slicnost u porodici

danex

Primećen član
Poruka
766
koliko licite (ne mislim fizicki ) na svoje ukucane, majku ,oca brata-sestru,zenu itd. jel su slicna interesovanja,afiniteti ,stavovi .Pitam jel ne znam da li je normalno da se ja npr. strasno mnogo razllikujem od oca u mnogo ,bas mnogo cemu, samo ne znam kao je doslo do toga ako zivs toliko sa nekim..:mrgreen:
 
imam rodjenu sestru,razlika samo godinu dana...nemamo blage veze jedna sa drugom,ni u kom smislu.
majka me je uvek nervirala nekim svojim stavovima,glupostima,nacinu vaspitanja nas dece....ali sada kako sam starija,u nekim,doduse retkim stvarima,nalazim slicnosti sa njom.na tatu licim fizicki.

p.s.geni su cudo
 
imam rodjenu sestru,razlika samo godinu dana...nemamo blage veze jedna sa drugom,ni u kom smislu.
majka me je uvek nervirala nekim svojim stavovima,glupostima,nacinu vaspitanja nas dece....ali sada kako sam starija,u nekim,doduse retkim stvarima,nalazim slicnosti sa njom.na tatu licim fizicki.

p.s.geni su cudo
Jeste, geni su zaista čudo, i srećni su oni ljudi koji u nasledje fizičko i psihičko dobijaju one bolje stvari .
 
razumem sve ali ako mi otac zna odlicno matematiku a ja je ne podnosim, nije gledao utakmicu nikad a ja se bavim tim skoro svaki dan (i pasivno), itd. ima jos trivijalnih stvari mnogo kako je doslo do toga, kao da sam "sam sebe proizveo" bez gena. Znam da su talenti i osobine prilicno nasledni ali nacin zivota je nesto sto sam stvaras bar kod mene znam dosta primera
 
koliko licite (ne mislim fizicki ) na svoje ukucane, majku ,oca brata-sestru,zenu itd. jel su slicna interesovanja,afiniteti ,stavovi .Pitam jel ne znam da li je normalno da se ja npr. strasno mnogo razllikujem od oca u mnogo ,bas mnogo cemu, samo ne znam kao je doslo do toga ako zivs toliko sa nekim..:mrgreen:

pa sad...ako je vjerovati...statistikama
vjerojatnoca da nisi njegov nije zanemarljiva...:mrgreen:

a mi...ma, svi smo ko klonirani...:rumenko:
 
koliko licite (ne mislim fizicki ) na svoje ukucane, majku ,oca brata-sestru,zenu itd. jel su slicna interesovanja,afiniteti ,stavovi .Pitam jel ne znam da li je normalno da se ja npr. strasno mnogo razllikujem od oca u mnogo ,bas mnogo cemu, samo ne znam kao je doslo do toga ako zivs toliko sa nekim..:mrgreen:

..ne znam kolko godina imash, ali postoji jedan period u zivotu kada
je potpuno ochekivano da se trudimo da shto manje lichimo (ne mislim fizichki) na svoje roditelje.. :aha:

..kada to prodje, ustanovimo obichno da smo chudna i neponovljiva meshavina
svega onoga shto nam se svidja i ne svidja kod oboje.. :lol:
 
razumem sve ali ako mi otac zna odlicno matematiku a ja je ne podnosim, nije gledao utakmicu nikad a ja se bavim tim skoro svaki dan (i pasivno), itd. ima jos trivijalnih stvari mnogo kako je doslo do toga, kao da sam "sam sebe proizveo" bez gena. Znam da su talenti i osobine prilicno nasledni ali nacin zivota je nesto sto sam stvaras bar kod mene znam dosta primera
Biće da ti neka baba nije volela matematiku, a da ti je neki deda vatreni fuzbaler ;) .
 
nije bas za salu ,kad se setim koliko puta sam gledao na tv-u sport pa dodje otac sa posla, umoran i ljut pa prebaci na dnevnik ili krecenje moje sobe u boju koja mi se ne svidja itd. ..ostavilo je traga to
 
koliko licite (ne mislim fizicki ) na svoje ukucane, majku ,oca brata-sestru,zenu itd. jel su slicna interesovanja,afiniteti ,stavovi .Pitam jel ne znam da li je normalno da se ja npr. strasno mnogo razllikujem od oca u mnogo ,bas mnogo cemu, samo ne znam kao je doslo do toga ako zivs toliko sa nekim..:mrgreen:

i meni tako bilo
a kako vreme leti, sve sam mu sličniji
sad kontam da je mnogo gotivan lik :))))
 
nije bas za salu ,kad se setim koliko puta sam gledao na tv-u sport pa dodje otac sa posla, umoran i ljut pa prebaci na dnevnik ili krecenje moje sobe u boju koja mi se ne svidja itd. ..ostavilo je traga to
U pravu si, ali mnogi kroz to prolaze u životu :( , mnogi roditelji nameću svoju volju i ne osluškuju svoju decu :rtfm: . To što kažeš za krečenje sobe, pa baš je mogao da ti dozvoli da sam izabereš boju, a za TV, pa u svim kućama je svadja oko toga šta će se gledati.
 
U pravu si, ali mnogi kroz to prolaze u životu :( , mnogi roditelji nameću svoju volju i ne osluškuju svoju decu :rtfm: . To što kažeš za krečenje sobe, pa baš je mogao da ti dozvoli da sam izabereš boju, a za TV, pa u svim kućama je svadja oko toga šta će se gledati.

pa onda vidi kakvu sam imao "srecu prilikom rodjenja"
tako je ali mislim da je bio mec juga-brazil ili sl. a to je jednom u 20 godina, bas mi je grozno toga podsecati :sad2:
 
pa onda vidi kakvu sam imao "srecu prilikom rodjenja"
tako je ali mislim da je bio mec juga- brazil ili sl. a to je jednom u 20 godina, bas mi je grozno toga podsecati :sad2:
Razmišljaj pozitivno :D , mora da je bilo i lepih trenutaka :hahaha: , i naravno ono što ti se nije dopalo kod tvog oca:sad2: nemoj da primenjuješ prema svojoj deci. Iz tudjih grešaka može mnogo toga da se nauči, samo tako postajemo pobednici.
 
Ma srecom nista lakse nego prekreciti sobu. Za par godina (ili kad vec dodje opet na red) ti izaberi boju. A do taka mozes da budes kreativan (posteri, crtezi ...)

Uglavnom se trudimo da budemo drugaciji od roditelja, al na kraju ipak i licimo na njih...
 
Ma srecom nista lakse nego prekreciti sobu. Za par godina (ili kad vec dodje opet na red) ti izaberi boju. A do taka mozes da budes kreativan (posteri, crtezi ...)

Uglavnom se trudimo da budemo drugaciji od roditelja, al na kraju ipak i licimo na njih...
Ima i toga, ono što kažu ne pada iver daleko od klade. To je velika borba i veliki napor pobediti u sebi ono što nam je isto kao kod roditelja, a nikako nam se nije dopadalo. U nekim stavrima veoma teško :think: .
 
koliko licite (ne mislim fizicki ) na svoje ukucane, majku ,oca brata-sestru,zenu itd. jel su slicna interesovanja,afiniteti ,stavovi .Pitam jel ne znam da li je normalno da se ja npr. strasno mnogo razllikujem od oca u mnogo ,bas mnogo cemu, samo ne znam kao je doslo do toga ako zivs toliko sa nekim..:mrgreen:

Ja sam zivi primer toga :mrgreen:

Elem, smatram, to jest tvrdim iz licnog iskustva da si svoj do neke 25-28 godine , nakon toga postajes u mnogo cemu kopija svojih , svesno- nesvesno .Evo bas pre neki dan razvijala sam kore za pitu ono sa oklagijom kako je moja baka nekad radila (posto je mene baka cuvala) ne bi li napravila pravu domacu pitu koju sam dok sam zivela sa njom mrzela, jer je stalno pravila i jos koje kakve zdrave domace stvari, tipa supe, salate od cvekle, a da i uzgajanje cveca za koje sam njoj pricala zapravo pregovarala zasto cuva travu u stanu i da je to smesno, inace ja sam sada zatrpana istim:mrgreen: i uglavnom sada moju decicu ganjam da jedu sva ta domaca jela. Da ne nabrajam a imala bih doooosta toga i uglavnom ono sto nisam volela :lol:

Tako da po tvojoj prici ja bih zakljucila da si dosta mladji tako da je sve to normalno u tvojim godinama, cak sta vise ta razlika koju ti sada primecujes je cak i prenaglasena jer te ujedno i iritira.;)
 
secam se davno,moja drugarica iz srednje skole uvek mi je govorila `slobodno me pljuni ako ikad primetis da licim na moju majku`
:lol:ne da llici fizicki,vec i ponasanje,govor,smeh...ama ista

p.s.nisam je pljunula,gde smem
 
Moja mama je bila povucena, nije volela da izlazi (kada je bila u mojim godinama)... Ali, jednom prilikom mi je priznala da je zelela da bude buntovna (kao ja)... Na tatu ne licim nesto... Na baku ne licim, slicno nam je to sto obozavamo zivotinje (takvi su svi u mojoj porodici), inace ona radi, vredna je, nista joj nije tesko da uradi, ne voli da se svadja.... Meni roditelji i baka kazu da imam istu narav kao moja pokojna brababa.... Ona je bila tvrdoglava, uvek je ona "znala bolje", ali naprimer kad bi joj moja baka (to je bilo kada je bila mladja, pricala mi je baka) rekla da ona nesto uradi, ona bi rekla -Neka, ti znas bolje....- ... bila je ubedjena da je upravu, svadjala bi se, a kada bi shvatila da gresi, rekla bi -Neka bude po tvom, ali ja znam da sam u pravu- i stvano, uhvatila sam sebe par puta kako izgovaram ovu recenicu.... Mnogo sam je volela....
 
koliko licite (ne mislim fizicki ) na svoje ukucane, majku ,oca brata-sestru,zenu itd. jel su slicna interesovanja,afiniteti ,stavovi .Pitam jel ne znam da li je normalno da se ja npr. strasno mnogo razllikujem od oca u mnogo ,bas mnogo cemu, samo ne znam kao je doslo do toga ako zivs toliko sa nekim..

Ako će ti biti lakše, ni moj sin nimalo ne liči na svog oca. A otac mu je, veruj mi. Jedan je mršav, vretenast, drugi krupne građe, skoro debeo. Mršavi stalno leži i bulji u TV ili nešto čita a nikada nije loptu uzeo u ruke niti ga zanima sport, debeli se bavi mnoštvom sportova i ako išta čita, tiče se sporta. Mršavi je jako druželjubiv, poznaje vazda sveta i ima mnogo drugarica a nijednog druga, i tako je oduvek bilo, debeli je povučeniji i ima dva dobra drugara sa kojima se viđa svaki dan. Jedan je bio izuzetan đak, dugi božemesačuvaj...
Eto, tvoj slučaj baš i nije usamljen
 

Back
Top