to ljudi?
 
ma ok, ne treba tu pamet da bi se to skapiralo, ali mi nije jedna stvar jasna bre - zar religija nije neki moralni kodeks koji je u srcu vernika IZNAD svega? Zar svaki vernik ne bi trebao da ima (makar) (i u najmanju ruku) mnooooogo viši nivo tolerancije od "običnih ljudi"?

Zar njihov bog (koji god da je) nije svetli primer toga?
Zar svi vernici ne bi trebalo da budu braća po toleranciji, ako ni po čemu drugom?
Kao stari veteran ratnici protivnici koji se poštuju? Kao recimo blesni ljudi koji su preležali iste bolesti? Zar tolerancija ne bi trebala da je MINIMUM bez koga se ništa drugo ne važi?

Dakle pitanje je moje: kakvi ste vi bre to ljudi?
Tako bi trebalo da bude,ali nije.Nažalost.
 
da se vernici međusobno svađaju?

Za mene je to šok.
Mislio sam da ovde recimo postoje neslaganja između ateista i vernika i da se diskusija vrti oko toga, kad ono..VERNICI BRE!

pravoslavci, penta..kakosezovu..(krestalci?), pagani, staroslovenci, hrostoobrezani, jehovini zaštićeni svedoci, pravi pravoslavci, iskreni pravoslavci, ljubavni pravoslavci, ratnici svetlosti, astralni letači..da li sam nekoga zaboravio?

Pa ona muslimani, džihadinci, zelenotransferzalci, kur'anci, eksplozivni..ima li još?

Vi kojima je bog jedan?
Kojima je bog ljubav?
Kojima je bog ljubi bližnjega?
Kojima je bog pravda?
Ideal, nada, vaspitanje?

Stidite se.
evo ja sam otvorila novu temu oko novog zavjeta i kur'ana. samo nek se nemjesaju oni sto nemaju pojma od kur'ana i novog zavjeta i vidjet cete ko su vjernici.
 
Vi kojima je bog jedan?
Bog je jedan. Ali samo ja znam Boga i Njegov put, a svi oni koji misle i veruju drugačije su bezbožnici i grešnici.

Kojima je bog ljubav?
Milion puta ću ponoviti da je Bog = Ljubav, ali nikada ni svojim rečima ni svojim delima neću pokazati da bilo koga (osim sebe) zaista volim.

Kojima je bog ljubi bližnjega?
Pa i citate koji govore o tome kako treba ljubiti bližnjeg svoga ću ponoviti milion puta bez truda da shvatim (a kamoli primenim) šta to zaista znači.

Kojima je bog pravda?
Kada sam prihvatio kao pravedno da su neki ljudi pobili decu po Božijem naređenju, moj osećaj za pravdu se bitno promenio, a ja to nisam u stanju da vidim. U svakom slučaju, pravdeno je ono što ja mislim da jeste, a vi ostali nemate pojma o tome.

Ideal, nada, vaspitanje?
Ideal je raj, i nada da će skoro doći taj dan....

Što mi? Stidi se ti, jer ne znaš Boga.

Kada izvrnemo i izokrenemo suštinu, onda se slepo držimo nekih formi, nekih kanona koje je neki nesavršeni čovek nekada davno formirao u skladu sa tadašnjim uverenjem i znanjem.... To od vere imamo jako malo, a od onih kvaliteta koji bi trebalo da krase pravog vernika ništa.
I zato dolazi do svađa, sukoba, ratova... u ime Boga... u ime Onoga koji je rekao: "Ne ubij!" i "Ljubi bližnjeg svoga!"....
 
Poslednja izmena:
da se vernici međusobno svađaju?

Za mene je to šok.
Mislio sam da ovde recimo postoje neslaganja između ateista i vernika i da se diskusija vrti oko toga, kad ono..VERNICI BRE!

pravoslavci, penta..kakosezovu..(krestalci?), pagani, staroslovenci, hrostoobrezani, jehovini zaštićeni svedoci, pravi pravoslavci, iskreni pravoslavci, ljubavni pravoslavci, ratnici svetlosti, astralni letači..da li sam nekoga zaboravio?

Pa ona muslimani, džihadinci, zelenotransferzalci, kur'anci, eksplozivni..ima li još?

Avaj saznanja! :lol:

Ja juče saznao dve bitne činjenice:
1) Nije zlato sve što sija.
2) Ne miriše svo cveće istim mirisom

Eh, što ti je odrastanje... :per:
 
da se vernici međusobno svađaju?

Za mene je to šok.
Mislio sam da ovde recimo postoje neslaganja između ateista i vernika i da se diskusija vrti oko toga, kad ono..VERNICI BRE!

pravoslavci, penta..kakosezovu..(krestalci?), pagani, staroslovenci, hrostoobrezani, jehovini zaštićeni svedoci, pravi pravoslavci, iskreni pravoslavci, ljubavni pravoslavci, ratnici svetlosti, astralni letači..da li sam nekoga zaboravio?

Pa ona muslimani, džihadinci, zelenotransferzalci, kur'anci, eksplozivni..ima li još?

Vi kojima je bog jedan?
Kojima je bog ljubav?
Kojima je bog ljubi bližnjega?
Kojima je bog pravda?
Ideal, nada, vaspitanje?

Stidite se.

Е, човече, стварно имам проблем са онима који одређену групу људи (у овом случају) вернике, посматра као хомогену целину... Схватите да смо сви ми људи, неки су будале које само траже конфликт, а неки би цивилизовано да дискутују о одређеним темама. То се не односи само на вернике и на теме о религији, него и о свему осталом. Дакле, ако сам верник, нисам иста и не понашам се исто као и сви који се тако изјашњавају. Сјашите више и не покушавајте да дискредитујете религију због лошег понашања појединаца који себе проглашавају представницима верујућих!
 

Back
Top