HITNO HITNO HITNO!!!!!

Natasa2009

Početnik
Poruka
48
Sad sam kod onih mojih stenaca nasla 5 macica rodjenih pre dan-dva, nemam pojma. Zena iz cistoce ih je ostavila samo. Nisu progledali, pupcana vrpca im jos nije otpala. Ne razumem se u macke, ne znam kako da im pomognem, jos je kerusa sa 2 steneta tu kod njih!

Zvala sam malopre drustvo za zastitu zivotinja vojvodine - bili su ljubazni ali ne mogu pomoci, zvala sam felix mace - to je zena bez srca garantujem! Plakala sam joj, nudila da platim sta treba samo da ih uzme, da bar pokusa da ih spasi - nece ni da cuje krmaca!

MOLIM VAS ako postoji iko ko bi ih uzeo da pokusa da ih othrani, bar mesec dana, ili koliko treba, ja cu ih posle udomiti, samo da se spasu! Ili ako znate za neku macku koja ima mleko, mozda ih prihvati! 065/305-5-305 Natasa

Vec danas mogu svi uginuti! Ja se zaista ne razumem u mace, ne znam sta da radim, nemam gde da ih cuvam! Oni tamo nemaju ni skloniste ni majku ni nista!
 
Prvo proveri da li je negde mačka u blizini...ili su namerno ostavljeni.

Stavi ih u kutiju i unesi u kuću...moraju biti na toplom zbog gubitka telesne temperature...ne smeju biti napolju bez majke..
Za grejanje koristiti termofor...ili lampu kao u inkubatoru....
Hrane se na tri sata...mlekom za mačke babycat...košta oko 2000 din u kompletu je i bočica i cucla (najbolje rešenje i sigurno).

Ako ga nema....onda formula
100 ml mleka
100 ml vode
dva žumanca
kašika slatke pavlake
AD kapi za bebe...malo

Važno: kupiti u apoteci "kolostrum"...to su proteini za imunitet...povećaće šanse za preživljavanje...treba ga dati što pre...
Posle svakog obroka vlažnom vatom umočenoj u toploj vodi stimulisati analni otvor i stomak....kao kad ih mačka liže....to je obavezno jer mogu uginuti zbog probavnih problema...
Pupak dezinfikuj par puta dnevno jer je to mesto gde ulaze infekcije.....kasnije će se osušiti i otpasti....

Ti si im sada sve...postupi kako je napisano....naravno traži mačku koja doji...to bi bilo najbolje...
 
Poslednja izmena:
Pronasla sam macku koja ih je prihvatila, mislim da je to cak i njihova mama. Isla sam po macice sa zenom koja je htela da ih uzme da pokusa da ih othrani, i u povratku vidim macku istu kao jedno mace, lezi bezvoljna. Ja mac, mac... i pomazim je - ona nista. Izvadim iz kutije jedno mace i pruzim joj da ga onjusi i ona ga njuskala i pocela lizati.

Ja reko' ajd da joj izvadim i ostale i kako sam to uradila, ona se okrenula sa strane, onako da im da da sisaju. Tako da sam ih lepo premestila u neko zbunje sve zajedno, majku sa macicima, sisali su kad sam otisla. A ona ce ih verovatno premestiti na neko sigurnije mesto.

Inace, jako mi je cudno da sam bas nju nasla, sreca valjda. Bas mi je drago :D
 

Back
Top