Ivo i Boris obnovili bratstvo i jedinstvo iz prošlih vremena

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Samo pozitivno: Srbijanski mediji posvetili veliki prostor posjetu hrvatskoga predsjednika

Blic: Jedina prepreka na koju je naletio hrvatski lider za službenog posjeta Srbiji bilo je spoticanje i nezgodan pad na pozornici u Subotici kada je pokušao pomoći jednoj ženi.

article_big_1271791040josipovic_tadic17_240310_1.jpg


Odnosi Hrvatske i Srbije ne trebaju se temeljiti na rivalstvu nego na partnerstvu. Više treba govoriti o partnerstvu, tako radimo i Tadić i ja. Stvaramo dobru pozadinu – izjavio je hrvatski predsjednik Ivo Josipović gostujući na kraju svoga prvog službenog posjeta Srbiji u emisiji RTS “Svedok” koja se emitira u najgledanijem terminu.

Suradnja s J. Kosor

Govoreći o iskrenosti u odnosima Srbije i Hrvatske posljednjih godina, Josipović je kazao da je uvjeren u iskrenost Borisa Tadića te da i on želi da ti odnosi budu najbolji mogući.

– Nezamislivo je da netko želi dobro svojoj državi bez dobrih odnosa sa susjedima. Ima konkretnih pomaka i to je važno – izjavio je Josipović. Na pitanje kako komentira kritike da se “zaglavio u regiji i da bi više trebalo gledati preko oceana”, Josipović je kazao da te kritike često dolaze iz krugova koji nisu izašli iz prošlosti, ali da je i to dio demokracije. Komentirajući odnose srbijanske i hrvatske vlade, kao i mišljenje hrvatske premijerke Jadranke Kosor o povlačenju hrvatske tužbe protiv Srbije za genocid, Josipović je rekao da “su uz različit celofan oni ipak na istim pozicijama te da je Vlada Jadranke Kosor i njegova Vlada”. U Zagrebu je pak J. Kosor bila upozorila: – O tužbi za genocid odlučuje Vlada, a Vlada to pitanje nikad nije razmatrala. A Josipović, na pitanje koja je to formula savezništva koja bi mogla ujediniti Srbiju i Hrvatsku, kao što je recimo Zajednica za ugljen i čelik bila nit spajanja Francuske i Njemačke poslije II. svjetskog rata, naglasio je da “možda ne moramo tražiti neku takvu točku zajedništva, ali da odnosi mogu biti bolji i kroz suradnju nevladina sektora, zatim u gospodarstvu i znanosti”.

Osim u elektroničkim medijima, posjet hrvatskog predsjednika Srbiji opširno je popraćen i u tiskanim medijima. Beogradska politika članak o boravku Josipovića objavila je pod naslovom “Novo razdoblje u odnosima Srbije i Hrvatske”.

Sve je super i za pet

– Izgledalo je to kao da je bratstvo i jedinstvo ponovno stiglo u Srbiju. Nasmijani i dobro raspoloženi predsjednici u šetnji Kalemegdanom... ma, milina. Bolje da se makar i pomalo licemjerno grlimo i smješkamo nego da se iskreno tučemo – objavio je isti list u komentaru svog kolumnista Đorđa Vukadinovića.

Tabloid Press o posjetu je objavio tekst pod naslovom “Novo bratstvo i jedinstvo!” u kojem se ističe kako su Beograđani pljeskom pozdravili Josipovića i Tadića dok su se šetali Knez Mihajlovom ulicom. Večernje novosti ocjenjuju kako su dva predsjednika prije svega posvećena pomirenju Srbije i Hrvatske, dok sukobi ostaju prošlost. Urednik Blica Milorad Ivanović u svome komentaru naglašava kako je spoticanje Ive Josipovića na pozornici u Subotici bila jedina prepreka za njegova posjeta Srbiji. – Srbija i Hrvatska, kao dvije najveće i vodeće zemlje regije, moraju biti primjer i drugima. Ne moramo se međusobno voljeti, ali zbog životnih interesa svih građana suradnja mora biti prioritet – zaključuje Blic.

Tadić se smrznuo od straha kad je Josipović pao


Smrzno sam se kad sam vidio kako pada. Divim se atletskim sposobnostima svog prijatelja, samo čovjek dobre fizičke spremnosti mogao je podnijeti ovaj pad – komentirao je nezgodu svog kolege Tadić, prenosi tabloid Alo.

Isti list navodi da je “ni nalik na uobičajene, protokolarne posjete drugih državnika predsjednik Tadić ugostio kolegu i prijatelja Ivu Josipovića kao pravi domaćin, poveo ga čak u knjižaru i na kavu”.

http://www.vecernji.hr/vijesti/ivo-boris-obnovili-bratstvo-jedinstvo-proslih-vremena-clanak-170109

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

:mrgreen:

 
Ma daj bre, čim se Srbin i Hrvat ne pičkaraju preko medija odmah svima neka Jugoslavija pred očima.
Neka stvari idu svojim tokom.

Tako je! :ok:

Ne razumijem zašto neki mediji od dobrosusjedskih odnosa odmah grade neko bratstvo i jedinstvo, kad se zna da od toga nema ništa.

Mi možemo biti dobri susjedi/komšije i ništa više. :rtfm:
 
Tako je! :ok:

Ne razumijem zašto neki mediji od dobrosusjedskih odnosa odmah grade neko bratstvo i jedinstvo, kad se zna da od toga nema ništa.

Mi možemo biti dobri susjedi/komšije i ništa više. :rtfm:

Ne volim jednostavno tu isključivost i crno belo gledanje na svet.
Ova dvojica prave zajedničku predstavu za Brisel,svima je to jasno,doduše malo i preteruju u toj teatralnosti i izlivima nežnosti,ali nikom ni na kraj pameti nije bilo ikakvo ujedinjavanje po bilo kakvom osnovu.
Bili smo ujedinjeni 70 godina i mislim da je to bilo dovoljno i jednima i drugima za naredni milenijum.
Za tih 70 godina smo od prijateljskih ili najgoru ruku neutralnih naroda,došli do statusa zakletih neprijatelja.Pametnom dosta.
 
Ne volim jednostavno tu isključivost i crno belo gledanje na svet.
Ova dvojica prave zajedničku predstavu za Brisel,svima je to jasno,doduše malo i preteruju u toj teatralnosti i izlivima nežnosti,ali nikom ni na kraj pameti nije bilo ikakvo ujedinjavanje po bilo kakvom osnovu.
Bili smo ujedinjeni 70 godina i mislim da je to bilo dovoljno i jednima i drugima za naredni milenijum.
Za tih 70 godina smo od prijateljskih ili najgoru ruku neutralnih naroda,došli do statusa zakletih neprijatelja.Pametnom dosta.

Слажем се! :ok:
 
Ne volim jednostavno tu isključivost i crno belo gledanje na svet.
Ova dvojica prave zajedničku predstavu za Brisel,svima je to jasno,doduše malo i preteruju u toj teatralnosti i izlivima nežnosti,ali nikom ni na kraj pameti nije bilo ikakvo ujedinjavanje po bilo kakvom osnovu.
Bili smo ujedinjeni 70 godina i mislim da je to bilo dovoljno i jednima i drugima za naredni milenijum.
Za tih 70 godina smo od prijateljskih ili najgoru ruku neutralnih naroda,došli do statusa zakletih neprijatelja.Pametnom dosta.

Ал ко тебе пита.Ти си обичан пијун.
 

Back
Top