DA SE NE LAŽEMO

Loš sam birač.

  • Slažem se

  • Ne slažem se


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

oprem dobro

Zainteresovan član
Poruka
447
Jedno od osnovnih demokratskih načela glasi da svako može da bira i da bude izabran. Dopadljivost ovog načela je apsolutna, baš kao što je apsolutna i njegova netačnost ili pogrešnost. Dokaza za to ima onoliko. I to ne samo u Srbiji. Ali načelo i dalje opstaje. Ne zbog tačnosti nego zbog dopadljivosti. I to se da razumeti. Malo manje se da razumeti zašto se o tome i javno (i jasno) ne govori. Kao da je "tabu tema"?

BIRAČIMA OD ONOG KOGA NE MOGU DA BIRAJU

Neko vas je slagao, ljudi,
da umete da izaberete čemu dati glas,
a, ustvari ste, od svega što vam se nudi,
birali ono što je loše i za vas

Loša vlast je rezultat lošeg izbora.
Može se na nju vikati, pljuvati,
ali evo u čemu je glavna fora:
KO ĆE VAS OD VAS SAMIH SAČUVATI?

Da se ne lažemo, stvari tako stoje.
I na kraju nešto žalosno i smešno:
BIRAČI BI TREBALO DA SE SEBE BOJE,
JER KAD GOD BIRAJU BIRAJU POGREŠNO.
 
Jedno od osnovnih demokratskih načela glasi da svako može da bira i da bude izabran. Dopadljivost ovog načela je apsolutna, baš kao što je apsolutna i njegova netačnost ili pogrešnost. Dokaza za to ima onoliko. I to ne samo u Srbiji. Ali načelo i dalje opstaje. Ne zbog tačnosti nego zbog dopadljivosti. I to se da razumeti. Malo manje se da razumeti zašto se o tome i javno (i jasno) ne govori. Kao da je "tabu tema"?

BIRAČIMA OD ONOG KOGA NE MOGU DA BIRAJU

Neko vas je slagao, ljudi,
da umete da izaberete čemu dati glas,
a, ustvari ste, od svega što vam se nudi,
birali ono što je loše i za vas

Loša vlast je rezultat lošeg izbora.
Može se na nju vikati, pljuvati,
ali evo u čemu je glavna fora:
KO ĆE VAS OD VAS SAMIH SAČUVATI?

Da se ne lažemo, stvari tako stoje.
I na kraju nešto žalosno i smešno:
BIRAČI BI TREBALO DA SE SEBE BOJE,
JER KAD GOD BIRAJU BIRAJU POGREŠNO.

Нису битни људи који гласају већ они који броје гласове.Ј.В.Стаљин
 
Zadnjih 20 godina ispada da su pametni birači samo oni koji glasaju za stranke koje ne dolaze na vlast ili oni koji ne glasaju uopšte. Pitanje je samo da li je to merilo sposobnosti procene.

Odgovor je - NARAVNO DA NIJE.

Ako govorimo o inteligenciji, danas je jasno da je politika u Srbiji (a naravno, i šire) jedna velika igra u kojoj ne možete znati za šta ste glasali. Kako sam ja mogao da znam da glasajući za DS zapravo glasam za SPS i PUPS?

Samo je malo glupo da oni čiji su miljenici u opoziciji nekome sole pamet. To je kao kad večiti neženja priča kako su drugi izabrali loše žene. Najbolje je ne izabrati nijednu, al' to može svaka budala, zar ne?
 
Zadnjih 20 godina ispada da su pametni birači samo oni koji glasaju za stranke koje ne dolaze na vlast ili oni koji ne glasaju uopšte. Pitanje je samo da li je to merilo sposobnosti procene.

Odgovor je - NARAVNO DA NIJE.

Ako govorimo o inteligenciji, danas je jasno da je politika u Srbiji (a naravno, i šire) jedna velika igra u kojoj ne možete znati za šta ste glasali. Kako sam ja mogao da znam da glasajući za DS zapravo glasam za SPS i PUPS?

Samo je malo glupo da oni čiji su miljenici u opoziciji nekome sole pamet. To je kao kad večiti neženja priča kako su drugi izabrali loše žene. Najbolje je ne izabrati nijednu, al' to može svaka budala, zar ne?


Ja miljenike nemam nigde. U Srbiji je i poziciji i opoziciji zajedničko to da, pojednostavljeno rečeno, NEMAJU POJMA ŠTA BI TREBALO DA SE (U)RADI.

Tako gledano, a svako drugačije gledanje je netačno, nije ni bitno što je jedna neznalica (konkretno: DS) ušla u koaliciju sa drugim neznalicama (SPS,PUPS). Tom koalicijom se sa stanovišta o kojem govorim, ništa nije promenilo. Ni "čist" DS ne bi uradio ništa što donosi rešenje.

A i opozicija je sastavljena od neznalica koje pametuju i kritikuju poziciju. Sve u svemu: chabar&mrka kapa
 

Back
Top