Cene racunara i PDV

pelePC

Početnik
Poruka
41
Tvrdi se da bi racunari i racunarska oprema trebala da poskupi od nove godine zbog uvodjenja PDV-a.
Ja sam cuo nesto sasvim drugo, tj. da bi trebalo da pojeftine!PDV za racunare bi trebalo da iznosi 17% i kad bude poceo da se primenjuje ukinuce se porez od 20% koji placaju uvoznici racunara i racunarske opreme.Tako da iz toga sledi da b trebalo da dodje do pojeftinjenja od 3%.Ovu hajku oko PDV-a firme koje se bave prodajom racunara iskoristile su to da privuku sto veci broj musterija.Koliko je to sve tacno neznam, ali ako su lagali mene i ja lazem vas!
Nadam se da je jos neko cuo ovako nesto.
 
Kada je ukinut porez na racunare imali smo prakticno dva poreza tj. jedan koji su placali uvoznici a drugi koji koji je placala maloprodaja.Tada je ukinut porez koji je placala maloprodaja.Sada ce taj porez sto je ostao odnosno porez koji placa veleprodaja biti zamenjen PDV-om.
 
pelePC:
Kada je ukinut porez na racunare imali smo prakticno dva poreza tj. jedan koji su placali uvoznici a drugi koji koji je placala maloprodaja.Tada je ukinut porez koji je placala maloprodaja.Sada ce taj porez sto je ostao odnosno porez koji placa veleprodaja biti zamenjen PDV-om.

sto verovatno znaci STA?

ZNACI IPAK CE POJEFTINITI TIH PISLJIVIH 3 % PA TO SE NECE NI OSETITI NA CENAMA TIPA 30 ILI 40 EUR JEDINOI KO BUDE KUPOVAO KONFIGURACIJE PA CAK NI TAD 3 % NECE BITI ZNACAJNO POJEFTINJENJE
 
Kao sto sam rekao bice jeftinije za 3% u odnosu na vreme pre ukidanja poreza.
Odnosno nece ni tri vec 2%.
PDV iznosi 18% i imas sve o istom na Mikro CD-u (e sad se ne secam da li je zadnji ili predzadnji broj).
A ima i zvanicni sajt, proguglaj malo, mrzi me da rovim po history.
 
pelePC:
Sve ce da poskupi. Ali mi nije jasno sta ce biti naprimer sa TV-om. TV vec ima 20% poreza. Hoce li poskupiti za jos 18% ili ce porez od 20% biti ukinut i onda dodat ovaj od 18%?
Ili ce sve da poskupi ili ce sve radnje da se zatvore.
Ova stola u vladi kaze da gradjani ne treba da se brinu da cene nece drasticno skociti.
A ako cene ne skoce onda ce trgovci skapati od gladi.
A plate, naravno iste. :evil: :evil:
 
Ne mora da znaci da ce bas sve da poskupi posto se nebce placati porez na porez primer :do sada je recimo uvoznik placao carinu i na tu cenu porez pa onda trgovac kupi i na to doda svoju marzu i na to sve kupac plati porez . A sda sa pdv-om uvoznik uveze robu i plati porez trgovac doda marzu i plati porez na razliku u ceni tj na svoju marzu . To tako odprilike izgleda
 

Back
Top