Помислите и на њих мало

Spencer

Ističe se
Poruka
2.035
Док ми овде лицитирамо исходом има оних којима од сутрашњег дана буквално живот зависи. Реч је о нашим сународницима који и даље живе на Косову и Метохији. Каква год да буде одлука сутра, они ризикују да буду мета новог шиптарског дивљања. То се поготово односи на оне које живе јужно од Ибра.

Могу само да им поручим да се добро организују и да издрже. Помоћ од ове јадне власти у Србији тешко да ће да добију...
 
Док ми овде лицитирамо исходом има оних којима од сутрашњег дана буквално живот зависи. Реч је о нашим сународницима који и даље живе на Косову и Метохији. Каква год да буде одлука сутра, они ризикују да буду мета новог шиптарског дивљања. То се поготово односи на оне које живе јужно од Ибра.

Могу само да им поручим да се добро организују и да издрже. Помоћ од ове јадне власти у Србији тешко да ће да добију...

Potpisujem u potpunosti :ok: Tim ljudima je najteze i zaista im se divim na hrabrosti...I slazem se da drzavu zabole ***** za njih...Politicari ih se sete samo za vreme izbora,kad treba da slikaju
 
Док ми овде лицитирамо исходом има оних којима од сутрашњег дана буквално живот зависи. Реч је о нашим сународницима који и даље живе на Косову и Метохији. Каква год да буде одлука сутра, они ризикују да буду мета новог шиптарског дивљања. То се поготово односи на оне које живе јужно од Ибра.

Могу само да им поручим да се добро организују и да издрже. Помоћ од ове јадне власти у Србији тешко да ће да добију...

srpska armija mora ući na kosovo da brani sopstveni narod u tom slučaju.
pa makar nato ponovo krenuo da bombarduje.
nema tu mnogo toga da se bira, ne može se biti rob u sopstvenoj kući.
 
Власт је обавезна да преузме одговорност за тако катастрофално стање неалбанског живља у јужној српској покрајини.Пуна су им уста била обећања да ће заштитити становнишно и да неће дозволити наставак насиља а очигледно је да по питању безбедности не предузимају апсолутно ништа.Уместо да се свим силама боре за права која произилазе из резолуције 1244 УН-а они изражавају забринутост,шаљу апеле,позивају на мир исл,а што је најгоре има изгледа да ће бити покренута иницијатива за нову резолуцију која ће фактички поништити резолуцију 1244 а којој ће Србија својим потписом дати пуноправни легитимитет.
 
Власт је обавезна да преузме одговорност за тако катастрофално стање неалбанског живља у јужној српској покрајини.Пуна су им уста била обећања да ће заштитити становнишно и да неће дозволити наставак насиља а очигледно је да по питању безбедности не предузимају апсолутно ништа.Уместо да се свим силама боре за права која произилазе из резолуције 1244 УН-а они изражавају забринутост,шаљу апеле,позивају на мир исл,а што је најгоре има изгледа да ће бити покренута иницијатива за нову резолуцију која ће фактички поништити резолуцију 1244 а којој ће Србија својим потписом дати пуноправни легитимитет.

Onome ko u ime Srbije stavi svoj potpis na taj akt treba odseći tu ruku, i obesiti ga na Terazijama.
 
Власт је обавезна да преузме одговорност за тако катастрофално стање неалбанског живља у јужној српској покрајини.Пуна су им уста била обећања да ће заштитити становнишно и да неће дозволити наставак насиља а очигледно је да по питању безбедности не предузимају апсолутно ништа.Уместо да се свим силама боре за права која произилазе из резолуције 1244 УН-а они изражавају забринутост,шаљу апеле,позивају на мир исл,а што је најгоре има изгледа да ће бити покренута иницијатива за нову резолуцију која ће фактички поништити резолуцију 1244 а којој ће Србија својим потписом дати пуноправни легитимитет.

Власт ради по директиви запада.
Сва могућа права и бенефиције имају сви несрбски становници у демокрацијској србији.
Сва права ће добити и 150000 хиљада којекаквих реадмисионих ликова ко зна одакле.
Сва права имају ЛГБТ,НВО и разне организације које подривају уставни поредак.
Сви,имају да траже што им год падне напамет и да то добију,једини услов је да нису Срби,јер се то у овој творевини одмах сматра шовинизмом,говором мржње и изазивањем верске и националне нетрпељивости.Сви ће бити финансирани из касе који пуне кредитима овдашњи властодршци.Кредитима које ће наравно враћати народ Српски,са све каматом.
А другови граџани дају подршку тзв. проеуропској власти.
Власти која је за 10 година уништила комлетну привреду,распродала и поделила што је год дотакла,плус задужила земљу до максимума.
Власти која брине једино о себи и својим газдама,није никакав приоритет Косово.Ни Војводина ни Рашка ни гладни радници.
Само себи а граџанима за деценију власти награда,путовање без виза.
Цена коју плаћамо за ту награду,најмање је важна.Њима и њиховим гласачима.
 
Tema je pateticna , bice im kao i do sada , tesko , al posle svega sto su preziveli nista se nece ova odluka promeniti ni nabolje , ni nagore za njih ...
ako bude odluka pozitivna za sipce reci ce "eto bili smo u pravu " , a bude negativna napravice se blesavi i nece je priznati , posto nisu ni obavezni , a sve ce ostati manje vise isto kao i sada ...
 
Нико још да одговори на ову тему...Ал'зато на препуцавање са резидентним усташама и шиптарчинама сви иду. :roll: Е моје Србенде, зато нам и иде тако како нам иде...

Па шта, човече, да се одговори. Срби са Космета ВРЛО ДОБРО ЗНАЈУ ШТА СВАКИ СРБИН МИСЛИ О ОВОМ УЖАСУ КОЈИ НАМ СЕ ДОГАЂА.

Шта за њих значи да им из даљине дајем подршку? Ништа. Ако они немају ни тренутка НИ ЈЕДНО ЉУДСКО ПРАВО, ако стално треба да стрепе ...

Да се самоорганизујемо - немогуће. А власт поводом Космета нећу ни да коментаришем - већ данас ћемо видети много тога. :cool:
 
Tema je pateticna , bice im kao i do sada , tesko , al posle svega sto su preziveli nista se nece ova odluka promeniti ni nabolje , ni nagore za njih ...
ako bude odluka pozitivna za sipce reci ce "eto bili smo u pravu " , a bude negativna napravice se blesavi i nece je priznati , posto nisu ni obavezni , a sve ce ostati manje vise isto kao i sada ...

Cime ti meris patetiku, zivota ti:roll:

Sto se tice teme, sta JA kao pojedinac mogu da ucinim?
Kao i dosad, da kukam, da psujem, u krajnjem slucaju da se molim Bogu, jer nista od nas kao pojedinaca, i citavog naroda, ne menja, ne pomaze, ne znaci nista. Kad je bio onaj pogrom, ja se secam da je na Pinku, Minimaks i dalje vodio emisiju sa neki kvazi-pevacima i komicarima, sa svojim izanjdalim vicevima, i sticao se utisak da se bas nista ne dogadja.
Da nije bilo interneta, stranih radio stanica - i priznajem radija B92, ne bismo uopste znali, stavise, oni apeli da im pomognemo, ne bi ni stigli do nas, a i kad su stigli, mogli smo samo da kukamo, oni koji su mogli i bili DUZNI, cutali su, ili su "osudili", ili...

Pomolimo se Bogu, mada je i On od nas ovakvih digao ruke. Cast i cest KOSOVCIMA na Kosovu, to su heroji, to je mnogo visa i bolja "sorta" ljudi, kao sto su to i u RS, svuda su Srbi bolji nego u Srbiji. Iza toga stojim, cik da me neko pomeri:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Eremita i ja , iako su nam komentari razliciti, potpuno isto mislimo. Sta MI mozemo da uradimo? Da zapalimo dzamiju, pa o tom dzamiji se vise pricalo i pisalo nego o SVI nasim porusenim i popaljenim svetinjama na Kosovu, prosto se mogu sloziti i s oni sto napisa Blues Brothers!

Ja pratim TV-RTRS, koliko VISE oni brinu o Kosovu, ako nista drugo, KOLIKO MNOGO su organizovali humanitarnih koncerata, akcija prikupljanja i sl. za POMOC UGROZENIMA NA KOSOVU, mi, kad se setimo kakvom prigodom, kad bas ne mozemo da izbegnemo, inace bismo (mislim na vlast) to naprosto izbegli kao balast!
 
Eremita i ja , iako su nam komentari razliciti, potpuno isto mislimo. Sta MI mozemo da uradimo? Da zapalimo dzamiju, pa o tom dzamiji se vise pricalo i pisalo nego o SVI nasim porusenim i popaljenim svetinjama na Kosovu, prosto se mogu sloziti i s oni sto napisa Blues Brothers!

Ja pratim TV-RTRS, koliko VISE oni brinu o Kosovu, ako nista drugo, KOLIKO MNOGO su organizovali humanitarnih koncerata, akcija prikupljanja i sl. za POMOC UGROZENIMA NA KOSOVU, mi, kad se setimo kakvom prigodom, kad bas ne mozemo da izbegnemo, inace bismo (mislim na vlast) to naprosto izbegli kao balast!

Što bi se Srbija mešala u svoje poslove!?
 
Uprkos svim nagađanjima i mišljenjima o njemu, današnjom porukom i molitvom za Kosovo Patrijarh Irinej me je oduševio...

˝Данас Србија води једну од највећих битака у својој историји да сачува своју душу и одбрани своју Свету земљу Косово и Метохију.


Ово судбоносно питање решава се данас у Хагу. Какво год решење да буде донето, ми се морамо изборити да се преговорима дође до најцелисходнијег решења за Косово и Метохију, које ће бити прихватљиво за Србе и Албанце, да би заједно живели у миру и благостању и имали безбедну будућност.


Само са оваквим решењем, прогнани ће моћи да се врате на своја вековна огњишта и обнове спаљене Светиње на Косову и Метохији.


Данас је значајан дан за мирољубиво решење једног горућег питања и напор да сачувамо оно што је вековима припадало српском народу. Знамо, да нас чека још тешких дана и да ово искушење није последње.


Позивамо српски народ да остане сабран и јединствен и да слогом допринесе напорима наше државе у мирољубивој одбрани свете земље Косова и Метохије.


Браћо и сестре, позивамо вас да, данас у 17.00 часова, дођете у Храм Светога Саве у Београду на молебан за жељени мир и повољно решење коначног статуса Косова и Метохије, колевке српског народа. Ако нисте из Београда, придружите се МОЛЕБНУ који ће бити служен у свим саборним храмовима наших градова, такође у 17.00 часова.


Све вас поздравља и благосиља ваш смерни молитвеник пред Господом˝

Патријарх српски Иринеј
 
Danas očekujemo pravdu, danas očekujemo da će svet konačno uvideti ko su pravi ratni zločinci, ko je bila UCK, ko je bio Adem Jašari, ko su bili Ramuš Haradinaj, Agim Čeku, Hašim Tači, Fatmir Ljimaj, ko su bili prave žrtve, koliko je do devedesetih a koliko posle devedesetih bilo Srba na Kosovu i Metohiji, ko je bio i ostao teroristički narod, ko je oteo tuđu zemlju, ko je stvorio bezakonitu i protivpravnu državu, ko svojom rukom sada drži mikrofon u parlamentu Kosova, a pre desetak godina je istom držao odsečenu glavu, ko je stvorio Račak, ko je vekovno ugnjetavao i kinjio veći i jači narod od njih, uvek uz pomoć velikih, takođe terorističkih zemalja, ko je bio i ostao satanski narod, a ko nebeski...
 
Власт је обавезна да преузме одговорност за тако катастрофално стање неалбанског живља у јужној српској покрајини.Пуна су им уста била обећања да ће заштитити становнишно и да неће дозволити наставак насиља а очигледно је да по питању безбедности не предузимају апсолутно ништа.Уместо да се свим силама боре за права која произилазе из резолуције 1244 УН-а они изражавају забринутост,шаљу апеле,позивају на мир исл,а што је најгоре има изгледа да ће бити покренута иницијатива за нову резолуцију која ће фактички поништити резолуцију 1244 а којој ће Србија својим потписом дати пуноправни легитимитет.
Suština cele prevare zvane MSP. Scenario je dogovoren još 2008 godine, kada je ova vlada došla na vlast, upravo je ona i napravljena da bude podizvođač radova oko proglašenja nezavisnosti Kosova. Potezi ove vlasti nakon jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova sami po sebi govore da je to tako. Prvo, izabrale su kao odgovor na nezavisnost Kosova sterilni proces pred Međunarodnim sudom pravde, pa su onda priznale EULEKS, misiju čiji je osnovni cilj utvrđivanje nezavisnosti i izgradnja države Kosovo i konačno ovih dana pre javnog objavljivanja mišljenja suda govore kako će Srbija zauzeti konstruktivni stav u prevodu, učinićemo sve da vam olakšamo u vašoj nameri da završite priču oko nezavisnosti Kosova.
 
Док ми овде лицитирамо исходом има оних којима од сутрашњег дана буквално живот зависи. Реч је о нашим сународницима који и даље живе на Косову и Метохији. Каква год да буде одлука сутра, они ризикују да буду мета новог шиптарског дивљања. То се поготово односи на оне које живе јужно од Ибра.

Могу само да им поручим да се добро организују и да издрже. Помоћ од ове јадне власти у Србији тешко да ће да добију...

Енклаве су у опасности, али за север не брините,опремљени су одлично и организовани, ;) за не дај Боже, и користе максимално путељке и 'пречице'.Ипак је то народ који у прсте познаје сваки педаљ своје земље.;).
 
Suština cele prevare zvane MSP. Scenario je dogovoren još 2008 godine, kada je ova vlada došla na vlast, upravo je ona i napravljena da bude podizvođač radova oko proglašenja nezavisnosti Kosova. Potezi ove vlasti nakon jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova sami po sebi govore da je to tako. Prvo, izabrale su kao odgovor na nezavisnost Kosova sterilni proces pred Međunarodnim sudom pravde, pa su onda priznale EULEKS, misiju čiji je osnovni cilj utvrđivanje nezavisnosti i izgradnja države Kosovo i konačno ovih dana pre javnog objavljivanja mišljenja suda govore kako će Srbija zauzeti konstruktivni stav u prevodu, učinićemo sve da vam olakšamo u vašoj nameri da završite priču oko nezavisnosti Kosova.

Савет министара ће ускоро формулисати заједнички став Европске уније о мишљењу МСП-а поводом сецеије јужне српске покрајине и уједно ће трасирати правац за даље кретање,питање које се поставља је то да ли су домаће власти спремне за тако нешто,да ли имају унапред припремљен план деловања или се придржавају оне познате "најбоље што сада можемо да предузмемо је да не предузмемо ништа" ?,и то у буквалном смислу.
Одсуство сваког плана и бесмислена пасивност актуелних власти свакао су ветар у леђа онима који би од сецесије јужне српске покрајине имали корист,јер свака пасивност је вид слабости и уједно прећутна дозвола за несметано обављање даљих активности и процеса.
 

Back
Top