Nećemo džamiju u Šumadiji!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.378
Dogovorom turskog premijera Redžepa Taipa Erdogana i predsednika Srbije Borisa Tadića, Turska će uskoro početi gradnju velikog islamskog centra i džamije na deonici Koridora 10. Mada se detalji ovog projekta drže u strogoj tajnosti, "Vesti" su za vikend, prateći "instrukcije" Adema Zilkića, reisul-ulema Islamske zajednice Srbije, da će ovaj centar biti izgrađen "na 37. kilometru od Skupštine Srbije prema Mladenovcu, duž autoputa Beograd-Niš", pronašli tu lokaciju i zaprepastili meštane Umčara, koji o ovoj ideji ne znaju apsolutno ništa.

Većina onih sa kojima smo razgovarali su šokirani takvim naumom predsednika države i tvrde da će gradnja islamskog centra izazvati nemire i proteste, dodajući da će, čim dobiju zvaničnu potvrdu, započeti sa prikupljanjem potpisa za peticiju.
Islamski centar i džamija - prva takva građevina na autoputu kroz Srbiju, namenjena za odmor i verske potrebe uglavnom Turaka koji se iz zapadnih zemalja vraćaju u otadžbinu, nalaziće se autoputu, par kilometara iza skretanja za Mladenovac i još toliko pre skretanja za Umčare.

Reč je o prostoru koji sada čini uređeno parkiralište s toaletima, iza kojih se nalazi borova šuma u kojoj većina putnika i danas traži spas od visokih temperatura.
- Potpuno ste me zatekli, u šoku sam! Sramota je ako blizu Umčara sazidaju džamiju. Pa, ovo je Šumadija! - najmanje pet minuta bio je potpuno zbunjen 26-godišnji Bojan Milosavljević, koji je vodio četvorogodišnjeg sestrića Luku da proba "srpski sladoled" jer je mali rođen i sa roditeljima živi u Stolkholmu.


- Ako stvarno odluče da kod nas naprave džamiju, garantujem vam da će biti malo više od peticije - nastavlja Bojan. - Ajde da naprave kafanu za njih, kao što je Pantić planirao u "Tesnoj koži". Ali, da nas u srcu Šumadije, u čisto srpskom kraju, budi njihov imam, e to je previše - odlučan je ovaj mladić.

Njegov prijatelj Marko nadovezuje se na razgovor:
- Neće to ići baš tako. Ubeđen sam da ćemo se brzo organizovati i započeti s peticijom da se ta gradnja spreči - tvrdi Bojan.

I drugi meštani Umčara su takođe u potpunom šoku, ne samo zato što su od novinara "Vesti" prvi put čuli da će se kod njih zidati Islamski centar, već i da će oko 3.000 meštana čisto srpskog, pravoslavnog naselja uskoro slušati kazivanja iz Kurana s obližnjeg minareta. Doduše, ako je suditi po prvim reakcijama, većina će krajnje nespremno sačekati te buduće "islamske turiste".


- Merhaba - poželeli smo razdragano u prodavnici odmah posle naplatne rampe za Umčare.
- Šta hoćeš? - odgovorila je ljutito, na čistom srpskom, doduše, tek posle par minuta zapanjenog pogleda 20-godišnja Zorana Milić, prodavačica u ovoj radnji, spremna da nas izbaci napolje. Smirila se tek kad smo se predstavili i objasnili zbog čega smo u Umčarima.
Bili smo 500 godina pod njima, je l' ovo sad neka fora da se vrate? - pita Zorana, student prava i dodaje, da znajući svoje komšije i prijatelje, ne garantuje da izgradnju islamskog centra neće pratiti brojni incidenti.


- Plašim se da im džamija ne prođe kao ona u centru Beograda, da je ne sruše do temelja. Zar je moguće da će nas poniziti i napravi taj centar na samo par kilometara od naše crkve ili manastira Rainovac? Ništa mi nije jasno - veli ova devojka.


Za razliku od njih, 24-godišnji privatnik Zlatko Dušić je umereniji i kaže da će se meštani Umčara složiti sa ovom idejom samo ako u tome vide neku poslovnu mogućnost za sebe.


- Shvatam da sveće i prasetinu nećemo moći da im prodajemo. Ali, kako smo nadaleko čuven voćarski i povrtarski kraj, nadam se da ćemo preko te robe i mi imati neke koristi. U suprotnom, neće ovaj narod dozvoliti gradnju minareta na srpskoj zemlji - kaže Dušić.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/68497/Necemo-dzamiju-u-Sumadiji

-------------------------

Sta mislite da li ce Boris Tadic uspeti da izgradi svoj islamski centar u Umcarima ? Vidim da su stanovnici Umcara zaprepasceni i najavljuju proteste? :dontunderstand:
 
Teraju nas iz naše zemlje

79362_dscf2865sinisa_kf.jpg


Odmorište između Mladenovca i Umčara do sada su koristile i kamiondžije koje sa svojim motornim čudovištima krstare Evropom. Jedan od njih, Siniša Petrović, rodom iz Vranja, kaže da se do sada odmarao upravo na ovom mestu, ali da će promeniti lokaciju.


- Šta smo sve kao narod prošli, ništa me više neće iznenaditi. Jedino što se više neću odmarati na ovom mestu - pomirljiv je Siniša.
 
A mogli bi i institucijine ljude da angazuju kao trbusne plasacice pa da dozive pravi sevdah z:D

evo i na ovom forumu ima dosta tadicevki koje bi mogle da zaigraju u tom islamskom centru i turskom motelu z:D

zamisli recimo neku tadicevsku forumasicu odavde kako se uvija i poskakuje uz zvuke azijatskih zurli i tambura , a okupljeni turci dizu ruke i u sevdahu vicu YALA YALA z:D
 
Poslednja izmena:
evo tadiceva braca talibani mu se zahvaljujuju na podrsci z:D

neregistrovan korisnik
Bajram
Ponedeljak, 19. 07. 2010. 17:27h

Preporuka: +1 / -29
Odgovori
+ -
!

I treba da se gradi,i da se grade Dzamije,i naravno da se Vi Srbi vracate u Islam.Tadic je mudar covjek,i bice Srbiji za 15 godina vise muslimana,nego pravoslavaca,jer hvala Alahu,i Tadicu,sto ce nam pomoci da Srbiju islamiziramo.A valja,zato ima nase bosnjacke-muslimanske,i albanske glasove u Srbiji,i mi cemo ga odrzati na vlasti.U Novi Pazar je obecao izgradnju 17 dzamija,koje ce finansirati vlada Srbije,i porezni obaveznici,mashalllah!!!
 
Bolje im je da razmisle o tome sta bi mogli da im prodaju, nego da se koorebecaju.
Oni koji budu snalazljivi, mogu dobro da zarade na toj ideji.
Mislim, besmisleno je buniti se, kad je odluka vec doneta, a iza islamskog centra ne stoji Saudi Arabija nego Turska, pa to nece postati trening kamp za bombase samoubice
 
Bolje im je da razmisle o tome sta bi mogli da im prodaju, nego da se koorebecaju.
Oni koji budu snalazljivi, mogu dobro da zarade na toj ideji.
Mislim, besmisleno je buniti se, kad je odluka vec doneta, a iza islamskog centra ne stoji Saudi Arabija nego Turska, pa to nece postati trening kamp za bombase samoubice

a zasto bi se gradio islamski centar tamo gde stanovnici tog mesta ne zele tako nesto?

jel bi ti voleo da te budi svako jutro i svaku noc ovako nesto? :dontunderstand:

 
Teraju nas iz naše zemlje

79362_dscf2865sinisa_kf.jpg


Odmorište između Mladenovca i Umčara do sada su koristile i kamiondžije koje sa svojim motornim čudovištima krstare Evropom. Jedan od njih, Siniša Petrović, rodom iz Vranja, kaže da se do sada odmarao upravo na ovom mestu, ali da će promeniti lokaciju.


- Šta smo sve kao narod prošli, ništa me više neće iznenaditi. Jedino što se više neću odmarati na ovom mestu - pomirljiv je Siniša.

e stvarno grehota shto gospodin chovek sinisha sad mora da promeni lokaciju za odmor i da kontemplira na drugom mestu.

kome smeta izgradnja jednog verskog objekta na 30 kilometara od grada i treba da promeni lokaciju za odmor. ili da potpisuje neke od ovih retardiranih peticija
 
A mogli bi i institucijine ljude da angazuju kao trbusne plasacice pa da dozive pravi sevdah z:D

evo i na ovom forumu ima dosta tadicevki koje bi mogle da zaigraju u tom islamskom centru i turskom motelu z:D

zamisli recimo neku tadicevsku forumasicu odavde kako se uvija i poskakuje uz zvuke azijatskih zurli i tambura , a okupljeni turci dizu ruke i u sevdahu vicu YALA YALA z:D



Koji si ti LICEMER.:hahaha: Na kloniranom nalogu na avataru ti Bin Laden a tu *eres "yala yala".


Smesan si ko bioskop.:hahaha::hahaha::cepanje::cepanje:
 
e stvarno grehota shto gospodin chovek sinisha sad mora da promeni lokaciju za odmor i da kontemplira na drugom mestu.

kome smeta izgradnja jednog verskog objekta na 30 kilometara od grada i treba da promeni lokaciju za odmor. ili da potpisuje neke od ovih retardiranih peticija

pa vidis da smeta ljudima koji tu zive. oni ne zele takav satanisticki objekat u mestu svog stanovanja

a interesuje me , sto ovaj islamski centar ne izgradite tadicevci - recimo na Dedinju? Preko puta Tadiceve rezidencije ? :dontunderstand:
 
nego nesto ovi sumadinci, su bas onako retrogradno orijentisani - jel oni oce ovo da nas vrate u strasne 90te nista ne razumem? :dontunderstand:

Zivojin
Ponedeljak, 19. 07. 2010. 15:46h

Preporuka: +22 / -1
Odgovori
+ -
!

Tadic ima da pravi dzamiju u SMRIJECNO,selo koje je posetio u CG,i gde se baskario kao neki lik.Tamo u svoju livadu da nabode raketu..ili u du.. ,ali u Sumadiji nece da moze.
 
nego nesto ovi sumadinci, su bas onako retrogradno orijentisani - jel oni oce ovo da nas vrate u strasne 90te nista ne razumem? :dontunderstand:

Zivojin
Ponedeljak, 19. 07. 2010. 15:46h

Preporuka: +22 / -1
Odgovori
+ -
!

Tadic ima da pravi dzamiju u SMRIJECNO,selo koje je posetio u CG,i gde se baskario kao neki lik.Tamo u svoju livadu da nabode raketu..ili u du.. ,ali u Sumadiji nece da moze.

Ово, ко да сам ја писао...
Браво Живојине.....
:worth: :super: :klap: :worth: :super: :klap:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top