sta je stetnije gazirana pica ili alkoholna?

Dakle naslov teme sve kaze....sta je stetnije gazirana ili alkoholna pica?

Тренуно газирана, не због СО2, него због ортофосфорне киселине, цикламата, натријум-бензоата, и осталог малог милона хемија. Од киселе не да ти буде ништа :mrgreen:
Наравно, говорим о конзумирању и једних и других пића у разумним количинама, тј ово се односи на нормалне конзументе а не на алкосе...
 
I ja bih reko gazirana pica koja nadimaju i puna su secera..a i u vecim kolicinama se mogu popiti..ne preporucuju se u manjim kolicinama poput alkohola koji ima nesto zdravo

Да, да, количина коју је могуће попити је посебан проблем. Алкохол има уграђени лимитер познат као ''одох под сто'' ефекат. Газирана пића можеш да пијеш на литре, и нагомилаваш штетне ефекте до миле воље.

ПС: Чисто да се зна, цироза јетре може да се добије и од Кока Коле...
 
U velikim količinama je opasniji alkohol jer stvara zavisnost :sad2:, a u umerenim količinama može da bude povoljan za zdravlje:D. Gazirano je nezdravo, ali ipak ne ruši psihu i organizam kao alkohol :eek: . Ja uvek dajem prednost dobroj čaši vina. I preporuka je popiti nekoliko čaša vina nedeljno, nikako dnevno.
 
ПС: Чисто да се зна, цироза јетре може да се добије и од Кока Коле...
ovo mi je rekao drug koji se prelivao od kole samo zato sto ne pusi i ne pije..doduse nije dobio ciruozu ali za malo...Nego koka kola je najstetnija od svih tako? Koliko manje su stetna druga gazirana pica tipa:allpella ili fanta shokata posto sad pokusavam da izbegavam kolu posto sam bio kokaloholicar (ali se nisam prelivao znaci pio sam 3-4 case dnevno)
 

Back
Top