Srbija u ocima Beogradjana

Petar BSK

Veoma poznat
Poruka
10.059
34050_1414941665335_1586382659_956758_2597313_n.jpg


Tuzno ali istinito....
 
A ti znas da Beogradjani ovako vide Srbiju? Sta zapravo pokusavas ovime da postignes? Mozda, da isprovociras jos malo besa prema nama Beogradjanima, kao da smo mi krivi za sve probleme unutrasnjosti?!?! :eek:
Sramota!

Kada odrastes javi se ;) Ja sam rodjen u Beogradu,zivim i skolujem se ,samo skrecem paznju na problem koji postoji.Najbolje da BG ima 8 mil ljudi,a provincija 1.000...Problem resen...
 
Poslednja izmena:
kao da je njima lako... Ovde od 70 000 stanovnika je 80% geaka,seljacina,kurtona,bagre i mi smo navikli na njih,njihov broj se ne menja a zamisli kada ti se svake godine doseli jedno Valjevo u Bg najvecih seljobera iz kojekakvih vukojebina. Svako kod koga moras da se izujes napolju ispred stana je dosljak pa ti vidi koliko ih je! Uskoro ce svi da se dosele u Bg!
 
Kada odrastes javi se ;) Ja sam rodjen u Beogradu,zivim i skolujem se ,samo skrecem paznju na problem koji postoji.Najbolje da BG ima 8 mil ljudi,a provincija 1.000...Problem resen...

Ne nastupaj tako arogantno koristeci izlizane fore tipa "Kad odrastes..."
I ja sam rodjena u Beogradu i ceo zivot sam ovde i sta sad?
Nisi uopste skrenuo paznju na nesrazmeru u broju stanovnika i razvoju izmedju Beograda ( sto definitivno jeste slucaj ) i ostalog dela Srbije jer ti se tema zove "Srbija u ocima Beogradjana" a to navodi na nesto sasvim drugo.
 
Slika je plagijat. Umesto Beograd na originalu pise Zemun.

Mada, to je vise u sklopu vica, a nije ozbiljna tema.

Beograd je toliko pun stanovnika ostalog dela Srbije, koji zive ovde a nisu rodjeni, ili tek prva generacija koja je rodjena ovde... Beograd bi imao mozda 400 000 stanovnika bez njih.
 
Ja vrlo dobro znam dokle se prostire opstina Palilula, isto tako dobro znam da je i TO Beograd, ali ne znam odakle tebi ideja da ispod one nakaradne karte napises komentar! Tuzno, ali istinito???!!!! Da je ISTINITO bilo bilo bi SULUDO, ne istinito ????!!!!Ili si, mozda zeleo da budes duhovit!
 
Борча је београдска општина. Као и Младеновац, на пример.
То не значи да је то Београд....

:( To je ono sto nas cini specificnim, nasa kultura i nas pogled na isto. U nekim tamo drugim zemljama, gde ljudi malo sirim pogledom gledaju, Metropole se gledaju kao celina, nigde se ne kaze da to nije ta...Metropola, sa tim "okrajkom" su cak...ponosni.
 
Tuzno ali istinito....

Ne znam sta je tu tuzno. Oni koji zive van Beograda znaju da njihovo selo ili grad nisu pic.kovac nego su bas lepi, a Beogradjani koji su lenji da se upoznaju sa ostatkom svoje zemlje ni ne zasluzuju da znaju... i to bi bilo to.

A sad nesto da kazem za svoju dusu: ja sam iz Beograda, i moji roditelji, i njihovi roditelji (prababe i pradede kako ko, al to nije vazno za pricu, jer oni nisu bili zivi kad sam ja odrastala). Kako ja da znam kakvo je selo, recimo? Ceo zivot zivim okruzena seljacima (u smislu ljudi koji su poreklom sa sela) i nikad me niko od njih nije pozvao u goste. Sta ja da radim na selu, tek tako, sama od sebe? Niko nikad nista nije pricao o svom selu (samo odu u preko vikenda, i vrate se sa kobasicama, jajima i ostalim programom). Sto ljudi koji nisu iz Beograda ne reklamiraju svoj kraj? Ja bih isla da me je neko zvao.
 
E muvalo ovi koji dodju do Bg-a cute odakle poticu ali kad podjes sama da se provozas i obidjes ovu nasu prelepu Srbiju.Ljudi su toliko gostoljubivi da covek ne poveruje da tako neko postoji.Svaki pravi domacin zeli da ugosti putnika ili gosta.Pa da li je najavljen ili ne nema veze.U jednom selu okolina Vranja doziveli smo da na pitanje gde ima neka kafana da popijemo kafu domacin nas uvede kod sebe.Pa ne popismo samo kafu nego i sve sto pravi domacin imase tog trenutka.:klap:
Isto sam dozivela tu u okolini mesto Mala Mostanica.Odoh do coveka da kupim kajmak.Po preporuci :DKajmak sam kupila po trzisnoj ceni koju je domacin i rekao ali...
Nisam izasla bez kafe ,soka(alkohol ne pijem)i kompletnog dorucka(suvo meso,kulen,sir kajmak,tursija,domaci hleb...)A kad sam posla jos mi dade 2l mleka za unuku.
E blam me je pojeo.Ispadosmo veci "seljaci"od tih dobrih domacina koji ostadose po toj nasoj U p.m Srbiji:dash:Pozdrav svim Srbima - domacinima koji su ostali na svojim ognjistima koji i dalje cuvaju nasu srpsku kulturu i gostoprimstvo:hvala::bye:
 
E muvalo ovi koji dodju do Bg-a cute odakle poticu ali kad podjes sama da se provozas i obidjes ovu nasu prelepu Srbiju.Ljudi su toliko gostoljubivi da covek ne poveruje da tako neko postoji.

Ma verujem ja da to postoji i to bih - kada sam lepo raspolozena :) - i ocekivala.
Samo sam htela da kazem da i ta prica o neznanju Beogradjana ima i lice i nalicje, nije to samo beogradska arogancija.
:bye:
 
Ne znam sta je tu tuzno. Oni koji zive van Beograda znaju da njihovo selo ili grad nisu pic.kovac nego su bas lepi, a Beogradjani koji su lenji da se upoznaju sa ostatkom svoje zemlje ni ne zasluzuju da znaju... i to bi bilo to.

A sad nesto da kazem za svoju dusu: ja sam iz Beograda, i moji roditelji, i njihovi roditelji (prababe i pradede kako ko, al to nije vazno za pricu, jer oni nisu bili zivi kad sam ja odrastala). Kako ja da znam kakvo je selo, recimo? Ceo zivot zivim okruzena seljacima (u smislu ljudi koji su poreklom sa sela) i nikad me niko od njih nije pozvao u goste. Sta ja da radim na selu, tek tako, sama od sebe? Niko nikad nista nije pricao o svom selu (samo odu u preko vikenda, i vrate se sa kobasicama, jajima i ostalim programom). Sto ljudi koji nisu iz Beograda ne reklamiraju svoj kraj? Ja bih isla da me je neko zvao.

Muvalo evo ja te zovem, pokazacu ti ceo Jug uzduz i popreko, a specijalno iznenadjenje bice poseta Zitoradji, rodnom mestu nase eminentne estradne umecnice Svetlane Cece rodj.Velickovic Raznatovic :lol::cmok2:

@tema: opet moram da branim Beogradjane - ja takve kao sto su predstavljeni u uvodnom postu, ne poznajem. SVI, ali svi do jednog moji prijatelji (rodjeni Beogradjani ako je to bas bitno) nikada nisu pokazivali ni jednim jedinim gestom omalovazavanje ostatka Srbije i ljudi iz unutrasnjosti. Ne vole sabanizam, ali to je sasvim jedna druga prica. Svi su bili kod mene u rodnom mi gradu i super se provodili, samo jednom se dogio eksces - potukle smo se nas 4 drugarice (2 iz Bgd-a i 2 pridoslice) sa gorepomenutim niskim sabanima koji samo sto nisu izazvali sudar sa nama u nameri da nam privuku paznju. Vodila sam ih i na planinu, nikada, ali nikada niko od njih nije pokazao ni truncicu nezainteresovanosti a jos manje nepostovanja ili omalovazavanja.

Tako da jedini kompleks koji ja vidim je kompleks nize vrednosti kod postavljaca teme.
 
E muvalo ovi koji dodju do Bg-a cute odakle poticu ali kad podjes sama da se provozas i obidjes ovu nasu prelepu Srbiju.Ljudi su toliko gostoljubivi da covek ne poveruje da tako neko postoji.Svaki pravi domacin zeli da ugosti putnika ili gosta.Pa da li je najavljen ili ne nema veze.U jednom selu okolina Vranja doziveli smo da na pitanje gde ima neka kafana da popijemo kafu domacin nas uvede kod sebe.Pa ne popismo samo kafu nego i sve sto pravi domacin imase tog trenutka.:klap:


Ovo je i moje iskustvo iz Srbije, a obisla sam mnoga sela i planine. Nas narod je divan i gostoljubiv, ne moze da se prodje ni pored katuna a da ne pozovu na kafu i rakijicu, da ne pominjem u selu gde vas svaki cas zovu na jelo, kafe, razgovore. Uvek sam se lepo provela gde god sam isla. I naslusala interesantnih prica i komentara
 

Back
Top