Da li da pokrenem tuzbu ili ne

TZ73

Početnik
Poruka
2
U podjeli bracne imovine pored nedovrsenog zajednickog objekta trazila sam dio1/2 stana koji je na osnovu ugovora o dozivotnom izdrzavanju napravljen izmedju mog bivseg supruga i njegove majke ( upisano je njegovo ime ali ja nisam iskljucena iz ugovora nekim posebnim aktom). Kada je osta bez posla zadnje tri godine sam preuzela finansijsku brigu o porodici a i njegovoj majci pa mama nikad nije imala primjedbu i nikad nije promijenila taj ugovor. Dok sam radila u inostranstvu moj bivsi je taj ugovor zatajio na sudu i odrekao se stana u korist brata na sudu bez mog znanja. Sudija prvostepenog je odbacila moj zahtjev i taj stan odnosno moje potrazivanje 1/2 stana proglasila neosnovanim. Njena odluka se zasniva na tome da je brat zivio u zajednici sa majkom 3 godine ( uselio se jer je deloziran iz tudjeg stana pa nije imao gdje) a mi smo zivjeli u posebnom stanu. [
B][Zanima me ako je taj ugovor napravljen u toku braka i nakon mamine smrti jos je brak trajao da li ja imam prava da potrazujem taj stan?[/B]
Ja sam placala zenu koja je kuhala i brinula se o svekrvi dok sam bila odsutna, slala njemu novac koji je davao majci za izdrzavanje jer on nije radio. Ucestvovala sam u otkupu stana licnim sredstvima i sredstvima moje majke brinula se o njegovoj majci koliko je i on sve do njene smrti. Nemam uplatnice jer sam mu ukazala povjerenje i nisam insistirala da sredstva uplacuje putem banke ali imam par svjedoka koji ce to posvjedociti.
Da li da tuzim brata da se taj njihov ugovor proglasi nevazecim jer su ga zatajili na sudu i napravili to kao dio ostavinske ili da se zalim drugostepenom sudu na odluku opstinskog suda.? Kakve su mi sanse?
 
ako si iz bg,pri svakoj opstini imas free pravnu pomoc.
ili,ponedeljkom,sredom i petkom (odgovaraju na radiju) mozes pismeno uputiti pitanje: radio studio b,masarikova 5 za advokata borozana i obavezno naznaci da ti odgovore postom...a jos je lakse emailom (nisam sigurna ali mislim da je office@studiob.rs ili veljko.pajovic@studiob.rs)

p.s.svaka cast svakome,ali licno,ja svako poverenje potvrdjujem na papiru i potpisom.imam dovoljno godina,i ne bih sebi mogla da dozvolim da se ovaj put zafrknem u zivotu (o istom ugovoru se radi)
 
Poslednja izmena:

Back
Top