da li znate koja je tezina matematike na biologiji?

Anonymous:
shasha:
Da li je matematika puno teska na bioloskom fakultetu u beogradu?

Za razliku od nadobudnog, ocigledno jos uvek studenta fizike, ja saljem koristan i konkretan odgovor-mata na biologiji nije teska, pod uslovom da si isao u neku pristojnu skolu, npr. gimnaziju-znaci samo obnovis za ispit...

Odavno ja nisam student imenjace ali breeeee matematika na biloskom, pa jos teska :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
e, malo mi je muka od vas sa fizike/fizicke hemije, koji bas sve znate o tezini svih predmeta na svim fakultetima, kao fora "fizika i uvek znam zasto!", mislim ko je kome dao za pravo da sudi o tezini necijeg obrazovanja, meni bi npr. pravo bilo teze od PMF-a jer jednostavno nisam za to...Sto se matisa na biologiji tice, verovali ili ne, ne mozes bas izaci na ispit a da knjigu nisi video, jer nije bas da se uci: tri kuce i dve mace=pet zivotinja...tako da "pametne odgovore" koji bas nista ne kazu onome ko pita ostavi za npr. temu "ona/on trazi nesto"...
 
A cuj gde to ima falkulte na kome mozes da izadjes na ispit a da ne otvoris knjigu????????
Ja nisam rekao da moze da se ne radi nista, to ne moze naravno, ali na bilologiji ljudim astvarno ne treba neka matematika pa ni njena tezina nije nes posebno velika, kao sto ni na fizici nisu teski neki predmeti filozofsko istorijskog tipa :wink:
Sta se palite ko sibica, nije to zdravo :twisted:
 
ja mislim da se matematika radi najvise na matematickom fakultetu, a ostali uce specijalne matematicke discipline neophodne za svoje profesije + neke grane matematike koje se podrazumevaju radi opsteg obrazovanja.

negde je matematika potrebnija, a negde manje potrebna, ali mislim da "laka" i "teska" matematika ne postoje.
 
Biolozima je, za ono sto oni rade, sasvim dovoljno ako dobro vladaju matematikom na nivou gimnazije. Ali uvek se nadje neko ko zeli da zagorca zivot studentima, pa smo tako imali profesora sa Matematickog fakulteta koji nas je tretirao tako kao da studiramo matis a ne biologiju. Prolaznost na ispitu je bila jako mala, ne zato sto su biolozi glupi za matematiku, vec zbog totalne dezorganizacije na svim poljima. Desavalo se da se za termin ispita sazna dan pre istog,a takodje i da se ne sazna uopste (a bude kao odrzan!).
Na srecu, uvidevsi da to nicemu ne vodi, nas fakultet se angazovao i promenio profesora (jedna od retkih stvari u kojima su pomogli studentima), tako da je sada situacija normalnija sto se matisa tice.
Eto to su vam informacije iz prve ruke.
Kako stoje stvari sa rokovima na ostalim fakultetima bivseg PMF-a? Nama su ukinuli aprilski rok :cry:
 
opi:
ja mislim da se matematika radi najvise na matematickom fakultetu, a ostali uce specijalne matematicke discipline neophodne za svoje profesije + neke grane matematike koje se podrazumevaju radi opsteg obrazovanja.

negde je matematika potrebnija, a negde manje potrebna, ali mislim da "laka" i "teska" matematika ne postoje.

Upravo tako samo sto ovoj danasnjoj omladini sve treba crtati inace se odmah :evil:

Tja uticaj sapunica i deset godina mraka :(
 
Неко ће се некад вратити на ову тему као што сам се и ја вратио :D
Сад када је математика прошла, када су се страсти мало смириле, глава охладила, а знање слегло, ипак морам да преправим свој претходни одговор. И даље тврдим да је биолозима математика потребна, али сад сам свестан да није толико тешка као што ми је у почетку изгледало. Треба радити, вежбати, ипак у статистици и вероватноћи има доста образаца, али су такође задаци шаблонски...

Хм, волео бих да видим ове са физике и хемије како уче Упоредну морфологију и систематику инвертебрата или на пример Систематику и филогенију виших биљака, али по старом програму, а не ово што Болоњци уче :per:
 

Back
Top