Komitet UNESKO-a odložio odluku o baštini na Kosovu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
Komitet UNESKO-a odložio odluku o baštini na Kosovu
Blic - Pre 37 minuta

Komitet za svetsku baštinu UNESKO-a odložio je danas u Braziliji usvajanje Odluke o stanju konzervacije "Srednjovekovnih spomenika na Kosovu (Srbija)", koja treba da zaštiti interese Srbije.

"Važno je, ipak, da je tačka ove godine otvorena i da je diskusija ušla u zapisnik. U razgovorima s drugim delegacijama konstantovano je da je učinjeno sve u okviru mogućeg", rekao je agenciji Beta ministar kulture Nebojša Bradić koji predvodi delegaciju Srbije na 34. zasedanju Komiteta UNESKO-a u Braziliji.

Odluka o stanju konzervacije "Srednjovekovnih spomenika na Kosovu (Srbija)" formulisana je tako da zaštiti interese Srbije u vezi sa zaštitom manastira Dečani, Gračanica, Pećka patrijaršija i crkve Bogorodice Ljeviške, koji se nalaze na Listi svetske baštine u opasnosti.

Naredna rasprava predviđena je za sledeću godinu. Odlaganje rasprave predložile su Francuska i Švajcarska, što je prihvatilo 11 od ukupno 21 države članice Komiteta, tri države su bile uzdržane, a šest je glasalo za raspravu.

Podršku Srbiji dali su Rusija, Kina, Brazil, Južnoafrička Republika, Mali i Meksiko.

Nacrt Odluke o stanju konzervacije spomenika usvojen je prošle godine u Sevilji, na 33. sednici Komiteta, na osnovu zvaničnog zahteva Srbije.

Zasedanje Komiteta za svetsku baštinu Organizacije Ujedinjenih nacija za nauku, prosvetu i kulturu UNESKO održava se u Braziliji od 25. jula do 3. avgusta.

Komitet UNESKO-a trebalo bi da potvrdi preliminarnu listu kulturnih dobara koja će u narednom periodu biti nominovana za Listu svetske baštine.

Među njima su Caričin grad, manastir Manasija, grad Bač s okolinom, Rajačke pivnice i Smederevska tvrđava.

...............................................................
 
Poslednja izmena od moderatora:
secam se i ja toga... mene vise interesuje ono sto sam naveo, da li je ta bastina kosovska, znaci pripada narodu kosova, ili...

наорду Србије т.ј. потомцима оних који су је и стварали а не онима који би ту исту баштину рушили и палили

mitrovica-v.jpg


82834594640605a1cb529f508956156.jpg



3869219149bee20738fd5011254879_orig.jpg


17.03.2007-nasilja_nad_srbima.jpg


crkva-podujevo-krst_500x250.jpg


005406.jpg



А потребно је имати и државу
 
Терористички бандити скоро све православно становништво протерали и сада се питају чије је то !?

Па оних које сте убијали, силовали, пљачкали, протеривали ето чије је то !

То су српски преци зидали од тврдог камена и осликали да буде сведок и да пркоси времену то што је остало, јер албански екстремисти и шовинисти су спалили и опљачкали преко 150 цркава и манастира Српске Православне Цркве и пљунули на Господа Бога.
 
nemam ja nista protiv sto ono pripada pravoslavnom narodu. ali da li pripada ovom narodu koji ovde zivi ili onom u rusiji. ja mislim da ovim ovde pravoslavcima.

Битанго једна безобразна - стварно престани са провокацијама. На нашем Косову и Метохији НАЛАЗИ СЕ ПЕЋКА ПАТРИЈАРШИЈА - ТРОН ПАТРИЈАРХА СПЦ... мамлазе један...........:rtfm::rtfm::rtfm:
 
kad sam na krsti i klanjam i krstim se ... i nogama i rukama... sta sve ovde citam, i to je malo.:rtfm::rtfm:

Pošto klanjaš,onda onolike pravoslavne crkve i manastiri ne mogu da pripadaju ni Turcima ni Albancima...one su na Kosovu i uvek će biti na Kosovu.
I uvek će pripadati Srbima..bez obzira na pokušaje nekih dijabola da sve to prikažu kao albansko nasledje...
I nikad Srbi koji žive na Kosovu neće da osećaju ovakvo Kosovo kao svoju državu...nego će uvek ispred njih da piše SRBIJA...kao što Srbi iz Bosne više vole Srbiju nego Bosnu,ili kao što Srbi u Crnoj Gori više vole Srbiju nego zemlju u kojoj žive...
Znači uvek će Srbi sa Kosova da budu protiv ovakvog Kosova,bez obzira što žive dole...
 
Daj ljudi, adem se samo sali sa celom situacijom koju su proizveli beogradski mamlazi.
Siptari *ebu zvanicni Beograd na svakom frontu i sada postavljaju i ovo pitanje jer znaju s'kakvim p*zd*ma imaju posla.
Kao kad sa nizerazrednim timom igras utakmicu, pa pocnes da se za*ebajes pasovima petom pri rezultatu 7:0.
Nije tome kriv ni Adem ni svi Ademi Kosova, vec one p*ck* u Beogradu i svi oni koji ih podrzavaju.
 
Pošto klanjaš,onda onolike pravoslavne crkve i manastiri ne mogu da pripadaju ni Turcima ni Albancima...one su na Kosovu i uvek će biti na Kosovu.
I uvek će pripadati Srbima..bez obzira na pokušaje nekih dijabola da sve to prikažu kao albansko nasledje...
I nikad Srbi koji žive na Kosovu neće da osećaju ovakvo Kosovo kao svoju državu...nego će uvek ispred njih da piše SRBIJA...kao što Srbi iz Bosne više vole Srbiju nego Bosnu,ili kao što Srbi u Crnoj Gori više vole Srbiju nego zemlju u kojoj žive...
Znači uvek će Srbi sa Kosova da budu protiv ovakvog Kosova,bez obzira što žive dole...

koja telepatija. danas sam razmisljao da otvorim jednu temu o gore navedenom. ali ja obicno pre nego otvorim takvu temu, ostavim je da malo legne.... da ideja dobije pravu "nijansu" i sadrzaj
 
Kad bi bilo moguće,sve bi trebalo izmestiti a vas pustiti da gradite lepše,bolje i novije nasleđe.

НОвим најсавременијим технологијама И ТО ЈЕ МОГУЋЕ... видео сам измештање једне целе цркве, чини ми се у Немачкој - пробаћу да нађем текст. НЕКА ПЛАТИ СТОКА ШИПТАРСКА СВЕ ШТО ХОЋЕ ДА ОТМЕ, ОД ИЗМЕШТАЊА ХРАМОВА, ГРОБАЉА, ГРУДНИХ БОГАТСТАВА, 59% ЗЕМЉИШТА, БРОЈНА ПРЕДУЗЕЋА, ФАБРИКЕ........
 
moze li mi neko reci kojom bojom su pisane moje teme kada ima navala stalno jednih te istih forumasa. ja vidim da je boja crna, dok pisem, ali posle:dontunderstand::dontunderstand:

Reci ti meni Ademe kakva je percepcija Albanaca na Kosovu, ciji su to manastiri, zaduzbine cijih vladara, ciji su kraljevi i carevi to zidali, i neki sahranjivani...

Pretpostavljam da si sa Kosova...kakav je tvoj stav, a i Albanaca uopste...
 
НОвим најсавременијим технологијама И ТО ЈЕ МОГУЋЕ... видео сам измештање једне целе цркве, чини ми се у Немачкој - пробаћу да нађем текст. НЕКА ПЛАТИ СТОКА ШИПТАРСКА СВЕ ШТО ХОЋЕ ДА ОТМЕ, ОД ИЗМЕШТАЊА ХРАМОВА, ГРОБАЉА, ГРУДНИХ БОГАТСТАВА, 59% ЗЕМЉИШТА, БРОЈНА ПРЕДУЗЕЋА, ФАБРИКЕ........

ne moras nista da trazis, danas je to lako izvodljivo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top