Kako prihvatiti razvod kao gresku i kako to popraviti

sidro:
A ako je visegodisnje nerazumevanje u pitanju, i odjednom se progleda i vide se greske. Pitam se da li su popravljive ???

Sve zavisi od toga zasto covek zeli da sevrati u brak iz kojeg je skoro zelio da izadje? Ako pretpostavimo da emocije ne postoje, onda je povratak u brak samoobmana, bezanje od samoce i zivota.
Ako pretpostavimo da emocije postoje, kako ih covek nije bio svestan dok je bio u braku? Da li to znaci da ne poznaje dovoljno samog sebe, svoju dusu ? Ako je ne poznaje, kako moze biti siguran da emocije zaista postoje, a nisu samo produkt ZELJE SA LJUBAVLJU ILI STRAHA OD NOVOG VEZIVANJA? Ako si se od nekog tako udaljio da si pozelio da ga odstranis iz svog zivota, onda treba veoma pazljivo zaviriti u svoju dusu da bi pronasao pravi razlog. I ne srljati...Srecno..
 
sidro:
Moze li do razvoda doci greskom, mogu li se emocije nakon razvoda pretvoriti u nesto drugo, mnogo pozitivnije nego ikada u braku i kako izaci sa njima na kraj. vredi li pokusati ponovo ?
Ja mislim da se razvodi uglavnom ne desavaju zbog emocija. Mislim da su drugi zivotni problemi cesci razlog za razvod. Mislim da se brak spoticuci se o te razne probleme uvek vraca troseci emocije kao neko dodatno gorivo za nastavak dalje i da do njega dolazi kada se sve emocije potrose i kada ostaju samo problemi. :?:
A mozda ako se one nekako povrate (emocije) mozda moze ponovo, ali sumnjam, ipak se covek ne razvodi kao na filmu u sekundi.
 
sidro:
A ako je visegodisnje nerazumevanje u pitanju, i odjednom se progleda i vide se greske. Pitam se da li su popravljive ???


Ne postoji greska koja se ne moze ispraviti, ako je covek dovoljno hrabar i uporan.
Moja sestra se razvela, i posle pola godine ponovo udala - za istog coveka. Uvidela je ono sto nije ranije mogla, iz nekih razloga... Valjda je tako moralo!?....
Da, mislim da je moguce.
 
dobar je dan, precanka :)

ne da mislim da je moguce, nego se itekako dogadja...
jedna moja koleginica (sada oko 42 godine) se dva puta razvodila i tri puta udavala za jednog istog coveka (jos su u braku :), imaju dvoje dece.
jedna druga koleginica se, posle 7-8 godina braka, i skoro 10 godina pauze, opet udaje za bivseg muza...
ja imam utisak da je u prvom slucaju u pitanju nezrelost i neozbiljnost oba partnera, a u drugom - opet, neka vrsta "sazrevanja" kod oboje... videli ljudi da im sa drugima nece biti bolje :).
 
WithdrawnWater:
Ma sta kazes - dva put se razvodili i tri put vencavali?! Zreo neki svet, bash.... :? :shock:

ih, "slatka"... samo da ih vidis kako izgledaju, makar jednim okom... kusturica pojma nema...:). kombinacija "grand"-a i "kako mali djokica zamislja Doktora".... nego, nauci li ti sta je ro(t)flmao? :D

salu na stranu, verujem u neku vrstu...realne mogucnosti da se stari brak posle razvoda obnovi, ali tek posto je proslo izvesno vreme (par godina, recimo), a bivsi supruznici presli (svako za sebe) malko kilometara... mozda.

ova sala sa uzimanjem-davanjem svako malo je tragikomicna varijanta, najcesce se zbiva kad posle nekoliko meseci neko od supruznika otkrije da ne ume da zivi sam....pa se hvata za bivseg, za ljubavi iz osnovne skole, za...krstaricu, recimo :D


 

Back
Top