Biti lep??!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tinar

Veoma poznat
Poruka
10.368
Sta dodjavola znaci biti lep??? Jel to nekakav imperativ ili samo fraza??? Sta da radim kad mi drugarice prodaju price da su lepi momci glupi i obrnuto??!!! Ili kad na tv-u cujem izjavu nase poznate manekenke " Ja sam osetljiva na lepotu"??? U kakvom to svetu zivimo, gde su devojke opsednute kilazom i time da na sebi imaju sto vise sminke, a sto je najgore, nema ko da im kaze (pritom mislim na muski pol). Can we stop that??? :x
 
ja cju ti evo kao zensko recji-i ja sam osetljiva na lepotu...
ali lepota to ti nije "kada je neko lep"...znachi, fizichka lepota je manje-vishe relativna stvar...neko ko je meni bozanstven, mojo najboljoj drugarici moze biti ruzan...i obrnuto...
dodushe, svaka lepota je relativna, ali se meni eto chini: lepota je pre osecjanje, nego neka spoljasnja osobina...i mislim da je lepota jako vazna...tim pre zato sto zivimo u manje vishe ruznom svetu-svetu laznog glamura, kicha, plastichnih jakni i srebrnih patika...gde vlada obrnuti sistem vrednosti itd. itd. a lepota ti je batice sve ono nasuprot tome...razumesh? to ti nije fizichka osobina...
e sad nadam se da sam nesto pojasnila, i ti nemoj da dirash lepotu kao takvu, nego razmisli o ljudima, i kako je oni pogresno tumache...
 
Strasno je to!!!!!! :x
Svi se non-stop trudimo da budemo lepi,da se predstavimo u nekom "boljem" svetlu,stalno se pretvaramo i stalno smo "fake"!!!!!
Tako neke nase "prave" vrednosti ne dolaze do punog izrazaja!!!
Govorim u mnozini jer je to manje-vise slucaj kod vecine dansnje omladine (a i strijih)!!!
Misljenje da su lepi momci glupi naravno je glupo,mada cesto ispada tacno!!!
Opet lepota je jedna jako relativna stvar,i razlicite odobe dozivljavaju lepotu na razlicit nacin...
Jednostavno zivimo u svetu iskvarenih vrednosti...

P.S. Svaka cast za temu,prvi put da je neki novajlija (u skorije vreme) otvorio neku normalniju temu!!! :wink:
 
e, znao sam da ce biti filozofiranja na ovu temu... Kratko i jasno, biti lep se odnosi iskljucivo na fizicki izgled! Sve ono sto ste nabrojali o "unutrasnjoj lepoti jeste u stvari -biti Harizmatican... Da ne bismo suvise ulazili u filozofske vode... :roll:
 
DJ_MaRe:
e, znao sam da ce biti filozofiranja na ovu temu... Kratko i jasno, biti lep se odnosi iskljucivo na fizicki izgled! Sve ono sto ste nabrojali o "unutrasnjoj lepoti jeste u stvari -biti Harizmatican... Da ne bismo suvise ulazili u filozofske vode... :roll:
izvini molim te...ali decko nije jasno definisao...u naslovu je to "biti lep" a kasnije pominje lepotu...zar to nisu dve razlichite stvari...? :?
ok, unutrasnja lepta jeste harizmatichnost, ne kazem ja....al ja nisam prichala samo o ljudskoj lepoti, nego o lepoti uopsteno...
@moon child...SVE JE RELATIVNO! :wink:
 
Ernesto_Che:
DJ_MaRe:
e, znao sam da ce biti filozofiranja na ovu temu... Kratko i jasno, biti lep se odnosi iskljucivo na fizicki izgled! Sve ono sto ste nabrojali o "unutrasnjoj lepoti jeste u stvari -biti Harizmatican... Da ne bismo suvise ulazili u filozofske vode... :roll:
izvini molim te...ali decko nije jasno definisao...u naslovu je to "biti lep" a kasnije pominje lepotu...zar to nisu dve razlichite stvari...? :?
ok, unutrasnja lepta jeste harizmatichnost, ne kazem ja....al ja nisam prichala samo o ljudskoj lepoti, nego o lepoti uopsteno...
@moon child...SVE JE RELATIVNO! :wink:

Kao prvo ja nisam decko, a kao drugo ja nisam filozofirala, vec sam topik postavila jako prosto i bio je namenjen osobama koje to tako shvataju. Mogu ja iznositi svoja misljenja ali mislim da to nije potrebno. Ja sam to predstavila kako je u stvari. Mozemo se mi lagati, ali tako je svuda u svetu. Lepo sam ja to fomulisala, nego je fora u tome kako ce ko to shvatiti!!! :)
 
Cinjenica jeste da lepota dolazi iznutra.Da bi covek bio lep mora da ima taj neki faktor x.Jer meni se naprimer cesto desava da vidim momka savrseno gradjenog sa lepim crtama lica ali to je to.Iz njega nista ne "izbija" ne zraci nekim sarmom .Jer ipak telo,ljustura bez duha ne moze biti lepa.Moze biti objekat lep za oko ali takvo nesto se ne moze voleti.Licno mislim da je u redu voleti lepo ali mislim takodje da je pojam estetike danas izuzetno iskrivljen pod uticajem malih ekrana,holivuda i iskompleksiranih baba koje hoce zauvek da budu mlade! O tome da li je covek lep ili ruzan moze se sa pravom suditi kad ga upoznash.Licno najvise mrzim komentare tipa "jao pogle gabora ne bi ga ni govnjivim stapom pipnula"(ima ljudi koji govore takve stvari,mozda ste medju njima).Gabor,Skamija spadaju u izraze kojih se iskreno gnusam i smatram najnizom "kulturom"izrazavanja.Posebno kad cujem kada to kaze neko ko ni sam ne moze da se pohvali lepom spoljasnocu.Tuzno je to sto ne postoje zaista LEPI i RUZNI ljudi.Ne postoji kriterijum.Barem ne takvi koje biramo mi,obicni smrrtnici.Nasu lepotu diktiraju ljudi koje svaki dan gledamo na malim ekranima,zenski casopisi...Pogledajte famoznu Merlin Monro....zaista mislite da bi danas ona vazila za "dobru ribu" da je rodjena pre nekih 20 godina.Tada su oble decojke bile na ceni.Posle nje opet dolazi famozna Tvigi,spas za sve mrsavice jer su sada one imale status najlepsih.Danas opet ne znam Jenifer L.vazui za lepoticu.ZAR JE ZAISTA POTREBNA TELEVIZIJA DA NAM KAZE I DIKTIRA STA JE LEPO.Dosta za sada.:D
 
nije lose biti lep iako postoje razni vidovi lepote(zavisi koje oci to posmatraju!)Recimo,kult da su plavusice lepse od crnki.A opet,u srednjem veku je bilo ono ...uuuuu,tipa snezana.Crna kosa,bled ten,rueni obrazi...to je tuzno!!!A sta je sada lepo?ni sam bog ne zna posto zivimo u svetu demokratije? :oops: svako ima svoje misljenje,iako sam ja za one tipa snezana...ili cak pevacica iz within temptationa! :D
 
Mozda cu ovim skrenuti sa teme.. Ali... Znate ono cuveno...
"Ljubav na prvi pogled..."

E,sada... Ta osoba se zaljubila u fizicki izgled te druge osobe... A ne u tu osobu.... Dobro... Necemo da idemo dublje... Neki ce poceti da je moguce stvarno se zaljubiti na prvi pogled,osetiti njegovu energiju... To su sve price za malu decu... Gledano sa moje strane.... Ali.... Necemo sada o tome...
Dokaz da je fizicki izgled bitan...

Npr...
Nudi se posao u nekoj firmi...
Prijave se 2 devojke... Jedna lepa... Druga ruzna... Da ih tako generalizujem... Iako je sve to relativna stvar....
U 70-80% slucajeva... Ova prva ce dobiti posao...
Zar ne?

Kada neko hoce da povredi nekoga... A ne zna na koji (bolji) nacin da to uradi... Kaze mu: "Ruzan/na si! Debeo/la si!" Itd... Da ne nabrajam sve...

Pa,pogledajte samo oko sebe... Sve te ljude sa TV-a... I ljude oko nas...
Svi su "savreseni"...
Da li ste skoro gledali neki film u kome je glavna glumica ruzna (Opet,ponavljam relativna stvar)? Naravno da ne...

Pa,svu tu kozmetiku i ostale stvari koje spadaju u "lepotu"... Ta kozmetika postoji zato sto su ljudi optereceni svojim izgledom... Zato sto je to njihov nacin da sebi podignu samopouzadnje...
Nista od toga ne bi postojalo,da ljudi sami to ne traze...

Jednostavno... Lepota je veoma bitna... Priznali vi to ili ne...

Ja nisam nikada nikome rekla da je ruzan ili slicno.... Ali... Ako mi se na nekoj osobi ne svidi makar nesto.... Neka sitnica... Ako mi je ta osoba ruzna... Ja ne mogu da budem sa njom... Pa,makar ta osoba bila najdivnije bice na svetu....
Samo sto ja imam hrabrosti to da priznam...
 
Tinar:
Ernesto_Che:
DJ_MaRe:
e, znao sam da ce biti filozofiranja na ovu temu... Kratko i jasno, biti lep se odnosi iskljucivo na fizicki izgled! Sve ono sto ste nabrojali o "unutrasnjoj lepoti jeste u stvari -biti Harizmatican... Da ne bismo suvise ulazili u filozofske vode... :roll:
izvini molim te...ali decko nije jasno definisao...u naslovu je to "biti lep" a kasnije pominje lepotu...zar to nisu dve razlichite stvari...? :?
ok, unutrasnja lepta jeste harizmatichnost, ne kazem ja....al ja nisam prichala samo o ljudskoj lepoti, nego o lepoti uopsteno...
@moon child...SVE JE RELATIVNO! :wink:

Kao prvo ja nisam decko, a kao drugo ja nisam filozofirala, vec sam topik postavila jako prosto i bio je namenjen osobama koje to tako shvataju. Mogu ja iznositi svoja misljenja ali mislim da to nije potrebno. Ja sam to predstavila kako je u stvari. Mozemo se mi lagati, ali tako je svuda u svetu. Lepo sam ja to fomulisala, nego je fora u tome kako ce ko to shvatiti!!! :)

izvini sto nisi decko... :wink:
ok, ako cjemo tako...bzvz je sto su devojke opsednute kilazom, i da, mislim da je glupo sto je sminka nekim ljudim sastavni deo jutarnje, podnevne i vecernje higijene...niko nikog ne laze sto se tiche toga...
i sta cjemo ja i ti sad! :D
 
Ma sve je to ok, ali kad si mlad to je pravo mucenje. Svi ce juriti za "naprednim" devojkama (sise+dupe+jos neki k**ac), a iza ledja ce pricati kako su glupe i kako takve ribe treba poubijati. Znam iz iskustva!!!! Ja cu, iskreno, pasti na onog ko je fizicki privlacniji (da ne kazem lepsi) ali ako mu je lobanja prazna, sve to pada u vodu. Mada, jos uvek smo, neki od nas, mladi i kako kazu- zivot je pred nama. I znate onu "Kolo srece se okrece"!!!! :lol:
 
Svi ste vi u pravu...
Postoji unutrasnja lepota i mislim da to ima skoro svaka osoba na svetu, jer svako od nas ima vrline i mane, tj. niko nije savrsen...
A fizicka lepota je, zapravo, pitanje ukusa i nista vise! Neki ljudi vole visoke osobe, neki niske, neki mrsave, neki punije, neki vole crne, neki ridje ili plave... Dakle, ponavljam, fizicka lepota je stvar ukusa, jer lepi i ruzni ljudi zapravo ne postoje, vec smo svi mi razliciti, sa razlicitim ukusima i razlicitim shvatanjima lepog! A sto kazete da televizija ne bi trebala da bude ta koja diktira sta je lepo, a sta ne, potpuno podrzavam, jer da se drzimo toga, to bi znacilo da bi vecina devojaka (kazem vecina, jer nisu ni sve osobe zenskog pola sa televizije takve) trebala da ugradi silikone i da nosi izazovnu odecu... Znate sta?! Neka hvala- to mi ne treba, zadovoljna sam i ovim sto imam! Sve sto je prirodno, to je lepo i istinito... Treba da postujemo i volimo sebe ma kakvi mi bili!!
To je moje misljenje, neki ce misliti da sam u pravu, a neki nece i to je pitanje licnog shvatanja pojedinca...
 
Sasha85:
Npr...
Nudi se posao u nekoj firmi...
Prijave se 2 devojke... Jedna lepa... Druga ruzna... Da ih tako generalizujem... Iako je sve to relativna stvar....
U 70-80% slucajeva... Ova prva ce dobiti posao...
Zar ne?

to je tacno,ali postoje i one situacije tipa:da,ona je lepa,al sta joj vredi kad je glupa (sto ne mora da bude tacno,jer postoje lepi i pametni i ruzni i glupi ljudi)

ja sam u osnovnoj imala takvu nastavnicu koja je verovatno imaka komplex iz mladosti jer je ruzna,pa su neke debilke imale 4,5,a mi smo se lomile i ucile ko manijaci da dokazemo da nismo glupe...to jwe bez\ veze,al je tako...
 
miss:
Sasha85:
Npr...
Nudi se posao u nekoj firmi...
Prijave se 2 devojke... Jedna lepa... Druga ruzna... Da ih tako generalizujem... Iako je sve to relativna stvar....
U 70-80% slucajeva... Ova prva ce dobiti posao...
Zar ne?

to je tacno,ali postoje i one situacije tipa:da,ona je lepa,al sta joj vredi kad je glupa (sto ne mora da bude tacno,jer postoje lepi i pametni i ruzni i glupi ljudi)

ja sam u osnovnoj imala takvu nastavnicu koja je verovatno imaka komplex iz mladosti jer je ruzna,pa su neke debilke imale 4,5,a mi smo se lomile i ucile ko manijaci da dokazemo da nismo glupe...to jwe bez\ veze,al je tako...
U skoli sam imala predstavu u I god. neka parodija sa bogovima Olimpa. E, sada jedna "slatka" devojka je dobila ulogu Afrodite (boginje ljubavi i LEPOTE) a nije ni text znala da prohita, a kamoli izvede na sceni. A ja sam dobila ulogu Atine!!! 8)
 
:lol: :lol: Pa, pola ucenike je posle nekih 15 min. otislo, a ja nisam htela da glumim. Sve u svemu, ove godine se profesorka opametila i nije ista dobila ulogu u "Tvrdici" (isto parodija). I DID!!! :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top