Prava nevencane supruge u slucaju razvoda?

Neokod

Početnik
Poruka
9
Pozdrav.

Posle kraceg zajednickog zivota devojka i ja smo se razisli nedavno, i to na njenu inicijativu. Ona je u vec poodmakoloj trudnoci i uskoro ce nam se roditi dete. Naravno, ja ne bezim od odgovornosti i od svojih obaveza, imam nameru da priznam dete i da se za njega brinem u svakom pogledu. Znaci, prihvatam sve obaveze koje imam prema detetu. Problem je u tome sto mi jedan prijatelj rece da po zakonu, ako me ona tuzi za alimentaciju, da cu pored alimentacije za dete morati da placam i izdrzavanje za nju ( bivsu devojku, nevencanu suprugu, nazovite kako hocete ) u slucaju da ona nije zaposlena?! Da li je to moguce i da li je istina?! Pravo da vam kazem prilicno sam sokiran ovom informacijom i ne mogu da verujem da bih pored deteta, koje cu rado izdrzavati naravno, moje je, morao da izdrzavam i nekoga ko ne zeli da radi!

Da li neko od prisutnih ima iskustva u ovome? Takodje, bilo bi dobro da se javi neko ko je pravno potkovan po ovom pitanju.

Hvala.
 
Pozdrav.

Posle kraceg zajednickog zivota devojka i ja smo se razisli nedavno, i to na njenu inicijativu. Ona je u vec poodmakoloj trudnoci i uskoro ce nam se roditi dete. Naravno, ja ne bezim od odgovornosti i od svojih obaveza, imam nameru da priznam dete i da se za njega brinem u svakom pogledu. Znaci, prihvatam sve obaveze koje imam prema detetu. Problem je u tome sto mi jedan prijatelj rece da po zakonu, ako me ona tuzi za alimentaciju, da cu pored alimentacije za dete morati da placam i izdrzavanje za nju ( bivsu devojku, nevencanu suprugu, nazovite kako hocete ) u slucaju da ona nije zaposlena?! Da li je to moguce i da li je istina?! Pravo da vam kazem prilicno sam sokiran ovom informacijom i ne mogu da verujem da bih pored deteta, koje cu rado izdrzavati naravno, moje je, morao da izdrzavam i nekoga ko ne zeli da radi!

Da li neko od prisutnih ima iskustva u ovome? Takodje, bilo bi dobro da se javi neko ko je pravno potkovan po ovom pitanju.

Hvala.

Koliko sam ja upoznat za nju placas alimentaciju samo ukoliko je radno nesposobna. Dakle proveri ali koliko znam tu nema neke vece bojazni.
 
A da se vi lepo pomirite ? Znas li kako je lepo uzdizati dete od prvih dana, voleti ga i maziti ga kada si mu najpotrebniji, buditi se nocu za njega i pruziti mu svu ljubav.
Dzaba para i alimentacije ako nemas to malo cudo u svojim rukama.
Njoj sad rade hormoni, u DRUGOM stanju je, sacekaj da se malo pribere, ponudi joj pomoc i lepu rec...a pare...proklete bile, uvek samo problem sa njima.
 
Brate zbog takvih dzabalebarosa smo i otisli u k..nista joj ne daj a ako nece ili ne moze da radi i dete joj uzmi
Zasto tako???
Nije njoj tamo neko napravio dete nego on.Ona jos jedan duzi period nece moci da zaradjuje za zivot,prema tome zakon je jasan, a to sto su se razisli to je njihovo i oni znaju zasto,prema tome nemojmo osudjivati bilo koga od njih,
i na kraju krajeva,ko si ti da sudis ko je ovde džabolebaroš?
To nije fer.
Mislim da je najbolje poslusati Marge Simpson, da se vas dvoje lepo pomirite i zajedno podignete to zgepce,veruj mi da nema nista lepse od tog osecaja.
 
Poslednja izmena:
Jeste onaj ko bi trazio na sudu za sebe ono sto mu ne pripada..za dete ok za nju nista posto nisu u braku..a i da ne radi u braku i tad bi se trebalo potruditi da dobije sto manje:ok:

Sud određuje kome šta pripada, tako da nema tu ko šta da traži! :rtfm: A drugo, ono gore što si napisao ''uzmi joj i dete'' - sreća pa ne misle svi da je dete par čarapa da se tako sa njim dobacuju kojekakvi!
 
Jeste onaj ko bi trazio na sudu za sebe ono sto mu ne pripada..za dete ok za nju nista posto nisu u braku..a i da ne radi u braku i tad bi se trebalo potruditi da dobije sto manje:ok:

Trudnice i ubrzo porodilja je po tebi džabalebaroš, jer ne radi? :roll:
Sine, od takvog džibera ne bih ni žutu banku uzela ni za dete, a kamoli za sebe.


@tema
Bračna i vanbračna zajednica su pravno izjednačene i sva prava i obaveze koje imate jedno prema drugome su iste kao da ste bili u braku.
Sa razlikom što vanbračnu zajednicu treba prvo dokazati na sudu, pa je onda sudski "razvesti", da bi se dobila neka odluka o izdržavanju, za koje ne znam kako funkcioniše.
Starateljstvo se, koliko znam, rešava u odvojenom procesu.

Pa eto, kad već zbog deteta ne možete da uspostavite dobre odnose, za njegovu dobrobit, onda će možda pare da te dovoljno motivišu da se rastanete k'o ljudi, a ne da se vucarate po sudovima.
 
Jeste onaj ko bi trazio na sudu za sebe ono sto mu ne pripada..za dete ok za nju nista posto nisu u braku..a i da ne radi u braku i tad bi se trebalo potruditi da dobije sto manje:ok:
Zasto si ti toliko zapeo:dash:
Kao prvo ne znas zasto su se razisli.Isti si kao i zene, cim se pojavi neka koja je razvedena,odmah je tu muz kriv.:dash:.
koliko sqam skapirao ti si još uvek mlad i ne ozenjen,pa prema tome ne mozes o tome da diskutujes,vec samo ad pricas gluposti.Ne podrzavam ja tu zenu,vec samo kazem da ne mozemo mi donositi zakljucke o tome ko treba sta da radi.Najbolje je da se pomire i zajedno podignu to dete,to je prijateljski savet a ne; ˝˝NEDAJ JOJ NISTA,UZMI JOJ I DETE I SL. GLUPOSTI˝˝:evil:
 
Trudnice i ubrzo porodilja je po tebi džabalebaroš, jer ne radi? :roll:
Sine, od takvog džibera ne bih ni žutu banku uzela ni za dete, a kamoli za sebe.


@tema
Bračna i vanbračna zajednica su pravno izjednačene i sva prava i obaveze koje imate jedno prema drugome su iste kao da ste bili u braku.
Sa razlikom što vanbračnu zajednicu treba prvo dokazati na sudu, pa je onda sudski "razvesti", da bi se dobila neka odluka o izdržavanju, za koje ne znam kako funkcioniše.
Starateljstvo se, koliko znam, rešava u odvojenom procesu.

Pa eto, kad već zbog deteta ne možete da uspostavite dobre odnose, za njegovu dobrobit, onda će možda pare da te dovoljno motivišu da se rastanete k'o ljudi, a ne da se vucarate po sudovima.
Pusti me tih srceparajucih prica zna se koliko traje porodiljsko..a u naslovu pise da li i nju izdrzavati pored deteta..zaobidji me licnih opaski
Zasto si ti toliko zapeo:dash:
Kao prvo ne znas zasto su se razisli.Isti si kao i zene, cim se pojavi neka koja je razvedena,odmah je tu muz kriv.:dash:.
koliko sqam skapirao ti si još uvek mlad i ne ozenjen,pa prema tome ne mozes o tome da diskutujes,vec samo ad pricas gluposti.Ne podrzavam ja tu zenu,vec samo kazem da ne mozemo mi donositi zakljucke o tome ko treba sta da radi.Najbolje je da se pomire i zajedno podignu to dete,to je prijateljski savet a ne; ˝˝NEDAJ JOJ NISTA,UZMI JOJ I DETE I SL. GLUPOSTI˝˝:evil:

Evo i tebi ovo sto gore napisah..mnogo vise rastavljenih znam koje zele izvuci kesh na dete iako im nije preterano stalo da ga uzmu..znaci iskljucivo je dete posrednik..sad ako ne kapiras izvini ne bih te vise zadrzavo
 
Pusti me tih srceparajucih prica zna se koliko traje porodiljsko..a u naslovu pise da li i nju izdrzavati pored deteta..zaobidji me licnih opaski


Evo i tebi ovo sto gore napisah..mnogo vise rastavljenih znam koje zele izvuci kesh na dete iako im nije preterano stalo da ga uzmu..znaci iskljucivo je dete posrednik..sad ako ne kapiras izvini ne bih te vise zadrzavo

Kad budes ozenjen i kad budes imao dece,onda možes da pises o necem ovakvom.Dotle uci.:rtfm:
P.S.ako se ikad budes ozenio,posto postajes ukoliko vec nisi ženomrzac.
 
Pusti me tih srceparajucih prica zna se koliko traje porodiljsko..a u naslovu pise da li i nju izdrzavati pored deteta..zaobidji me licnih opaski


Evo i tebi ovo sto gore napisah..mnogo vise rastavljenih znam koje zele izvuci kesh na dete iako im nije preterano stalo da ga uzmu..znaci iskljucivo je dete posrednik..sad ako ne kapiras izvini ne bih te vise zadrzavo

A ti daješ savet da eskivira davanje love, pa ako drugačije ne može, tako što će da joj oduzme dete? Pa je opet dete isključivo posrednik? Iako nemaš pojma ni da li mu je neko ispričao glupost i da li to uopšte tako može ni kakav je propis ni kakva bi bila odluka u konkretnom slučaju?
Samo ne daj dinar ni po koju cenu!
Nisi ništa drugačiji od onih koje pljuješ :roll:
 
Za nju nisi duzan nista da placas,placas samo za dete alimentaciju.
Kroz to isto je prosao moj drugar pre jedno godinu dana,on nije placao u pocetku nista zato sto mu je ona rekla da dete nije njegovo,ali posle DNK kad je ustanovio da jeste njegovo morao je da plati sve zaostale alimentacije....
I posle svega sto je prosao sa njom opet su se pomirili,a kako mi sad kaze neverujem da ce ostati zajedno jos dugo,ucenjuje ga sa detetom,da ce ga odvesti kod njenih:evil:
 
Eeee,,,,imas ti jos mnogo toga da naucis u zivotu.
Izgleda da jos uvek verujes u Deda Mraza....
Pa kako da radi kad mora da vodi racuna o detetu bar do neke 3-4.te godine a pre toga,trudnoca i td???:dash:
Izgleda da za neke ljude stvarno nisu deca a ponajmanje zena....
Dete ce on izdrzavati do punoletsva..ti bi mogao u prvi razred da procitas opet ono podebljano sto se odnosi na zenu koja nece da radi
Gde bre da radi u poodmakloj trudnoći? Ili sa novorođenčetom? El' možeš da odlepiš mozak od love na sekund?

Ne pise poodmakla trudnoca u kojoj ona moze sebi priustiti cigarete od tih para namenjeih detetu..ili pak shvaleru novom decku rucak na pr a:bye:
 
Dete ce on izdrzavati do punoletsva..ti bi mogao u prvi razred da procitas opet ono podebljano sto se odnosi na zenu koja nece da radi

Ne pise poodmakla trudnoca u kojoj ona moze sebi priustiti cigarete od tih para namenjeih detetu..ili pak shvaleru novom decku rucak na pr a:bye:
:lol:
Kakve bre cigarete, kakav novi dečko, kakav ručak?
Kakve pare namenjene detetu, nije se još ni rodilo?
:lol:
Kakvi filmovi u tvojoj glavi, rođače...:lol:
 

Back
Top