Само једно мјесто на свијету се зове дом

Лоше се живи...

  • напустио/ ла бих родни град и негде друго кренуо/ла од нуле...

  • остао/ла бих у свом граду и чекао/ла боље сутра...

  • напустио/ ла бих родни град и негде друго кренуо/ла од нуле...

  • остао/ла бих у свом граду и чекао/ла боље сутра...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Fiamma

Iskusan
Poruka
6.964
Ево једне дивне песмице...

Напустити родни град...
Преселити се тамо ''где сунце лепше греје''...
Започети све испочетка...
Бити подстанар и радити било шта да би се снашао и опстао...

или

Остати и кукати довека како се лоше живи... :?: :?: :?:

Причајте ваша искуства...
 
Ево једне дивне песмице...

Напустити родни град...
Преселити се тамо ''где сунце лепше греје''...
Започети све испочетка...
Бити подстанар и радити било шта да би се снашао и опстао...

или

Остати и кукати довека како се лоше живи... :?: :?: :?:



A početi od nule tamo gde se nalaziš? Promeniti nešto na bolje, umesto kukanja?

Da se razumemo: Ja obožavam da upoznajem druga mesta i ljude, i najviše od svega volim da počinjem od nule! Ali: Zar i tamo "gde je trava zelenija" nema onih kojima je loše i koji kukaju?


Ima tu o čemu da se razmišlja....
 
Rodni grad sam napustila kada sam dosla u Beograd na studije. Tamo je bilo divno i obozavam Nis, ali uopste nemam nostalgiju te vrste da moram da zivim tamo da bih bila srecna. Beograd i Srbiju bih takodje napustila bez ikakvih problema, a volim i Nis i Beograd i Srbiju.
Mogla bih da zivim bilo gde ako sam sa osobama koje volim :heart:
Uopste se ne vezujem za mesta.
 
A početi od nule tamo gde se nalaziš? Promeniti nešto na bolje, umesto kukanja?
Da se razumemo: Ja obožavam da upoznajem druga mesta i ljude, i najviše od svega volim da počinjem od nule! Ali: Zar i tamo "gde je trava zelenija" nema onih kojima je loše i koji kukaju?
Ниси схватио тему.
Ствар је у томе што тамо где се налазиш нема могућности, не може се кренути од нуле, јер нико неће да ти да прилику... Само седиш кући и живот ти пролази у очајавању...
Наравно да и тамо где је трава зеленија има оних што кукају, али је ипак лакше и има наде...

Zivim u malom mestu i to me bas sputava
Разумем те у потпуности :neutral:
 
Pa jel nameravate nesto da preduzmete i odete tamo gde je trava zelenija? Ili i dalje kukate?
Скупљамо снагу за тај корак :mrgreen:

Pa ja sam otisla, nisam kukala.
А где? Како си се снашла? (Ако је добро да и ми дођемо тамо ;))

ko ostaje moze da kuka, a moze da ucini kao sto je taote predlozila, da pocne od nule tu gde jeste. kao sto bi poceo bilo gde drugde.
Ствар је што нема од чега да се почне :(
 
Odlucis i odes, sta je tu problem, pa ako ti se ni tamo ne svidja, ti opet odes na neko drugo mesto. Mi smo tako, iz prvod odlaska smo nasli bas ono sto smo zeleli. Iz NS u malu sredinu, na Palic, mesto gde svako gleda svoja posla i nikome ne gura nos u serpu i zivot.
A posla uvek ima, samo se treba namestiti u glavi da hoces da radis, krenes od najlosijeg, upoznas ljude, pokazes se kao radnik i kao covek pa ponude samo dodju
 
ostajem...
imam blizu 50 godina, imam stan, dobro opremljen, kola i relativno pristojan posao
pamtim, naravno, bolja vremena i želela bih da imam više, želela bih da mogu da putujem i da svom detetu to priuštim...
ali ne mislim da ću to postići tako što ću otići negde "gde je trava zelenija" i krenuti od nule u ovim godinama...
zašto? zašto da bacim u vodu sve što imam, uključujući i neki svoj poslovni ugled i odem negde negde gde ću za početak prati sudove i raditi nešto što svakako nije moja struka
kasno i nepotrebno...
dete ima svoje izbore....
 
izgovori. ko hoce da ode, nadje nacin. i sad, kao i pre pet, deset, dvadeset godina.
sto se patriotizma tice, to je pozitivno osecanje, ne vidim sta to nekome smeta.

ko ostaje moze da kuka, a moze da ucini kao sto je taote predlozila, da pocne od nule tu gde jeste. kao sto bi poceo bilo gde drugde.

sve je stvar izbora.
Slazem sa tobom,mada ja lično mislim da je najveci problem u nama samima.Treba se pokrenuti i raditi,a onda dolazi i do rezultata.Najlakse je kukati i pričati kako je tamo negde bolje i nicim ne činiti da tu gde jesi ucinis sebi bolje.:dash:
 
Slazem sa tobom,mada ja lično mislim da je najveci problem u nama samima.Treba se pokrenuti i raditi,a onda dolazi i do rezultata.Najlakse je kukati i pričati kako je tamo negde bolje i nicim ne činiti da tu gde jesi ucinis sebi bolje.:dash:

E bas tako. A inace gde je bolje je pitanje. Tj neke stvari su bolje kod nas a neke negde drugo.
 
E bas tako. A inace gde je bolje je pitanje. Tj neke stvari su bolje kod nas a neke negde drugo.
Nigde nije bas sve sjajno,mnogi misle kako je samo bitno otici tamo negde daleko i sve će biti bolje.Uspeo je ovaj ili onaj a retko ko razmislja o tome koliko se taj neko odrekao necega i koliko je propatio u zivotu da bi to nesto postigao.
Mi smo jednostavno narod koji je naucio da ovde nista ne radi i da zivi lagodno,jednostavno to je i ovde nestalo.Oni koji su to shvatili na vreme nesto su i postigli,oni koji jos uvek zive u vremenu ka je bilo jedino bitno da si u dobroj firmi i da ne radis gotovo nista sada tumaraju i kukaju kako je ovde tesko, ovo ili ono.
 

Back
Top