Kako bi ste resili problem nezaposlenosti?

problem nezaposlenosti se resava na sledeci nacin

- snizis poreze 3-4 puta na nivo jedne irske. u srbiji je recimo poresko opterecenje na plate 70% od NETO licnog dohodka dok je u irskoj 22%
- smanjis drzavnu administraciju 3-4 puta i sve kompjuterizujes i automatizujes. od 30.000 zaposlenih treba otpustiti najmanje 25.000
- ukines 110 od 120 tadicevih agencija

eto toliko od mene za pocetak.
 
problem nezaposlenosti se resava na sledeci nacin

- snizis poreze 3-4 puta na nivo jedne irske. u srbiji je recimo poresko opterecenje na plate 70% od NETO licnog dohodka dok je u irskoj 22%
- smanjis drzavnu administraciju 3-4 puta i sve kompjuterizujes i automatizujes. od 30.000 zaposlenih treba otpustiti najmanje 25.000
- ukines 110 od 120 tadicevih agencija

eto toliko od mene za pocetak.

a sta sa nezaposlenim administrativcima i zaposlenima u agencijama?
kreni sad tihi...
naravno imaj u vidu da su devizne rezerve 5 oktobra 2000 bile svega oko 120 miliona dolara (manje od budzeta za neki holivudski film)
;)
 
Nezaposlenost ne moze da se smanji jer sve ide u automatizaciju i kompjuterizaciju, a resursi se smanjuju.
Hocu da kazem, ako je do sada 100 ljudi proizvodilo odredjenu kolicinu proizvoda, a tih 100 moze da zameni jedan racunar i masina, i 10 radnika, gde odlaze onih 90? A potraznja za tim proizvodom ostaje ista.

Relokacija radnika u drugi posao opet dovodi da povecane radne snage u tom poslu, vise nego sto je potrebno , i tako u krug.

Iz srednjeg veka smo dosli, a tamo cemo i da se vratimo.

Ne samo ovde nego ce tako da bude inace u svetu. Sad sto imamo svetske pljackase koji kradu resurse to je druga prica..
 
Poslednja izmena:
problem nezaposlenosti se resava na sledeci nacin

- snizis poreze 3-4 puta na nivo jedne irske. u srbiji je recimo poresko opterecenje na plate 70% od NETO licnog dohodka dok je u irskoj 22%
- smanjis drzavnu administraciju 3-4 puta i sve kompjuterizujes i automatizujes. od 30.000 zaposlenih treba otpustiti najmanje 25.000
- ukines 110 od 120 tadicevih agencija

eto toliko od mene za pocetak.

Naravno nalupao si se za medalju, kao i obicno.
:)
 
problem nezaposlenosti se resava na sledeci nacin

- snizis poreze 3-4 puta na nivo jedne irske. u srbiji je recimo poresko opterecenje na plate 70% od NETO licnog dohodka dok je u irskoj 22%
- smanjis drzavnu administraciju 3-4 puta i sve kompjuterizujes i automatizujes. od 30.000 zaposlenih treba otpustiti najmanje 25.000
- ukines 110 od 120 tadicevih agencija

eto toliko od mene za pocetak.

Овако би само решили проблем презапослености.
 
Bravo, otvoris kao ozbiljnu tema a onda jeftino seruckas i mislis da si baja.:hahaha::mrgreen:



Daj ti neke argumente za ovo sadasnje s(R)tanje ako znas da skrpis 3 recenice.

Argumente sam dao bar jedno sto puta.
Osnnovni uzrok nase propasti je svo i svako nasledje Milosevica i njegovog rezima-ratovi, sankcije,upropastena proivreda...
a neka mi neko da resenje kako bi se ponasao da je dosao na vlast 2000 i napravio svajcarsku od srbije-skidam kapu.
 
Naravno nalupao si se za medalju, kao i obicno.
:)

niskim porezima se privlace investicije i stimulise otvaranje novih radnih mesta kao i investicije u realan sektor privrede.

naravno vi iz Demokratske Stranke niste to ucili ni u srednjoj poljoprivrednoj a ni na CIA kursevima u Budimpesti.

Informisi se malo kako je jedna Irska od najnerazvijenije zemlje zapadne evrope uspela da za relativno kratko vreme izbije u sam ekonomski vrh evropske unije.

sto se tice vaseg DS-ovskog plana za resavanje nezaposlenosti ne moras nista da kazes

vas plan smo videli za ovih 10 godina.
 
niskim porezima se privlace investicije i stimulise otvaranje novih radnih mesta kao i investicije u realan sektor privrede.

naravno vi iz Demokratske Stranke niste to ucili ni u srednjoj poljoprivrednoj a ni na CIA kursevima u Budimpesti.

Informisi se malo kako je jedna Irska od najnerazvijenije zemlje zapadne evrope uspela da za relativno kratko vreme izbije u sam ekonomski vrh evropske unije.

sto se tice vaseg DS-ovskog plana za resavanje nezaposlenosti ne moras nista da kazes

vas plan smo videli za ovih 10 godina.

Koje privrede posle milosevica?
:)
 

Back
Top