Srbija hrani "neovisnu" republiku Hrvatsku dok prebijaju Srbe na plazama Jadrana

mario80

Legenda
Poruka
59.587
Drzava Srbija hrani varvare koji im prebijaju gradjane po plazama Jadranskog mora. Hrvati su slabije obrazovan narod i ne citaju poreklo robe. Pod nekim drugim imenom ili brendom neke kompanije prodaju se brojni artikli iz Srbije upravo na hrvatskim trznicama! Koji god proizvod sam okrenuo i pazljivo potrazio zemlju porekla - nasao sam uglavnom Srbiju :mrgreen:

u ovom slucaju za hrvate vazi ono: Ko tebe hlebom a ti njega kamenom na plazi :per::mrgreen:

Ljudi, jelda nije lepo udarati one koji te pomazu i hrane dok si u krizi? :per:

evo recimo nash zemunac im hrani decu, najkonkurentnije cokoladne pahulje mmm, kupio sam odma 5 kutija :lol:

 
Tema je pocela nebulozno kao i sve ostale...
Stvarno bi bilo dobro da kaze u cemu je problem ako oni kupuju nase proizvode?

Problema nema. Pretpostavljam da je hteo da ukaže na činjenicu da većina ne zna odakle proizvodi dolaze. Inače, činjenica je da u Hrvatskoj postoji značajna averzija prema srpskim proizvodima, pa naše firme koje tamo izvoze moraju često da mutjkaju da bi ti proizvodi stigli tamo i bili prodati.
 
Konkurencija je ogromna u Hrvatskoj i uspjeh nekog proizvoda na trzistu odredjuje uglavnom samo jedna stvar - odnos cijena / kvalitet. Ako se jos doda dobra reklamna kampanja, to je otprilike to. Ogromnu vecinu kupaca uopce ne interesira odakle je proizvod, nego sto mogu dobiti za svoju lovu.

Npr, ja kupujem stari dobri Plazma keks citav zivot i ne tice me se sto je iz Srbije. Kad bi jos 2x poskupio, opet bih ga kupovao jer smatram da taj kvalitet vrijedi tu lovu. S druge strane, neke srbijanske proizvode ne bih uzeo ni da se dzabe dijele u marketu, sto ce mi smece u frizideru?

Tako da... pogresno je vezivati neke stvari za zemlju podrijetla. Vecina kupaca to jednostavno ne gleda tako.
 
Марио,ако ти из неког разлога мораш да идеш у Хрватску има ко не мора.А ја не бих везивао производњу прехрамбене робе за наше тајкуне,јер да је по њима,подавили би мале произвођаче ко пилиће.Имамо Мишковића,Пецонија,Дракулића,Колета који су унередили српску привреду а нису направили ништа.Произвођач тих пахуља би могао да се слика да је,рецимо понудио те пахуље Максију пошто му Мишковић не би дао паре 10-20 месеци и могао би да угаси производњу.
 
Konkurencija je ogromna u Hrvatskoj i uspjeh nekog proizvoda na trzistu odredjuje uglavnom samo jedna stvar - odnos cijena / kvalitet. Ako se jos doda dobra reklamna kampanja, to je otprilike to. Ogromnu vecinu kupaca uopce ne interesira odakle je proizvod, nego sto mogu dobiti za svoju lovu.

Npr, ja kupujem stari dobri Plazma keks citav zivot i ne tice me se sto je iz Srbije. Kad bi jos 2x poskupio, opet bih ga kupovao jer smatram da taj kvalitet vrijedi tu lovu. S druge strane, neke srbijanske proizvode ne bih uzeo ni da se dzabe dijele u marketu, sto ce mi smece u frizideru?

Tako da... pogresno je vezivati neke stvari za zemlju podrijetla. Vecina kupaca to jednostavno ne gleda tako.

A zar se to prodaje kod vas ??Plazma keks?
 
Prvo je bila priča kako Srbski proizvodi nisu zastupljeni na Hr tržištu sad trubite opet drugu.

Да у праву си и ти а и они који су то рекли. Наиме, званично производи из Србије НИСУ заступљени - али Мишковић и остала багра имају велике фирме за препакивање и варање потрошача - тако да пишу лажне податке о производу, мењају називе, имена и све што је потребно да би преварили и тако продали. Исто раде и остали и 'рвати и Јанези... наравно, о правима потрошача да знају ЧИЈИ производ купују, никог није брига а постоје хиљаде разних тзв.инспектора и инспекција плаћених за такве послове из буџета, наравно.
 

Back
Top