Po vama...

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
evo...
za sve koji misle da ova "demo(n)kratija" vodi sve u propast...tj. za radikale...i slicne...
iskreno me zanima, ako ovo ne valja, kakva politika bi po vama bila idealna...spoljna (Hag, okruzenje..), unutrasnja (manjine, socijalna politika...) SVE...
dakle, istomisljenici- ne zanimate me...hocu da cujem drugu stranu...
 
evo...
za sve koji misle da ova "demo(n)kratija" vodi sve u propast...tj. za radikale...i slicne...
iskreno me zanima, ako ovo ne valja, kakva politika bi po vama bila idealna...spoljna (Hag, okruzenje..), unutrasnja (manjine, socijalna politika...) SVE...
dakle, istomisljenici- ne zanimate me...hocu da cujem drugu stranu...

Pa evo ja ću ti kao istomišljenik reći odma šta ćeš čitati u postovima: Rusija a ne EU,sami sebi dovoljni, rat sa šiptarima itd.............
 
Неистомишљениче, широко си поставио тему. Зато ћу се ограничити на оно што је сад актуелно - Косово и Метохија, европске интеграције...

Прво, актуелна ситуација око Косова уопште није лоша, као што би неки мислили. Колико је земаља признало? 20 до 25? Гледао сам на карти у суботу, само две латиноамеричке земље, једна афричка... Само четири муслиманске земље су признале "Kosova", ако је Сенегал муслиманска земља.

Шта је онда рационално, понављам рационално, у емотивном и духовном смислу не желим да имам ништа са ЕУ-смрадовима, и поносим се тиме.
Мислим да треба да ЕУ-интеграције буду " на леду", односно да се ништа не потписује до септермбра. Можда неки чисто технички договор, ако треба око скидања виза, друго ништа. Зашто? Одлука о признавању или не неке земље није уопште апстрактна нити заснована на ономе што неко мисли да је праведно. И амерички савезници неће признати, ако су у страху од преседана. Са друге стране, Америка ће вршити притисак, ако га већ не врши. У тој ситуацији, ако се Срби понашају "као да ништа није било" и "као да је све у реду", зашто на то не би пристали Хондурас или Горња Волта? И имаћемо нову чланицу УН на јесен. На страну то што ми се гади како би неки да се врате у "нормалу". Као у филму "Лет изнад кукавичјег гнезда" кад се неки пацијент убије, а сестра у неуропсихијатрији каже "ОК, сад настављамо према плану".

Остаје питање: чему све то? Ја не верујем да ће сама "Kosova" поништити проглашену "независност", нити да ће то урадити земље које су признале. Једино рационално решење је подела Косова. А једини исправан начин за тако нешто је нова Мировна конференција. Једини начин да се дође до конференције је кризна ситуација - да не буде ништа у реду. Ако је све у реду, што и "Kosova" не би била држава?
Наша земља не може спровести поделу без промене Устава, односно ван прописане процедуре. Ако би решење било донекле праведно, могла би се постићи двотрећинска већина у скупштини за усвајање. И после да се изађе на референдум. Да би решење било праведно, требало би да укључи и неки договор за Српску. Осим тога, ово једини начин одрживих ЕУ-интеграција. Без тога се све заснива на понижавању и бескрајним уступцима Србије. А суседи Србије нам углавном нису пријатељи. Ко ми гарантује да неће сутра Хрватска или Босна нешто да траже, ЕУ да их подржи, а Борис и Млађа да причају како је то већ изгубљено, како је битан бољи живот...

Ово је све речено под претпоставком рационалности наших политичара, па и оних светских. Не желим да се бавим како ће странке нешто да правдају. Осим једног случаја, ево мог савета "жутима". Што не би ЕУ навели као "неодустајни циљ" (као рецимо радикали "Велику Србију"). Једноставно убедиће своје пријатеље, односно наше "пријатеље" (и праве пријатеље) да подрже нову конференцију. И онда можемо разговарати о пријему целог региона у те интеграције. Док се то не догоди, чекаћемо... На њима би било да то буде реалније од "Велике Србије". Али то би све значиоло да се не иде линијом мањег отпора која је препознатљива - види се код оних који лажу и мажу народ.
 
Остаје питање: чему све то? Ја не верујем да ће сама "Kosova" поништити проглашену "независност", нити да ће то урадити земље које су признале. Једино рационално решење је подела Косова. А једини исправан начин за тако нешто је нова Мировна конференција. Једини начин да се дође до конференције је кризна ситуација - да не буде ништа у реду. Ако је све у реду, што и "Kosova" не би била држава?
Наша земља не може спровести поделу без промене Устава, односно ван прописане процедуре. Ако би решење било донекле праведно, могла би се постићи двотрећинска већина у скупштини за усвајање. И после да се изађе на референдум.

.

Može ta tvoja 'podela' i bez Mirovne Konferencije i BEZ promene Ustava! Jer se:

NE RADI O PODELI, VEĆ O POMICANJU tzv. AP-GRANICE NA JUG!
U Ustavu i tako piše da KiM ima poseban status!
Ustavom je definisana i procedura oko AP-granica!?
 
Ако је реално да АП остане АП, онда тако стоји, па и ако је потребно... Е, то су питања.

To je privremeno, prelazno rešenje dok se ne reši status indijanskog rezervata na jugu!
Zašto odlagati rešenje onoga što je jasno, i prihvatljivo za obe strane, osim, naravno, onima koji se inate na štetu Srba, u stilu:
Odluka mora biti uvek takva da se Srbi ne slažu sa njom!?:D

Ko i na osnovu čega može tražiti da sever KiM-a, sa srpskom većinom, NE bude u sklopu matice!?
 
Kontakt sa EU treba drzati nepromenjenim intenzitetom.
Najpre po receptu Rumunije i Bugarske zatraziti hitno ukidanje viza i to od prvog Maja ove godine.Novi pasos je gotov.
Ako Brisel pristane na predlog Srbije,u sta ne verujem,onda pokrenuti sledeci korak.
Dakle ,ako se ukinu vize,nema potpisivanja nikakovog ugovora,dok se nedefinise ratna odsteta iz 1999.godine.
E kada se ta cifra usaglasi i normalno isplati,onda se moze otpoceti sa razgovorom o potpisivanju konacnog ugovora o prijemu u clanstvo 01.januara 2009.
Sve ostalo je cista zaje*ancija koja ce trajati u nedogled.
 
Dakle ,ako se ukinu vize,nema potpisivanja nikakovog ugovora,dok se nedefinise ratna odsteta iz 1999.godine.
E kada se ta cifra usaglasi i normalno isplati,onda se moze otpoceti sa razgovorom o potpisivanju konacnog ugovora o prijemu u clanstvo 01.januara 2009.
.

Auuuu....Nakon takvoga predloga bi Srbiju preselili u Afriku, ili Južnu Ameriku, a ne primali u EU!?:D
Možda ti je ovo dobro za novu temu: Koliko se Srbiji duguje na ime te odštete!?
 
Auuuu....Nakon takvoga predloga bi Srbiju preselili u Afriku, ili Južnu Ameriku, a ne primali u EU!?:D
Možda ti je ovo dobro za novu temu: Koliko se Srbiji duguje na ime te odštete!?

Greska mladicu,to je izuzetno bitno pitanjce koje ce posle igrokaza sa KiM biti pokrenuto sigurno.
To smislovi u briselu znaju jako dobro i zato se i dalje sprdaju sa Srbijom.
 
Што се тиче Васиног предлога, промена границе КиМ, по процедури за мењање граница АП, је одличан предлог, само касни бар 10 година. Од кад је Кумановским потписом тамо УНМИК, то би било мењање уговорених оперативних активности. Осим тога, од кад су почели преговори, може се постати и "морални" приговор, као рецимо што делује наивно да се сада враћа имовина СПЦ тамо где Србија нема надлежности. То је требало исто урадити пре 10 година.

Иначе, предлог није лош, јер треба се сетити да је рецимо Петар Стамболић дао Лепосавић АП КиМ, ако се не варам. Пре 10 година је могла да се легално подели покрајина, при чему би Србима припало све до линије Гњилане - Приштина - Митровица - Пећ, са овим градовима на нашој страни. Истина, не знам каква је онда процедура била за такву промену граница.

Што се тиче садашњег устава, процедура је "транспарентна". Али каснимо, и то је проблем. Немам ништа против Митровданског устава, али немојмо заборавити да је донет пре свега из страначких разлога. Г17 је срушио владу, па онда као ајмо изборе због новог устава. Требало је то одавно урадити, као и много шта друго. Но, можда није касно за северун покрајину. Зашто не би Панчево рецимо било део београдског региона. Ионако многи оданде долазе овде на посао и обрнуто, а тиме би се сепаратистима избили "аргументи" типа "наше је 90% НИС-а, само је жиро рачун јужно од Дунава".
 
evo...
za sve koji misle da ova "demo(n)kratija" vodi sve u propast...tj. za radikale...i slicne...
iskreno me zanima, ako ovo ne valja, kakva politika bi po vama bila idealna...spoljna (Hag, okruzenje..), unutrasnja (manjine, socijalna politika...) SVE...
dakle, istomisljenici- ne zanimate me...hocu da cujem drugu stranu...


Nije u pitanju demoNkratija ili demokratija.
U pitanju su ljudi koji treba da nas uvedu u demokratiju.
Ova trenutna plejada političara gde prednjače ovi iz DS-a i G17 u sprovođenju tog plana imaju nameru da nas jednostavno uzmu za ular i uvedu u Evropu a ne u demokratiju.
Znači ovo nije proces demokratizacije društva nego evropejizacija.Samo da napomnem ja sam u Evropi od kada sam se rodio.Postojeći poltičari trebali su da nas nauče demokratskim principima a mi bi na već nekom demokratskom referendumu odlučili da li smo za EU ili nismo.Blago rečeno ovo je jedna od prvih prevara demoNkratskih snaga u državi.
Način na koji to rade i sprovode u delo svoje nakaradne ideje više je nego kriminalan sa masom iskrivljenih teza o principima morala,vrednosti itd gde je osnova njihovo lično bogaćenja.
Ovi trenutni vlastodršci nisu dobili mandat od naroda da uništavaju sve stare društvene elemente,nego da na već postojećim resursima izvrše demokratsku nadgradnju u cilju samo većeg prosperiteta države u svim granama a to znači u ekonomiji,industriji, politici,socijali...Niko njima nije dao mandat da bude siromašniji nego bogatiji.
A šta su oni uradili?
Uništili su postojeće do temelja a nisu izgradili novo.Ako se staro uništava načisto to se zove revolucija i samo da napomenem da je Socijalistička Republika Srbija utrošila stotine milijardi dolara na izgradnju svojih institucija,ekonomije,industrije a sada je to sve bačeno u vodu i krenuli smo sve iz nova.To znači da će mo ponovo morati da utrošimo već jednom uložene milijarde dolara.To što smo mi uradili jednostavno nije dobro i to se lepo pokazuje sada u svim elementima društva.Sa privatizacijom industrije,trebalo je da se dobije efikasnija privredna proizvodnja sa realnim dohodkom u kojoj bi višak radnika,koji je bio neminovan,nalazio novi posao u okviru novih radnih mesta.A ispalo je da je privatizacija totalni promašaj.Sad više nemamo ni preduzeća ni nova radna mesta a ni pare za otvaranje istih.
ITD....
O ovoj demoNkratiji može danima da se tipka.
 

Back
Top