Prvi put na aerodromu

jovan789

Početnik
Poruka
3
Znam da ce iskusnim putnicima ovaj post biti smesan ili glup ali bolje da ispadnem glup u drustvu nego da ostanem bez stvari u inostranstvu :)

Uskoro prvi put putujem avionom i to sam u Gvadalaharu. Idem preko Madrida i Meksiko Sitija, znaci cak 3 leta.

Pre svega me zanima prtljag kod presedanja. Da li smo mi sami zaduzeni za prtljag kod presedanja ili ne? Ako bi mogao neko iskusniji da mi objasni kako to funkcionise?

Zatim, prtljag. Sta treba da prijavim, a sta ne i kako to treba da se uradi?

Znam da laptop moze kao rucni prtljag, a kamera ili fotoaparat? Da li je dozvoljeno snimati recimo Meksiko Siti iz aviona kada budem sletao tamo?

To bi uglavnom bilo to zasad. bio bih zahvalan ako imate jos neki korisni savet za jednog pocetnika kada su putovanja avionom u pitanju :)
 
prtljag kod presedanja - zavisi da li su ti coneceted flights, vidi tamo gde si uzeo kartu.
ja sam jednom letela tako, 3 aviona sam menjala - prtljag predala na prvoj a preuzela na poslednjoj stanici. ista ta relacija, u povratku - predala na prvom aerodromu, poupila na sledećem i ponovo predala i naredna 2 leta nisam mislila o njemu

fotoaparat sam uvek nosila u ručnom prtljagu

u principu nije dozvoljeno fotografisati tokom leta, ali mnogi to rade.

hrana i piće ne smeju u ručni prtljag, kao ni tečnosti, oštri predmeti... postoji neki propis koliko tečnosti sme, nešto malo, ali da se upakuje u one zip kesice (imaš na aerodromu) i da se prijavi.
 
Obavezno cuvaj tag to je jedna nalepnica koju ce ti dati kada budes predavao prtljag to ce ti trebati ukoliko ti se slucajno izgubi kofer,a ko se to ne daj boze desi ides na salter lost and found i prijavis, u rucnom prtljagu nikako ne nositi makazice ili bilo sta slicno to ce ti oduzeti, kameru ,fotoaparat,lap top, naravno nosis kao rucni prtljag,sto se snimanja tice mislim da ti oko toga nece praviti problem ma snaci ces se. srecan put i lep provod:)
 
Jovane,

Kao prvo kako ides do Madrida ?Da li letis direktno iz Beograda sa Spanairom ili preko neke druge kompanije sa presedanjem do Madrida?
Odgovor koji trazis uglavnom zavisi od toga .
Da li imas jednu kartu ili dve ?
Sto se tice cekiranja sve zavisi od kompanije i same izdate karte.
Po pravilu ako ti je ceo put na jednoj karti i ako postoji automatski check in onda ti prtljag podizes tek kada stignes u Gvadalaharu.
Sto se tice Iberie-e,ona je u Code Share-u sa Aeromexicom kao i Lufthansa i Air France,tako da tebi verovatno u karti stoji let Madrid-Mexico City pa broj lete IB....a onda Mexico City-Guadalajara pa opet broj leta IB.... iako to ne letis sa Iberiom vec sa Aeromexicom.
Da bi dobio kompletan odgovor na ovo napisi molim te kako letis Beograd-Madrid i koja je kompanija u pitanju kao i sve dalje letove !Napisi i koliko imas karata .Ako ne razumes sta ti trazim,onda prepisi iz karte kako gde letis redom i pored koji ti je broj leta.

Sto se tice prijavljivanja ne treba uglavnom nista izuzev ako nemas neke profi aparate,kamere i slicno,ukoliko nije neka TV stanica,ekspedicija i slicno.Obicne kamere i aparati koje koristimo mi kao turisti ne podlezu prijavljivanju.

Sto se tice stvari koje idu u rucni prtljag,nemoj nositi nista od kozmetike,lekove,nista sto je tecnost.Imas mogucnost nekih 200 ml da stavis u zip kese,ali da se ne bi zaj.ebavao sa tim lakse ti je da nista ne poneses od toga.Ako kupujes pak u free shopu alkohol,parfem i slicno to nosis posle bez problema jer je sve upakovano u zip kesice i nemoj ih otvarati sve dok ne dodjes do zadnje destinacije.

Kada se budes cekirao dobidjes uz boarding pass gde ti pise gate i broj sedista i jednu nalepnicu.Nju ce ti zalepiti ili za boarding pass,ili za kartu ili na pasos.To cuvaj sve dok ne stignes do krajnje destinacije.Ukoliko ti se izgubi kofer odes na salter Lost-Found ,pokazes tu nalepnicu i oni odmah preko elektronske provere utvrde na kom se aerodromu trenutno nalazi tvoj kofer.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma ne haje niko za ta iskljucivanja. Ja leteo za Ankaru preko Istanbula pre dve nedelje, letis, snimas, jedan je i telefonirao pred uzletanje :-) opusteno, samo ti snimaj. ***** avion ako ce moja nokija da ga ometa dok radi ;-)
 
Telefoniranje (naravno mobilnim) i korišćenje lap topa (surfovanje netom) je zabranjeno prilikom uzletanja i sletanja zbog njihove konekcije sa satelitom, što može u nekom promilu da ometa signal i očitavanje podataka kod instrumenata u kokpitu.
Aparat i kamera nisu zabranjeni jer se ne konektuju ni na šta.
 
Jeste malo nezgodno prvo letenje i tri puta presedanje, ali polako, samo bez panike. Ako govoriš engleski jezik, to će ti svakako bti od pomoći ako ti nešto zatreba. Detalje oko letenja prepuštam drugima koji su skoro leteli. Uživaj.
 
1. u principu nije dozvoljeno fotografisati tokom leta, ali mnogi to rade.

2. hrana i piće ne smeju u ručni prtljag, kao ni tečnosti, oštri predmeti... postoji neki propis koliko tečnosti sme, nešto malo, ali da se upakuje u one zip kesice (imaš na aerodromu) i da se prijavi.

1. Није тачно. Ниједним прописом није забрањено сликање из авиона, нити било која авио компанија то брани. Да је забрањено, јасно би ставили до знања.

2. Храна сме у ручни пртљаг, додуше не 10 кила, али сме. Што се тиче течности, максимално је у ручном пртљагу дозвољено 1000 мл, с тим што свака ствар појединачно не сме имати капацитет већи од 100 мл. На пример, пена за бријање, лосион после бријања, балзам после бријања, паста за зубе, шампон, гел за косу, парфем, дезодоранс и сл...Чак и ако је паста за зубе полупразна, а на њој пише 125 мл, одузеће вам је на аеродрому...:)
 
Hvala puno svima na odgovorima, mnogo mi je lakse posle ovih vasih postova, ne znate koliko sam vam zahvalan :)

Marixa, govorim engleski, a pomalo i spanski, pa se nadam da nece biti problema!

Aleksandre, da, od Beograda do Madrida Spanair. Na srecu, nemam i tu presedanje :) Zatim ide Condor od Madrida do Meksiko Sitija i na kraju Aeromexico do Gvadalahare. Hvala na svemu jos jednom :super:
 
Stvarno ne znam sta je sada dozvoljeno a sta ne jer sam pre mesec dana putovao avionom posle 10 i vise godina ali ja sam sve to gore nabrojano nosio u prtljagu [ne rucnom] i niko mi nije pravio pitanje a prolazio sam kroz sve one njihove skenere
 
Vec su ti neki lepo odgovorili ali ajde da i ja dodam nesto. Prtljag ne moras da preuzimas ako su ti vezani letovi, to dobro proveri u agenciji ili na aerodromu da ne bi sam sebi napravio bespotreban problem. Kolicina dozvoljenog prtljaga zavisi od kompanije do kompanije ali neki prosek je 20 kg + do 10 kg u rucnom. To takodje proveri da te ne bi odrali za prekomernu kilazu, to je stvarno skupo, ja sam jedne godine platila skoro 50 evra. :confused: Ovde ti je lepo objasnjeno sta sve sme/ne sme da se nosi. http://www.putovanja.info/sr/zanimljivosti/20-Informacije_u_vezi_sajta/313-Prtljag_u_avionu Fascinanto mi je to da iako je ovaj zakon oko dozvoljene kolicine tecnosti i ostrih predmeta na snazi vec nekoliko godina i dalje vidim makazice i pincete u kantama za djubre kod skenera i rasprave sa zaposlenima na aerodromu oko bacanja krema, parfema itd. Ne razumem, jel toliko tesko staviti takve stvari u kofer i nemati problem? :confused: Meni cak i prija taj novi zakon, pre sam svu kozmetiku i parfeme vukljala sa sobom u rucnom (da se ne razbije) i odvaljivala sama sebi ruke i ledja a sada lepo samo tasnu na rame i uzivam. Doduse sada odvaljujem sebi ruke od novina kupljenih na aerodromu ali dobro. :lol: Ako nemas mnogo rucnog prtljaga tj ako moze da ti stane mozes da ga stavis i ispod sedista ispred tebe (izuzetak su mesta u avionu gde su obelezeni izlazi u slucaju opasnosti). Ja licno vise volim da ga zguram tu da mi bude na dohvat ruke nego gore u one prtljaznike. Jos jedan savet, nisi devojcica ali ako slucajno imas neki nakit nosi ga u rucnom prtljagu jer putno osiguranje ne pokriva nakit u slucaju da ti se izgubi zajedno sa koferom.

Ne treba nista da prijavljujes a za slikanje u avionu nisam sigurna, mislim da je dozvoljeno... Nikada niko nije naglasio da nije.
Telefon ti NE sme biti ukljucen za vreme leta, mozes da ga podesis na flight mode ili da ga potpuno iskljucis. Izludjuju me ljudi koji ga ne iskljucuju, to mi je tako nekulturno i bezobrazno da nemam reci. Kao prvo kako ih nije sramota da ih stjuardesa opominje kao malu decu a kao drugo sigurno nije dozvoljeno iz nekog razloga. Mnogima je argument kako nece bas njihov telefon da poremeti avion i tako njih 100 ukljuci sa istom mislju. Mozda nece jedan, mozda nece ni tih 100 ali je zabranjeno zbog te mogucnosti i ja NE ZELIM uopste da razmisljam o tome samo zato sto neki baja ima potrebu da nazove ortaka i da mu se hvali kako pije pivce u avionu i ekstra se provodi.:roll: Bila bih odvratna stjuardesa koja bi oduzimala telefone, buahaha. :evil: Jednako su mi nekulturni oni koji ustaju sa sedista cim avion dotakne zemlju, ne razumem, cemu zurba ionako nece moci da izadju sve dok se avion ne parkira.:roll: Ta pojava je najvise vidljiva kod nas, u svetu su malo redji slucajevi...

Nisi pitao ali moze biti korisno za one koji ne znaju, kada izadjes sa prvog leta nemoj da panicis da neces znati dalje, sve ti lepo pise. Na ekranima po citavom aerodromu pise broj letova, vreme polaska (eventualnog kasnjenja), odrediste i broj izlaza (gate-a). Pogledas na kom je izlazu tvoj sledeci let i lepo pratis strelice po aerodromu, sve je super obelezeno. Moze da se snadje svako, cak i onaj ko ne govori engleski a onaj ko govori je na konju. U slucaju da ne daj Boze iz nekog razloga npr avion iz Beograda kasni pa ne stignes na taj za Mexico City (iako verujem da ima dosta vremena izmedju letova) takodje nema mesta panici, odes na salter avio kompanije sa kojom treba da letis, kazes o cemu je rec i oni ce se vec pobrinuti za tebe... Ovo pisem jer se meni jednom desilo i nastala je uzasna panika medju putnicima bez razloga. Naravno da nije prijatno ali avio kompanija je duzna da se pobrine za tebe ako nije tvoja krivica sto nisi stigao na avion. Ja sam dobila mesto na kasnijem letu i bon za hranu.

To bi bilo to, ponesi neku knjigu da prekratis vreme i srecan put ti zelim. :D
 
hrana i piće ne smeju u ručni prtljag, kao ni tečnosti, oštri predmeti... postoji neki propis koliko tečnosti sme, nešto malo, ali da se upakuje u one zip kesice (imaš na aerodromu) i da se prijavi.
hrana sme da se nosi u rucnom prtljagu,pice ne sme. ja uvek nosim par sendvica i cokoladica za usput a voda tj tecnosti cini mi se da sme,ali ako je kupljeno u nekoj prodavnici posle kontrole gde otimaju flase,makaze i ostale stvari.ostalo su ti vec rekli manje vise sta sme....aparati uglavnom smeju da budu ukljuceni tokom leta (foto aparat, mp3) ali ti pred letanje stjuardese uglavnom kazu da gasis sve.
 
Poslednja izmena:
1. Није тачно. Ниједним прописом није забрањено сликање из авиона, нити било која авио компанија то брани. Да је забрањено, јасно би ставили до знања.

2. Храна сме у ручни пртљаг, додуше не 10 кила, али сме. Што се тиче течности, максимално је у ручном пртљагу дозвољено 1000 мл, с тим што свака ствар појединачно не сме имати капацитет већи од 100 мл. На пример, пена за бријање, лосион после бријања, балзам после бријања, паста за зубе, шампон, гел за косу, парфем, дезодоранс и сл...Чак и ако је паста за зубе полупразна, а на њој пише 125 мл, одузеће вам је на аеродрому...:)


moju drugaricu je stjuardesa prošle godine opomenula da ugasi fotoaparat....

ženi ispred mene na kontroli su oduzeli neke grickalice.
sme od pića i hrane ono što se kupi na samom aerodromu, ispred gate-a, nakon kontrole
 
Stvarno ne znam sta je sada dozvoljeno a sta ne jer sam pre mesec dana putovao avionom posle 10 i vise godina ali ja sam sve to gore nabrojano nosio u prtljagu [ne rucnom] i niko mi nije pravio pitanje a prolazio sam kroz sve one njihove skenere

У багажу можеш и зољу да спакујеш, нико ти неће правити проблем, али зато ти одузимају пасту за зубе од 125 мл у ручном пртљагу...:D
 
На том твом гате-у постоји још једна контрола, тако да се пиће у количини већој од 100 мл не може уносити у авион.
Ovo zavisi od aerodroma do aerodroma. Nema na svakom gejtu kontrola. Ja sam puno puta kupovala vodu na aerodromu i unosila na avion. A tamo gde ima kontrola na samom gejtu mora da se baci. ;)
Hranu nisam videla da uzimaju (meni nisu nikada) a retko ko i nosi bog zna kakve ruckove, ponesu ljudi sendvic ili grickalicu tipa cips, smoki...
 
Poslednja izmena:
У багажу можеш и зољу да спакујеш, нико ти неће правити проблем, али зато ти одузимају пасту за зубе од 125 мл у ручном пртљагу...:D

Primetio sam......a ja sam u rucnom prtljagu vracajuci se iz Tunisa verovali ili ne nosio nargilu u delovima. I to ne onu malu nego najvecu. Pasta za zube mi je koliko se secam bila u velikom prtljagu-putnoj torbi. Putovao sam Jat-om mada mislim da to nema nikakve veze :confused:
 
Sta sme,sta ne sme !

I u rucnom i u cekiranom prtljago strogo je zabranjeno:
-Oruzje
-Ekspolozivne naprave,municja, kao i sva pirotehnicka sredstva tipa vetrometi,petarde,prskalice
-Sve sto je na gas,propan,butan...cesto se desavalo da putnici u cekiranom prtljagu imaju neki mali reso na plin.
-Suzavac,hlor i jos neka razna hemijska sredstva koja u principu niko normalan ne zna ni gde da kupi ,kao sto su aerosoli,radioaktivna sredstva i sl..
-Alkoholna sredstva ukoliko je procenat alkohola veci od 70 %
Ukoliko se desi da putnik ima nesto sto je sumnjivo u cekiranom prtljagu ,bice pozvan da se javi na odredjen salter radi otvaranja prtljaga.Ukoliko neko cuje svoje ime obavezno neka se javi,jer ukoliko se desi da je razlog pozivanja cekiran prtljag,isti moze biti unisten ukoliko se ta osoba ne odazove na poziv.

Zabranjeno je samo u rucnom prtljagu a dozvoljeno u cekiranom :
-Decije igracke kao pistolji,strele,pikada,imitacije oruzja,macevi
-Svi alati
-Makaze,turpije,pincete,seciva za tompuse,spricevi
-Stapovi za skijanje,palice,stapovi za planinarenje

Negde moze a negde ne i cesto se desi da neko nekada prenese a nekome to oduzimaju :

-Svi metalni predmeti,tipa suveniri,figure,posluzavnici,nargile i sl...svi predmeti koji su od metala ili delimicno imaju metal.Ove predmete je bolje staviti u cekiran prtljag jer vam niko ne garantuje da cete ih moci uneti u avion.
-Tecnosti ,Postoji pravilo o zip kesicima,ali desava se da neko negde uspe da prenese svasta nesto a nekome sve oduzmu.Kozmetika zaista nije potrebna na aerodromu i u avionima tako da je bolje to sve staviti u rucni prtljag.Zabrana tecnosti je samo preporuka ,stupila je na snagu 2007. i mnoge zemlje u svetu je ne primenjuju,ali da ne biste o tome razmisljali jednostavno ne nosite.Voda se moze kupiti svuda na aerodromu.Ukoliko ste u tranzitu,ako ste vec platiti kartu do neke destinacije onda ne morate nositi vodu sa sobom vec mozete sesti i na miru popiti pice.Sto se tice kozmetike,ona je nepotrebna a putnici na dalekim letovima dobijaju neseser u kome je i cetkica i pasta pa mogu oprati zube tokom leta.
-Hrana .Ovo ne zavisi toliko od kompanija koliko od zemalja.Svaka zemlja ima svoja pravila ste se sme uneti a sta ne !Nesto tipa cokoladica,keks,smoki u 95 % niko vam nece nigde oduzeti.Ali sa hranom ne treba preterivati ,kao sto nasi ljudi imaju obicaj ,jer sve se moze kupiti na aerodromima i dobiti u avionima.Kada je hrana u pitanju najveci problem predstavlja nosenje sira,kajmaka,prsute,kora za pitu,supe i slicno u cekiranom prtljagu kada se ide za Ameriku.Unos tog tipa hrane je zabranjen i moze se desiti da bude oduzet,ali svi uvek to nose jer nasi ljudi iz Amerike,Evrope traze da im se to donese.
-Lekovi.Ukoliko je tokom leta potrebno koriscenje insulina i slicnih tecnih lekova neophodan je prevod terapije,dijagnoza i originalno pakovanje leka,inace tecan lek ne sme u rucni prtljag.Lekovi tipa tablete i mogu i ne mogu,ali svakako ih je bolje staviti u rucni prtljag.
-Biljke.Cvece i slicno u saksijama ne nositi jer moze biti oduzeto.Mnoge zemlje za biljke traze fito- sanitarni atest,pa ukoliko to ne posedujete cvece se oduzima.
-Hrana za bebe se tolerise u tecnom obliku samo u maloj kolicini za trenutnu upotrebu.

Avion -Sta sme a sta ne

-Mobilni .Po pravilu on bi trebalo da je iskljucen ili podesen sa flight mode.Ovo je preventivna mera.Ukoliko bi svih nekoliko miliona putnika koji su trenutno na raznim letovima ostavilo ukljucen mobilni nastao bi haos.Ukoliko se desi da vam je telefon ukljucen mozete biti opomenuti a i ne mora da se desi.Isto ukoliko se desi da je bas vas telefon ometao u nekom trenutku saobracaj mozete biti kaznjeni jer ste culi obavestenje da telefon mora biti iskljucen tokom celog leta.Mozete i ceo let proci sa ukljucenim telefonom i da vas niko ne opomene ali to ne treba raditi.
-Laptop,kamere,mp3 i ostalo.....Dozvoljeno je tokom leta.Tokom poletanja i sletanja je zabranjeno.Ukoliko snimate kamerom tokom poletanja ili sletanja mozete biti opomenuti od std osoblja da iskljucite kameru,aparat .Ovo je bezbednosna mera.Tokom objave o sigurnosti islo je obavestenje da je zabranjena upotreba uredjaja dok je ukljucen znak za obavezno vezivanje putnika.To je glavni razlog zasto ne bi trebalo korsitit kamere i slicno .Ukoliko se desi da se povredite tokom turbulencije( kao pre neki dan 26 putnika kompanije United ),ili da nesto polomite,uganete tokom sletanja niko ne snosi odgvornost ako ste vi snimali,skljocali i slicno jer ste upoznati da morate biti vezani i svi uredjaji moraju biti iskljuceni.Najveci broj povreda se desava upravo prilikom sletanja i poletanja.Ovo uglavnom zaviti od std osoblja.Neko osoblje ce vam traziti da ne snimate a neke ce biti bas briga jer ste culi sigurnosnu objavu i skljocate na svoj rizik.

Ukoliko letite ka/iz ili unutar USA/Kanade pridrzavajte se svih pravila ponasanja u avionu jer svako nepostovanje pravila u avio saobracaju se moze tretirati terorizmom.
Takodje ukoliko vidite da je neko sediste na primer prazno i vi bi zeleli tu da sednete obavezno pitajte kabinsko osoblje da li smete da se premestite jer krsenje ovog pravila takodje se smatra potencijalnim terorizmom u nekim zemljama.
 
Jovane,

ovo je najludja karta koju sam ja ikada cuo.Ako ides prvi put avionom neko ti je bas dobro uvalio kombinacije ovih kompanija,a evo i zasto.Jesi ti ovu kartu kupovao ili je dobio ?
Prvo Spanair uglavnom ne prodaje vezane letove,vec iskljucivo pojedinacne karte.Ukoliko je let vezan onda su mnogo skupi i ja koliko god da sam karata prodao u svom zivotu nikada nisam nasao da Spanair izbaci nesto povoljno ako je vezan.
Condor .Uglavnom letovi iz Nemacke za ceo svet i jedino se seruju sa Lh i nekim kompanijama po svetu.Zivo me zanima koji ti je broj leta Madrid-Mexico City .
Ajde mi prepisi tu kartu molim te,ovo me sada vise zanima iz mog poslovnog ugla.
Da li imas jedan,dva ili 3 Itinerara.
Kako si ovo napisao najlogicnije bi bilo da na svakom apt-u kupis prtljag i da se uvek ponovo cekiras.Daj napisi ceo let i koliko imas karata.Sta ti trazim na primer videces Beograd-Madrid pa stoji JK 174..Onda dalje Madrid-Mexico pa stoji DE i jos neki broj....
 
Jovane,

ovo je najludja karta koju sam ja ikada cuo.Ako ides prvi put avionom neko ti je bas dobro uvalio kombinacije ovih kompanija,a evo i zasto.Jesi ti ovu kartu kupovao ili je dobio ?
Prvo Spanair uglavnom ne prodaje vezane letove,vec iskljucivo pojedinacne karte.Ukoliko je let vezan onda su mnogo skupi i ja koliko god da sam karata prodao u svom zivotu nikada nisam nasao da Spanair izbaci nesto povoljno ako je vezan.
Condor .Uglavnom letovi iz Nemacke za ceo svet i jedino se seruju sa Lh i nekim kompanijama po svetu.Zivo me zanima koji ti je broj leta Madrid-Mexico City .
Ajde mi prepisi tu kartu molim te,ovo me sada vise zanima iz mog poslovnog ugla.
Da li imas jedan,dva ili 3 Itinerara.
Kako si ovo napisao najlogicnije bi bilo da na svakom apt-u kupis prtljag i da se uvek ponovo cekiras.Daj napisi ceo let i koliko imas karata.Sta ti trazim na primer videces Beograd-Madrid pa stoji JK 174..Onda dalje Madrid-Mexico pa stoji DE i jos neki broj....

Hvala jos jednom, nisam je dobio ali nisam ni ja bio zaduzen za kupovinu. Izgleda na zalost.
Znaci, ako sam dobro razumeo ovo za Spanair, u Madridu sigurno preuzimam prtljag.
Razumem sta hoces da ti napisem ali nemam nista od ovoga trenutno kod sebe. Ovo gore sam napisao iz glave a mogu sve detaljno da ti napisem kada se vratim u Beograd u ponedeljak. Ako ova tema ne bude aktuelna, mogu i na pm, meni je svejedno :)
Sada kada opet citam tvoj post, nije mi logicno da od Madrida do Meksiko Sitija letim Condorom, moguce da sam pomesao nesto, javicu ti u ponedeljak. Ali do Madrida sigurno Spanair i posle u Meksiku Aeromexico.
 
@Jovan

Pa ja tako mislim a to cu tek znati kada mi bas budes poslao podatke sa karte na PM.U 99 % slucajeva karta BEG-MAD-BEG je jedna a ovo ostalo druga.....U svakom slucaju Spanair nije kompanija koja nesto sharuje karte pa verovatno ti je to jedna karta a ovo ostalo druga...No kao sto rekoh meni je sumnjiv i Condor ,ali poslaces mi vec podatke pa cu ti reci.
U svakom slucaju prilikom chekiranja na prvom aerodromu dobices inace informaciju o prtljagu...
Kada dodjes kuci,posalji mi poruku na PM pa cu ti reci.
 

Back
Top