casting holivudska produkcija---> roditeljska "ljubav"

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Radnja: Snimanje filma "Sindbad"
organizatori: Psiholog, skrivena kamera i stern tv u njemackoj
namjera: da se vidi na sta su sve roditelji spremni da im dete postane uspjesna filmska zvijezda

Mama 1, dete 8 godina

Pitanje: Snimanje filma je nadomak Bagdada a jedan dan ce cak biti snimanje u samom gradu Bagdad
mama: nema problema uredu je

Pitanje: Vase dete mora da skoci sa visine od 100 metara (bungee)
mama: nisam sigurna da li ce skociti iako je svezano

Pitanje: mozemo da poguramo ako ono nece

mama: onda je ok, slobodno ga gurnite sa visine


Mama 2, dete 7 godina

Pitanje: zbog autenticnosti vase dete ce morati da se bori pravim oruzjem, nozem ili macem, znaci moze se povrijediti

mama 2: ok ako mu ne otkinete ruku a moze da se malo "posece"

pitanje: nameravamo snimanje u vodi gde ce da pustimo i ajkule da plivaju skupa sa vasim detetom, ajkula ce najvjerovatnije da zagrize malko

mama 2: pa ako je samo malo onda je to ok inace moje dete se ne plasi bolnica niti doktora voli da odlazi u bolnicu stalno se tuce sa bratom prije dve sedmice je skinuo gips..


Mama 3, dete 9 godina

pitanje: vasem detetu se treba nanijet pecat "branding tattoo" na levu ili desnu ruku

mama 3: Mozda nece hteti jer se plasi

pitanje: to se brzo nanosi i netraje dugo

mama 3: pa ako je brzo onda nema problema


Tata 1, dete 6 godina

Pitanje: Zakon u nemackoj kaze da dete nesmije duze od 2 sata u komadu da aktivno prisustvuje filmskom setu, mi se toga ne mozemo pridrzavati i nameravamo da samo jedan dan 24 sata bez prekida snimamo, imace kratke pauze za odlazak do toaleta i da nesto prezalogaji ali nema spavanja

tata 1: ma moze on to, svakako malo spava i nema problema moj sin ce to da uradi, jedan dan nije problem



i sve to tako do unedogled samo je jedna majka (moderna trukinja) posle drugog pitanja ustala i rekla hvala vam na razgovoru ali ovo nije za moju djecu! svi ostali su bili spremni da im djeca dozivljavaju i prezivljavaju strahote, bolove :eek: sve za uspjesnost i slavu djeteta sto je uzgred valjda i njima neka slava?
Posto su djeca bila odvojena od roditelja te male glave nemaju pojma na sta su roditelji bili spremni! Zanimljivo je i sledece svi roditelji su posle rekli da je to san njihove djece ali djeca na pitanje ----> sta hoces postati kad porastes? nisu znali sta da kazu a nijedno nije reklo FILMSKA ZVIJEZDA
 
ja sam takodje bila sokirana i pitam se kako to da neke krkanke mogu da rode i da odgajaju i vaspitavaju djecu
То су жене које своју децу виде као средство за остварење својих циљева- добити, славе, чега год. А рађање деце је биолошка ствар, организам нема систем провере да ли је мајка нормална...
 
Radnja: Snimanje filma "Sindbad"
organizatori: Psiholog, skrivena kamera i stern tv u njemackoj
namjera: da se vidi na sta su sve roditelji spremni da im dete postane uspjesna filmska zvijezda

Mama 1, dete 8 godina

Pitanje: Snimanje filma je nadomak Bagdada a jedan dan ce cak biti snimanje u samom gradu Bagdad
mama: nema problema uredu je

Pitanje: Vase dete mora da skoci sa visine od 100 metara (bungee)
mama: nisam sigurna da li ce skociti iako je svezano

Pitanje: mozemo da poguramo ako ono nece

mama: onda je ok, slobodno ga gurnite sa visine


Mama 2, dete 7 godina

Pitanje: zbog autenticnosti vase dete ce morati da se bori pravim oruzjem, nozem ili macem, znaci moze se povrijediti

mama 2: ok ako mu ne otkinete ruku a moze da se malo "posece"

pitanje: nameravamo snimanje u vodi gde ce da pustimo i ajkule da plivaju skupa sa vasim detetom, ajkula ce najvjerovatnije da zagrize malko

mama 2: pa ako je samo malo onda je to ok inace moje dete se ne plasi bolnica niti doktora voli da odlazi u bolnicu stalno se tuce sa bratom prije dve sedmice je skinuo gips..


Mama 3, dete 9 godina

pitanje: vasem detetu se treba nanijet pecat "branding tattoo" na levu ili desnu ruku

mama 3: Mozda nece hteti jer se plasi

pitanje: to se brzo nanosi i netraje dugo

mama 3: pa ako je brzo onda nema problema


Tata 1, dete 6 godina

Pitanje: Zakon u nemackoj kaze da dete nesmije duze od 2 sata u komadu da aktivno prisustvuje filmskom setu, mi se toga ne mozemo pridrzavati i nameravamo da samo jedan dan 24 sata bez prekida snimamo, imace kratke pauze za odlazak do toaleta i da nesto prezalogaji ali nema spavanja

tata 1: ma moze on to, svakako malo spava i nema problema moj sin ce to da uradi, jedan dan nije problem



i sve to tako do unedogled samo je jedna majka (moderna trukinja) posle drugog pitanja ustala i rekla hvala vam na razgovoru ali ovo nije za moju djecu! svi ostali su bili spremni da im djeca dozivljavaju i prezivljavaju strahote, bolove :eek: sve za uspjesnost i slavu djeteta sto je uzgred valjda i njima neka slava?
Posto su djeca bila odvojena od roditelja te male glave nemaju pojma na sta su roditelji bili spremni! Zanimljivo je i sledece svi roditelji su posle rekli da je to san njihove djece ali djeca na pitanje ----> sta hoces postati kad porastes? nisu znali sta da kazu a nijedno nije reklo FILMSKA ZVIJEZDA

Ipak si previše dramatično prikazala rezultate ovog istraživanja (ako se ono uopšte sprovelo). Loše roditeljstvo jeste pojava koja se javlja tu i tamo ali ne baš u toj meri u kojoj ti želiš da prikažeš. Lepo bi bilo da si postavila link istraživanja jer neke stvari bi bile jasne (kao recimo, koliko je procenata roditelja pristalo na učešće njihove dece u snimanju filma). Ovako ti kažeš ,,svi osim majke turkinje'' pa to izgleda dosta dramatično. ;)
 
Očito je da postoji (zlo)upotreba djeteta..upotreba djeteta (vlastitog!)kao instrumenta,kao sredstva za postizanje onih ciljeva koji roditelj nije dosegao.Dijete kao "produžetak"neostvarenog sna i ambicije roditelja..koliko puta roditelji izvrše pritisak da bi dijete studiralo medicinu recimo(da bi ostvarilo njihove neostvarene želje)..a u svijetu filma i kojekakvih produkcija,sve je više takvih zloupotreba..
nedavno sam gledala dokumentarac (koji me je užasnuo!)
elem,majka ima kćer staru tri godine(Latinska Amerika) i honorarno radi dva posla pored postojećeg da bi ta sredstva odvajala i štedila za dijete jer:
"Plastične operacije su skupe,ona neće imati tako lijepe crte lice kakve joj trebaju,a planiram da bude fotomodel ili glumica i da nas sve izvuče iz ove bijede"
Postoji li ikakav komentar na ovu nehumanu,nažalost istinitu priču jedne od majki u zemljama gdje to već postaje trend..štediti pare godinama za plastičnu hirurgiju..
 
Očito je da postoji (zlo)upotreba djeteta..upotreba djeteta (vlastitog!)kao instrumenta,kao sredstva za postizanje onih ciljeva koji roditelj nije dosegao.Dijete kao "produžetak"neostvarenog sna i ambicije roditelja..koliko puta roditelji izvrše pritisak da bi dijete studiralo medicinu recimo(da bi ostvarilo njihove neostvarene želje)..a u svijetu filma i kojekakvih produkcija,sve je više takvih zloupotreba..
nedavno sam gledala dokumentarac (koji me je užasnuo!)
elem,majka ima kćer staru tri godine(Latinska Amerika) i honorarno radi dva posla pored postojećeg da bi ta sredstva odvajala i štedila za dijete jer:
"Plastične operacije su skupe,ona neće imati tako lijepe crte lice kakve joj trebaju,a planiram da bude fotomodel ili glumica i da nas sve izvuče iz ove bijede"
Postoji li ikakav komentar na ovu nehumanu,nažalost istinitu priču jedne od majki u zemljama gdje to već postaje trend..štediti pare godinama za plastičnu hirurgiju..

Dakle natura se pitanje ko je produciro takve roditelje?

Dok sam odrastala nikad mi roditelji nisu rekli --------> moras na fax da mi nesto postala u zivotu, pustili su da idem put licni i personalni bilo im vazno da nepostanem izvikana cura, da se ne docepam loseg drustva uvijek opozoravali o stetnosti alkohola i droge, bilo je njima vazno da ja postanem osoba koja misli svojim mozgom i da zastupim uvijek nejace od mene i da pomognem ali najvaznije sto sam naucila jeste da sve sto imas za sekund moze nestati i slava, uspjeh i ljepota ako ih sagradis na pogresnim vrijednostima!

Danas neki naucnici tvrde da svaka trudnica trbuhu prinosi mozarta ili bethovena,dakle ono je u trbuhu i vec je krenulo formiranje, cim se rodi njemu se kupuju igracke sa namjerom sto efikasnijeg razvijanja mozga uzgred ima mnogo planova koji se preporucuju roditeljima za maksimalno razvijanje mozgova,

nadgleda se kad ce da prohoda ako nesto kaska dal u puzanju ili cemu vec odmah se nosi doktoru jer se plase da nesto nije uredu plase se da plan uspjeha nece biti ostvaren i sve to tako do u nedogled.

jeli oni stvaraju novu rasu? ne birajuci sredstva jer je uspjesnot djeteta vazna posto je to ujedno odlikovanje za roditelje!?

jeli se mi cudimo odkle ovoliko anorekticne omladine, panik ataka i svega ostalog!?
Znam jednu zenu koja je cerku od 11 godina vodila psihologu jer je mala koja je inace bila odlikas i samo petice donosila a ako se omakne cetvorka lupa, vristala i razbijala pola inventara nisu je mogli smiriti :think:

plasim se da ce jednog dana nestati normalosi jer ce elita da zauzme cjeli prostor za sebe
 
Postavila si dobro pitanje:"Ko je producirao takve roditelje?"
Mišljenja sam da ne možemo sve pripisati odgovoru koji bi glasio: sistem,društvo,materijalnost,nametnute kvazivrijednosti,mediji itd. jer nijedan roditelj ne živi izvan tog sistema u kom je devalvacija istinskih vrijednosti svakodnevica.
Svijet oko nas,sistemski poredan i promican do praga naše svijesti je tu i mi ga ne možemo mijenjati,kakav god da jeste,izvitoperen i pun šarenih laži.
Ali,ono o čemu se čovjek-pojedinac-roditelj razlikuje od čopora je upravo njegova svijest da svojom glavom misli i odlučuje.
Sistemsko okruženje može biti "poticajno" pa da pokrene iz nas sve negativno iz vlastitog bijesa i frustracije.
odgovornost je ipak i isključivo na pojedincu.
Roditelj je taj koji producira.Taj koji uzme redateljsku palicu i odluči da napravi svoj film,(po)grešan sa najdubljim i najdalekosežnijim posljedicama koje snosi ono što bi mu trebalo biti najdragocjenije -njegovo dijete.
 
ti roditelji su ekstremni primer.
Mnogo opasniji su ovi "obični" koji isto to rade sa svojom decom, samo za mnogo niže ciljeve.

Vođeni svojim strahovima, oni programiraju decu da budu nesamostalni, nesamopouzdani, nesrećni, da budu srećni što su samo živi ("jer uvek ima gore").

Nadam se da će doći dan kada će takve stvari moći da se dokazuju na sudu ovako..danas niko ne veruje u priču da niko nije kriv što je (npr kirminalac) jer je odrastao bez potrebne pažnje, poštovanja, razumevanja od svojih najrođenijih i šti su ga roditelji napunili strahovima i svim onim programima koji uz strahove idu.
 
То су жене које своју децу виде као средство за остварење својих циљева- добити, славе, чега год. А рађање деце је биолошка ствар, организам нема систем провере да ли је мајка нормална...

Nažalost u pravu si. Ali zato kada ljudi koji ne mogu iz raznoraznih razloga biološkim putem dobiti dete, pa požele da usvoje neko siroče, eeee, tada krene tortura. Moja sestra je pokušavla nekih pet godina bez uspeha. Jedini uslov koji je ona postavila je da je dete ženskog roda i da nije starije od pet godina. Ali su zato njoj i zetu našli milion mana. Te ona ima 40.g. te nije zaposlena (zet je uvek veoma dobro zarađivao, čak mnogo mnogo više od srpskog proseka). Na kraju su skoro dobili na usvojenje jednu malu romkinju ali mrka kapa, sestra na pitanje kako treba romsku decu nacionalno vaspitavati, nije znala odgovor. Pitam se samo da li Rome iko pita kada rađaju decu da li znaju kako ih treba vaspitavati :mrgreen:
 

Back
Top