Crnogorski Srbi ne postoje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stari Crnogorac

Domaćin
Banovan
Poruka
4.066
To je sustina. Ako postoje Crnogorci onda ne postoje Crnogorski Srbi. Odnosno, ako postoji crnogorski etnos onda ne postoji srpski etnos u CG. Jednostavno. Zbog toga je lako objasnit kako je velik broj ljudi promijenio nacionalno izjasnjavanje 2003 od Crnogorca do Srbina (rodjeni ka Crnogorci, danas kazu da su Srbi), jer smatraju da su Crnogorci ustvari Srbi, a ne da su crnogorski Srbi razlicita etnicka grupa od Crnogoraca. Zakljucak, samo postojanje srpstva u CG je negiranje crnogorske nacije ili etnosa (kako je kome milije). Samim tim, svaki crnogorski Srbin koji priznaje postojanje crnogorske nacije/etnosa negira svoje srpstvo.

Etnicki Srbi izgradjeni na crnogorskoj tradiciji i istoriji? Nemojte me zajebavati. :lol:
 
Ne bih rekao, moja procena je da Srba u CG ima oko 8-10 odsto.
To su Srbi koji su se tu doseljavali tokom komunizma iz raznih krajeva a i tokom ratova u ex-Yu.
A ovi sto imaju prezimena tipa Djukanovic, Martinovic, Dedeic, Bulatovic ili slicno pa kazu da su Srbi, to jeste naravno glupost.
Srbima trebaju da budu zagarantovana sva manjinska prava u skladu sa najvisim medjunarodnim standardima.
 
Ne bih rekao, moja procena je da Srba u CG ima oko 8-10 odsto.
To su Srbi koji su se tu doseljavali tokom komunizma iz raznih krajeva a i tokom ratova u ex-Yu.
A ovi sto imaju prezimena tipa Djukanovic, Martinovic, Dedeic, Bulatovic ili slicno pa kazu da su Srbi, to jeste naravno glupost.
Srbima trebaju da budu zagarantovana sva manjinska prava u skladu sa najvisim medjunarodnim standardima.

Slazem se.
 
Ne bih rekao, moja procena je da Srba u CG ima oko 8-10 odsto.
To su Srbi koji su se tu doseljavali tokom komunizma iz raznih krajeva a i tokom ratova u ex-Yu.
A ovi sto imaju prezimena tipa Djukanovic, Martinovic, Dedeic, Bulatovic ili slicno pa kazu da su Srbi, to jeste naravno glupost.
Srbima trebaju da budu zagarantovana sva manjinska prava u skladu sa najvisim medjunarodnim standardima.

А ти знаш шта су Булатовићи или Дедеићи боље од њих самих, онако , одокативно?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top