poludeli racunar

king artur

Zainteresovan član
Poruka
117
Pozz svima
Hmm ovako pre jedno par meseci dosadio mi je windows xp i skino sam fedoru i ona se lepo instalirala sve drivere normalno sve radilo uvece ugasio,upalio ujutru i poceo mis da zakucava na gornji deo ekrana nece da se odlepi.I ja stacu nekako uspem dignuti OpenSolaris i opet isto zakucava na kraju isto prabam dignuti windows xp i na njmu zakucava mis neznam sta da radim.
Probo sam menjati mis i opet nista ako neko zna neka napise

Hvala unapred!
 
Ako treba konfiguracija

CPU:Intel Celeron 1.80 GHz
Maticna:Gigabyte GA-G31-S3L
Ram memorija:1 GB 800 MHz Kingston
HDD:Hitachi 160 GB
Graficka:Integrisana 128 MB
Al kad udjem u BIOS tamo pise crvenim slovima daje video kartica ostecena
A sad komp nece nikako da radi pojavljuje se plavi ekren-ekran smrti
 
Мени се слично дешавало. Имам оптички миш и проблем сам решио када сам га очистио са доње стране где лампица сија. Било је превише прашине па је сензор брљавио.
Али то није решење за тебе пошто кажеш да си пробао променити миша.

Мислим да би требао да тражиш да тему преместе на пдф Hardver.
 
Poslednja izmena:
Ako treba konfiguracija

CPU:Intel Celeron 1.80 GHz
Maticna:Gigabyte GA-G31-S3L
Ram memorija:1 GB 800 MHz Kingston
HDD:Hitachi 160 GB
Graficka:Integrisana 128 MB
Al kad udjem u BIOS tamo pise crvenim slovima daje video kartica ostecena
A sad komp nece nikako da radi pojavljuje se plavi ekren-ekran smrti

Ne znam odkud mi to pade na pamet, ali da ti nije možda oštećena grafička? :P
Šalu na stranu, ako ti BIOS to jasno kaže, onda je vrlo verovatno to i problem. Možeš li da od nekoga pozajmiš neku grafičku karticu, a da tvoju integrisanu isključiš u biosu, te da vidiš da li se situacija menja?

U svakom slučaju, tema je za hardver. Grafički čip je možda oštećen jer si komp resetovao na dugme ili neki drugi od malih milion razloga.
A nisi napisao koji miš je u pitanu. Ne igra neku ulogu, ali se i meni desilo da neki fensi A4 miš ne radi kako treba pod linuxom.
 
Poslednja izmena:
e ja odgovorih u onom drugom postu na drugoj temi :)
nisam video da je i ovde postavljeno pitanje :)

@king artur
A pre 1 godinu tetka mi je uzela nov kompjuter od nekog svog druga on sklapa i prodaje racunare komp je jacine:
CPU:Intel Celeron 1.80 GHz
Ram:1 GB
HDD:160 GB
Graficka:integrisana 128 MB
Maticna:Gigabyte GA-G31-S3L
I neradi mis mu zakucava u gornji deo ekrana menjao sam mis ani nista.
Toje pocelo kadsmo instalirali feroru i sve njen programe i kad se restartovalo nije telo da radi i ja dignem ponovo windows xp i na njeu nece zakucava i od skoro se pocelo pojavljivati plavi ekren - ekran smrti neznam stacu da radim sa tim racunarom.
.... sve se nešto mislim da novi kernel zakači nešto po EEPROMU od biosa :think: (to je intel chipset :besna: )

kao u ovoj temi , any idea , anyone ?

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14294637&postcount=6
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=14294637#post14294637
 
Poslednja izmena:
hm ne mora u stvari u bios da zakači
može u cmos ili u neki acpi parametar

imam ga-g31m-es2l tako da bih i ja bio ugrožen od ovoga eventualno :)
kažite koja je tačno fedora 11 , 12 , 12.5 ?

ove gigabajtove ploče imaju biose koji se razlikuju od standardnih (ggbajt im više menja neke spec. dodatke stavlja za OC itd. )
nije nezamislivo da zbog tih promena hoće neki kernel da zakači gde ne bi trebalo :per: a u stvari i meni napravi neki biser ova ploča s vremena na vreme

king arthur ,
a ako se resetuje CMOS , ili učitaju bios defaults ?
 
hm ne mora u stvari u bios da zakači
može u cmos ili u neki acpi parametar

imam ga-g31m-es2l tako da bih i ja bio ugrožen od ovoga eventualno :)
kažite koja je tačno fedora 11 , 12 , 12.5 ?

ove gigabajtove ploče imaju biose koji se razlikuju od standardnih (ggbajt im više menja neke spec. dodatke stavlja za OC itd. )
nije nezamislivo da zbog tih promena hoće neki kernel da zakači gde ne bi trebalo :per: a u stvari i meni napravi neki biser ova ploča s vremena na vreme

king arthur ,
a ako se resetuje CMOS , ili učitaju bios defaults ?

Fedora 11
 
Imao sam indetacan slucaj,i kod mene na PIII a i kod klijenta na P4.
Kod mene je bila greska u konektoru na maticnoj PS/2,te sam onda probao USB mis i sve je bilo OK.

Kod klijenta na P4 problem slican tvom,gde je greska u integrisanoj grafici,(sto me ne cudi) jer nikad nemozes da se oslonis na integrisanu graficku.Nisi dobro informisan G-dine,da kada kupis-sklapas konfiguraciju,obavezno ako imas integrisanu grafiku nadogradis sa grafickom karticom,podrazumeva se jacom od maticne (AGP ili PCI).

A evo ti jedan slucaj koji sam resio ovako:
Otvorio komp,povadio sve elemnte sa maticne i ocistio (Memoriju obavezno ostavi da odstoji van svakog kontakta sa bilo cim barem 2 sata,te posle prlikom pakovanja zameni mesta memorijskim karticama,ako imas vise od jedne).
kada sastavis sve,prikljuci u struju i sacekaj 10 minuta pre no startujes komp (obavezno da je prikljucen svaki uredjaj koji nameravas da koristis).
Ukljuci komp i odmah udji u BIOS,nedaj da se ucita sa diska.Podesi bios na defolt i restartuj komp,te ponovo udji u bios i podesi sve opcije(CD da je prvi,mis i tastatura ako ti je USB i slicno.... )
Pre no izadjes iz biosa ubaci butabilan CD XPa i pokreni instalaciju,prvo formatiraj ceo disk odjednom celog,pa kad zavrsi restartuj komp da ponovo pokrene but sa CDa,pa podeli disk kako zelis (za NTFS format najmanje 32 Giga) mozes ici na kvik format i nastavi instalaciju.
kada instsaliras drajvere,pod uslovom da bide sve u redu,obavezno proveri verziju biosa koju imas i nadogradi ako treba.
Dalje vec ces se snaci.

Ovo su slucajevi koji su uspeli u ovim okolnostima koje sam imao :)

Poz i srecno ;)
 
Imao sam indetacan slucaj,i kod mene na PIII a i kod klijenta na P4.
Kod mene je bila greska u konektoru na maticnoj PS/2,te sam onda probao USB mis i sve je bilo OK.

Kod klijenta na P4 problem slican tvom,gde je greska u integrisanoj grafici,(sto me ne cudi) jer nikad nemozes da se oslonis na integrisanu graficku.Nisi dobro informisan G-dine,da kada kupis-sklapas konfiguraciju,obavezno ako imas integrisanu grafiku nadogradis sa grafickom karticom,podrazumeva se jacom od maticne (AGP ili PCI).

A evo ti jedan slucaj koji sam resio ovako:
Otvorio komp,povadio sve elemnte sa maticne i ocistio (Memoriju obavezno ostavi da odstoji van svakog kontakta sa bilo cim barem 2 sata,te posle prlikom pakovanja zameni mesta memorijskim karticama,ako imas vise od jedne).
kada sastavis sve,prikljuci u struju i sacekaj 10 minuta pre no startujes komp (obavezno da je prikljucen svaki uredjaj koji nameravas da koristis).
Ukljuci komp i odmah udji u BIOS,nedaj da se ucita sa diska.Podesi bios na defolt i restartuj komp,te ponovo udji u bios i podesi sve opcije(CD da je prvi,mis i tastatura ako ti je USB i slicno.... )
Pre no izadjes iz biosa ubaci butabilan CD XPa i pokreni instalaciju,prvo formatiraj ceo disk odjednom celog,pa kad zavrsi restartuj komp da ponovo pokrene but sa CDa,pa podeli disk kako zelis (za NTFS format najmanje 32 Giga) mozes ici na kvik format i nastavi instalaciju.
kada instsaliras drajvere,pod uslovom da bide sve u redu,obavezno proveri verziju biosa koju imas i nadogradi ako treba.
Dalje vec ces se snaci.

Ovo su slucajevi koji su uspeli u ovim okolnostima koje sam imao :)

Poz i srecno ;)


fail :dash:
 
Nisam primetio da neko nekog lozi,vec samo vidim predstavljenu problematiku i ogovore iz nekih iskustava i predloge...
Na kog konkretno mislis? ;)

Aaa, ti si postavio problematičan post. Mislim da ono gore nema veze s vezom. Opet sam naučio kroz život da ništa nije 100% sigurno, ali sam 99% uvjeren da ta priča ne drži vodu. I ne vjerujem da je to neko ozbiljan to napisao.
Možda je postojaladrugačija problematika ali mi se ne da pametovati. Ne vjerujem baš da miš zeza zbog slabe grafičke, da sastavljen komp mora odstojati 2 sata prije nego se opet upali i tako te stvari.
 
Haha, nemogu da verujem:)
Problematican post?
Znas li ti uopste kakva je razlika izmedju DDR i SDram memorije?
Reci mi onda kako se ponasa SD ram posle reinstaliranja kompjutera vise puta,gde je nekoliko puta instalirano nekoliko antivirus programa?
Reci mi sta je Kasperski i koja je njegova sema zastite sistema? Takodje i za NOD... Kako utice na memoriju i na graficku PANDA?
Moze li iko da predvidi i ima toliko vreme da u detalje pretresa memoriju? Znas li ti uopste sta pricas?

Uz svo postovanje G-PKT, ako sebe smatras pametnijim,iskusnijim,nije razlog da vredjas.
Postujem svacije iskustvo i misljenje,jer i ja sam nekad kao pocetnik ucio od osoba koja imaju nekakva iskustva,i zahvalan sam im zbog tog:)
 
Znam koja je rzlika između DDR i SDR. Nakon drugog svjetskog rata Njemačka je podijeljena na 2 dijela. DDR je pripala zapadnim saveznicima a SDR istočnom bloku.
Znam kako se ponaša SDR nakon reinstalacije sistema, tj poslije rušenja berlinskog zida, naglo im je narastao standard.
Kasperski štiti svoj sistem tako što svima isključe plin ako im nije po volji. Brotherhood of NOD je bolji od GDI ili Scrin zato što imaju bolju vazdušnu zaštitu od pješadije. Panda ima sposobnost razvijanja memorije, tako da tokom razvoja nauči koje eukaliptusovo lišće valja a koje ne. Pande odgojene u zatočeništvu nemaju takvu memoriju.
CIA stručnjaci sa velikom lakoćom pretresaju memoriju ispitanika, i za nauvježbanije agente im treba oko 2h da ispitaju memoriju.
Ja ne znam šta pričam, zato si ti ovdje da nas sve prosvjetliš.
Ja postujem tvoje iskustvo, a osobe od kojih si ti učio bravarski zanat su izuzetno inteligentne osobe i baš mi je žao što su odabrali to zvanje jer bi zvanje državnog advokata ili kadiovaskularnog hirurga bilo mnogo bolje riješenje za sve njih.
 
Evo, ja se javno izvinjavam legendi na onom odgovoru. Ne Kažem da znam baš sve na svijetu, ali to je totalno kriv pristup jednom forumu. Tj. moj pristup. Ljude ne treba odbijati sa foruma, ali te novajlije na forumima (a i ja sam tek prevazišao novajliju, tek sam postao poznat) trebaju manje agresivno braniti svoje nevjerovatne teorije. Mi nismo baš dobri sa sobom. Čovjek je napisao kako je on riješio problem i uz dužno poštovanje moram reći da se ne slažem s njim da miš zakucava zbog slabe kartice.
 
Evo, ja se javno izvinjavam legendi na onom odgovoru. Ne Kažem da znam baš sve na svijetu, ali to je totalno kriv pristup jednom forumu. Tj. moj pristup. Ljude ne treba odbijati sa foruma, ali te novajlije na forumima (a i ja sam tek prevazišao novajliju, tek sam postao poznat) trebaju manje agresivno braniti svoje nevjerovatne teorije. Mi nismo baš dobri sa sobom. Čovjek je napisao kako je on riješio problem i uz dužno poštovanje moram reći da se ne slažem s njim da miš zakucava zbog slabe kartice.
Moree :D ja se ne slažem sa celokupnim tokom procesa koji je on napisao , 100 % ne pije vodu
 

Back
Top