Radovan Jelašić: Idem iz Srbije!

JA SUMADINAC

Domaćin
Poruka
3.793
Guverner Narodne banke Srbije u ostavci Radovan Jelašić izjavio je da nije zauvek zatvorio vrata srpske centralne banke, ali da se uveliko sprema da u sledećem periodu radi u inostranstvu
Radovan Jelašić

Trbuhom za kruhom... Radovan Jelašić

- Biću privremeni gastarbajter, ali još nisam prihvatio nijednu poslovnu ponudu - rekao je Jelašić.

On je dodao da posle primopredaje dužnosti novom guverneru, koja će biti iduće nedelje, u narednih šest meseci ne može da radi u finansijskom sektoru Srbije, zbog čega će mu novo radno mesto biti u inostranstvu.

- Za mene je mnogo da ne radim šest meseci i da sedim kod kuće i zato ću privremeno raditi u inostranstvu dok ne odlučim gde će biti moj novi angažman - rekao je Jelašić.

Izvesno je, kako je naveo, da će odmor provesti obilazeći sa porodicom prijatelje koji žive u inostranstvu i da će do kraja leta odlučiti koju poslovnu ponudu će prihvatiti. Jelašić je istakao da je ponosan što je pre deset godina odlučio da se vrati u Srbiju i na sve što je uradio u centralnoj banci, dve i po godine kao vicegeverner, a potom šest godina kao guverner.

- Materijalno sam sigurno na gubitku zbog toga, a možda i profesionalno, ali nisam čovek kome je materijalno najvažnije. Život je prema meni bio velikodušan, imam 42 godine i verujem da još mogu da nađem kopču sa privatnim sektorom - rekao je Jelašić.

Bilo gde da bude, kako je istakao, uvek će nastojati da pomogne Srbiji i njenim građanima, jer smatra da „neko odgore vidi sve" i da svako ko ima za to mogućnosti treba nešto da učini za svoju zemlju.

- Ne mogu niti želim da se potpuno povučem iz Srbije. I iz inostranstva se ljudima i dalje može objašnjavati da je važno da preuzmu odgovornost za svoj život, pomoći im da donose bolje, pametnije i jeftinije odluke i da ne slede slepo političare koji se rukovode dnevnom politikom - rekao je guverner u ostavci.

Jelašić je zadovoljan što je uspeo da sa mesta prvog čoveka centralne banke smanji broj zaposlenih u toj instituciji sa 5.500 na manje od 2.200, zatim obezbedi stabilnost bankarskog sektora, uspostavi odličnu saradnju sa centralnim bankama regiona i Evropskom centralnom bankom.

- Ponosan sam i što građani sve više shvataju da devizni kurs nije presudan za inflaciju, ali u isticanju te činjenice NBS je možda mogla da bude agresivnija, kao i da zabrani zaduživanje u švajcarskim francima, ali bankari, političari i javnost bili su protiv nas - rekao je Jelašić.

Posto se dobro ovajdio u Srbiji,bezi sa broda koji tone.
 
Морам да признам да је тај човек на мене увек остављао доста позитиван утисак. Једноставно, мислим да је он ОСОБА КОЈОЈ СЕ ВЕРУЈЕ. И мислим да није продана јајара.
 
Nije mi jasno šta je toliko i čekao da ode odavde. Pokušao je da napravi nešto od Srbije, ali uzalud se trudio, ovo je ipak Srbija.
Pravi čovek u pravo vreme, ali na pogrešnom mestu.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=922071
Radovan Jelašić rođen je 19. februara 1968. godine u Baji na jugu Mađarske. Majka Smiljka radila je u seoskoj zadruzi, a otac Marko je bio kondukter. Osnovnu i srednju školu završio je u Mađarskoj, a Ekonomski fakultet u Beogradu upisuje 1987. a završava ga 1992. godine. Nakon toga jednu godinu proveo je radeći u SAD, prema sopstvenim rečima, u nekoj prodavnici voća i upisuje postdiplomske studije na Univerzitetu Ilinois u Čikagu. Magistrirao je 1995.

Pored srpskog i mađarskog govori engleski, nemački i ruski.

Nažalost, takvi nemaju prodju u Srbiji
 
Nije mi jasno šta je toliko i čekao da ode odavde. Pokušao je da napravi nešto od Srbije, ali uzalud se trudio, ovo je ipak Srbija.
Pravi čovek u pravo vreme, ali na pogrešnom mestu.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=922071


Nažalost, takvi nemaju prodju u Srbiji

Srbiju vode seljacine tipa Palme i Velje u kombinaciji sa "ekspertima" Dinkic - Djelic i salabajzerom Tadicem na celu, uz pomoc raznih NVO, koji su svi na platnom spisku inostranih ambasada.
Jedna velika grupa majmuna i "domacih" izdajnika koja se igra drzave i drzavnika.
 

Back
Top