Ranko Krivokapić: "Srpska politika je ćerala zeca i išćerala međeda"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

D U K Lj A N I N

Ističe se
Poruka
2.960
Krivokapić: Srpska politika je ćerala zeca i išćerala međeda

22. jul 2010.

julkriviok.gif



Predsjednik Skupštine Crne Gore Ranko Krivokapić je kazao da je očekivao upravo ovakav rasplet kada je u pitanju mišljenje Međunarodnog suda pravde u Hagu, javlja Javni servis.
„Srpska politika je ćerala zeca i išćerala medveda, što bi kazala stara srpska poslovica. Dobili su mišljenje koje legitimizuje odluku o republici Kosovo, i nadam se da su dobili i priliku da naprave onaj neophodni istorijski zaokret, da se okrenu prema budućnosti i shvate da je Kosovo dio balkanske realnosti i budućnosti Srbije na drugi način“, kazao je Krivokapić.

http://www.portalanalitika.me/polit...ka-politika-je-erala-zeca-i-ierala-meeda.html
 
Радује се шиптарија свих фела.

Хвала, Тадићу.
Aha. Znaci Tadic je izgubio Kosovo :hahaha:
Kosovo nije izgubio ni Rankovic, ni Sloba i Seselj (sa svojom politikom gubljenja ratova, etnickog ciscenje i ukidanja autonomija), ni Kostunica (koji je pukao kao zvecka na pregovorima i zavrsio sa nezavisnim Kosovom), vec je kriv Tadic... :hahaha:

:dash:
 
Aha. Znaci Tadic je izgubio Kosovo :hahaha:
Kosovo nije izgubio ni Rankovic, ni Sloba i Seselj (sa svojom politikom gubljenja ratova, etnickog ciscenje i ukidanja autonomija), ni Kostunica (koji je pukao kao zvecka na pregovorima i zavrsio sa nezavisnim Kosovom), vec je kriv Tadic... :hahaha:

:dash:

Јесте, крив је Војислав Шешељ.

Не Тадић.
 
Е сад... ко је крив?

Да ли они што су нас догурали до руба провалије, или они које смо након 100 смењивања власти довели на врх да нас извуку из го*ана и преокрену курс, а они повикали "А сад храбро напред у нове победе!"
 
Јесте, крив је Војислав Шешељ.

Не Тадић.
Apsolutno. Šešelj je bio jedan od kreatora politike 1999. kada je Srbija izgubila državnost i rat na Kosovu.
U svakom slučaju Tadić jednostavno nije imao šta da izgubi (Kosovo 11 godina nije Srbija), za razliku od Šešelja i Miloševića koji su izgubili 1,956,196 stanovnika i 10,908 km2 Republike Srbije, kao i rat.
 
Apsolutno. Šešelj je bio jedan od kreatora politike 1999. kada je Srbija izgubila državnost i rat na Kosovu.
U svakom slučaju Tadić jednostavno nije imao šta da izgubi (Kosovo 11 godina nije Srbija), za razliku od Šešelja i Miloševića koji su izgubili 1,956,196 stanovnika i 10,908 km2 Republike Srbije, kao i rat.

Дапаче.
 
Покушавам да схватим разлог за то очајање.У чему је фора, јел се нешто изменило после двосатног читања пресуде оног полумутавог Јапанца .
Једина истина је да је коначно Тадић напук'о , а да је Тома одмах истрчао с изјавом да му ту напрслину превије и обаја.
Закључак, све су заједно, одавно договорили.
 
kralj Nikola se danas u grobu prevrce kad vidi koja gamad vlada Srpskom Crnom Gorom


Onamo, 'namo... za brda ona,

govore da je razoren dvor
mojega cara; onamo vele,
bio je negda junački zbor.

Onamo, 'namo... da viđu Prizren!
Ta to je moje - doma ću doć'!
Starina mila tamo me zove,
tu moram jednom oružan poć'.

Onamo, 'namo... sa razvalina
dvorova carskih vragu ću reć'!
"S ognjišta milog bježi mi, kugo,
zajam ti moram vraćati već'!"

Onamo, 'namo... za brda ona
kazuju da je zeleni gaj
pod kim se dižu Dečani sveti:
molitva u njih prisvaja raj.

Onamo, 'namo... za brda ona
đe nebo plavo savija svod;
na srpska polja, na polja bojna
onamo, braćo, spremajmo hod!

Onamo, 'namo... za brda ona
pogažen konj'ma klikuje Jug:
"U pomoć, đeco, u pomoć, sinci,
svetit' me starca, svet vam je dug!

Onamo, 'namo... sablji za stara
njegova rebra da tupim rez
po turskim rebrim'; da b'jednoj raji
njom istom s ruku res'jecam vez!

Onamo, 'namo... za brda ona
Milošev, kažu, prebiva grob!
Onamo pokoj dobiću duši,
kad Srbin više ne bude rob.
 
kralj Nikola se danas u grobu prevrce kad vidi koja gamad vlada Srpskom Crnom Gorom


Onamo, 'namo... za brda ona,

govore da je razoren dvor
mojega cara; onamo vele,
bio je negda junački zbor.

Onamo, 'namo... da viđu Prizren!
Ta to je moje - doma ću doć'!
Starina mila tamo me zove,
tu moram jednom oružan poć'.

Onamo, 'namo... sa razvalina
dvorova carskih vragu ću reć'!
"S ognjišta milog bježi mi, kugo,
zajam ti moram vraćati već'!"

Onamo, 'namo... za brda ona
kazuju da je zeleni gaj
pod kim se dižu Dečani sveti:
molitva u njih prisvaja raj.

Onamo, 'namo... za brda ona
đe nebo plavo savija svod;
na srpska polja, na polja bojna
onamo, braćo, spremajmo hod!

Onamo, 'namo... za brda ona
pogažen konj'ma klikuje Jug:
"U pomoć, đeco, u pomoć, sinci,
svetit' me starca, svet vam je dug!

Onamo, 'namo... sablji za stara
njegova rebra da tupim rez
po turskim rebrim'; da b'jednoj raji
njom istom s ruku res'jecam vez!

Onamo, 'namo... za brda ona
Milošev, kažu, prebiva grob!
Onamo pokoj dobiću duši,
kad Srbin više ne bude rob.

Bila je to politika, propala, i odbačena.
 
na sto bi bio ponosan jado jadni

Pa on je bio jedan od pionira crnogorske drzavnosti u punom smislu reci, znaci kidanja veza sa Srbijom.
Poznato je recimo da je naredjivao da se hapse mladici koji su pevali srpske pesme po Podgorici i Cetinju za vreme I rata.
Taj narodnjak koji je napisao, shvati to kao metaforu i knjizevnu mastu, nije to stvarno mislio. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top