Sta se to sa Srbima desava ?

Celicni mis

Primećen član
Banovan
Poruka
517
Pratim razne srpske forume preko pet godina...

U zadnje vreme dolazim, nakon svega, do vrlo tuznih zaljucaka...

Od politike, pa treko natprirodnih pojava, doma i porodice, ljisa i td., mladi Srbi pokazuju veoma cudno, da ne kazem nenormalno ponasanje..

U principu uvek i svima kontriraju, prave se jako pametni, a obrazovanje im je tako oskudno da je to zalosno. Ili su dogmati bez kriticnog duha ili su anarhisti kojima nista nije sveto...Sredina ne postoji.

Ta uvek neopravdana prepotencija, zelja da se iskazu u nekom jako dobrom svetlu a krajnja malodusnost kada stvar krene naopako, potpuno je neprirodna.

Veoma je tesko naci na Krsti neku ozbiljnu diskusiju, od pocetka do kraja, gde ce ljudi trezveno da ucestvuju i kazu zaista svoja mislejnja i prihvate neke stvari koje mozda nisu znali....

Sve je nesto s brda s dola...Pljuvacina, provokacije, vredjanja, isterivanja....

Ako u jednom danu nadjem PET normalnih komentara - mnogo je!

Prateci forume drugih drzava, vi mozete da vidite da se tamo ljudi ozbiljno razgovaraju, uvazavaju se medjusobno, zele zaista da dodju do nekih zanimljivih istina...

A ovde....Budi Bog s nama...

A opet predpostavljam da su to sve boljestojeci ljudi koji u Srbiji raspolazu kompjuterima i koji na neki nacin treba da su i elita u drustvu...

Pa oni bi barem trebali da budu NORMALNI....

Zabrinut sam za buducnost.:think:
 
Ne posećujem strane forume ali se apsolutno slažem da je ovde prisutno mnogo negativne energije koja se često manifestuje lošom komunikacijom. E sad, postoje razlike i između PDF-ova pa ću ja pričati o mojim iskustvima na PDF-u psihologija.
Spomenuo si želju da se ljudi iskažu u dobrom svetlu i to je takođe tačno. Ljudi često na forumu postaju ono što u realnom životu nikad ne mogu da budu. Naravno, u toj pretencioznosti često preteruju. Ja recimo nikad ne videh toliko ,,dobrih'' ,,psihologa'' kao što sam video ovde, a da pritom ne znaju neke osnovne stvari iz psihologije. Naravno, ja ne smatram da bi ovde trebalo da svoje mišljenje iznose samo diplomirani psiholozi, to je apsurdno. Ali ako ste ovde, znači da vas interesuje ova oblast, a ako vas interesuje ova oblast...pa hajde onda pokažite bar osnovno poznavanje oblasti i njene terminologije. Kad onda pokušaš da im skreneš pažnju da greše jer su ušli u jednu komunikaciju koja zahteva predznanje a oni ga nemaju, kao da si im brknuo prstom u oko (naravno, ne svi). A da ne govorim o tome što ideju o o postojanju suprotnog mišljenja mnogi i nemaju. Sa druge strane, postoje i stručni ljudi na ovom forumu, pa se opet ponašaju nepodnošljivo. Tu nastane sujeta, komunikacija se svodi na pljuvanje, psovanje, svađanje. Da li je ta sujeta, agresivnost, posledica toga što smo živimo u Srbiji...ne znam, moguće je da ima i toga. Možda je to i posledica toga što ste im dirnuli u ego, koji se sa toliko pretencije prikazuje na ovom forumu kao idealan.
 
Poslednja izmena:
one rotten apple ruins a bunch.

mada to nije bas pitanje ovde tako da cu pokusati malo konkretniji odgovor da dam.

u pitanju je licna neispunjenost zivotom i usled toga nastaje bezumna traznja za nekim priznavanjem sebe, kako sebi tako i drugima. jednostavno ljudi u srbiji ima ogromnu krizu identiteta i usled toga dolazi do ovakvih stvari.

covek kada je ispunjen nekim stvarima, sto za normalnog coveka su normalan posao i fina porodica, sto je u srbiji veoma redak slucaj, onda je covek spreman da razmislja o drugima a ne samo o sebi i svojim licnim htenjima.

ljudski je to, za covekovu svest da razmislja na taj nacin i da ne bude svestan svog nezadovoljstva a samim tim i ponasanja i onog kako se ogleda u ocima drugih. to je jednostavno pitanje koje u takvoj situaciji on sam sebi ne postavlja.

ogorcenost, ozlojadjenost, razocarenje i tuga su osnovna stanja duse jednog srbina. teska su vremena za srpski narod, ali kako smo se uvek odrzali uz veru, tako cemo i sada. mislite da vera nema smisla? ne bih rekao.

dusa trazi ispunjenost i utehu. to je neprestan pohod od jutra do mraka.
 
Poslednja izmena:
Pratim razne srpske forume preko pet godina...

U zadnje vreme dolazim, nakon svega, do vrlo tuznih zaljucaka...

Od politike, pa treko natprirodnih pojava, doma i porodice, ljisa i td., mladi Srbi pokazuju veoma cudno, da ne kazem nenormalno ponasanje..

U principu uvek i svima kontriraju, prave se jako pametni, a obrazovanje im je tako oskudno da je to zalosno. Ili su dogmati bez kriticnog duha ili su anarhisti kojima nista nije sveto...Sredina ne postoji.

Ta uvek neopravdana prepotencija, zelja da se iskazu u nekom jako dobrom svetlu a krajnja malodusnost kada stvar krene naopako, potpuno je neprirodna.

Veoma je tesko naci na Krsti neku ozbiljnu diskusiju, od pocetka do kraja, gde ce ljudi trezveno da ucestvuju i kazu zaista svoja mislejnja i prihvate neke stvari koje mozda nisu znali....

Sve je nesto s brda s dola...Pljuvacina, provokacije, vredjanja, isterivanja....

Ako u jednom danu nadjem PET normalnih komentara - mnogo je!

Prateci forume drugih drzava, vi mozete da vidite da se tamo ljudi ozbiljno razgovaraju, uvazavaju se medjusobno, zele zaista da dodju do nekih zanimljivih istina...

A ovde....Budi Bog s nama...

A opet predpostavljam da su to sve boljestojeci ljudi koji u Srbiji raspolazu kompjuterima i koji na neki nacin treba da su i elita u drustvu...

Pa oni bi barem trebali da budu NORMALNI....

Zabrinut sam za buducnost.:think:
Ova rečenica je apsurdna...

Srpkinja sam, ali nisam odavde i mogu slobodno reći da sam odgajana u malo drugačijem duhu.Takođe se mogu nadovezati da sam ovde primetila stvari koje nigde nisam...zašto?Ne znam...mislim da to nema veze sa nezadovoljstvom životom, već sa mentalitetom.U Hrvatskoj i Bosni je situacija još gora pa su opet ljudi vaspitani.Mislim da ovde svi pate od hroničnog nedostatka vaspitanja....
I molim vas da ne vređate anarhiste.Nemaju veze sa temom.
E sad....ako sam nepovezano nešto napisala nemojte zameriti...pripita sam....i to dosta...xD
 
Poslednja izmena:
Pratim razne srpske forume preko pet godina...

U zadnje vreme dolazim, nakon svega, do vrlo tuznih zaljucaka...

Od politike, pa treko natprirodnih pojava, doma i porodice, ljisa i td., mladi Srbi pokazuju veoma cudno, da ne kazem nenormalno ponasanje..

U principu uvek i svima kontriraju, prave se jako pametni, a obrazovanje im je tako oskudno da je to zalosno. Ili su dogmati bez kriticnog duha ili su anarhisti kojima nista nije sveto...Sredina ne postoji.

Ta uvek neopravdana prepotencija, zelja da se iskazu u nekom jako dobrom svetlu a krajnja malodusnost kada stvar krene naopako, potpuno je neprirodna.

Veoma je tesko naci na Krsti neku ozbiljnu diskusiju, od pocetka do kraja, gde ce ljudi trezveno da ucestvuju i kazu zaista svoja mislejnja i prihvate neke stvari koje mozda nisu znali....

Sve je nesto s brda s dola...Pljuvacina, provokacije, vredjanja, isterivanja....

Ako u jednom danu nadjem PET normalnih komentara - mnogo je!

Prateci forume drugih drzava, vi mozete da vidite da se tamo ljudi ozbiljno razgovaraju, uvazavaju se medjusobno, zele zaista da dodju do nekih zanimljivih istina...

A ovde....Budi Bog s nama...

A opet predpostavljam da su to sve boljestojeci ljudi koji u Srbiji raspolazu kompjuterima i koji na neki nacin treba da su i elita u drustvu...

Pa oni bi barem trebali da budu NORMALNI....

Zabrinut sam za buducnost.:think:

Lepo receno,ali takva je omladina danas
 
Pratim razne srpske forume preko pet godina...

U zadnje vreme dolazim, nakon svega, do vrlo tuznih zaljucaka...

Od politike, pa treko natprirodnih pojava, doma i porodice, ljisa i td., mladi Srbi pokazuju veoma cudno, da ne kazem nenormalno ponasanje..

U principu uvek i svima kontriraju, prave se jako pametni, a obrazovanje im je tako oskudno da je to zalosno. Ili su dogmati bez kriticnog duha ili su anarhisti kojima nista nije sveto...Sredina ne postoji.

Ta uvek neopravdana prepotencija, zelja da se iskazu u nekom jako dobrom svetlu a krajnja malodusnost kada stvar krene naopako, potpuno je neprirodna.

Veoma je tesko naci na Krsti neku ozbiljnu diskusiju, od pocetka do kraja, gde ce ljudi trezveno da ucestvuju i kazu zaista svoja mislejnja i prihvate neke stvari koje mozda nisu znali....

Sve je nesto s brda s dola...Pljuvacina, provokacije, vredjanja, isterivanja....

Ako u jednom danu nadjem PET normalnih komentara - mnogo je!

Prateci forume drugih drzava, vi mozete da vidite da se tamo ljudi ozbiljno razgovaraju, uvazavaju se medjusobno, zele zaista da dodju do nekih zanimljivih istina...

A ovde....Budi Bog s nama...

A opet predpostavljam da su to sve boljestojeci ljudi koji u Srbiji raspolazu kompjuterima i koji na neki nacin treba da su i elita u drustvu...

Pa oni bi barem trebali da budu NORMALNI....

Zabrinut sam za buducnost.:think:


Svaka ti cast za temu,ja sam na krstarici relativno nova,clan sam jos par foruma.

Samo ovde su me ljudi uvrijedili,osporavali moje misljenje i popovali tipa-sta ti znas,ajde cuti ovo-ono, a ja kada pogledam neku temu i uprkos tome sto se nimalo ne slazem sa necijim misljenjem,nikada ga necu citirati i na ruzan nacin mu reci da `nije u pravu`.

Ima ih nekoliko JAKO bezobraznih,da ih sretnem na ulici samaru bih im priljepila.:besna:
 
I mentalitet i posledica ''Olovnih godina'' od 90.-tih.

Nije...Hrvatska je preživela rat na svojim prostorima...to je nešto što je duboko usađeno.Ne možemo za sve nesreće kriviti devedesete...realno postoje zemlje gde je stanje mnogo gore, pa im opet kultura nije menjana.Jednostavno ovaj narod je takav i to je tužno...i mogu reći da nerado priznajem pošto mu pripadam, ali i dalje moramo biti objektivni.
A sad.... slučaj sa Zapadnom Srbijom i Vojvodinom je skroz drugačiji...verovatno zbog mešane sredine...i ljudi sa Kosova nisu takvi.Uglavnom im je prag tolerancije i vaspitanje na nekom višem nivou...
 
Poslednja izmena:
Svaka ti cast za temu,ja sam na krstarici relativno nova,clan sam jos par foruma.

Samo ovde su me ljudi uvrijedili,osporavali moje misljenje i popovali tipa-sta ti znas,ajde cuti ovo-ono, a ja kada pogledam neku temu i uprkos tome sto se nimalo ne slazem sa necijim misljenjem,nikada ga necu citirati i na ruzan nacin mu reci da `nije u pravu`.

Ima ih nekoliko JAKO bezobraznih,da ih sretnem na ulici samaru bih im priljepila.:besna:

Pa to....teme služe da čujemo tuđa mišljenja...da se sa njima ne slažemo ili ne, citiramo...trudimo se da saznamo nešto više o istima....a ne da napadamo i da omalovažavamo.
 
Nije bre samo to.Pad komunizma u celom svetu 80.-tih je ostavio neke budale ovde bez raison d etre,pa onda rat koji su te budale izazvale,pa siromaštvo.Naravno da će da padne moral.

Naravno, ali taj pad morala se uglavnom ogleda u porastu nasilje raznih vrsta.A ne u ogovaranjima, u smicalicama....Ako je negde bilo krvavo to je onda Bosna...pa su ljudi drugačiji, a Srbija nije primirisala ratu i priča o tim famoznim devedesetima non-stop.Druge zemlje Balkana nisu imale devedesete?
Ovde je takav mentalitet vekovima....a na kraju krajeva....kičma je ovom narodu lomljena toliko puta, tako da je apsurno očekivati da je ima uopšte...Mnogo je mekan i blag.Ovde je normalno da ti neko opsuje majku, dete, ubije tvog psa.Zbog toga bi te u Bosni ili Hrvatskoj neko ubio.Ovo je narod koji nikoga ne voli...ali ajde što nikoga ne voli nego što ne voli i ne poštuje sebe.Hrvati imaju jasan stav.."Mi mrzimo Srbe, ali volimo sebe."Ovde toga nema.Ovde reči uopšte nemaju nikakvo značenje.Svađamo se u jednom trenutku, a u drugom pijemo piće jedni sa drugima...ne znam....mi smo imali dosta problema da se adaptiramo....i mogu reći da nismo baš najbolje uspeli.
E sad ne znam kako je na drugim forumima, ali ovaj se slabo kontroliše...tako da i to doprinosi stanju kakvo jeste.Budala imaš svuda...
Dolaze deca koja iz zezanje provociraju, bez ikakvih loših namera....samo ubijaju dosadu.
 
Nije...Hrvatska je preživela rat na svojim prostorima...to je nešto što je duboko usađeno.Ne možemo za sve nesreće kriviti devedesete...realno postoje zemlje gde je stanje mnogo gore, pa im opet kultura nije menjana.Jednostavno ovaj narod je takav i to je tužno...i mogu reći da nerado priznajem pošto mu pripadam, ali i dalje moramo biti objektivni.
A sad.... slučaj sa Zapadnom Srbijom i Vojvodinom je skroz drugačiji...verovatno zbog mešane sredine...i ljudi sa Kosova nisu takvi.Uglavnom im je prag tolerancije i vaspitanje na nekom višem nivou...
E na LJIS-u su nekako lakše teme...Pohitaj:mrgreen:
 

Back
Top