Audio driver?!

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Moze li neko za boga miloga da mi nadje ovaj drajver, Windows 7, motherboard ASUS m2v, nema teoretske da proradi zvuk, vec sam ga jednom nashla ali traj link se negde nararavno zagubio od retardiranih linkova ka nichemu. Imao je od 60-70 megabajta i radio je na ovom operativnom sistemu i istoj ovoj plochi, sada shta god da nadjem manje je i ne radi.

Bilo ko bilo gde?!
 
Ili probaj Driver Genius Professional Edition neka on nadje drajver za tebe i instalira
em2641422-1.gif
 
Ako ga ne pronađe Driver Genius Professional Edition pokušaj sa Uniblue Driver Scanner 2010. Mada sumnjam da će ga i jedan pronaći...Trebaš abdejtovati Win 7 i on će ga sam pronaći....to ti je najsigurnije...
 
Koliko sam video,zvuchna na toj plochi je neki soundmax,ona je na tim Asusima uveq pravila njesra i radila samo sa svojim drajverima.Asus nije napravio drajvere za win7,tako da ti je moj savet da kupish ili otmesh od neqog cmi8738.Ta zvuchna ne bi trebalo qao polovna da qoshta vishe od 200-300 din.Zabodesh je,instalirash draver i pevash.
 
Šta je kompatibiliti mod :rumenko:

Heh ja njoj samo mogu da predložim te stvari a šta će na kraju da uradi nemam pojma... znam samo da sam ga jednom našla i više ne mogu :(

Svejedno hvala vam na trudu.
 
Šta je kompatibiliti mod ...
То је режим рада у којем покрећеш неку апликацију према подешавањима за неку другу (обично предходну) верзију Wina.

Десни клик на апликацију > Propertis > Compatibility tab > чекираш Compatibility mod и изабереш неку од понуђених верзија Wina, рецимо XP SP3.
 
Probaj nista te ne kosta. Inace taj Compatibility mod sam ja aktivirao kad igra nije radila na 7 (naravno vec instalirana). Verovarno i kada program nece da se instalira ukljuci se ta opcija pa ga pokrene. Al posto tebi radi instalacija kako treba neznam dal ima nekog efekta,al probaj nikad se ne zna
 
Sve normalno izgleda, samo nema zvuka.

Nije problem sa povezivanjem zvučnika ili sa samim zvučnicima, oni su ispravni, ovo se uvek dešava na isti način, samo što nije sačuvala taj drajver koji je radio, prošli put.
 
Što bi rekao sofronije, jezk klapara ali ne čujem nikakav zvuk :)

Na nekom forumu, stranom, objasnili su isti problem sa istom pločom i sedmicom. A ni tamo nema rešenja...
 
Probaj ovo:

Desni klik na ikonicu zvučnika u taskbaru > izaberi "Playback devices"

Da li vidiš sličicu zvučnika u tom prozoru?

Ako ne, desni klik na prazan prostor > 'Show Disconnected/Disabled Devices' (oba trebaju biti označena), zatim desni klik na zvučnik > Enable. Isto uradi i sa slušalicama, ako postoji sličica.
 
Probaj ovo:

Desni klik na ikonicu zvučnika u taskbaru > izaberi "Playback devices"

Da li vidiš sličicu zvučnika u tom prozoru?

Ako ne, desni klik na prazan prostor > 'Show Disconnected/Disabled Devices' (oba trebaju biti označena), zatim desni klik na zvučnik > Enable. Isto uradi i sa slušalicama, ako postoji sličica.

Nisam trenutno kod nje, biću večeras, pa ću probam. Kad sam iščupala zvučnike i nekom momentu windows je prijavio nešto poput "audio device removed..." nisam sigurna kako tačno, uglavnom, iskočio balončić sa obaveštenjem da sam iščupala zvučnike. Koji ne rade :neutral:
 
Sve normalno izgleda, samo nema zvuka.

Nije problem sa povezivanjem zvučnika ili sa samim zvučnicima, oni su ispravni, ovo se uvek dešava na isti način, samo što nije sačuvala taj drajver koji je radio, prošli put.

Kada sam snimio Windows 7 nisam imao zvuk. Drajver se sam instalirao. Problem je bio u tome sto je u Sound-u bilo iskljuceno da se zvuk cuje preko zvucnika, tj. kao da je izlaz iz zvucne bio iskljucen. Ako je snimljen neki drajver, pogledaj da nije isto i kod tebe.
 

Back
Top