ZASTO?

inferno

Obećava
Poruka
86
Zasto ljudi ne mogu biti zadovoljni,ispunjeni i srecni ne mesajuci se jedni drugima u vlastite zivote?

Zasto coveku nedostaje svest o njegovoj pravoj prirodi?

Zasto svi imaju potrebu za svojom sopstvenom istinom, predstavljajuci se jedni drugima uvek u laznom svetlu,skrivajuci svoju mracnost ispod spoljasnjih maski?

Zasto je tako malo onih koji su istinski ono sto jesu ne glumeci nekog drugog ili ono sto drugi hoce da vide?

Zasto religije uce da je Bog olicenje dobra a Djavo zla?

Zasto je ljudima sve lepo na pocetku upoznavanjaa zatim pocne mnogo toga da im smeta?

Zasto je toliko ljudi i pored svega sto spolja imaju stalno u potrazi za novim nadrazajima, vec dozivljenim zadovoljstvima, davno ispricanim zivotnim pricama?

Zasto se zivot zapocinje u radosti a zavrasava sa suzama?

Zasto je bol patnje jaci od svake dozivljene ljubavi?

Zasto covek samo tezi za onim sto ga spolja ispunjava?

Zasto se plasi smrti?

Zasto tek na samrtno casu covek shvata istinski razlog svog postojanja?

Zasto je covek najusamljenije bice na planeti?

Zasto mu je lakse da veruje u ono sto ga nauce i da se moli necemu sto ne poznaje nego da shvati i spozna zasto postoji?

Zasto ljude uce da je Bog veci od coveka?

Zasto nas uce da je Bog izvan coveka a ne u njemu?

Kada ce covek prestati da laze sebe, kada ce prestati da se hrani tudjom ljubavlju, da mu se drugi dive?

Zasto je coveku tako tesko otkrivati pravu istinu o samome sebi?

Mozda zato sto je istina tamo gde se malo ko usudjuje da je potrazi.

NEMA SVETLOSTI BEZ TAME
 
inferno:
Zasto ljudi ne mogu biti zadovoljni,ispunjeni i srecni ne mesajuci se jedni drugima u vlastite zivote?

Zasto coveku nedostaje svest o njegovoj pravoj prirodi?

Zasto svi imaju potrebu za svojom sopstvenom istinom, predstavljajuci se jedni drugima uvek u laznom svetlu,skrivajuci svoju mracnost ispod spoljasnjih maski?

Zasto je tako malo onih koji su istinski ono sto jesu ne glumeci nekog drugog ili ono sto drugi hoce da vide?

Zasto religije uce da je Bog olicenje dobra a Djavo zla?

Zasto je ljudima sve lepo na pocetku upoznavanjaa zatim pocne mnogo toga da im smeta?

Zasto je toliko ljudi i pored svega sto spolja imaju stalno u potrazi za novim nadrazajima, vec dozivljenim zadovoljstvima, davno ispricanim zivotnim pricama?

Zasto se zivot zapocinje u radosti a zavrasava sa suzama?

Zasto je bol patnje jaci od svake dozivljene ljubavi?

Zasto covek samo tezi za onim sto ga spolja ispunjava?

Zasto se plasi smrti?

Zasto tek na samrtno casu covek shvata istinski razlog svog postojanja?

Zasto je covek najusamljenije bice na planeti?

Zasto mu je lakse da veruje u ono sto ga nauce i da se moli necemu sto ne poznaje nego da shvati i spozna zasto postoji?

Zasto ljude uce da je Bog veci od coveka?

Zasto nas uce da je Bog izvan coveka a ne u njemu?

Kada ce covek prestati da laze sebe, kada ce prestati da se hrani tudjom ljubavlju, da mu se drugi dive?

Zasto je coveku tako tesko otkrivati pravu istinu o samome sebi?

Mozda zato sto je istina tamo gde se malo ko usudjuje da je potrazi.

NEMA SVETLOSTI BEZ TAME
Ziveti svesno.......!
 
...ISTINA zahteva onu retku osobinu ljudske duse:
OTVORENI DUH i NEUKROCENO SRCE .


Tragalac je osetio snazno lupanje u svom srcu.
“ Ko je? ” uplaseno je upitao.

“Ja sam, istina.”

“Ne budi smesna. ”, uzvratio je. “ Istina govori cutanjem. ”

I to je , na njegovo veliko olaksanje, uklonilo sum.
Ono sto nije znao je da su ti udarci damari njegovog srca ispunjenog strahom.

ISTINA koja nas OSLOBADJA gotovo je uvek ISTINA koju ne zelimo da cujemo.


ps.ovo sam vec negde postovala, ali mu je mesto ovde na filozofiji! :wink:
 
Zasto ljudi ne mogu biti zadovoljni,ispunjeni i srecni ne mesajuci se jedni drugima u vlastite zivote?

ZATO STO PRAVO ISPUNJENJE NASE DUSE TRAZIMO NA POGRESNOM MESTU.

Zasto coveku nedostaje svest o njegovoj pravoj prirodi?

ZATO STO COVEKOVE MISLI NISU (NAZALOST VAZI ZA VECINU LJUDI) OKRENUTE KA UNUTRA, VEC KA NAPOLJE!!!

Zasto svi imaju potrebu za svojom sopstvenom istinom, predstavljajuci se jedni drugima uvek u laznom svetlu,skrivajuci svoju mracnost ispod spoljasnjih maski?

LJUDI NE ZELE DA BUDU ONO STO JESU JER SE BOJE DA IH KAO TAKVE NECE PRIHVATITI, A MODERNO DRUSTVO IM JE NAMETNULO VISOKE STANDARDE. MISLIM DA JE U STARA VREMENA BILO MANJE LAZNIH LJUDI...

Zasto je tako malo onih koji su istinski ono sto jesu ne glumeci nekog drugog ili ono sto drugi hoce da vide?

ZATO STO JE VRLO MALO LJUDI SIGURNIH U SEBE.

Zasto religije uce da je Bog olicenje dobra a Djavo zla?

ZASTO NAS UCE DA POSTOJI ZIMA I LETO, TOPLA I HLADNA VODA? TO JE ZATO STO TAKO JESTE...!!! UVEK IMAS NESTO STO JE OLICENJE DOBRA I NESTO STO JE OLICENJE ZLA. IMENUJ TE DVE STVARI KAKO GOD HOCES....

Zasto je ljudima sve lepo na pocetku upoznavanjaa zatim pocne mnogo toga da im smeta?

ZATO STO PRAVO ISPUNJENJE NASE DUSE TRAZIMO NA POGRESNOM MESTU.

Zasto je toliko ljudi i pored svega sto spolja imaju stalno u potrazi za novim nadrazajima, vec dozivljenim zadovoljstvima, davno ispricanim zivotnim pricama?

ZATO STO PRAVO ISPUNJENJE NASE DUSE TRAZIMO NA POGRESNOM MESTU. SVET JE SAZDAN TAKO DA NAS CINI SVE ZEDNIJIM.

Zasto se zivot zapocinje u radosti a zavrasava sa suzama?

ZIVOT SE ZAVRSAVA U RADOSTI, A TO STO SMO MI SEBICNI DA NE MOZEMO DA PRIHVATIMO ODVAJANJE OD DRAGIH LJUDI TO JE DRUGA STVAR...

Zasto je bol patnje jaci od svake dozivljene ljubavi?

TO VAZI SAMO ZA ONE KOJI NIKADA NISU SPOZNALI STA JE LJUBAV.

Zasto covek samo tezi za onim sto ga spolja ispunjava?

ZATO STO PRAVO ISPUNJENJE NASE DUSE TRAZIMO NA POGRESNOM MESTU.

Zasto se plasi smrti?

ZATO STO ISTINSKI NE VERUJE U BOGA.

Zasto tek na samrtno casu covek shvata istinski razlog svog postojanja?

ZATO STO TADA KAO BICE PREDSTAVLJA SKUP SVIH ZIVOTNIH ISKUSTAVA. ZNAS ONO KADA KAZU, "E DA MI JE OVA PAMET PA DA SE VRATIM U MLADOST, U SREDNJU SKOLU" I SLICNO

Zasto je covek najusamljenije bice na planeti?

USAMLJEN SI ONOLIKO KOLIKO HOCES DA BUDES.

Zasto mu je lakse da veruje u ono sto ga nauce i da se moli necemu sto ne poznaje nego da shvati i spozna zasto postoji?

UVEK JE LAKSE PRIHVATITI STVARI ZDRAVO ZA GOTOVO NEGO ZAGREBATI ISPOD POVRSINE PROBLEMA...

Zasto ljude uce da je Bog veci od coveka?

STA JE TO UOPSTE VELIKO, A STA MALO?

Zasto nas uce da je Bog izvan coveka a ne u njemu?

TO SI POGRESNO CUO ILI TI JE TO REKAO NEKO KO NE ZNA STA JE BOG. BOG JE SVUGDE, JEDINO SAM COVEK MOZE DA GA IZBACI IZ SEBE, A CAK NI TADA ON TE NECE NAPUSTITI.

Kada ce covek prestati da laze sebe, kada ce prestati da se hrani tudjom ljubavlju, da mu se drugi dive?

KADA NAUCI DA PRIHVATI STVARI ONAKVE KAKVE JESU. KADA RASKRSTI SA GORDOSCU. KADA PRESTANE DA BUDE SEBICAN. KADA PRONADJE SEBE.

Zasto je coveku tako tesko otkrivati pravu istinu o samome sebi?

ZATO STO MISLI DA JE BOLJI I VECI NEGO STO JESTE.
 
inferno:
Zasto ljudi ne mogu biti zadovoljni,ispunjeni i srecni ne mesajuci se jedni drugima u vlastite zivote?

Zato sto nisu zadovolili svoje duhovne potrebe na pravi nacin, ili ih uopste ne zadovoljavaju, i srecu i pravo ispunjenje traze na pogresnom mestu…..a zbog svoje povrsnosti, ispunjenje traze mesajuci se u tudje zivote.

Zasto coveku nedostaje svest o njegovoj pravoj prirodi?

Zato sto nije na tom nivou svesti da se suoci sa svojom pravom prirodom…, osim u slucaju da zeli spoznati svoju pravu prirodu.

Zasto svi imaju potrebu za svojom sopstvenom
istinom, predstavljajuci se jedni drugima uvek u laznom svetlu,skrivajuci svoju mracnost ispod spoljasnjih maski?

Zato sto je tako lakse, jer zele biti prihvceni, ali ima i onih koji imaju hrabrosti suocititi se sa istinom i zato sto ne lazu sebe , ne lazu ni druge. I zato nazalost, ima mnogo vise laznih ljudi….

Zasto je tako malo onih koji su istinski ono sto jesu ne glumeci nekog drugog ili ono sto drugi hoce da vide?


Zato sto je malo onih koji su spremni da ne lazu sebe, a time i druge; spremnih da budu razliciti, neprihvaceni, posveceni istini.


Zasto religije uce da je Bog olicenje dobra a Djavo zla?

Bog jeste olicenje dobra, jer Bog je ljubav; a Djavo jeste uzrok zla… to je istina nadahnuta od Boga…

Zasto je ljudima sve lepo na pocetku upoznavanjaa zatim pocne mnogo toga da im smeta?

Zato sto covek nije na tom nivou ljubavi…

Zasto je toliko ljudi i pored svega sto spolja imaju stalno u potrazi za novim nadrazajima, vec dozivljenim zadovoljstvima, davno ispricanim zivotnim pricama?

Zato sto nisu duhovno ispunjeni…….

Zasto se zivot zapocinje u radosti a zavrasava sa suzama?

To je tako bez pravog sponanja Boga.

Zasto je bol patnje jaci od svake dozivljene ljubavi?

Prava ljubav je najjaci dozivljaj.

Zasto covek samo tezi za onim sto ga spolja ispunjava?

Zato sto nije duhovno ispunjen.

Zasto se plasi smrti?

Jer ne poznaje Boga.

Zasto tek na samrtno casu covek shvata istinski razlog svog postojanja?

Zato sto nije na vreme trazio svrhu zivota……;jer je to ljudska potreba, da spozna svhu.

Zasto je covek najusamljenije bice na planeti?

Ne mora biti, ukoliko nadje one koji su na njegovom duhovnom nivou……

Zasto mu je lakse da veruje u ono sto ga nauce i da se moli necemu sto ne poznaje nego da shvati i spozna zasto postoji?

Lakse je biti podlozan uticajima, ali covek ima slobodu izbora i mogucnost da sam spozna pravu istinu o svrsi postojanja.

Zasto ljude uce da je Bog veci od coveka?

Naravno da je Bog Veci od coveka....kao stvoritelj svega...

Zasto nas uce da je Bog izvan coveka a ne u njemu?

Bog jeste izvan coveka, a koliko ce biti u njemu zavisi od toga koliko razvija u sebi bozanska svojstva.

Kada ce covek prestati da laze sebe, kada ce prestati da se hrani tudjom ljubavlju, da mu se drugi dive?

Kada bude sposoban da se suoci sa istinom i da razvija ljubav u sebi, sto podrazumeva prevazilazenje vlastitog ponosa i sebicnosti; kada je zadovoljan sobom ne treba mu divljenje drugih…


Zasto je coveku tako tesko otkrivati pravu istinu o samome sebi?

Zbog vlastitog ponosa koji ga sprecava da se suoci sa univerzalnom istinom, a time i sa istinom o sebi..

Mozda zato sto je istina tamo gde se malo ko usudjuje da je potrazi.

Tacno :D

Tanja 8)
 
Jel mozete samo malo manje da citirate ove duge textove...
Ako recimo hocete da napisete odgovor na neciji post napisete recimo @ime
Npr. ako hocete da replicirate meni, zapocenete post sa
@Kelis
i tako...
Hvala unapred i pozdrav svima
K.
 
Zasto ljudi ne mogu biti zadovoljni,ispunjeni i srecni ne mesajuci se jedni drugima u vlastite zivote?
Pa nismo svi isti... :roll:
Zasto coveku nedostaje svest o njegovoj pravoj prirodi?
Haha, kada bi znali "zasto", onda bismo verovatno i imali tu svest...
Zasto svi imaju potrebu za svojom sopstvenom istinom, predstavljajuci se jedni drugima uvek u laznom svetlu,skrivajuci svoju mracnost ispod spoljasnjih maski?
Sigurna sam da nemaju svi tu potrebu. A oni koji tako cine...pitanje je da li je to mracnost ili tuga.
Zasto je tako malo onih koji su istinski ono sto jesu ne glumeci nekog drugog ili ono sto drugi hoce da vide?
Pa to moze biti malo komplikovano. Vidis, ponekad je covek ono sto jeste i ne pokusava sebe da prikaze u laznom svetlu, ali je problem u drugoj strani; u onome ko ga posmatra.
Zasto religije uce da je Bog olicenje dobra a Djavo zla?
moj odgovor na ovo pitanje bi bio preobiman, jer poteze niz nekih drugih pitanja, a izmedju ostalog ovde je koliko znam religija nepozeljna... :roll:
Zasto je ljudima sve lepo na pocetku upoznavanjaa zatim pocne mnogo toga da im smeta?
Zato sto mnogo toga covek nije u stanju da sagleda u pocetku. To je normalno.
Zasto je toliko ljudi i pored svega sto spolja imaju stalno u potrazi za novim nadrazajima, vec dozivljenim zadovoljstvima, davno ispricanim zivotnim pricama?
Zato sto nam je valjda svima potrebno, bez obzira sta imali, da iznova i iznova sanjamo...
Zasto se zivot zapocinje u radosti a zavrasava sa suzama?
Ja ne mislim da je tako!
Zasto je bol patnje jaci od svake dozivljene ljubavi?
takodje ne mislim da je tako.
Zasto covek samo tezi za onim sto ga spolja ispunjava?
"spolja" ispunjava? :roll: objasni...
Zasto se plasi smrti?
Zato sto ne zna sta je. Mozda. :D
Zasto tek na samrtno casu covek shvata istinski razlog svog postojanja?
zato sto je covek u stanju da ucini neverovatne stvari kada ga savlada strah... ali, cekaj, pa kako ti znas da se to zaista desava ljudima na samrtnom casu?
:idea:

Zasto je covek najusamljenije bice na planeti?
Nije.
Zasto mu je lakse da veruje u ono sto ga nauce i da se moli necemu sto ne poznaje nego da shvati i spozna zasto postoji?
Nazalost malo ljudi uopste i razmislja o tome, a kamoli da ucini nesto povodom toga...zasto? Ne postoji univerzalni razlog.
Kada ce covek prestati da laze sebe, kada ce prestati da se hrani tudjom ljubavlju, da mu se drugi dive?
hahaha, nikad.
Zasto je coveku tako tesko otkrivati pravu istinu o samome sebi?
Iz straha da nece biti prihvacen, ili jos gore; da ga nece razumeti.
Mozda zato sto je istina tamo gde se malo ko usudjuje da je potrazi.
Mozda.
 
A ako imas problem sa citanjem texta ides na View > Text Size > umesto medium oznacis Largest > zatvoris pa otvoris ponovo IE. Drzis pritisnut taster CTRL i okreces tockic na misu (ako ga imas) - unapred za uvecanje a unazad za smanjivanje fonta :D.
 
[quote="lotosov cvet"]
inferno:
Zasto ljudi ne mogu biti zadovoljni,ispunjeni i srecni ne mesajuci se jedni drugima u vlastite zivote?



NEMA SVETLOSTI BEZ TAME
Ziveti svesno.......![/quote]


Kada Kami pise, na kraju svog zivota, na kraju svoje knjige o pobunjeniku, na pretposlednjoj strani poslednje glave: " Tada, kada revolucija, u ime moci, i u ime istorije postane neumeren i mehanicki ubica, nova pobuna je osvestana u ime uravnotezenja i zivota. Mi smo sada u ekstremu. Ipak, na kraju ovog mracnog tunela, neizbezno se nalazi svetlost, koju vec nagadjamo, i za koju se moramo boriti, da bi osigurali njen dolazak. Svi mi, medju rusevinama, spremamo renesansu mimo granica nihilizma.
Ali malo ko od nas to zna
!."
 
lotosov cvet:
[quote="lotosov cvet"]
inferno:
Zasto ljudi ne mogu biti zadovoljni,ispunjeni i srecni ne mesajuci se jedni drugima u vlastite zivote?



NEMA SVETLOSTI BEZ TAME
Ziveti svesno.......!


Kami pise, na kraju svog zivota, na kraju svoje knjige o pobunjeniku, na pretposlednjoj strani poslednje glave: " Tada, kada revolucija, u ime moci, i u ime istorije postane neumeren i mehanicki ubica, nova pobuna je osvestana u ime uravnotezenja i zivota. Mi smo sada u ekstremu. Ipak, na kraju ovog mracnog tunela, neizbezno se nalazi svetlost, koju vec nagadjamo, i za koju se moramo boriti, da bi osigurali njen dolazak. Svi mi, medju rusevinama, spremamo renesansu mimo granica nihilizma.
Ali malo ko od nas to zna
!."[/quote]

Da li je zato tako tesko mnogima da se suoce sa istinom o sebi?
 
MUDRICA:


citat

"zato sto je covek u stanju da ucini neverovatne stvari kada ga savlada strah... ali, cekaj, pa kako ti znas da se to zaista desava ljudima na samrtnom casu?"



Zato sto sam vec jednom "umro" u sadasnjem postojanju ,tj., doziveo klinicku smrt u ovome zivotu.....
 
lotosov cvet:
lotosov cvet:
[quote="lotosov cvet"]
inferno:
Zasto ljudi ne mogu biti zadovoljni,ispunjeni i srecni ne mesajuci se jedni drugima u vlastite zivote?



NEMA SVETLOSTI BEZ TAME
Ziveti svesno.......!


Kami pise, na kraju svog zivota, na kraju svoje knjige o pobunjeniku, na pretposlednjoj strani poslednje glave: " Tada, kada revolucija, u ime moci, i u ime istorije postane neumeren i mehanicki ubica, nova pobuna je osvestana u ime uravnotezenja i zivota. Mi smo sada u ekstremu. Ipak, na kraju ovog mracnog tunela, neizbezno se nalazi svetlost, koju vec nagadjamo, i za koju se moramo boriti, da bi osigurali njen dolazak. Svi mi, medju rusevinama, spremamo renesansu mimo granica nihilizma.
Ali malo ko od nas to zna
!."


Da li je zato tako tesko mnogima da se suoce sa istinom o sebi?
[/quote]
lotosov cvet:
lotosov cvet:
[quote="lotosov cvet"]
inferno:
Zasto ljudi ne mogu biti zadovoljni,ispunjeni i srecni ne mesajuci se jedni drugima u vlastite zivote?




Moje ZASTO, je odraz drustvene/civilizacijske krize, tj,snage njene zivotne filozofije.
Kada je drustvo u krizi, zacinje se reforma. Ova reforma je otpocela sa tzv. New Age-om u kome se pojavljuju nova socijalna, humanitarna i duhovna previranja.Ono sto se dogodilo u proteklih 100 godina predstavlja jednu sasvim novu formu covekovog postojanja.
Stare moralne vrednosti se sve vise urusavaju i zato se u ovakvom vremenu treba cvrsto drzati puta koji vodi "mimo nihilizma", prema novim vrednostima, ka proboju svesti i visim nivoima svesnosti.
Stare religije odvracaju coveka od samospoznaje. Put ka samome sebi hiljadama godina je bio zamenjen spoljasnjim aktivnostima.
U ovom vremenu pojavljuju se neki novi ljudi koji ne zele da zive u iskupljenju savesti licemerjem-u njima je prisutna zudnja za novim, zajednickim ciljem
koji prevazilazi cisto materijalno-spoljasnje aspekte covekove egzistencije.
Ma koliko se mnogi trudili da zadrze stvari pod svojom kontrolom na ovoj planeti, njihova moc se iscrpljuje i covecanstvo se budi iz ovozemaljskog sna trazeci neke nove puteve smisla i svrhe zivota.
U ovim kriznim vremenima , vise nema mogucnosti za zivotarenje, prezivljavanje je dominantan faktor opstanka. Ako si spor, bices prestignut, ako si mali, veci ce te poklopiti, ako si slab jaci ce te izgurnuti...Bilo da se radi o pojedincu ili drustvu u celini, unutrasnje i spoljasnje krize prelaznih stanja{tranzicije?!}, uspesno savladjuju samo oni koji postanu svesni svoje sustine. U ovim prelaznim stanjima drustva treba upotrebiti taktiku duhovne mudrosti da bi se uspelo isplivati na drugu obalu.
Razvoj svesti, individualne kao i drustvene, uslovljen je zakonitoscu kosmicko/duhovne evolucije.
Shvatanje da nasa unutrasnja ravnoteza zavisi od nase duhovne zrelosti i da kao takva rukovodi nasim zivotom i nasom sudbinom predstavlja ogledalo stvarnosti koja nije haos slucajnosti.

Covekova svrha postojanja, predstavlja putovanje koje nas vodi poimanju/spoznaji univerzalnih kosmickih zakonitosti. Svi smo na tom putu iako mnogi toga nisu svesni, ponajvise zbog zaslepljenosti licnim potrebama i problemima, zbog cega uglavnom, se i nema vremena da se dublje upustimo u razmatranje ni mislju, ni srcem.
 
inferno:
MUDRICA:


citat

"zato sto je covek u stanju da ucini neverovatne stvari kada ga savlada strah... ali, cekaj, pa kako ti znas da se to zaista desava ljudima na samrtnom casu?"



Zato sto sam vec jednom "umro" u sadasnjem postojanju ,tj., doziveo klinicku smrt u ovome zivotu.....


Aha, ali to opet nije dovoljno. Ja, sticajem okolnosti, poznajem dosta ljudi koji su doziveli klinicku smrt i svaki od njih je imao drugaciji dozivljaj. Medjutim, opet je to klinicka smrt... Cinjenica je da mi ne mozemo znati pravu istinu, bar za sad. Ali mozemo pokusavati... :wink:
 
MUDRICA:
inferno:
MUDRICA:


citat

"zato sto je covek u stanju da ucini neverovatne stvari kada ga savlada strah... ali, cekaj, pa kako ti znas da se to zaista desava ljudima na samrtnom casu?"



Zato sto sam vec jednom "umro" u sadasnjem postojanju ,tj., doziveo klinicku smrt u ovome zivotu.....


Aha, ali to opet nije dovoljno. Ja, sticajem okolnosti, poznajem dosta ljudi koji su doziveli klinicku smrt i svaki od njih je imao drugaciji dozivljaj. Medjutim, opet je to klinicka smrt... Cinjenica je da mi ne mozemo znati pravu istinu, bar za sad. Ali mozemo pokusavati... :wink:


Ako ti ne znas pravu istinu, to ne znaci da je to cinjenica, vec pre neupucenosti, jednostavno stvar iskustva.
Davno je sve receno o znacenju smrti za coveka i njegovog prelaza u {DRUGI SVET-TUAT} Egipatskoj Knjizi Mrtvih koja predstavlja inicijaciju "radjanja u dan"
Sve je zapravo put evolucije svesti, zivot ili smrt nema razlike.........Ako smrt za tebe predstavlja nesto sto je mrtvo, sto se ne krece, bezivotno, i sto liseno srzi ne moze da se razvija, onda ne mozes da shvatis pojam smrti kao prelazak u novo stanje svesti.
 
Ako ti ne znas pravu istinu, to ne znaci da je to cinjenica, vec pre neupucenosti, jednostavno stvar iskustva.

moze biti, ali i ne mora... :wink:

Davno je sve receno o znacenju smrti za coveka i njegovog prelaza u {DRUGI SVET-TUAT} Egipatskoj Knjizi Mrtvih koja predstavlja inicijaciju "radjanja u dan"
Sve je zapravo put evolucije svesti, zivot ili smrt nema razlike.........Ako smrt za tebe predstavlja nesto sto je mrtvo, sto se ne krece, bezivotno, i sto liseno srzi ne moze da se razvija, onda ne mozes da shvatis pojam smrti kao prelazak u novo stanje svesti.[/quote]

to je tacno. S' tim sto ja nemam takav pogled na smrt.Ali opet, i oni koji imaju takav pogled na smrt, oni ne mogu da shvate dok su zivi, medjutim ce ga opet svojeveremeno razumeti. Zar ne? :wink:
 

Back
Top