Aušvic

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.557
Odavno želim da pokrenem ovo pitanje.
Molila bih učesnike teme, da prilikom čitanja uvodnog posta, u obzir uzmu da sam totalni laik kada je o psihologiji reč.

Za četiri godine koliko je postojao, u Aušvicu je ubijeno oko 1,1 miliona ljudi. Od toga najviše Jevreja. Ne znam koliko je tačno bilo Nemaca "stacioniranih" u Aušvicu ali na toliku količinu zarobljenika, nije ih sigurno bilo malo. Po nekim podacima oko 6000 SS-ovaca je radilo u Aušvicu.

Ako pođemo od toga da jedan normalan, psihički zdrav čovek neće oduzeti drugom čoveku život tek tako, osim iz neke iskonske mržnje ili u samoodbrani, kakva to vrsta masovne hipnoze je opčinila 6000 ljudi da ubije više od milion žena, dece, bolesnih, starih... Nemoguće da nikome od nemačkih vojnika nije zadrhtala ruka ili da nisu osetili ni mrvu kajanja/griže savesti? Ili možda grešim? Prosto mi je nejpojmljivo da niko od šest hiljada egzekutora nije pružio otpor naredbi. Ili su birani da budu baš takvi, hladnokrvne ubice i sociopate?

Ili je nacionalno ispiranje mozga bilo toliko jako, pa nikoga i nije bilo briga za ubijene?
 
Odavno želim da pokrenem ovo pitanje.
Molila bih učesnike teme, da prilikom čitanja uvodnog posta, u obzir uzmu da sam totalni laik kada je o psihologiji reč.

Za četiri godine koliko je postojao, u Aušvicu je ubijeno oko 1,1 miliona ljudi. Od toga najviše Jevreja. Ne znam koliko je tačno bilo Nemaca "stacioniranih" u Aušvicu ali na toliku količinu zarobljenika, nije ih sigurno bilo malo. Po nekim podacima oko 6000 SS-ovaca je radilo u Aušvicu.

Ako pođemo od toga da jedan normalan, psihički zdrav čovek neće oduzeti drugom čoveku život tek tako, osim iz neke iskonske mržnje ili u samoodbrani, kakva to vrsta masovne hipnoze je opčinila 6000 ljudi da ubije više od milion žena, dece, bolesnih, starih... Nemoguće da nikome od nemačkih vojnika nije zadrhtala ruka ili da nisu osetili ni mrvu kajanja/griže savesti? Ili možda grešim? Prosto mi je nejpojmljivo da niko od šest hiljada egzekutora nije pružio otpor naredbi. Ili su birani da budu baš takvi, hladnokrvne ubice i sociopate?

Ili je nacionalno ispiranje mozga bilo toliko jako, pa nikoga i nije bilo briga za ubijene?

pa nije to bas tako...Kurt Gerstein je primjer covjeka sa savjescu...
koji jest odreagirao, kako je znao i umio...na kraju je sebi oduzeo zivot...

http://www.auschwitz.dk/gerstein.htm
http://www.gerstein.dk/index.htm

da su...birani...birani su...

http://militaryhistory.suite101.com/article.cfm/irma_grese_beast_of_auschwitz

vjerojatno je bilo i straha i mrznje...
covjek kad radi pogresnu stvar negdje duboko u sebi zna da je to tako...pogresno
al ako naidje na podrsku...copora...
onda se ovakve stvari rade..."bez problema"...
i naknadno... pravdaju necim sto preraste u "patolosku mrznju"...pa pogledaj ustase...
to je isti trip...i uredno se ponovilo...
 
Poslednja izmena:
Odavno želim da pokrenem ovo pitanje.
Molila bih učesnike teme, da prilikom čitanja uvodnog posta, u obzir uzmu da sam totalni laik kada je o psihologiji reč.

Za četiri godine koliko je postojao, u Aušvicu je ubijeno oko 1,1 miliona ljudi. Od toga najviše Jevreja. Ne znam koliko je tačno bilo Nemaca "stacioniranih" u Aušvicu ali na toliku količinu zarobljenika, nije ih sigurno bilo malo. Po nekim podacima oko 6000 SS-ovaca je radilo u Aušvicu.

Ako pođemo od toga da jedan normalan, psihički zdrav čovek neće oduzeti drugom čoveku život tek tako, osim iz neke iskonske mržnje ili u samoodbrani, kakva to vrsta masovne hipnoze je opčinila 6000 ljudi da ubije više od milion žena, dece, bolesnih, starih... Nemoguće da nikome od nemačkih vojnika nije zadrhtala ruka ili da nisu osetili ni mrvu kajanja/griže savesti? Ili možda grešim? Prosto mi je nejpojmljivo da niko od šest hiljada egzekutora nije pružio otpor naredbi. Ili su birani da budu baš takvi, hladnokrvne ubice i sociopate?

Ili je nacionalno ispiranje mozga bilo toliko jako, pa nikoga i nije bilo briga za ubijene?

Zasto mislis da nije zadrhtala ruka? Mislis da nikome ni na strani Srba, Hrvata, Bosanaca nije zadrhtala ruka kada su morali da kolju decu, zene, starce....? Naravno da jeste, al znas sta se desava sa osobom koja za vreme rata odbije da poslusa naredjnje predpostavljenih? Zavrsi sa metkom u glavi ili jos gore...
 
Nekolicina masovnih ubica u intervjuima je, na pitanje kako su mogli da oduzmu toliko ljudskih života, dala identičan odgovor: posle prvog puta je lako.

Sećam se jednog romana, "Holokaust", zasnovanom na istinitim događajima, u kome mladi SS oficir dolazi u logor i biva šokiran onim što se tamo dešava. Bio je spreman da ubija na ratištu, ali ne i da ubija žene, starce, decu i bolesne. Naravno, on nije nikakav kukolj u žitu pa će se ubrzo pridružiti družini krvnika i zabeležiti u svoj dnevnik čuvenu rečenicu: "Posle prvog puta je lako".
Do tog prelomnog, prvog pucnja u glavu logoraša, došao je u svega 3 koraka:
- kroz potrebu da bude član čopora (iz straha da ne bude prihvaćen učiniće bukvalno sve)
- pod pritiskom ambiciozne supruge (koja ne vidi, ne želi da sluša i priča o strahotama u logoru, ali želi da muž stekne renome i izgradi karijeru)
- iz (ideološkog) ubeđenja da je, kao i svaki übermensh, bogom dan da određuje vrednost pojedinačnog ljudskog života

Nakon što bude ubio prvo ljudsko biće i imao kratkotrajni napad griže savesti, preći će u sledeću fazu. U toj fazi kolege ga tapšu po ramenu, časte pićem zbog uspešno obavljenog ubistva, vodaju po logoru ponašajući se kao da je reč o turističkom obilasku, suočavaju sa najužasnijim prizorima – uz smeh i veselje. Kao što u "Paklenoj pomorandži" Aleksu menjaju svest prikazivanjem ratova, bolesti, nasilja, jezivih slika iz Hirošime i delatnosti ostalih jahača Apokalipse, tako i ovde ... ali u kontra-procesu: što više nasilja, bola i smrti, to se mladi esesovac lakše i bolje prima na priču da je ubijanje "normalno" i "posve prirodno". Jer ako njegovi drugari smatraju da zatočenici u logoru i nisu zaista ljudi, već neka "niža bića", na kojima je dozvoljeno i, čak, poželjno trenirati razne metode uništenja, zašto bi on bio drugačiji? U jednom trenutku komentariše u dnevniku kako oni (logoraši) imaju oči, imaju usta, ali su im oči prazne, iz usta dopiru nerazgovetni glasovi, a osim toga su prljavi, jedu otpatke sa zemlje i ne opiru se kada ih vode na pogubljenje ... pa se na kraju pita: zar su to ljudi?
Kao i svakom pravom sociopati, svet počinje da mu liči na kulu koja je izgrađena samo za njega, i u kojoj samo on postavlja pravila, ali pravila po uzoru na Himlerove reči o nemačkoj osvajačkoj doktrini: krv, odabiranje, strogost.

U poslednjoj fazi nema nikakve razlike između mladog SS oficira i Čikatila, Bostonskog davitelja, Teda Bandija, Henrija Li Lukasa i ostalih mračnih figura iz crne hronike.
Jer, u toj fazi mladi esesovac počinje zaista da uživa u ubijanju. Ubijanje više nema veze sa nacističkom ideologijom, ambicijama i samodokazivanjem; ubijanje je sad njegova duboka unutrašnja potreba, opsesija ... a sam čin prilika da se, u trenutku kada ugasne i poslednja iskra u očima žrtve, oseti poput Boga. Okrutno zadat bol drugome postaje lični cilj; nasilje nad tuđom svešću zadatak a mrcvarenje tuđeg tela puka, hladna, bolesna radoznalost: koliko drugo biće može izdržati bol i patnju, šta se događa s telom koje se na ovaj ili onaj način muči, kako izgleda odran, iskasapljen, spaljen ili ugušen … i, uopšte, kako izgleda čovek kao stvar kojom se može, na ovaj ili onaj način, doći do mentalnog ili fizičkog orgazma.

Ubediti čoveka da je sve dozvoljeno, da postoji apsolutna sloboda, upotrebljiva za neke "više ciljeve", pričati mu priče kako je ubijanje neophodno sredstvo za poboljšanje kvaliteta života, podilaziti mu pričama o superiornosti njega kao pojedinca i superiornosti grupe/rase/nacije kojoj pripada, i pri tom mu dati moć, pištolj ili mačetu - to ti je ta hipnoza.
Uopšte nije teško od čoveka napraviti nečoveka.
 
Poslednja izmena:
Jeste za osudu, ali nije sve tako crno-belo.
Filmovi koji govore o progonu Jevreja u II svetskom ratu, ipak su negde romantično-propagandni program i verovatno da je nekada trebalo tako da bude, ali red bi bio snimiti recimo i neki film koji govori o vrlo surovim odnosima među logorašima.
U periodu velike krize u Nemačkoj tridesetih godina mladi Nemci su za jako mali novac radili kod bogatih Jevreja.
Jevreji su praktikovali život u svojim getoima i bili mimo sveta zemalja u kojima su živeli. Bavili su se isključivo lepim i u to vreme čistim zanatima...zlatarstvo, apotekarstvo, krojačke radnje...u porodicama se razvijala tradicija da se izučavaju isključivo pravne, ekonomske i medicinske nauke...zemljoradnja i stočarstvo je nešto što nije bilo u njihovoj sveri interesovanja.
Bavili su se novčanim pozajmicama sa visokim kamatama koje građani zemalja u kojima su se oni getoizirali (Nemačka, Italija, Španija, Rusija, kod nas na Balkanu nisu videli naročit interes), nisu uvek bili u mogućnosti da vrate. Jevrejin kome se dugovao novac imao je pravo da dužniku odseče određeni deo mesa sa tela (najčešće butni ili deo zadnjice).
Katarina Velika carica Rusije ih je proganjala, govori istorija, bezmalo istim metodama kao i Hitler, da postoje filmovana dokumenta o tim progonima svet bi bio podjednako zgranut kao što je zgranut nad Aušvicom, Dahauom i ostalim logorima.
Po dobijanju sopstvene teritorijlne države 1948 na području Palestine, kreće rat sa arapskim narodima i za osvajanjem što više teritorija za svoj narod.
Proganjali su arapske narode i činili zverstva kao što su nekada u istoriji činjena njima.
Ovim želim da kažem nema zlog naroda po difoltu...
Interes, lobi, prevlast u naoružanju, novac....itd
 
Sa aspekta psihologije, na koji način se od prosečnog čoveka može napraviti hladnokrvni ubica?
Šta je okidač?

Okidac je VREME RATA, vrtlog u kome se svaki razum gubi...

Ti ljudi koji su radili u Ausvicu nisu mislili da rade nista lose.

Mislili su da rade nesto korisno za svoju drzavu.

Propaganda I NEKA CUDNA PSIHOZA potiskuje razum u drugi plan za vreme svih ratova....

"Skorpioni" koji su streljali u Srebrenici muslimane (necemo zalaziti u broj ubijenih) isto nisu mislili da rade lose, na protiv...

Imao sam prilike da jednom davno, razgovaram sa jednim visokim SS oficirom, Nemcem u Nemackoj, vec veoma starim...

Pitao sam ga nesto slicno: kako je mogao da naredjuje da se ide u ubijanja, paljenja, rusenja..

A on mi je odgovorio: "Gospodine, onda je bilo TAKVO VREME...Mi smo verovali da se borimo za pravdu i istinu...Ne mozete DANASNJIM OCIMA gledati sta se tada desavalo...Tek kada se rat zavrsio, kao da smo se odjednom probudili iz nekog ruznog sna, iz kosmara..."

Ja bih rekao da postoji nesto kao RATNA PSIHOZA koja zahvati ljude, narode, covecanstvo i da se tada normalono rezonovanje potpuno iskrivi...

Samo oni najjaci mentalno mogu tome svesno da se suprotstave, a takvih je samo 2-3%.
 
Jeste za osudu, ali nije sve tako crno-belo.
Filmovi koji govore o progonu Jevreja u II svetskom ratu, ipak su negde romantično-propagandni program i verovatno da je nekada trebalo tako da bude, ali red bi bio snimiti recimo i neki film koji govori o vrlo surovim odnosima među logorašima.
U periodu velike krize u Nemačkoj tridesetih godina mladi Nemci su za jako mali novac radili kod bogatih Jevreja.
Jevreji su praktikovali život u svojim getoima i bili mimo sveta zemalja u kojima su živeli. Bavili su se isključivo lepim i u to vreme čistim zanatima...zlatarstvo, apotekarstvo, krojačke radnje...u porodicama se razvijala tradicija da se izučavaju isključivo pravne, ekonomske i medicinske nauke...zemljoradnja i stočarstvo je nešto što nije bilo u njihovoj sveri interesovanja.
Bavili su se novčanim pozajmicama sa visokim kamatama koje građani zemalja u kojima su se oni getoizirali (Nemačka, Italija, Španija, Rusija, kod nas na Balkanu nisu videli naročit interes), nisu uvek bili u mogućnosti da vrate. Jevrejin kome se dugovao novac imao je pravo da dužniku odseče određeni deo mesa sa tela (najčešće butni ili deo zadnjice).
Katarina Velika carica Rusije ih je proganjala, govori istorija, bezmalo istim metodama kao i Hitler, da postoje filmovana dokumenta o tim progonima svet bi bio podjednako zgranut kao što je zgranut nad Aušvicom, Dahauom i ostalim logorima.
Po dobijanju sopstvene teritorijlne države 1948 na području Palestine, kreće rat sa arapskim narodima i za osvajanjem što više teritorija za svoj narod.
Proganjali su arapske narode i činili zverstva kao što su nekada u istoriji činjena njima.
Ovim želim da kažem nema zlog naroda po difoltu...
Interes, lobi, prevlast u naoružanju, novac....itd

aham...jel ti ovo pravdas masovna ubijanja ili sta?
da se razumijemo; u nacistickim klanicama nisu stradali samo Jevreji...
stradali su i brojni slavenski narodi (Rusi najvise, ali i mi...), Romi, komunisti, dusevni bolesnici, epilepticari, Nijemci koji se nisu slagali sa rezimom...

sto se "romantike" tice
ja ne vidim nacin kako ovo..."romantizirati"...

http://www.google.com/images?q=ausw...&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1920&bih=985

to je ono sto je...klanica koju je jedna skupina ljudi pocinila nad drugom....

sto se odnosa medju logorasima tice;
znas li za slucaj
da je neka grupa ljudi u zarobljenistvu, izlozena psihofizickom zlostavljanju
i u strahu za vlastite zivote ispoljila...savrsenu kohernetnost i psihicku stabilnost?
ja, evo, ne znam.

i sto bi "bilo red" snimiti film u kome su "surovi odnosi medju logorasima" u prvom planu?
kako bismo ponizili te ljude jos vise...?
kako bismo olaksali teret...masovnim ubicama...?
mozda kako bismo "dokazali" da su oni to sve...zasluzili...?
kao sto ti, izgleda, pokusavas ovim postom? :eek:

majko mila...:dash:
 
Poslednja izmena:
Okidac je VREME RATA, vrtlog u kome se svaki razum gubi...

Ti ljudi koji su radili u Ausvicu nisu mislili da rade nista lose.

Mislili su da rade nesto korisno za svoju drzavu.

Propaganda I NEKA CUDNA PSIHOZA potiskuje razum u drugi plan za vreme svih ratova....

"Skorpioni" koji su streljali u Srebrenici muslimane (necemo zalaziti u broj ubijenih) isto nisu mislili da rade lose, na protiv...

Imao sam prilike da jednom davno, razgovaram sa jednim visokim SS oficirom, Nemcem u Nemackoj, vec veoma starim...

Pitao sam ga nesto slicno: kako je mogao da naredjuje da se ide u ubijanja, paljenja, rusenja..

A on mi je odgovorio: "Gospodine, onda je bilo TAKVO VREME...Mi smo verovali da se borimo za pravdu i istinu...Ne mozete DANASNJIM OCIMA gledati sta se tada desavalo...Tek kada se rat zavrsio, kao da smo se odjednom probudili iz nekog ruznog sna, iz kosmara..."

Ja bih rekao da postoji nesto kao RATNA PSIHOZA koja zahvati ljude, narode, covecanstvo i da se tada normalono rezonovanje potpuno iskrivi...

Samo oni najjaci mentalno mogu tome svesno da se suprotstave, a takvih je samo 2-3%.

naravno + tih 2, 3 posto
zavrse ko onaj nesretnih gore...

jel upratio netko od vas onaj dokumentarac na Historiju o Jevrejki koja je
citav rat s laznim dokumnetima zivjela u Njemackoj?
e, to je...situacija...za poludjeti
od njene percepcije sebe same pa do reakcija, ponasanja njenog njemackog
supruga koji je uspio..."potisnuti" informaciju da je ozenio Jevrejku...
 
Jeste za osudu, ali nije sve tako crno-belo.
Filmovi koji govore o progonu Jevreja u II svetskom ratu, ipak su negde romantično-propagandni program i verovatno da je nekada trebalo tako da bude, ali red bi bio snimiti recimo i neki film koji govori o vrlo surovim odnosima među logorašima.
U periodu velike krize u Nemačkoj tridesetih godina mladi Nemci su za jako mali novac radili kod bogatih Jevreja.
Jevreji su praktikovali život u svojim getoima i bili mimo sveta zemalja u kojima su živeli. Bavili su se isključivo lepim i u to vreme čistim zanatima...zlatarstvo, apotekarstvo, krojačke radnje...u porodicama se razvijala tradicija da se izučavaju isključivo pravne, ekonomske i medicinske nauke...zemljoradnja i stočarstvo je nešto što nije bilo u njihovoj sveri interesovanja.
Bavili su se novčanim pozajmicama sa visokim kamatama koje građani zemalja u kojima su se oni getoizirali (Nemačka, Italija, Španija, Rusija, kod nas na Balkanu nisu videli naročit interes), nisu uvek bili u mogućnosti da vrate. Jevrejin kome se dugovao novac imao je pravo da dužniku odseče određeni deo mesa sa tela (najčešće butni ili deo zadnjice).
Katarina Velika carica Rusije ih je proganjala, govori istorija, bezmalo istim metodama kao i Hitler, da postoje filmovana dokumenta o tim progonima svet bi bio podjednako zgranut kao što je zgranut nad Aušvicom, Dahauom i ostalim logorima.
Po dobijanju sopstvene teritorijlne države 1948 na području Palestine, kreće rat sa arapskim narodima i za osvajanjem što više teritorija za svoj narod.
Proganjali su arapske narode i činili zverstva kao što su nekada u istoriji činjena njima.
Ovim želim da kažem nema zlog naroda po difoltu...
Interes, lobi, prevlast u naoružanju, novac....itd

Koliko se ja sećam časova istorije, Jevreji su bili primorani da žive u getu.

I ne razumem tvoj komentar.
Po toj logici Nemci su ispravno postupili ubivši nekoliko miliona Jevreja. Je l imaš ti predstavu koliko je to "nekoliko miliona" ljudi? Koliko budućih generacija je uništeno? Potomci koji nikada neće biti rođeni. Ne postoji vera, političko opredeljenje, "viši cilj" vredan jednog jedinog ljudskog života. A kamoli nekoliko miliona ljudskih života.
 
Jedan deo čovekovog mozga je uistinu reptilski.Hladan i surov...Po meni se oni u suštini ne razliku mnogo od nekog našeg Kriminalnog kapitaliste recimo koji jednim pozivom otpusti 6000 radnika...On isu extremniji primer svakako ali je suština ista.
 
A i taj rat je bio prilika da svi slabići,potlačeni i slični na svim stranama dobiju igračke za iživljavanje strašne frustracije od krize 20.-tih.
 
aham...jel ti ovo pravdas masovna ubijanja ili sta?
da se razumijemo; u nacistickim klanicama nisu stradali samo Jevreji...
stradali su i brojni slavenski narodi (Rusi najvise, ali i mi...), Romi, komunisti, dusevni bolesnici, epilepticari, Nijemci koji se nisu slagali sa rezimom...

sto se "romantike" tice
ja ne vidim nacin kako ovo..."romantizirati"...

Ne, daleko od toga da pravdam masovna ubijanja, ali niko ne obraća pažnju, što takođe nije dobro i za veliku osudu je, ponašanje recimo Jevreja danas.
Oni na daleko suptilniji način lobiraju u svetu i čine zločine kao i Nemci nekada, to je njihova dugoročna politika, ali to ne znači da treba mrzeti jevrejski narod.
Staljinova zverstva su barabar ista kao Hitlerova, sada se o tome govori kada je kasno i kada je stradalo više miliona ljudi i to njegovih Rusa.
Treba pamtiti Aušvic, Dahau, Jasenovac itd., ali malo se pažnje obraća na celokupnu situaciju u svetu danas i teško se prepoznaje masovni zločin kao u doba Hiitlera i Staljina, ko je lud da se na takav način izbori za svoj interes, sada zločinci to rade mnogo pametnije, okrutnije, učinkovitije, a svet nije toga svestan.


http://www.google.com/images?q=ausw...&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1920&bih=985

to je ono sto je...klanica koju je jedna skupina ljudi pocinila nad drugom....

sto se odnosa medju logorasima tice;
znas li za slucaj
da je neka grupa ljudi u zarobljenistvu, izlozena psihofizickom zlostavljanju
i u strahu za vlastite zivote ispoljila...savrsenu kohernetnost i psihicku stabilnost?
ja, evo, ne znam.

i sto bi "bilo red" snimiti film u kome su "surovi odnosi medju logorasima" u prvom planu?
kako bismo ponizili te ljude jos vise...?
kako bismo olaksali teret...masovnim ubicama...?
mozda kako bismo "dokazali" da su oni to sve...zasluzili...?
kao sto ti, izgleda, pokusavas ovim postom? :eek:

majko mila...:dash:

Nijedan narod nije zaslužio da bude izložen genocidu.
Jevreji su jako moćan narod, ono što se radilo njima, oni rade drugima danas na monogo pametniji i suptilniji način.
Dok se svet zgražava ned njihovom sudbinom iz II svetskog rata, oni ostvaruju svoje interese...oni su sebe kroz istoriju prežalili hiljadu puta...ja se na neki način divim tom narodu i želim našem samo malo njihove pameti, bilo bi nam dosta.
Nemci su takođe divan narod, pustimo mi Hitlera.
I mi smo kao narod bili, i možda smo još uvek satanizovani...ja ne želim da tako ostane..iz tog razloga treba samo neke stvari realno sagledavati
 
Poslednja izmena:
Nijedan narod nije zaslužio da bude izložen genocidu.
Jevreji su jako moćan narod, ono što se radilo njima, oni rade drugima danas na monogo pametniji i suptilniji način.
Dok se svet zgražava ned njihovom sudbinom iz II svetskog rata, oni ostvaruju svoje interese...oni su sebe kroz istoriju prežalili hiljadu puta...ja se na neki način divim tom narodu i želim našem samo malo njihove pameti, bilo bi nam dosta.
Nemsi su takođe divan narod, pustimo mi Hitlera.
I mi smo kao narod bili, i možda smo još uvek satanizovani...ja ne želim da tako ostane..iz tog razloga treba samo neke stvari realno sagledavati

aha...znaci ja to dobro skontala;
smatras da su Jevreji sami krivi za genocid koji je nad njima pocinjen; kao...isprovocirali su naciste i to smisljeno...da bi danas mogli raditi sto im se hoce?
pa zasto, pobogu, kad su tako...mocni? :dash:
 
aha...znaci ja to dobro skontala;
smatras da su Jevreji sami krivi za genocid koji je nad njima pocinjen; kao...isprovocirali su naciste i to smisljeno...da bi danas mogli raditi sto im se hoce?
pa zasto, pobogu, kad su tako...mocni? :dash:

Neke stvari gledaš bukvalno, ako je Hitler izvršio genocid nad njima, da li oni imaju pravo raditi to drugima?
Mislim da ne, i mi smo ratovali sa muslimanima, ali ne trebamo podržavati Jevreje za ono što rade Palestincima.
Gde sam ja rekla da su Jevreji smišljeno isprovocirali Nemce da bi danas radili šta hoće...:roll:
I da li treba da se okrenu vetrovi u svetu koji duvaju u njihovom interesu, to je činjenica, i da Palestinci i okolni narodi krenu u genocid nad Jevrejima...sigurno da ne...zločin uvek rađa zločin...
Jevreji su opet kažem, drevan i mudar narod i vode odličnu politiku u svom interesu..za razliku od nas recimo, ali ih to ne opravdava u politici prema Palestincima i njemu oklonim zemljama.
I ovo što sam rekla opravdava zvuči naivno i plitko...oni su izmislili i utemeljili današnji bankarski (zelenaški) princip poslovanja...sami bi se smejali svetskoj žalosti za njima..oni gledaju napred i drže mnoge konce u svojim rukama (svetska politika)...to je jednostavno tako..
 
Neke stvari gledaš bukvalno, ako je Hitler izvršio genocid nad njima, da li oni imaju pravo raditi to drugima?
Mislim da ne, i mi smo ratovali sa muslimanima, ali ne trebamo podržavati Jevreje za ono što rade Palestincima.
Gde sam ja rekla da su Jevreji smišljeno isprovocirali Nemce da bi danas radili šta hoće...:roll:
I da li treba da se okrenu vetrovi u svetu koji duvaju u njihovom interesu, to je činjenica, i da Palestinci i okolni narodi krenu u genocid nad Jevrejima...sigurno da ne...zločin uvek rađa zločin...
Jevreji su opet kažem, drevan i mudar narod i vode odličnu politiku u svom interesu..za razliku od nas recimo, ali ih to ne opravdava u politici prema Palestincima i njemu oklonim zemljama.
I ovo što sam rekla opravdava zvuči naivno i plitko...oni su izmislili i utemeljili današnji bankarski (zelenaški) princip poslovanja...sami bi se smejali svetskoj žalosti za njima..oni gledaju napred i drže mnoge konce u svojim rukama (svetska politika)...to je jednostavno tako..

ne, ne gledam nista bukvalno vec posmatram stvari onakve kakve jesu
i ponovo ti kazem; nacisticki konc logori nisu bili samo Jevrejska stratista...

+ sta je trebalo Jevreji nakon svega toga da urade;
da im oproste i zaborave?
e, pa ne moze to...kao sto ni ti svoju, ociglednu, mrznju prema Jevrejima ne
mozes upakovati u celofan iako to pokusavas...

jednostavno, jasno je o cemu pricas i sta potenciras, od pocetka...:confused:
 
Mengele je izgleda bio bas "dobar" doktor, svasta je umeo da zakuva u kuhinji...a rat i "pravila" koja tada vaze menjaju coveka iz korena i uvek je neko zrtva.

meni je 1000 puta padalo na pamet sta bi bilo sa svetom da su se Jevreji okomili na Evropu kao Švabe? Da su imali logore...
 
ne, ne gledam nista bukvalno vec posmatram stvari onakve kakve jesu
i ponovo ti kazem; nacisticki konc logori nisu bili samo Jevrejska stratista...

+ sta je trebalo Jevreji nakon svega toga da urade;
da im oproste i zaborave?
e, pa ne moze to...kao sto ni ti svoju, ociglednu, mrznju prema Jevrejima ne
mozes upakovati u celofan iako to pokusavas...

jednostavno, jasno je o cemu pricas i sta potenciras, od pocetka...:confused:


Stvarno nemam nameru da se nekom pravdam, nemam razloga da mrzim Jevreje..u tom slučaju onda ti mrziš Arape....A zašto ih mrziš?
 
Stvarno nemam nameru da se nekom pravdam, nemam razloga da mrzim Jevreje..u tom slučaju onda ti mrziš Arape....A zašto ih mrziš?

u kom to slucaju ja mrzim Arape?
el ovo primjenjujes onu istu..."mocnu logiku" po kojoj su logorasi krivi
sto su zavrsili po logorima...u kojima se ionako nisu bas....pokazali, sto se tebe tice? :manikir:
 
Poslednja izmena:
u kom to slucaju ja mrzim Arape?
el ovo primjenjujes onu istu..."mocnu logiku" po kojoj su logorasi krivi
sto su zavrsili po logorima...u kojima se ionako nisu bas....pokazali, sto se tebe tice? :manikir:

Da li uvek vidiš sve crno-belo? Gde sam rekla da su logoraši krivi?
I ja zaista ne mislim da ti mrziš Arapski narod, kako ja to mogu da shvatim, a ti ne shvataš da ja ne mrzim Jevreje?
Nisi ni u jednom kontekstu navela, da ti je činjenica da su Arapi ugroženi od strane Jevreja poznata i sada ja trebam bukvalno da mislim da ih mrziš.

Ceo svet ne voli Ameriku...hoćeš reći da ne postoje valjani razlozi za to? Oni su inicijatori bombardovanja Srbije...Jevreji su ih podržali...svetska politika, interesi...i opet ne mrzim Jevreje...ali samo ta činjenica mi daje za pravo da ih ne veličam na osnovu Hitlerovog genocida nad njima.
Na našim srpskom prostorima Jevreji nikada nisu imali problema...čak su bili zaštićeni i saosećali smo zajedno sa njima...oni sami ističu tu činjenicu, jer dobro znaju gde su sve loše, a gde dobro prolazili...ali nisu zbog te činjenice imali interes da nas u ratovima na ovim prostorima podrže...pazi oni su ti koji ne uvažavaju emocije..i to je sasvim u redu...ali zašto onda prema njima ne bi bili realniji i istinitiji....na kraju krajeva opet ti naglašavam vrlo mudar i neverovatan narod...
 
Da li uvek vidiš sve crno-belo? Gde sam rekla da su logoraši krivi?
I ja zaista ne mislim da ti mrziš Arapski narod, kako ja to mogu da shvatim, a ti ne shvataš da ja ne mrzim Jevreje?
Nisi ni u jednom kontekstu navela, da ti je činjenica da su Arapi ugroženi od strane Jevreja poznata i sada ja trebam bukvalno da mislim da ih mrziš.

Ceo svet ne voli Ameriku...hoćeš reći da ne postoje valjani razlozi za to? Oni su inicijatori bombardovanja Srbije...Jevreji su ih podržali...svetska politika, interesi...i opet ne mrzim Jevreje...ali samo ta činjenica mi daje za pravo da ih ne veličam na osnovu Hitlerovog genocida nad njima.
Na našim srpskom prostorima Jevreji nikada nisu imali problema...čak su bili zaštićeni i saosećali smo zajedno sa njima...oni sami ističu tu činjenicu, jer dobro znaju gde su sve loše, a gde dobro prolazili...ali nisu zbog te činjenice imali interes da nas u ratovima na ovim prostorima podrže...pazi oni su ti koji ne uvažavaju emocije..i to je sasvim u redu...ali zašto onda prema njima ne bi bili realniji i istinitiji....na kraju krajeva opet ti naglašavam vrlo mudar i neverovatan narod...


bla bla...kakve veze Izraelsko Palestinski sukob ima sa onim sto je uradjeno u Ausvicu i ostalim nacistickim logorima?
koristis presmijesnu propagandu da...obranis...neobranjivo.
sto dalje odmices... postaje sve...gadljivije, da znas. :neutral:
 

Back
Top