Odbačen zahtev za izručenje Ganića

Bucko22

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
Britanski sud odbacio je u utorak zahtev Srbije za izručenje Ejupa Ganića, bivšeg člana predsedništva Bosne i Hercegovine, kojeg srpske vlasti optužuju za ratne zločine. Sudija je naveo da ne postoje nikakvi novi dokazi, a da sam zahtev predstavlja zloupotrebu sudskog postupka.
Posle sudske odluke o odbacivanju zahteva Srbije za izručenje, bivši član Predsedništva BiH, Ejup Ganić može slobodno da napusti Britaniju.

“Oni su uspeli da zloupotrebe ovdašnji sistem i zato sam pet meseci morao da provedem ovde. Stvorili su maglu kao da nešto postoji. Ne postoji ništa”, izjavio je Ganić.

Beograd optužuje Ganića da je odgovoran za ratne zločine počinjene tokom rata u Bosni, odnosno tereti ga za izdavanje naredbe za napad na vojni konvoj bivše jugoslovenske vojske koji se povlačio iz Sarajave u proleće 1992. Srbija tvrdi da je u tom napadu ubijeno više od 40 vojnika.

Sudija je presudio da ne postoji osnova za suđenje Ganiću. Ujedno je optužio Beograd za korišćenje sudskog procesa u političke svrhe.

Tužilac Srbije je rekao da će razmotriti sudsku odluku, negirajući da je tužba politički motivisana.

Članovi Ganićeve porodice su presrećni sudskom odlukom i nameravaju da se odmah vrate u Sarajevo. Ganić je rekao da jedinu osvetu koju smišlja je da svoje studente nauči kako da budu dobri lideri.

VOA News
 
nece niko odbiti predati ratnog zlocinca. makar ja tako mislim. stvar je da ako rusija, zemlja koja je naklonjena srbiji ne izrucuje lica koje srbija trazi, zasto bi to drugi radio?

Mesas babe i zabe,ovde se radi o osobi optuzenoj za ratne zlocine
To sto Rusija ne isporucuje lica koja Srbija "trazi" je stvar medjusobnog dogovora i ovi navodnici su dovoljni da ti objasne tu situaciju
 
Mesas babe i zabe,ovde se radi o osobi optuzenoj za ratne zlocine
To sto Rusija ne isporucuje lica koja Srbija "trazi" je stvar medjusobnog dogovora i ovi navodnici su dovoljni da ti objasne tu situaciju

Ne radi se o osobi optuzenoj za ratne zlochine. Chak ni vashe politichko pravosudje mu nije podiglo optuznicu.
Radilo se samo malo o pokushaju falsifikovanja istorije- prozirnom i neuspjeshnom, ali zato jako efikasnom u oslikavanju stanja u drustvu i pravosudju Srbije.

Svijet je nemilosrdan prema onima koji posezu za fantazijom kao sredstvom prevazilazenja sopstvenih problema.

I da, onako ideja za moderaciju: ovdje je neko najavio da ce pokushati izvrshiti ozbiljno krivichno djelo- mislim da postoje neke obaveze u smislu obavjestavanja organa gonjenja. izuzev ako se naravno ne radi samo o nekom muslimdziji kojeg onaj divljak hoce da ubije- tu mozda postoji politichki koncenzus da se takve stvari ne diraju- jel se chudi josh neko na forumu zbog "etnichki neproporcijalnog" broja hashkih zatvorenika?
 
Sud je ispravno procijenio bezobrazluk srpske strane, jos ste i kritiku popasli. :lol:

25066876.jpg
 
Joj, ovo je dobro :hahaha:

"Ganic je oslobodjen po svim tockama optuzbe. Izjave 7 svjedoka obrane sud je prihvatio u potpunosti uz konstataciju da se BiH potpuno ponasala u skladu sa zakonom. Sud je saopcio da je jedini svjedok koji nije govorio istinu Milan Petrovic, zamjenik glavnog srbijanskog tuzitelja za ratne zlocine Vladimira Vukcevica. Utvrdjeno je i da je manipulacija svjedocima dolazila od strane Republike Srpske a u konsultaciji sa Beogradom."
 
Mesas babe i zabe,ovde se radi o osobi optuzenoj za ratne zlocine
To sto Rusija ne isporucuje lica koja Srbija "trazi" je stvar medjusobnog dogovora i ovi navodnici su dovoljni da ti objasne tu situaciju

moj mladi kolega.... to samo dokazuje da tuzba srbije jeste za internu upotrebu. a nije prvi put.... mozda se varam, ali neke koje vi spominjete kao ratne zlocine, oni su cak dobijali noebla za mir. toliko o objektivnosti i sudova i i forumasa.
 
mozda se varam, ali neke koje vi spominjete kao ratne zlocine, oni su cak dobijali noebla za mir. toliko o objektivnosti i sudova i i forumasa.

Ako je neko osumnjicen ili optuzen ne znaci da je automatski i kriv
O krivici se odlucuje na sudu a siguran sam da bi u ovom slucaju sud morao da bude objektivan jer bi oci celog sveta bile uprte u njega
Znaci Ganic je samo trebao da se pojavi na sudu i nanese Srbiji i njenom pravosudju zestok udarac kada bi ga oslobodili jer nije kriv po svim tackama optuznice
Naravno,ako nije kriv
 
Ako je neko osumnjicen ili optuzen ne znaci da je automatski i kriv
O krivici se odlucuje na sudu a siguran sam da bi u ovom slucaju sud morao da bude objektivan jer bi oci celog sveta bile uprte u njega
Znaci Ganic je samo trebao da se pojavi na sudu i nanese Srbiji i njenom pravosudju zestok udarac kada bi ga oslobodili jer nije kriv po svim tackama optuznice
Naravno,ako nije kriv

Ganic se upravo pojavio na sudu i nanio "Srbiji" (tuzilastvu Srbije) zestok udarac i oslobodili su ga.
Dakle upravo se odluchilo na sudu (ponovo) samo je sad odjednom nekima teshko da svare odluku pa hoce reprizu do u nedogled.
Sud je odluchio da nema osnove za podizanje optuznice (ponovo) i da pravosudje u Srbiji nije u stanju da se rukovodi chinjenicama vec da funkcionishe po principu politichkih potreba (ovo je tek prva ovakva odluka suda, sljedeca je u septembru u Beogradu). Istinu za volju, sudija je komentarom ostavio i malu mogucnost da u pravosudju Srbije rade idioti, ali ni to ne bi islo u prilog teze o "pravednom sudjenju u Srbiji" .
 
Ako je neko osumnjicen ili optuzen ne znaci da je automatski i kriv
O krivici se odlucuje na sudu a siguran sam da bi u ovom slucaju sud morao da bude objektivan jer bi oci celog sveta bile uprte u njega
Znaci Ganic je samo trebao da se pojavi na sudu i nanese Srbiji i njenom pravosudju zestok udarac kada bi ga oslobodili jer nije kriv po svim tackama optuznice
Naravno,ako nije kriv

Na montiranim optuznicama i politickim procesima koje serviraju vase (srbijansko) tuzilastvo i sudstvo, svoju nevinost ne bi mogla dokazati ni Majka Tereza a kamoli Ganic.

Zato vas zapad i ignorira po tom pitanju. :kafa:
 
a moze da pita i tebe.... kome je "pola" drzave u hagu:hahaha::hahaha::hahaha:

може, јер ја нисам гласао ни за милошевића, а ни за шешеља. а таквих је много.

док ви шиптари једногласно подржавате злочинце и славите крволоке,
који, гле чуда, нису у том хагу.
 
jos jedan poraz u nizu vlasti Borisa Tadica i nevidjena samarcina tadicevom pravosudju od strane njegovih "prijatelja" engleza

da vas podsetim Ganic nije izrucen srbiji zato sto englesko pravosudje smatra da je srbija banana drzava i da u srbiji ovakvkoj kakva jeste ganic ne bi imao fer i posteno sudjenje.

znaci Velika Britanija u prevodu ne smatra da je Srbija sa Tadicem na vlasti - demokratska i pravno uredjena drzava
 

Back
Top