Синоћ у Парламенту,....појавила се Косовка девојка

Poruka
20.103
Škundrić u ulozi Kosovke devojke

Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je sinoć da je odluka Međunarodnog
suda pravde „težak udarac“ ali da Srbija ne sme da se sukobljava sa velikim
silama.

- Srbija, kakva god da je i ko god da je vodi, mora da ima najbolje odnose s
velikim silama. Svaka druga politika Srbiju vodi direktno u propast -
rekao je
Tadić u Skupštini Srbije i istakao da je takva politika obaveza svih poslanika,
ministara, pa i njega kao predsednika.
Inače,
Tadićev govor trajao je nešto manje od jednog sata, a u jednom momentu
njemu su se i bukvalno osušila usta.

- Molim vas za vodu, ne mogu više -


639088BC-6619-4AFE-B14E-7792F497BF53_mw270_s.jpg

obratio se predsednik prisutnima, na šta je
prvi reagovao ministar rudarstva i energetike,
Petar Škundrić, koji je na Tadićev poziv poskočio i
predsedniku doneo čašu vode.


http://www.alo.rs/politika/29437/Rogovi_u_vreci


*************************************************************************************




08122009_energetika_v2s.jpg


Тадићева Косовка девојка.
.(...ево,......ту је ЛЕВО..........вода):zper:


.
 
naravno da mu nije lako, dosao je trenutak suocavanja sa realnoscu, koju mnogi ovde znaju vec 11 godina, oni koji su izbegavali da je priznaju morace sada...
sto ne znaci da je on bar sto se tice Kosova kriv, nije kriv ni za joticu,

:rotf: :rotf: :rotf:

Izvini ko je kriv? Moj pokojni deda Pavle?

Ajmo redom.
Ko bira mandatara za sastav vlade? Vladajuća većina = DS
Ko je predsednik DS? Bokica..
Mandatar za sastav vlade, ukoliko Predsednik Republike ( gle čuda opet Bokica= DS) prihvati sastav, postaje premijer...
Ministri u vladi su članovi vladajuće koalicije, dakle DS ( opet Bokica ) + SPS + PUPS + Palmino drvo ( Marica i krivi qjurci)...
Vlada polaže račune skupštini, dakle vladajućoj koaliciji ( vidi iznad, mrzi me da prepisujem)...
Prema tome NEMA NIKO KRIVLJI od Bokice...:rtfm:
 
naravno da mu nije lako, dosao je trenutak suocavanja sa realnoscu, koju mnogi ovde znaju vec 11 godina, oni koji su izbegavali da je priznaju morace sada...
sto ne znaci da je on bar sto se tice Kosova kriv, nije kriv ni za joticu, igrom slucaja u vreme njegovog mandata stvari posejane 99 izlaze na cistac.

Веома је НЕКОРЕКТНО што ти као модератор, злоупотребљавајући свој положај, покушаваш да потуриш ГЛУПОСТИ. Јер је са било којим модератором немогуће равноправно расправљати из разлога положаја на форуму.
 
:rotf: :rotf: :rotf:

Izvini ko je kriv? Moj pokojni deda Pavle?

Ajmo redom.
Ko bira mandatara za sastav vlade? Vladajuća većina = DS
Ko je predsednik DS? Bokica..
Mandatar za sastav vlade, ukoliko Predsednik Republike ( gle čuda opet Bokica= DS) prihvati sastav, postaje premijer...
Ministri u vladi su članovi vladajuće koalicije, dakle DS ( opet Bokica ) + SPS + PUPS + Palmino drvo ( Marica i krivi qjurci)...
Vlada polaže račune skupštini, dakle vladajućoj koaliciji ( vidi iznad, mrzi me da prepisujem)...
Prema tome NEMA NIKO KRIVLJI od Bokice...:rtfm:


aman decko, ovo sto se danas desava sa Kosovom se desilo jos 99. sada se jos samo forma prilagodjava sustini.
 
aman decko, ovo sto se danas desava sa Kosovom se desilo jos 99. sada se jos samo forma prilagodjava sustini.

Devojčice draga i mila,

DS ( Bokica) + Marica i krivi qjurci su na vlast došli parolom Za evropsku Srbiju ( ZES, mada meni više liči na ZEZ) i parolom i Kosovo i EU? i od jednog i od drugog nema ništa!!!!
Pogledaj izjavu bivšeg američkog ambasadora u Beogradu, gospodina Montgomerija koji kaže parafraziram:
Srbija se ulasku u EU može nadati NAJRANIJE 2018. godine, ako UOPŠTE uđe...

Šta bi sa Bokicinim izjavama i izjavama ministra Miki Mausa o 2012,2014.2016?
Puj pike ne važi?
 
Devojčice draga i mila,

DS ( Bokica) + Marica i krivi qjurci su na vlast došli parolom Za evropsku Srbiju ( ZES, mada meni više liči na ZEZ) i parolom i Kosovo i EU? i od jednog i od drugog nema ništa!!!!
Pogledaj izjavu bivšeg američkog ambasadora u Beogradu, gospodina Montgomerija koji kaže parafraziram:
Srbija se ulasku u EU može nadati NAJRANIJE 2018. godine, ako UOPŠTE uđe...

Šta bi sa Bokicinim izjavama i izjavama ministra Miki Mausa o 2012,2014.2016?
Puj pike ne važi?

pa nije normalno da se bilo koji predsednik pojavi i kaze nema od toga nista, iako mozda iskreno zna da su za to male sanse, uvek treba pokusati sve, cekati do zadnjeg trena, nikad se ne zna, i to je i uradio, cekao, pokusao sta je moglo da se pokusa, i mislim da je ovo trenutak kad postaje jasno da vise i nema sta da se uradi.
to moze da se gleda kao na: slagao je birache, ali ko njemu daje za pravo da se unapred odrekne neceg cak i da postoje minimalne sanse ili gotovo nikakve, krenes pa dokle stignes, dok ne naidjes na zid, e to se sad desava, na stranu sto ne znam stvarno ko mu je poverovao da je moguce i E.U i Kosovo, nisu opozicioni a nisu ni njegovi glasaci, ja nisam poverovala u tu pricu...
 
pa nije normalno da se bilo koji predsednik pojavi i kaze nema od toga nista, iako mozda iskreno zna da su za to male sanse, uvek treba pokusati sve, cekati do zadnjeg trena, nikad se ne zna, i to je i uradio, cekao, pokusao sta je moglo da se pokusa, i mislim da je ovo trenutak kad postaje jasno da vise i nema sta da se uradi.
to moze da se gleda kao na: slagao je birache, ali ko njemu daje za pravo da se unapred odrekne neceg cak i da postoje minimalne sanse ili gotovo nikakve, krenes pa dokle stignes, dok ne naidjes na zid, e to se sad desava, na stranu sto ne znam stvarno ko mu je poverovao da je moguce i E.U i Kosovo, nisu opozicioni a nisu ni njegovi glasaci, ja nisam poverovala u tu pricu...

Ovo je citat sa jedne druge teme...Samo da nađem postaviću ti i link...

Odluka Međunarodnog suda pravde (MSP) u Hagu da prištinska jednostrana deklaracija o proglašenju nezavisnosti Kosova i Metohije „ne krši međunarodno pravo samo za naivne dolazi neočekivano”, rekao je Srđa Trifković, analitičar iz Čikaga, koji je optužio vlasti u Beogradu da su odavno digle ruke od južne srpske pokrajine.

- Za vladajuću koaliciju u Srbiji i njene nalogodavce u Vašingtonu i Briselu, odluka Suda bila je očekivana i odavno programirana. Još pre pet godina, Vuk Jeremić, tadašnji savetnik za spoljnu politiku predsednika Srbije Borisa Tadića, svojim sagovornicima u američkoa administraciji u Vašingtonu, po pitanju secesije Kosova i Metohije, u neformalnim susretima, odgovorio je: „Moramo da nađemo način kako da gorku pilulu obložimo šećerom.”
- Jeremić je, naime, 18. maja 2005. u Vašingtonu svedočio o Kosovu pred Spoljnopolitičkim odborom Predstavničkog doma američkog Kongresa, da bi potom tokom večere u nezvaničnim razgovorima sa svojim američkim domaćinima prihvatio otcepljenje Kosmeta kao svršen čin koji samo treba što bezbolnije predstaviti Srbima. Kako je meni preneo jedan od američkih zvaničnika na toj večeri, Jeremić im je tada rekao „da je nezavisnost neminovna i da je najvažnije naći formulu da se to sprovede na način koji bi sprečio preveliki politički dobitak za radikale” - kaže Trifković.
U leto 2008, nastavlja Trifković, „tek ustoličena vladajuća koalicija u Srbiji dobila je od spoljnih mentora obavezu da prihvati svršen čin na Kosovu.”

- Jedini problem predstavljala je reakcija domaće javnosti i politička cena takvog čina. Rešenje je nađeno u stavljanju celokupnog srpskog političko-diplomatskog kapitala na kartu MSP, u cilju stvaranja alibija za prihvatanje neprihvatljivog. Samo se tako može objasniti činjenica da je Srbija unapred uništila svoje izglede na povoljan ishod time što je krajnje diletantski formulisala pitanje postavljeno MSP-u: „Da li je proglašenje nezavisnosti privremenih institucija na Kosovu u skladu sa međunarodnim pravom” - kaže Trifković.

On smatra da je teško zamisliti da „Tadić, Jeremić i njihovi stručni savetnici nisu bili svesni činjenice da međunarodno javno pravo uopšte ne zauzima stav prema deklaracijama nezavisnosti kao takvim”.

Hvala...

http://forum.krstarica.com/threads/395392
 
Poslednja izmena:
pa nije normalno da se bilo koji predsednik pojavi i kaze nema od toga nista, iako mozda iskreno zna da su za to male sanse, uvek treba pokusati sve, cekati do zadnjeg trena, nikad se ne zna, i to je i uradio, cekao, pokusao sta je moglo da se pokusa, i mislim da je ovo trenutak kad postaje jasno da vise i nema sta da se uradi.
to moze da se gleda kao na: slagao je birache, ali ko njemu daje za pravo da se unapred odrekne neceg cak i da postoje minimalne sanse ili gotovo nikakve, krenes pa dokle stignes, dok ne naidjes na zid, e to se sad desava, na stranu sto ne znam stvarno ko mu je poverovao da je moguce i E.U i Kosovo, nisu opozicioni a nisu ni njegovi glasaci, ja nisam poverovala u tu pricu...

Moguce je!
Ali samo tim redom. Prvo EU pa onda resavanje pitanje Kosova,uz pomoc prijatelja iz EU.Sve dok Srbija sedi na dve stolice i ne zeli da se opredeli zapad ce biti gluv za njene zahteve u vezi KiM .Price da ce se Rusija angazovati, pa cak i vojno ako treba, oko KiM je samo zavaravanje naivnih.Balkan je pripao zapadnim gazdama i eventualno Turskoj.TU se prica zavrsava bar za narednih 50 godina.
DS vrlo dobro zna sta je realnost i sta ih ocekuje samo nema hrabrosti da to saopsti narodu i gubi dragoceno vreme,a i svoje pozicije.
 
aman decko, ovo sto se danas desava sa Kosovom se desilo jos 99. sada se jos samo forma prilagodjava sustini.

Па зашто онда Албанци нису проглашавали независност 1999, и зашто их онда американци нису признали као такве?
Тада је још увек био "страшило" Милошевић на власти, па је дакле тада био идеалан изговор за тако нешто. Уместо тога они то изводе скоро после читаве деценије, Милошевића нема, а на власти су амерички "партнери", како то сами Американци кажу.
Нису кажњавали на такав начин саму Милошевићеву Србију, него то чине Србији која је скинула Милошевића и која ради све што запад од ње жели.

А ово се не дешава 1999, него сада, после скоро читаве деценије.

Дакле, нешто шкрипи у тој причи, и аргументу.



П.С

Без обзира на све, за грађане Србије важи устав Србије, по којем је Косово део Србије.
Свако ко то негира крши законе ове земље.
 
Poslednja izmena:
Па зашто онда Албанци нису проглашавали независност 1999, и зашто их онда американци нису признали као такве?
Тада је још увек био "страшило" Милошевић на власти, па је дакле тада био идеалан изговор за тако нешто. Уместо тога они то изводе скоро после читаве деценије, Милошевића нема, а на власти су амерички "партнери", како то сами Американци кажу.
Нису кажњавали на такав начин саму Милошевићеву Србију, него то чине Србији која је скинула Милошевића и која ради све што запад од ње жели.

А ово се нешава 1999, него сада, после скоро читаве деценије.

Дакле, нешто шкрипи у тој причи.



П.С

Без обзира на све, за грађане Србије важи устав Србије, по којем је Косово део Србије.
Свако ко то негира крши законе ове земље.

Upravo to!!! Eto Amerikanci su nagradili mečku DS koja je igrala kako oni sviraju...:klap:
 
Srbija, kakva god da je i ko god da je vodi, mora da ima najbolje odnose s
velikim silama. Svaka druga politika Srbiju vodi direktno u propast

Па добро онда председниче, да вас питам шта је боље? Да Србија оде у пропаст сама или да нас тамо одведу велике силе? Безусловни мир са великим силама би могао значити робство и нестанак Србије. Председниче како си кренуо може ти се догодити да останеш без посла.
 
Па добро онда председниче, да вас питам шта је боље? Да Србија оде у пропаст сама или да нас тамо одведу велике силе? Безусловни мир са великим силама би могао значити робство и нестанак Србије. Председниче како си кренуо може ти се догодити да останеш без посла.

Neće on ostati bez posla šefe..

Uhlebiće se on u nekoj NATO komisiji za istraživanje ruda i gubljenje vremena...
ili u nekoj EU kancelariji za pakovanje i distribuciju magle i promaje...

Bez posla i života ćemo ostati ja i ti, naša deca....
 

Back
Top