Патриотизам или не?

Да ли планирате да донирате крв?

  • Да, и то већ сутра.

  • Планирам, али само ако ме пут наведе.

  • Размишљам се

  • Не

  • Већ сам донирао


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Ултрас Ментал

Zainteresovan član
Poruka
441
Odlažu se operacije u bolnicama zbog nedostatka krvi

Zbog smanjenog broja dobrovoljnih davalaca krvi, u beogradskim bolnicama počelo je odlaganje operacija, izjavila je danas predstavnik Instituta za transfuziju krvi Srbije Gordana Antuljeskov.

"Institut za transfuziju krvi Srbije trenutno raspolaže jednoipodnevnim rezervama krvi što nije dovoljno za beogradski zdravstveni sistem", istakla je Antuljeskov.


Antuljeskov je precizirala da je u četvrtak prikupljeno svega 50 jedinica krvi, dok dnevne potrebe samo u beogradskim zdravstvenim ustanovama iznose od 250 do 300 jedinica.


Antuljeskov je pozvala sve građane, koji su u mogućnosti da učine to humano delo, uz podsećanje da je takvu molbu uputio i patrijarh srpski Irinej.

[/I]http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/199705/Zbog-nedostatka-krvi-u-Beogradu-pocelo-odlaganje-operacija

Да ли сматрате да је давање крви патриотизам? Могу само да позовем све форумаше да одвоје један сат свог времена, и осећаћете се лепо у сазнању да сте баш ви можда некоме спасили живот. То је наша морална и патриостска дужност.
 
Vec sam sest puta davao krv.
Slazem se da ljudi koji daju krv, imaju neke privilegije, pa makar i one bile simbolicne.

Ја сам као привилегију добијао BLT сендвич и сок од поморанџе.

Вероватно може и нека фанта, спрајт, тако нешто ако питаш сестру.
 
***** ти такав свет, и тај искривљен систем вредности. Ето то је запад, срамота! :dash:

..pa sve mu...jel placam socijalno i zdravstveno..da..jel' mi drzava daje da jedem?..ne..jel je zdravstvo korumpirano do koske ...jeste..jel' moguce da oni prodaju tu krv..jeste..vise puta sam davao krv na poziv jer ovi bolidi nisu imali i dacu o5 ako treba, a nadam se da ne ce...nego ..kada bi placali za krv, bilo bi je koliko ti dusa iste jer u ovoj zemlji puno njih samo jos to mogu da prodaju da bi imali sta da jedu...nedam krv, ne verujem vam olosu hostaplerski..nedam..
 
Што се мене тиче јесте патриотизам....кад се сагледа данашње време....
Ал дао бих само Србину.
Мислим не бих добровољно ишао да дам тамо у некој Америци или Шпанији ил....

Оно јесте, није ред да моја света српска крв тече венама неког тамо пегавог скота или кучке неке тамо што је искрварила на порођају.

Разумем те потпуно, брате.
 
Ја не могу да дајем крв јер имам јако низак притисак.

такође имењакињо.

али сам свеједно јуначки отишла да дам када нико у мом разреду није хтео.
и тада ми је позлило.. ***. направила сам штету, после тога, још више су се поплашили.
 
такође имењакињо.

али сам свеједно јуначки отишла да дам када нико у мом разреду није хтео.
и тада ми је позлило.. ***. направила сам штету, после тога, још више су се поплашили.
И ја сам имала добру вољу, али кад су ми измерили притисак и килограме, послали су ме под хитно да једем и пијем.:lol:
Шта да радим, 100/60...чим мало скочи, имам главобољу.
 
И ја сам имала добру вољу, али кад су ми измерили притисак и килограме, послали су ме под хитно да једем и пијем.:lol:
Шта да радим, 100/60...чим мало скочи, имам главобољу.

мени је притисак овако на мерење уреду, али сада лети, свако треће устајање са столице праћено је огромним белим тачкама пред мојим очима неколико секунди. :mrgreen:


добро добро, нећемо сада да размењујемо симптоме по форуму :mrgreen:
 
Што се мене тиче јесте патриотизам....кад се сагледа данашње време....
Ал дао бих само Србину.
Мислим не бих добровољно ишао да дам тамо у некој Америци или Шпанији ил....

bogami dok ne dokaže da mu je četrnesto koleno srpsko, nema ništa od krvi.
 
[/I]http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/199705/Zbog-nedostatka-krvi-u-Beogradu-pocelo-odlaganje-operacija

Да ли сматрате да је давање крви патриотизам? Могу само да позовем све форумаше да одвоје један сат свог времена, и осећаћете се лепо у сазнању да сте баш ви можда некоме спасили живот. То је наша морална и патриостска дужност.

Осећаће се лепо свеједно. Растерећено и лагано.
Сваки пут кад дам крв - одлебдим кући... :ok:
 

Back
Top