Kontradikcije u Bibliji

Ovo je vec objasnjeno u prethodnoj temi. Nisu kontradikcije.
Vrlo jasne stvari. Ovo je lose tumacenje i nerazumijevanje. Ima li iko od vas "pametnih" kuci Kur'an?

Uh jos ces da kazes da ishmaeil je taj kojeg je Bog izabrao. Ja koliko znam Bozja volja nije bila da se on rodi, ali zbog nevere Sare imamo posledicu islama. Sam Bog je dao obacanje Abrahamu i na njemu se trebalo desiti cudo da Sara rodi dete kada se ne moze radjati. Da pokaze da je Bog jedini Bog koji je stvorio nebo i zemlju. Ako je Isak izabran otkud onda prepisivanje toga Ishmaelu. Vi bas mrzite Isusa jer je on prestavljao Isaka kada je trebao Abraham da ga prinese na zrtvu. Abraham je prestavljao Boga koji je prineo svog jedinorodjenog sina da svako ko veruje ne pogine nego da ima zivot vecni. Rugas se "pametni" ali zar je dozvoljeno ubijanje?
zar je dozvoljena preljuba?
Zar ne postoje tri verzije Kurana? KOje se razlikuju? i cuvaju se na tri razlicita mesta?
Zar samo to ne pokazuje da niste mogli da napravite jednu te istu verziju. (a da objasnjenje govori nije se izgubio smisao) pa tako isto i sa Svetim pismom smisao se nije izgubio. Onaj ko zeli da veruje ima razloga cinjenice su u Bibliji.

Vas Bog je cudan Bog kada trazi od vas da se raznosite u bombaskim eksplozijama, da ubijate nevine samo zato sto se ne slazu sa vama? Ako je to vas Bog ja idem daleko od njega... Moj Bog je Bog ljubavi i mira pravedan Bog.
 
Uh jos ces da kazes da ishmaeil je taj kojeg je Bog izabrao. Ja koliko znam Bozja volja nije bila da se on rodi, ali zbog nevere Sare imamo posledicu islama. Sam Bog je dao obacanje Abrahamu i na njemu se trebalo desiti cudo da Sara rodi dete kada se ne moze radjati. Da pokaze da je Bog jedini Bog koji je stvorio nebo i zemlju. Ako je Isak izabran otkud onda prepisivanje toga Ishmaelu. Vi bas mrzite Isusa jer je on prestavljao Isaka kada je trebao Abraham da ga prinese na zrtvu. Abraham je prestavljao Boga koji je prineo svog jedinorodjenog sina da svako ko veruje ne pogine nego da ima zivot vecni. Rugas se "pametni" ali zar je dozvoljeno ubijanje?
zar je dozvoljena preljuba?
Zar ne postoje tri verzije Kurana? KOje se razlikuju? i cuvaju se na tri razlicita mesta?
Zar samo to ne pokazuje da niste mogli da napravite jednu te istu verziju. (a da objasnjenje govori nije se izgubio smisao) pa tako isto i sa Svetim pismom smisao se nije izgubio. Onaj ko zeli da veruje ima razloga cinjenice su u Bibliji.

Vas Bog je cudan Bog kada trazi od vas da se raznosite u bombaskim eksplozijama, da ubijate nevine samo zato sto se ne slazu sa vama? Ako je to vas Bog ja idem daleko od njega... Moj Bog je Bog ljubavi i mira pravedan Bog.

Mi mrzimo Isusa!? Issa a.s. je Allahov poslanik i mi ga mrzimo... Volimo mi njega vise nego li vi. Samo sto mi volimo Bozijeg poslanika (jer je on to zaista i bio), a samo kada bi ste znali koga vi volite...

Postoji samo jedan Kur'an u koji nema sumnje, ne lupetaj.
Preljuba se kaznjava smrcu u serijatu i jedan je od najvecih grijeha, kao da si ubio covjeka... Bas se vidi ko cini blud vise danas... Vama je to vise dobro jutro.
Ubijanje Allahovih neprijatelja, sledbenika Antihrista? Vrlo rado!
Ljubav, mir... Toga ima vise u Islamu!? Ali kod nas ima bar nesto u djelima... Kod vas se moze lezeci u Raj...
 
... prineo svog jedinorodjenog sina da svako ko veruje ne pogine nego da ima zivot vecni. Rugas se "pametni" ali zar je dozvoljeno ubijanje?
zar je dozvoljena preljuba?
Zar bog nije pobio najvise ljudi. Ako verujes Bibliji, onda moras da znas da nemocan bog ne moze da vaspita svoju decu; on ih jednostavno ubija. Zasto obican covek ne ubije svoje dete kada nije dobro? Roditelj voli svoju decu i neguje ih i prasta im sve njihove ludorije. Covek cak tuguje i za svojim detetom ubicom. A Bog, Jahveh, Alah, ubija sve od tek rodjenih pa do onih koji su pri kraju zivota.

Postavih pitanje, ali niko ne imase pameti da mi odgovori. Koliko verzija ima Novi zavet, na kom jeziku je pisan i gde se cuva original?

.Vas Bog je cudan Bog kada trazi od vas da se raznosite u bombaskim eksplozijama, da ubijate nevine samo zato sto se ne slazu sa vama? Ako je to vas Bog ja idem daleko od njega... Moj Bog je Bog ljubavi i mira pravedan Bog.
To je i tvoj bog, bas kao i njegov. I taj tvoj bog nije ni LJUBAV niti je PRAVEDAN. On za sebe kaze da je ljubomoran, zahtevan i surov prema onima koji mu se ne klanjaju.Ubija bez milosti. Valjda si procitao Stari zavet?
:evil::roll::per:
 
Poslednja izmena:
Zar bog nije pobio najvise ljudi. Ako veruje Bibliji, onda moras da znas dan naemocan bog da ih vaspita svoju decu, on ih ubija. Zasto obican covek ne ubije svoje dete kada nije dobro? Roditelj voli svoju decu i neguje ih i prasta im sve njihove ludorije. Covek cak tuguje i za svojim detetom ubicom. A Bog, Jahveh, Alah, ubija sve od tek rodjenih pa do onih koji su pri kraju zivota.

Postavih pitanje, ali niko ne imase pameti da mi odgovori. Koliko verzija ima Novi zavet, na kom jeziku je pisan i gde se cuva original?

To je i tvoj bog, bas kao i njegov. I taj tvoj bog nije ni LJUBAV niti je PRAVEDAN. On za sebe kaze da je ljubomoran, zahtevan i surov prema onima koji mu se ne klanjaju.Ubija bez milosti. Valjda si procitao Stari zavet?
:evil::roll::per:

Allah s.w.t. je Onaj koji kaznjava ali je i Onaj koji je milostiv. Ovaj zivot je prolazan. I to je ono zbog cega mozda ne shvatas smisao zivota. Mislio si da je Bog pravedan a onda vidis da neko zivi vise, neko manje... E u tome je poenta. Ovaj zivot nije bitan! Ovaj zivot je samo test koji moramo rijesiti za onaj pravi zivot, za vjecnost. I Kur'an i Biblija kazu da cemo biti OZIVLJENI na Sudnjem danu. Ne kao duse. Vec i kao tijela! Allah s.w.t. nam je dao slobodu izbora. Ne mora da nas vaspitava. Ako budes imao dovoljno vjere u Njega i ispunjavao svoje vjerske duznosti onda ces u Raj. A to je vjecnost. Dok... I Pakao je vjecnost!
Bog je JEDAN I JEDINI. Tu se slazemo.

To je stvar koju ljudi ne shvataju. U Starom zavjetu Bog ubija... Nigdje milosti!!! Dok ista knjiga u vidu Novog zavjeta... Ali... Ljubav, osjecanja, mir, postenje... Bez ikakvih obaveza! Zar nije to kontradiktorno!? Zar vas to stvarno ne natjera da razmislite da tu nesto nije u redu i da postoji neka istina koju ljudi zele da sakriju od vas!? Zar vam nije ni malo stalo da vas samih!?

Cinjenica je da Bog Milostiv i Pravedan... Cinjenica je da Kaznjava... Cinjenica je da nas je sve ostavio u velikom iskusenju samim tim sto zivimo ovaj zivot... Bog je Savrsen i sve nas je stvorio... Dao nam je zivot! Dao nam je SANSU da se izborimo za vjecnost u Dzenetu.
Zar stvarno mislite da je sve ovo stvoreno "samo od sebe"!?

IMG_6064.jpg


http://1.***************/_RMcQJAk5qbY/RgziO7xr8MI/AAAAAAAAAYE/XDZbGb0hiUU/s400/Picture13.bmp

http://2.***************/_IUYlNU10BMY/Slsx44ehc7I/AAAAAAAAX4w/JaSITohpmvg/s400/Underwater-World27.jpg

0.jpg


God's%20Creation.jpg
 
m da, alah je milostiv..naročito kada kamenuje žene zbog toga što su skinule feredžu..Nešto ne bih voleo takva milost da me zdesi

Super kada tako pametujete, a to nepostovanje zena o kome govorite ste culi gdje!? Na TV-u!?!?

Poslanik s.a.w.s. je rekao: "Najbolji medju vama su oni koji su najbolji prema zenama." (Ahmed)
Poslanik s.a.w.s. je rekao: "Prema zenama su velikodusni i pazljivi samo plemeniti ljudi, a zene ponizuju i zlostavljaju samo oni koji su losi i niske naravi." (Ibn Asakir)
Poslanik s.a.w.s. je rekao: "Bojte se Allaha u pogledu zena! Vi kod njih imate svoja prava, a i one kod vas imaju svoja prava." (Muslim)
Poslanik s.a.w.s. je rekao: "Oporucujem vam lijep postupak sa svojim suprugama." (Buhari)

"A onaj ko čini dobro, bio muškarac ili žena, a vjernik je - ući će u Džennet i neće mu se učiniti ni koliko trun jedan nepravda. (4:124) "
 
Violence_against_Muslim_women.gif


Majke ti jesi li ti pri pameti da ne razumijes ono sto naredjuje Kur'an i ono sto rade neki muslimani!? (neke nedozvoljene stvari)
Je li znaci da ako nadjem sada neka nezamisliva djela hriscana da je hriscanstvo takvo!??!
Je li ovo znaci da je hriscanstvo religija mira u kojoj je cak ZABRANjENO ubiti:

http://4.***************/_aWNUoaQmjqo/R7pPd4lQilI/AAAAAAAACQ0/kR-YwCZAhSE/s320/srebrenica1.jpg
Je li ovo vas predstavnik!?

srebrenica-massacre-genocide-july-11-1995-bosnia-herzegovina-tm.jpg
 
Majke ti jesi li ti pri pameti da ne razumijes ono sto naredjuje Kur'an i ono sto rade muslimani!?
Je li znaci da ako nadjem sada neka nezamisliva djela hriscana da je hriscanstvo takvo!??!
Je li ovo znaci da je hriscanstvo religija mira u kojoj je cak ZABRANjENO ubiti:

suviše je tu neslaganja između muslimana i kur'ana ili između hrišćana i biblije, da bih podržavao takvu priču.

Dok se oni dogovore kako da tumeče kur'an ili bibliju, prođe 2000 godina u krvi
Zato i glasam da se te gluposti batale.

Ili neka se i alah i hrist uhvate za ruke, siđu i objasne narodu šta su hteli da kažu.
 
Nikakvo opravdanje nema za ubistvo.
To je još jedna prevara da postoji opravdano ubistvo kroz rat ili kroz kaznu.
To su kontradiktornosti u obe knjige.
Božji zapovest ne ubij je nedvosmislen i važi bez bilo kakvog opravdanja za ubistvo.
 
zbog čega god da su kamenovane to govori o organizovanom primitivnom sistemu netolerancije.
da li je to tO milosrđe o kojem se govori?

da li je to tA sloboda volje koju ljudi (žene) imaju?

+1

Ta prica 'jedno je sta pise a drugo je sta rade' je cisto proseravanje. Tako da bi mogao da fajteru prestanes sa tim 'mi smo dobri zato sto citamo kuran, a vi niste jer ga ne citate; bacite bibliju i kuran u sake odma!'. Slike govore dovoljno...
 
zbog čega god da su kamenovane to govori o organizovanom primitivnom sistemu netolerancije.
O kakvoj netoleranciji pricas? zar treba da se tolerise takav greh?

da li je to tO milosrđe o kojem se govori?

da li je to tA sloboda volje koju ljudi (žene) imaju?
Da li hoces da kazes, da ako imas slobodnu volju da mozes da radis sta zelis?
(moze u ovoj okupiranoj drzavi, da si u teokratskoj bilo bi drugacije!)
Ali sve ce Bog na kraju da naplati, to nesmes da zaboravis!
 
Tuzno je kako ste se svi javili kada se pominje navodni teror u islamu. Tuzno je kako previdite ono sto ne zelite da vidite. Tuzno je kako sami sebi presudjujete! Znas li zbog cega su bile postavljene ove fotke!? Zato sto te strah! STRAH DA NE PRIPADAS PRAVOJ VJERI! Trazis utjehu u tome da je ovo primitivna vjera koja zna samo za nasilje! Razmisli malo zasto se samo islamske zemlje napadaju danas!? Zasto govore da ce muslimani biti ti koji ce se boriti protiv ostatka svijeta u Trecem svjetskom ratu? Zasto je islam jedina religija koja je na meti medija!?
Sto se tice zena, zene nikada nisu niti ce ikada biti ravnopravne sa muskarcima. Takvi smi stvoreni od Boga... Ko ste vi da to izazivate?! Ko!? NIKO!

P.S.

Nego... Cudo ste vi koji toliko pazite da ne idete OFF Topic, bas utisli na krivom putu... Nemate odgovor na kontradikcije!? Horus Isus!?! To su cinjenice... Ovo sto vi pricate i postavljate je prazna prica... Nije to ono izvorno i istinsko... Imate li vi takvo nesto (bar malo istine i znanja o pravom zivotu (ahira) ili ste toliko vezani za ovaj prolazni svijet)!?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Allah s.w.t. je Onaj koji kaznjava ali je i Onaj koji je milostiv.
Malo, ubija, pa malo mazi. On, Alah ima samo jedan svoj narod, a to su Izraelji. Ako vi poticete od Izraeljevih potomaka, onda je Jahve, iliti Alah tvoj bog. Zar nije pobio svu prvorodjenu decu Misirsku. Sta su mu ona skrivila. Nema tu milosti, samo orkutnosti i nemilosti.

Ovaj zivot je prolazan. I to je ono zbog cega mozda ne shvatas smisao zivota. Mislio si da je Bog pravedan a onda vidis da neko zivi vise, neko manje... E u tome je poenta. Ovaj zivot nije bitan! Ovaj zivot je samo test koji moramo rijesiti za onaj pravi zivot, za vjecnost.
Cuj, bolan Bosnjaku, jedino si u pravu kada kazes da je zivot prolazan. Medjutim, ja i te kako shvatam smisao zivota. Ja ne budalim, ne klanja, ne krstim se, i smatram da je ovaj zivot i jedini i najbitniji. Vjecnosti, bolan Mujo, nema, sve je prolazno.

I Kur'an i Biblija kazu da cemo biti OZIVLJENI na Sudnjem danu. Ne kao duse. Vec i kao tijela!
Zar ti zaista verujes da je to u tom tvom Kuranu sve istina. Zar moze zreo covek da bude toliko naivan da veruje da ce ponovo oziveti?

Allah s.w.t. nam je dao slobodu izbora. Ne mora da nas vaspitava. Ako budes imao dovoljno vjere u Njega i ispunjavao svoje vjerske duznosti onda ces u Raj. A to je vjecnost. Dok... I Pakao je vjecnost!
Koju slobodu izbora. Ako ti je rekao da moras u njega verovati ili ti sleduje pakao, onda je to zao Alah, tj. Jahveh, tj. Bog. On ce te turiti na vatru jer je milostiv do mojega.

Bog je JEDAN I JEDINI. Tu se slazemo.
Ja to nisam reako, to si ti pogresno shvatio. Tvoj Alah je Jahve za Jevrejina, odnosno Bog za hricanina. A gde su ostali? Kinezi, Indusi, Indijanci, Afrikanci, Eskimi Tatari i ostali. Svi oni imaju svoje bogove. Cak i nas kaliburn ima svoje bogove. On je bogatiji od tebe, on ima bezbroj bogova.

To je stvar koju ljudi ne shvataju. U Starom zavjetu Bog ubija... Nigdje milosti!!! Dok ista knjiga u vidu Novog zavjeta... Ali... Ljubav, osjecanja, mir, postenje... Bez ikakvih obaveza! Zar nije to kontradiktorno!? Zar vas to stvarno ne natjera da razmislite da tu nesto nije u redu i da postoji neka istina koju ljudi zele da sakriju od vas!? Zar vam nije ni malo stalo da vas samih!?
Ja mislim da ni ti sam ne znas sta si hteo citiranim tekstom da kazes. Koji ljudi i koju istinu zele da saklriju???

Cinjenica je da Bog Milostiv i Pravedan... Cinjenica je da Kaznjava... Cinjenica je da nas je sve ostavio u velikom iskusenju samim tim sto zivimo ovaj zivot...
Odakle ti ideja da su to sve cinjenice. To su lazi, ili mastovite pricice za malu decu.

Bog je Savrsen i sve nas je stvorio... Dao nam je zivot! Dao nam je SANSU da se izborimo za vjecnost u Dzenetu.
Zar stvarno mislite da je sve ovo stvoreno "samo od sebe"!?
Daj, prestani da promovises raj i pakao. Ti se, dragi Mujaga, postavljas kao da si proziveo sto godina sa tvojim Alahom, pa sve ovo znas. To je tebi, dragi kolega, u tu tvoju glavu ulio Imam i niko drugi. I ti verujes tim i takvim ljudima koji se ne hvataju postenog posla, vec obmanjuju nezreo narod.
Nek si ti, kolega muslimanu, ziv i zdrav stvojim roditeljim i rodjacima. :worth::pop2::worth::pop::worth::pop3::metla::vudu:
 
Poslednja izmena:
Mujagino, da ti kazem nesto... Tako tebi odgovara i mislis da je to najpametnije. Mozda ti kasnije odgovorim na odgovore. Ti si samo jedan ateista koji ne moze da shvati zivot.

P.S.

Mujagino, sta ti je sa privatnim... Suspenzija, a?!

Dokazi za postojanje Boga su svuda oko nas... Koliko logicni toliko i konkretni dokazi koje ti trazis.

Poslednje sto sam nasao je


Ovo pravom vjerniku ne treba, ali ajd... Interesantno je.
 
Poslednja izmena:

Back
Top