Rad u Svajcarskoj

mesagero

Početnik
Poruka
30
Dragi prijatelji, hocu da pitam nesto, neznam dal je pravo mesto, neko mi rece da od sledece godine se moze raditi legalno u Svajcarskoj, dal neko zna nesto o tome, dal je cuo da je neko to javio.....Hvala svima.
 
Ok javicu, neki prijatelj mi rece da su javili na tv-u, ali mislim da se salio, pa papiri i da imas ko da ti sredi, ako drzava ne da onda djaba ti neki gazda sredi papire, jer to nije na nivou kantona nego drzave. Pozdrav.
 
Hahahahahahahaha
Može da se radi legalno u Švajcorskoj .Pa ko ti je to rekao ! Taj se našalio i to lepo .Švajcarska ima najrigorozniji antimigracioni zakon u Evropi .Ne znaju kako da isteraju ilegalne imigrante ,zamisli još da primaju nove .Taj koji ti to kaže nije nikada biou Švajcarskoj
 
Kako sve vise citam po forumima o zemljama Evrope, zakljucio sam da na svakom forumu postoje nasi gastrabajteri sa negativnim stavovima o zemlji gde zive.Ne mozes naci posao legalno, veliki porez, nezaposlenost, skupi stanovi itd.Ako imate neke informacije napisite ih a pustite druge da sami odluce o svojoj buducnosti!!! Da li ste se rodili tamo ili ste dosli sami, sticem utisak kao da ne zelite jos jednog zemljaka u gradu.Gledam samo kako su povezani muslimani (pogotovu turci), nalaze poslove i legalne i nelegalne, pomazu oko smestaja ....Toliko od mene.
 
Kako sve vise citam po forumima o zemljama Evrope, zakljucio sam da na svakom forumu postoje nasi gastrabajteri sa negativnim stavovima o zemlji gde zive.Ne mozes naci posao legalno, veliki porez, nezaposlenost, skupi stanovi itd.Ako imate neke informacije napisite ih a pustite druge da sami odluce o svojoj buducnosti!!! Da li ste se rodili tamo ili ste dosli sami, sticem utisak kao da ne zelite jos jednog zemljaka u gradu.Gledam samo kako su povezani muslimani (pogotovu turci), nalaze poslove i legalne i nelegalne, pomazu oko smestaja ....Toliko od mene.

tacno tako ali ko zeli da ode taj i ode i uglavnom snadje se
 
Ne nije tačno ovde vlada nepismeni mentalitet dobiješ turističku vizu i odeš u Švajcursku da radiš za 19 eura na sat .Da ali u filmovima .Mnogo muslimana se ovde i svakako povezuju ali se mnogi vrate u deportaciji znaš li samo da se iz Londona dva puta nedeljno vraćaju Šiptari Avionom u Tiranu i Prištinu prošle godine se vratilo 11000 njih .Nemam podatak za Švajcarsku .
Znači nije lako ovde živeti legalno još je teže ilegalno uglavnom su zakoni sve oštriji i šanse za odlazak sve manje
 
Da li neko zna da li se priznaje srednja medicinska u Svajcarskoj koja je zavrsena preflalifikacijom? Kod nas nema razlike u priznavanju jer se odradi sva praksa i polazu svi ostali ispiti ali mozda u Svajcarskoj ima..?
 

Back
Top