Avast Repair

SXQ

Zainteresovan član
Poruka
113
I tako... razni programi mi se počeli rušiti i čudno raditi pa sam shvatio da imam viruse.
Instalirao sam free avast 5, napravio full scan i on mi je našao 40-ak sumnjivih fajlova, evo je i sad otvoren, dok ne riješim ovo.
Neki od njih su exei programa (notepad, internet explorer exe), neki su exei koji vjerojatno trebaju xp-u itd pa sam zbunjen.
Na primjer što će se desiti ako pošaljem iz sys 32 mape msiexec, longonui.exe ili mshta.exe u Chest? A unregmp 2.exe? Ne, ne Zvuči Dobro...
Mislim, da mi ne zezne xp... A i restore pointovi su mi uredno zaraženi, al to se lako žrtvuje.

Zanima me koliko je efikasna avastova Repair funkcija? Tj. jel mogu ja Notepad ili exe Media Playera popraviti, umjesto da im drubim glavu, šaljući ih u avastov Kufer?
 
@SXQ

Скини ComboFix и покрени га. Пре тога искључи све отворене програме укључујући и антивирус. Све што те програм буде питао на почетку, потврди са Yes али за време скенирања никако не кликћи у прозор програма. На крају ће ти сам програм рестартовати комп и избацити лог фајл који нам овде можеш ископирати.
 
To je najverovatnije Sality ili Virut, nema ti tu pomoci, jedino resenje je format C i instalacija novog sistema. Koliko sam razumeo ti nisi imao antivirus, pa si naknadno instalirao Avasta, koji se odmah prilikom instalacije i sam zarazio, tako da je nemocan.

@DeMikelis nece mu tu pomoci combofix, jednostavno ce biti "pojeden" odmah nakon pokretanja.
 
To je najverovatnije Sality ili Virut, nema ti tu pomoci, jedino resenje je format C i instalacija novog sistema. Koliko sam razumeo ti nisi imao antivirus, pa si naknadno instalirao Avasta, koji se odmah prilikom instalacije i sam zarazio, tako da je nemocan.

@DeMikelis nece mu tu pomoci combofix, jednostavno ce biti "pojeden" odmah nakon pokretanja.
Видим да су му закачени .exe фајлови и највећа сумња је на Virut, али покушај чишћења не мора да буде из Windowsa него рецимо са неког бутабилног диска (типа Hiren's BootCD), затим Kaspersky RescueDisk, Dr.Web CureIt LiveCD itd... Узгред, Hiren's мислим да има и ComboFix и Dr.Web у себи тако да нека покуша, јер ја сам од оних који не воле да се тако лако предају инсталирајући одмах нови систем, без покушаја да се ухватим у коштац са самим проблемом. ;)
 
Moze sa nekim bootabilnim CD-om, ali samo antivirus dolazi u obzir, nista vise. Problem sa virusom je taj sto i ako ocisti sistem 90% su sanse da nece moci vise da podigne sistem, pa je glupo gubiti vreme sa boot cd-ima koji skeniraju po nekoliko sati a ishod je neizvestan.
Jeste da Hirens ima ComboFix, ali ti koji prave takve komplacije ne znaju da kad se koristi CF, skida se samo i uvek najnovija verzija.
 
Poslednja izmena:
Tu samo dolazi u obzir nova instalacija.Nakon instalacije ne otvarati druge particije nego instalirati antivirusni program i prvo skenirati particije.Ja preporučujem Avast 5 jer ima opciju boot skeniranja.

ps.
Jeste li pokušali pokrenuti Combofix sa Hirensa u bootabilnom režimu rada.
 
Tu samo dolazi u obzir nova instalacija.Nakon instalacije ne otvarati druge particije nego instalirati antivirusni program i prvo skenirati particije.Ja preporučujem Avast 5 jer ima opciju boot skeniranja.

.

@hardal, ne moze CF da se izbori sa fajl infektorom, a i sta da radi sa Combofixom, da mu pobrise ceo windows. Drugo, sta ce Combofix sa D, E particijom? Najbolje resenje je ovo koje si sam predlozio.
 
@hardal, ne moze CF da se izbori sa fajl infektorom, a i sta da radi sa Combofixom, da mu pobrise ceo windows. Drugo, sta ce Combofix sa D, E particijom? Najbolje resenje je ovo koje si sam predlozio.

Hajde ponovo pročitaj što sam ja napisao.Jesam li ja spomenuo da se treba čistiti sa Combofixom. Za Combofix sam vas upitao jer izgleda ne znate da se Combofix ne može pokrenuti u bootabilnom režimu.Skoro sam imao polemiku s nekim na forumu o programima koji se nalaze na Hirens Boot CD-u. Isprobao sam sve programe koji su na njemu a služe za čišćenje virusa.Pokrenuti se može samo Dr.Web i SuperAntiSpyware jer su kao portable verzije i ubačene na taj Hirens. Rekao sam, samo nova instalacija Windowsa, instalirati AV i prvo ali stvarno prvo skenirati ostale particije.Preporučio sam Avast5 jer ima Boot opciju skeiranja...
 
Poslednja izmena:
Ok, onda te nisam razumeo, ja sam ovo pitanje shvatio kao predlog.

742732.gif
 
Ja и даље тврдим да ТРЕБА покушати најпре СВЕ опције чишћења од поменуте гамади (Viruta), па уколико иста не успе, онда урадити реинсталацију система. Dr.Web CureIt LiveCD је један од можда најбољих програма за чишћење те врсте вируса, а такође не треба занемарити ни Win32/Virut Remover (један од AVG-ових алата), наравно и Avast због његовог бут скена итд. Combofix уколико не може да се подигне са Hirensa, постоје и други Live CD (типа UBCD4Win који пре тога треба креирати) са којег се може покренути. Најлакше је урадити реинсталацију, али треба видети и колико је поменута гамад моћна или не и шта се све може урадити против инфекције. Уколико након чишћења систем не буде у стању да се опорави и подигне, увек постоји и опција Repair са којом се могу опоравити системски фајлови. Тек уколико и то не да резултата, приступити реинсталацији новог система. Наравно, ово је моје мишљење...
...јер ја сам од оних који не воле да се тако лако предају инсталирајући одмах нови систем, без покушаја да се ухватим у коштац са самим проблемом.
 
E! Kako da podesim da se ona fuxa ne dere svaki put kad se updatuje? Isprepada me živu kad slušam muziku malo glasnije...
I jel ona neće da (npr.) vrišti ako locira neki virus,k'o što je radila ona svinjčuga na kasperskom? :rotf:
 
E! Kako da podesim da se ona fuxa ne dere svaki put kad se updatuje? Isprepada me živu kad slušam muziku malo glasnije...
I jel ona neće da (npr.) vrišti ako locira neki virus,k'o što je radila ona svinjčuga na kasperskom? :rotf:

Uključiš Tihi igrački mod i onda te neće obavještavati ali će to sve i dalje obavljati...
 

Prilozi

  • Picture2.jpg
    Picture2.jpg
    36,1 KB · Pregleda: 5
  • Picture1.jpg
    Picture1.jpg
    25,4 KB · Pregleda: 4

Back
Top