Socijalizacija,vaspitanje,,,,,

lassie

Primećen član
Poruka
599
Imam nekoliko pitanja vezano za ove pojmove,,,a nadam se da ce neko znati da mi odgovori,,,

1.Kako socijalizovati macku?
2.Kako je vaspitati? ( u smislu da ne bude tvrdoglava i da joj smeta sve,,,naprimer ja imam macku staru 4 godine mi nju nismo vaspitavali jesmmo ali samo osnovne stvari kao sto su da ne kopa cvece,,da vrsi nuzdu na mestu i tako jos neke slicne stvari,,,,,,,ona je sada zadnjih 1.5 godinu postala tvrdoglava ili kako god svoje-glava ,,,,ona je pre tih od prilike 1.5 godinu prestala da se mazi u prede takodje,a sada zadnjih 10 dana pocela je da prede i da se mazi ali to traje svega 5-10 minuta,,,,i ja sam tek prije 2 godine pocela da ucim i proucavam sve o mackama i dosta toga sam naucila ali to se ne tice socijalizacije i vaspitanja)
3. DA li je kasno da se macka sad vaspita i socijalizira?

Mozda je ovo smesno ali vise nemam pojma kako ovo da odradim sa mojom mackom ,,,starijom,,,,medjutim imam jos macica pa mi je potrebno vise znanja o socijalizaciji i vaspitanju macaka i macica,,,Nemojte da mi se smejete kao i ja sama sebi :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Medjutim,,,ja zelim da macku sprijateljim sa macicem citala sam da ce on stariji macak da zivne i da pocne da se igra,,ovaj moj je veoma lenj macak,,,i isto zelim macca sprijateljiti sa psom on ima skoro 3 meseca jos 1 nedelju par dana pa puni 3 meseca,,,,ali kad ga priblizim psu on samo frkce i pribije se uz mene,,,vidljivo je strasljiv,,pas mu nece nista on se vec druzio sa mackama i macicima,,,bio je jedan slucaj ove zime mozda januar tako ja nasla 2 macica na ulici i uzela ih onda sam jednog ubrzo udomila i on je i dan danas ziv a drugi je ostao kod nas,i on nije bio bas puno druzeljubiv namjeravali smo da ga udomimo malo kasnije posto je bio znatno manji od prvog,,,,On je spavao na podkrovlju i nije pravio probleme,,ali kada je bilo puno hladno i psa smo odveli gore onda je macic frkcao i rezao da tako kazem,,,,ali ja nisam imala izbora,,,,poslije 3-4 dana oni su poceli da jedu zajedno,,a onda i da se igraju i spavaju,,,,,Mi smo to mace vec bili obecali nekom pa smo ga poslije morali dati jer ja uvek ispunim obecanje :) to se lijepo zavrsilo ali sad ja nameravam macica drzati u kuci a psa u box-u i ja bih samo volela da se oni druze ali ipak nije nuzno,,,,,,,eto toliko ja imam puno pitanja ali cu postepeno
 
Ne kaže se džabe da pas ima gospodare a mačka sluge. ;) Tu pomaže jedino prskalica za cveće, moj Zloćko je stvarno zasluživao svoje ime ali eto, prskalica mi je stajala na prozoru i niti je ulazio, niti je prevrtao saksije kad je jednom naučio čemu to služi. :lol: A malca i kucova pusti da sami uspostave neki odnos, naćiće oni već tempo koji im odgovara. Babinu Zazu sam skidala sa tavana kad sam pokušala na silu da je upoznam sa mojim Gizmom, a posle mu se macila u kućici, samo joj je trebalo vremena da shvati da joj on stvarno neće ništa.
 
To samo znači da nema dovoljno poverenja u tebe, samo u izuzetnim prilikama osobama od izuzetnog poverenja odrasle mačke otkrivaju stomak.

I ja sam to mislila,,,,nego on je bio manji kada sam ga uzela imao je oko 5 meseci ,,,prvih 5 meseci zivota proveo je kod zene koja ga je maltretirala to je bilamentalno poremecena zena,,,kada su je odveli u ludnicu nasli su njega,njegovu sestru i brata,svi su bili kod mene,jedno vrijeme a on je bio mali divlji macoric,dosta vremena sam provodila sa njim kako bih ga pripitomila,i onda sam se vezala za njega isto kao i za sada buduceg mojeg macica,,,,mozda je to uticalo i da napomenem kada smo ga uzeli sa 5 ili 4 meseci imao je ranu na stomaku,pa me je strah da to nije uticalo na ovo sada,,mi smo ga tada izlecili lecio ga je veterinar svi su imali neke povrede ali svi manje nego on,,to jedino preostaje,a ja da ga bijem ili kaznjavam to nikako i nikada nisam uradila pa da nebih imao poverneja u mene,meni sve macke daju da ih mazim ali dobro mozda nije do toga mozda bas zbog te rane ali to je bilo pre 3.5 godine ili 4,,:think:
 
Jadničak, stvarno je imao teško "detinjstvo", nije ni čudo što nikome ne veruje. :( Nije to do tebe, mačke su jednostavno takve.

da ta zena je zivela pored moje kuce i kada su dosla ambulantna kola ja sam izasla da vidim s ta je bilo ,izneli su tri macicai doneli odluku da ih ostave tu,ja sam im rekla da bolje da nekom daju nego da ih ostave tu,oni su mi rekli pa sto ih ti ne uzmes,,a ja sam rekla rado cu uzeti nego slusati kako cvile i bolno mjaucu dok nemaju sta da jedu,,onda sve nastavilo svojim tokom,2 macica su bila udomljena a ovaj ostao kod mene :)
 
ne mora da znaci ,,koliko je miki star? sa koliko si ga uzela? proveri malo kako je ziveo u proslosti mozda ima neke posledice kao moj macoric :(:(:(

Ustvari mislim da je i ovaj moj imao tesko detinjstvo posto kad j dosao kod nas bio je veoma bolestan mislili smo da nece preziveti ali se on izvukao sad ima ne znam tacno mislim da ima oko 4-4,5 god posto je on doslja.A zbog one bolesti sad je mrsav i zgoljav ali ne odustaje da se tuce s macorima:(.
 
Ustvari mislim da je i ovaj moj imao tesko detinjstvo posto kad j dosao kod nas bio je veoma bolestan mislili smo da nece preziveti ali se on izvukao sad ima ne znam tacno mislim da ima oko 4-4,5 god posto je on doslja.A zbog one bolesti sad je mrsav i zgoljav ali ne odustaje da se tuce s macorima:(.

Pa eto vidis nije sve do nas,,,i moj macor ima 4 godine mislim mi mu slavimo rodjendan kada smo ga uzeli ne\namo kada se rodio..nego od cega ti je bolestan macor? Jadnicak i on je imao slicno detinjstvo kao i ovaj moj :(:(:(:sad2:
 

Back
Top