Бол у руци током извођења бенча

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.059
С теговима радим јако дуго, и одавно ме мучи тај проблем, још од пре тегова, сећам се да ме је десна рука болела и као дечака кад смо обарали руке, или код грудвања.
Руку више не обарам, не сећам се да сам се задњих 15 година грудвао или јаче бацао камен или тако нешто, али вежбам редовно.

Реч је о болу који се јавља на спољној страни надлактице код извођења равног бенча, наравно код вежбања с великим тежинама (преко 100кг). Део који боли се може напипати, тетива на спољној страни надлактице, између бицепса и трицепса, ближе бицепсу.
Уствари нисам сигуран да ли је реч о мишићу или тетиви брахијалиса, пошто сам од различитих стручњака чуо различите квалификације. Ултразвук није показао никакве аномалије, рендген такође.
Од вежбача чујем да и они повремено имају болове баш ту кад раде са околомаксималним тежинама, али код њих болови трају кратко, а ја готово да имам фобију од равног бенча, јер ми се дешавало да после тренинга пробдим ноћ због болова...

Има ли неко било какву идеју како бих то могао да превазиђем, али вас молим да ме не саветујете да не радим бенч, јер је глупо вежбати а не радити тако капиталну вежбу...
Унапред хвала..
 
С теговима радим јако дуго, и одавно ме мучи тај проблем, још од пре тегова, сећам се да ме је десна рука болела и као дечака кад смо обарали руке, или код грудвања.
Руку више не обарам, не сећам се да сам се задњих 15 година грудвао или јаче бацао камен или тако нешто, али вежбам редовно.

Реч је о болу који се јавља на спољној страни надлактице код извођења равног бенча, наравно код вежбања с великим тежинама (преко 100кг). Део који боли се може напипати, тетива на спољној страни надлактице, између бицепса и трицепса, ближе бицепсу.
Уствари нисам сигуран да ли је реч о мишићу или тетиви брахијалиса, пошто сам од различитих стручњака чуо различите квалификације. Ултразвук није показао никакве аномалије, рендген такође.
Од вежбача чујем да и они повремено имају болове баш ту кад раде са околомаксималним тежинама, али код њих болови трају кратко, а ја готово да имам фобију од равног бенча, јер ми се дешавало да после тренинга пробдим ноћ због болова...

Има ли неко било какву идеју како бих то могао да превазиђем, али вас молим да ме не саветујете да не радим бенч, јер је глупо вежбати а не радити тако капиталну вежбу...
Унапред хвала..

Jesi li probao potisak bucicama na ravnoj klupi. Ili jednostavno smanji tezinu i probaj da radis sa drugacijim programom. Manje tezine vise ponavljaja.
 
Jesi li probao potisak bucicama na ravnoj klupi. Ili jednostavno smanji tezinu i probaj da radis sa drugacijim programom. Manje tezine vise ponavljaja.
Пробао сам све, код потиска бућицама ме не боли јер наравно користим мање тежине, али мени је циљ да радим бенч без болова, а не да тражим алтернативе бенчу...
 
Пробао сам све, код потиска бућицама ме не боли јер наравно користим мање тежине, али мени је циљ да радим бенч без болова, а не да тражим алтернативе бенчу...

Onda kod doktora na ultrazvuk i ostale zezancije pa na rehabilitaciju. Ili probaj sa nekim bandazerima, steznicima...
 
Moze biti vise toga... kako te boli? Trenjenje, probadanje? Trebao bi otici na neki pregled opet, kod specijaliste sportske medicine, ali kod nekoga ko ce te lepo pogledati... jer mi je jako cudno da bol traje vise decenija... mozda imas i neku abnormalnost u lakatnom zglobu, koja uzrokuje bolove prilikom vezbanja... mozda uklestavas neki od brahijalnih nerava, lateralni ligament lakta... ma sve ivo moze biti iz tog opisa...
 
Kao што сам написао у првом посту, ишао сам на ултразвук и ренгтен, није пронађено ништа, ни абнормалност, ни калцификати. Бол настаје у доњем делу бенч покрета, при преласку из ексцентричне у концентричну фазу (из спуштања у дизање), када је при великим тежинама потребно саопштити тегу убрзање да би се изгурао до горе. Бол је оштар и пробадајући, што би значило да се вероватно ради о мишићу.
Причао сам са неким момцима из теретане, и они су повремено искусили тај бол, али су то некако превазилазили, ни сами не знају како. Спортски лекар ми је рекао да је то уствари повреда мишића брахијалиса, који у доњем положају, кад је рука савијена око 90 степени, тј. када је угао између подлактице и надлактице око 90 степени делује као стабилизатор лакта, и његова изненадна контракција код цимања са великим тежинама изазива бол....
Међутим, ја од тих информација немам неку конкретну корист, осим што сам приметио да кад радим дисциплинашки бенч (тег се спушта до ребара, лактови су више уз тело) имам мање проблема, ово сам уочио тек недавно, и вероватно ће то значити да ћу поново морати да учим технику бенча, што уопште није једноставно...
Зато рекох да са вама поделим ово, да видим да ли неко има слична искуства или зна нешто о овоме...
 

Back
Top