Dobar psihijatar u BG-u privatni/drzavni?

jingo

Početnik
Poruka
21
Pozdrav svima

treba mi Vase misljenje.

Znate li ko su dobri psihijatri u Bg?Moze i drzavni a moze i privatni.

Moja dijagnoza je opsesivno-kompulzivni poremecaj,sa elementima fobije i uz
delimicno ogranicenje licnosti.
Trenutno posecujem privatnog psihijatra i od lekova pijem:Seroxat 20mg x2,i Lorazepam 2.5mg x1 dnevno.

Ne zivim u BG,a treba mi zaista dobar lekar.
Dijagnoza mi je uspostavljena jos 1996.godine,dakle skoro 15st godina.
Dugo vremena sam bio na ambulantnom lecenju u Palmoticevoj kod dr Djotunovica.
On je sjajan lekar,i prakticno samo bili izlecili opsesivno-kompulzivni poremecaj.
Ali tada se javi drugi problem,ili verovatnije tek tada je postao vidljiv.
Radi se o tome da nisam bio u stanju da nastavim normalno da zivim,vec sam se vracao u svoj kavez gde mi je bilo tesko ali opet poznato ili sta vec da je u pitanju,

To stanje tamo-vamo traje vec zadnjih najmanje 5 godina.

Oprostite na opsirnosti,hteo sam da Vam dam sve relevantne podatke,da bih sto lakse nasao odgovarajuceg psihijatra.

Izvinite jos jednom i sve najbolje

:-)
 
Nisi sam.
I ja od 2005. godine pijem antidepresante i lek protiv panicnih napada.
Tada nisam zivela u Beogradu, ali veruj mi ni tamo nisam imala pravog lekara koji bi mi pravilno postavio najpre dijagnozu, a zatim i prave lekove za istu.
Ovde sam bila na tretmanu kod ,,Dr Ristica,, to je privatna ordinacija - ali dozivela sam veliko razocarenje od strane psihijatra koji je bio utuceniji od mene, veruj mi... A platila sam bogami poprilicno, jer nemam zdravstveno osiguranje. Taj psihijatar se meni jadao i iznosio svoje probleme, bilo bi komicno koliko je tragicno bilo, takvu neprijatnost nisam odavno imala, tako da ne znam ni ja da li uopste postoji ovde u Beogradu neki dobar psihijatar koji bi se zaista potrudio da pomogne pacijentu, Tebi, meni... nebitno.
Valjda ce se neko dobar javiti i reci i Tebi i meni ime nekog zaista dobrog psihijatra.
Nemoj da prekidas terapiju, nemoj sam da eksperimentises i cuvaj se dok ne nadjes nekog dobrog.
Ljudi moji, javite se ako znate nekog ko zaista zna da pomogne!!!!
 
Poslednja izmena:
uff Lora 2.5mg 15 godina, bice ti jako tesko da se skines sa toga. Ja sam sam pio 10 godine sve zive tablete za smirenje. Na kraju ostade na benesedinu 1/4 tablete na dan, ponekad. Nekad prodje i nedelja-dve i nista ne pijem.

Uglavnom isto sam imao problema sa OKP i dok ne shatis da je sav taj kretenizam samo u tvojoj glavi i da nema veze sa stvarnoscu, nikakve tablete nemogu da ti pomognu.

Kad sam ostavio tablete onda su krenuli napadi panike. To je vec bilo strasnije, ali isto kad shvatis da je to sve u tvojoj glavi sve prodje samo po sebi.

U glavnom nijedan psihijatar ti nemoze pomoci dok sam sebi ne pomognes. Meni su svi ono saslusaju te 10-15 minuta, napisu lekove i aj pali. I ostajes sam za sebe.

Kada sam radio preko grane u UAE na granici mi uzeli sve tablete (dobro da me nisu jos i uapsili) posto je kod njih to sve zabranjeno. I onda sam nasilno morao sve da prekinem. Ali sa druge strane i bolje sto se tako dogodilo, otvorilo mi oci.
 
Poslednja izmena:
uff Lora 2.5mg 15 godina, bice ti jako tesko da se skines sa toga. Ja sam sam pio 10 godine sve zive tablete za smirenje. Na kraju ostade na benesedinu 1/4 tablete na dan, ponekad. Nekad prodje i nedelja-dve i nista ne pijem.

Uglavnom isto sam imao problema sa OKP i dok ne shatis da je sav taj kretenizam samo u tvojoj glavi i da nema veze sa stvarnoscu, nikakve tablete nemogu da ti pomognu.

Kad sam ostavio tablete onda su krenuli napadi panike. To je vec bilo strasnije, ali isto kad shvatis da je to sve u tvojoj glavi sve prodje samo po sebi.

U glavnom nijedan psihijatar ti nemoze pomoci dok sam sebi ne pomognes. Meni su svi ono saslusaju te 10-15 minuta, napisu lekove i aj pali. I ostajes sam za sebe.

Kada sam radio preko grane u UAE na granici mi uzeli sve tablete (dobro da me nisu jos i uapsili) posto je kod njih to sve zabranjeno. I onda sam nasilno morao sve da prekinem. Ali sa druge strane i bolje sto se tako dogodilo, otvorilo mi oci.

Evo konačno jednog istomišljenika. Problem nastaje u glavi i nema veze sa realnošću. Najgore od svega je to što on ne nastaje sam od sebe, već ga mi sami stvaramo.

Na isti način kako smo ga stvorili, možemo ga i eliminisati. Lekovi ovde teško mogu pomoći.

Ali ko to da objasni ljudima koji ne žele objašnjenje.
 
Evo konačno jednog istomišljenika. Problem nastaje u glavi i nema veze sa realnošću. Najgore od svega je to što on ne nastaje sam od sebe, već ga mi sami stvaramo.

Na isti način kako smo ga stvorili, možemo ga i eliminisati. Lekovi ovde teško mogu pomoći.

Ali ko to da objasni ljudima koji ne žele objašnjenje.

Pa jeste, ali u pocetku kada se to sa covekom desava on pocne da panikuje, nezna sta da radi, pada u depresiju, moze sebe da povredi... To jest svi ti strahovi i emocije mu ne daju da normalno razmislja. U toj fazi tablete nisu lose jer te smire i daju ti neko vreme da sredis misli. Ali ako u tom periodu kad si pod dejstvom tableta totalno ignorises probleme, ti samo prenosis datum suocavanja sa sobom na buduce i sto je najgore razvijas tesku psiho-fizicku zavisnost od tableta. I onda u buducnosti ces morati da se boris odjednom sa 2 problema ako slucajno nestanu tablete.

Zato normalni psihijatri odma daju jake anksiolitike i anti-depresiv u pocetku, da bi covek mogao da se smiri, i onda posle 2-4 nedelje pocinju da izbacuju anksiolitik i ostavljaju par meseci do godinu dana anti-depresiv, i posle toga i njega izbacuju. To je najbolja sema.

Ali eto nas narod nevoli puno da ide kod psihijatra, ode uglavnom za receptom, a resavanje problema sa samim sobom ostavlja na dalju buducnost. Ali to ne valja, mora da se boris, ostavis tablete postepeno i uhvatis se u kostac sa svojim strahovima i problemima i onda shvatis da ti je posle toga potrebna mnogo manja doza lekova i tako kroz neko vreme skoro sasvim sredis svoje misli i na kraju izbacis sve lekove. I trava opet zelena i radujes se zivotu ko da si se opet rodio. A kutiju sa lekovima drzis pored sebe za ne daj boze i nadas se da ti vise nece biti potrebni.

Postoje i oni koji zaborave da su na tabletama i to im uopste ne smeta da piju pivo i koktele na splavovima i diskotekama, i onda posle par godina se suoce sa 3 problema, alkoholizam, tablete i sopstveni psihicki poremecaju koji su postali jos jaci od miksovanja svega redom. A kad ostavis alkohol i tablete odjednom, mozes lako da umres, to ti je ko da si ostavio heroin posle par godina upotrebe.

Uglavnom tablete kao i svaki drugi lek mora da se koriste pametno, inace se kao i svaki drugi lek posle duge upotrebe ili visokih doza se lako pretvore u otrov i umesto da lece, rade suprotno.
 
Pozdrav svima

treba mi Vase misljenje.

Znate li ko su dobri psihijatri u Bg?Moze i drzavni a moze i privatni.

Moja dijagnoza je opsesivno-kompulzivni poremecaj,sa elementima fobije i uz
delimicno ogranicenje licnosti.
Trenutno posecujem privatnog psihijatra i od lekova pijem:Seroxat 20mg x2,i Lorazepam 2.5mg x1 dnevno.

Ne zivim u BG,a treba mi zaista dobar lekar.
Dijagnoza mi je uspostavljena jos 1996.godine,dakle skoro 15st godina.
Dugo vremena sam bio na ambulantnom lecenju u Palmoticevoj kod dr Djotunovica.
On je sjajan lekar,i prakticno samo bili izlecili opsesivno-kompulzivni poremecaj.
Ali tada se javi drugi problem,ili verovatnije tek tada je postao vidljiv.
Radi se o tome da nisam bio u stanju da nastavim normalno da zivim,vec sam se vracao u svoj kavez gde mi je bilo tesko ali opet poznato ili sta vec da je u pitanju,

To stanje tamo-vamo traje vec zadnjih najmanje 5 godina.

Oprostite na opsirnosti,hteo sam da Vam dam sve relevantne podatke,da bih sto lakse nasao odgovarajuceg psihijatra.

Izvinite jos jednom i sve najbolje

:-)
Ja znam jednog ali nije u bg...
 
Pozdrav svima

treba mi Vase misljenje.

Znate li ko su dobri psihijatri u Bg?Moze i drzavni a moze i privatni.

Moja dijagnoza je opsesivno-kompulzivni poremecaj,sa elementima fobije i uz
delimicno ogranicenje licnosti.
Trenutno posecujem privatnog psihijatra i od lekova pijem:Seroxat 20mg x2,i Lorazepam 2.5mg x1 dnevno.

Ne zivim u BG,a treba mi zaista dobar lekar.
Dijagnoza mi je uspostavljena jos 1996.godine,dakle skoro 15st godina.
Dugo vremena sam bio na ambulantnom lecenju u Palmoticevoj kod dr Djotunovica.
On je sjajan lekar,i prakticno samo bili izlecili opsesivno-kompulzivni poremecaj.
Ali tada se javi drugi problem,ili verovatnije tek tada je postao vidljiv.
Radi se o tome da nisam bio u stanju da nastavim normalno da zivim,vec sam se vracao u svoj kavez gde mi je bilo tesko ali opet poznato ili sta vec da je u pitanju,

To stanje tamo-vamo traje vec zadnjih najmanje 5 godina.

Oprostite na opsirnosti,hteo sam da Vam dam sve relevantne podatke,da bih sto lakse nasao odgovarajuceg psihijatra.

Izvinite jos jednom i sve najbolje

:-)

za fobiju i napade panike najbolji rezultat daje antidepresiv i rivotril,po potrebi brom,loraz...ali to je samo sporedna akcija,moras mnogo sam.nadji dobrog psih.


ovo je pre 5 godina :lol:
 
Poslednja izmena:
Zeleo bih da sa vama podelim svoje iskustvo- po preporuci jednog od vas otišao sam kod Dr Jasminke Jankovic Gajic!
Idem već mesec dana i potpuno sam iznenadjen- prvo ljubaznošću, profesionalnoscu, vremenom koje mi je dr posvetila i objasnila sve sto me je mesecima zbunjivalo!
Već se vracam sebi,sve je manje simptoma iako sam mislio da ću zauvek živeti sa njima.
Doktorka je za svaku preporuku? Iako mi je bolje idem redovno na razgovore, sve bolje razumem i menjam .
Mnogo mi je pomogla i želim da ohrabrim sve one koji se pitaju gde postoji dobar psihijatar u Bg
 
Ja sam se lečila u ordinaciji "Slavija S" kod Dr Đurđića. Čini mi se kao dobar lekar, ali nisam dugo išla na terapije jer jedna terapija od 50 minuta košta 50 eura, a ja te pare nemam pošto imam 18 godina i još uvek ne radim.
Moj problem je anksioznost i napadi panike. Pri napadima padam u nesvest.
Zna li neko dobrog lekara, a koji nije skup kao pređašnji?
Unapred, hvala.
 
Vec neko vreme patim od depresije sa svakodnevnom aksioznoscu. Kristio sam ssri antidepresiv i takoreci mi nista nije pomogao, Ako neko moze da mi pomogne i podeli svoje iskustvo sa lecenjem depresije, jel kako se meni cini u poslednjih 8 meeci, meni nema izlaza. sve mi mi je tamno i sam sebi delujem beznadezno. nesto najgore sto mi se u zivotu desilo....unapred hvala
 

Back
Top