kako da overklokujem procesor?

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Elem ovako imam procesor Pentium (R) dual core E5400 koji moze da radi na 2700 mhz,a on radi na 1,70mhz. Znam sta moze da se desi i bas me briga,necu ga forsirati do maksimuma,trebaju mi podesavanja za bios. Namestio sam mu bio da radi na 2000mhz i samo mi se restartovao par puta i vratio na prvobitno stanje jer su mi potreban ostala podesavanja. Vas sada pitam kako se to radi? Molim pomoc i ne zanima me nista jer je sve pod garancijom.:)
 
Elem ovako imam procesor Pentium (R) dual core E5400 koji moze da radi na 2700 mhz,a on radi na 1,70mhz. Znam sta moze da se desi i bas me briga,necu ga forsirati do maksimuma,trebaju mi podesavanja za bios. Namestio sam mu bio da radi na 2000mhz i samo mi se restartovao par puta i vratio na prvobitno stanje jer su mi potreban ostala podesavanja. Vas sada pitam kako se to radi? Molim pomoc i ne zanima me nista jer je sve pod garancijom.:)

Pa ako je pod garancijom nosi ga u servis.Ne čačkaj ništa jer možeš zajebati a oni će ti to lako primijetiti ako ti zajebeš...
 
gledaj, to je sastavljan racunar. Nije kupljen gotov,vec sam ja kupovao delove,a sve se podesava u biosu i plus ljudi od kojih sam kupio su porodicni prijatelji,nije u tome problem. Procesor je namesten da radi na 1.70 ghz,svako menjanje toga prouzrokuje mi seriju restarta i u biosu mi posle ostaje ta cifra koju sam namestio,ali kada kliknem desnim klikom na my computer,properties on mi pokaze da idalje radi na 1.70ghz. Imam windows 7 i zavrsenu srednju za elektrotehnicara racunara sto znaci da ipak znam nesto. Treba mi savet kako da to uradim jer me mrzi da nosi racunar do servisa zarad ovako banalne stvari. Trebaju da se podese magistrale i napajanje i to ali mi treba neko ko ovo zna da mi lepo kaze podesavanja!
 
Poslednja izmena:
nema speed stepa u biosu,a kad sam vec bio tamo pokusao sam ponovo da promenim vrednost cpu a ostalo sam sve stavio na auto i samo je se ugasio par puta zapistao kao kada vam ne radi ram i vratio sve na staro! NE znam zasto nece. Ne razumem koji **** ga prodaju kao 2.70 kad radi na 1.70ghz? Ocu pare nazad.
 
Tebi je tu mnozilac smanjen...vidi postepeno dizi taj mnozilac,pa vidi kako radi.
Ne znam kako to tacno ide kod intela,ali sto bi mnozilac bio samo x6...meni je na athlona x15.5

Ovako bi trebalo da bude normalno za taj intel:

cpuze5400.jpg


Al ne cackaj mu nista oko voltaze zasad
 
problem resen,taj mlozilac je zajebavao stvar. Posto sam cackao neke stvari isao sam da vrati sve po difoltu i sam je vratio mnozilac na maksimum,ali sam ja ipak ga spustio za jedan i povecao je brzinu procesora. E hvala,vidi se da sam laik za ovaj overklok! Stize repka! :D
 

Back
Top