Prvi put na aerodromu

Juče sam saznala da su neki poznanici išli na Budimpeštanski aerodrom, imali su odštampanu kartu, a oni koji je nisu odštampali, izdavanje te karte su plaćali 30 evra.
Da li to važi za određene aerodrome ili kompanije. Imam kartu Air baltic kompanije ,u stvari imam mail u kome je karta , da li to štampam ? Na običnom štampaču ?
zavisi od kompanije, low cost companije uvek ti naplacuju za sta mogu...znaci wizzair, ryanair, vueling itd odakle znam ko sve, to bi trebalo da ti pise pri kupovini karte, negde u uslovima koriscnja ili tako nesto...ostali ne naplacuju (tipa air france,klm..)
 
Do security-a. Tu se ispozdravljas sa pratiocima.
Treba ti boarding karta i nju skeniras da ti se otvore vratanca. Onda ide security- tu skines kaput, kais,sat, izujes cipele, izvadis laptop iz torbe, kesicu sa tecnostima izvadis isto- sve to poredjas u kontejner koji ide na pokretnoj traci i prodjes kroz skener.Mozda ce tu da te pretresu rucno, nemoj da se cimas jer se skener nekad pali i na zicu od brusa. Isto mogu nasumicno da ti pretresu torbu ili da provere laptop za eksploziv. To rade nasumice, da se ne iznenadis ili uplasis.
Onda ides prema gejtu i ispred aviona ti provere opet boarding kartu i pasos. Tu malo sedis i cekas i onda srecan put, ukrcavanje u avion:)
Ako ides sa Nikole Tesle drugacije je malo jer je mnogo mali aerodrom, ali princip je slican.
 
Poslednja izmena:
Do security-a. Tu se ispozdravljas sa pratiocima.
Treba ti boarding karta i nju skeniras da ti se otvore vratanca. Onda ide security- tu skines kaput, kais,sat, izujes cipele, izvadis laptop iz torbe, kesicu sa tecnostima izvadis isto- sve to poredjas u kontejner koji ide na pokretnoj traci i prodjes kroz skener.Mozda ce tu da te pretresu rucno, nemoj da se cimas jer se skener nekad pali i na zicu od brusa. Isto mogu nasumicno da ti pretresu torbu ili da provere laptop za eksploziv. To rade nasumice, da se ne iznenadis ili uplasis.
Onda ides prema gejtu i ispred aviona ti provere opet boarding kartu i pasos. Tu malo sedis i cekas i onda srecan put, ukrcavanje u avion:)
Ako ides sa Nikole Tesle drugacije je malo jer je mnogo mali aerodrom, ali princip je slican.
mene zbog zice 8/10 puta pregledaju rucno....to vec znam, skoro svaki put mi sledi da me neko ispipa na aerodromu. doduse zavisi i od bezbednosti nekog aerodroma i osetljivosti skenera, u istom danu na dva razlicita aerodroma mogu da aktiviram i ne, isto obucena.
 
Znaci, ne samo da hoce da me vacare, nego treba i da im se izuvam? :think: Pa nek im je sa srecom, kad se nas 200 izuje. :hahaha:

Krecem sa Nikole Tesle. A jedno glupo pitanje: taj security, gde je to? (Ne mislim u prostoru, nego u redosledu procedure pred poletanje) To ide posle prtljaga? Koliko ranije pred let treba da dodjes da te ispipkaju? Mislim, ne bih da odem prerano, pozdravim se, isplacem, a onda posle cekam jos dva sata na poletanje.
 
teraju te da se izuvas uglavnom kada imas cizme...patike uglavnom ne, sem ako nemas neke metalne delove. isto vazi za sandale. na nikoli tesli nisu ni blizu posveceni istrazivanju ko na nekim vecim aerodromima, bar ja stekoh takav utisak.

prvo predajes prtljag i cekiras se, osim ako nisi vec uradila online check-in, onda prolazis uglavnom kontrolu prtljaga, pa pasosku kontrolu i onda si uglavnom mirna...doduse neki aerodromi imaju kontorlu prtljaga i na samom ulazu u let opet....dva sata je sasvim dovoljno, moze i manje ali pazi da ti ne zatvore check in a da nemas boarding pass, onda nece da te puste ni kroz kontrolu da udjes...tako moj pametni decko jednom izgubio let :))) kao laganica sve opusteno, stize na vreme...jos su pomerali vreme leta i to sve...doso tamo zatvoren counter, a nije sajt dozvoljavao da se cekira za taj let :lol:
 
Ja planiram da se chekiram online, dan ranije (tj. 23 sata ranije ili tako nesto, kako dozvoljava Lufthansa). Bicu na aerodromu nekih 2h ranije, pa zato i pitam koje vreme moze da se provede sa pratocima a kada ide razdvajanje.

Hvata me prpa polako, nikad nisam letela, a sada treba da menjam 3 aviona. :cool:
 
Ja planiram da se chekiram online, dan ranije (tj. 23 sata ranije ili tako nesto, kako dozvoljava Lufthansa). Bicu na aerodromu nekih 2h ranije, pa zato i pitam koje vreme moze da se provede sa pratocima a kada ide razdvajanje.

Hvata me prpa polako, nikad nisam letela, a sada treba da menjam 3 aviona. :cool:
prvo pa musko :zper: gde letis? i preko kog aerodroma? ako ides lufthansom i presedas, ne bi me cudilo da letis preko frankfurta ili minhena? to su ogromni aerodromi tako da budi spremna da moras da pratis znake i dobro pratis vreme izmedju letova da ne bi bilo qqlele de mi je gate, a ono gate tri dana jahanja. obrati paznju na to.

sto se tice prvog aviona, najveca guzva se pravi na kontroli prtljaga jer je tu vadi stavljaj pakuj skidaj se itd....ali opet na velikim aerodromima na tesli stvarno ne verujem da je toliki promet,doduse letim retko tuda ali kad sam poslednji put isla sve je to glat zavrseno za ne vise od 5-10 minuta. daklem, da sam na tvom mestu usla bih jedno 45 minuta pre leta da bih izbegla neprijatne situacije, moze i manje ako nema guzve na aerodromu, ali zavisi od tebe koliki si panicar :mrgreen: ako se cekiras ranije, ne zaboravi da stampas boarding pass. decka sam ispratila 20 minuta pre leta, ali ko sto rekoh on je tip koji gubi letove :mrgreen: ja ne, tako da bih se drzala pre mojih bapskih saveta :mrgreen:
 
Idem u Kanadu i jeste, prva stanica je Frankfurt. Ima nekih sat i po do leta za Toronto, valjda necu da okasnim. :zcepanje:

Let je negde u 6h ujutru, nemam pojma kolika ce guzva da bude, ali ne bih da udjem prerano ako vec ne mora. Znam za tu foru sa stampanjem boarding passa. Samo ne znam da li onda na N. Tesli idem do onog prvog saltera za boarding pass ili odmah prtljag?

Mislim da je Toronto najveci od aerodroma na kojima treba da se snadjem. Ne znam kakav je Frankfurt. Ali posto je ovaj Lufthansin let code share sa Kanadjanima, kontam da je to gastabajterski avion i da ce vecina ljudi iz BG da nastavi za Toronto, pa necu biti jedina u Frankfurtu koja ce traziti gate za taj avion.
 
ne brini se, samo prati oznake na putu i sve ce biti ok. ako si corava obavezno ponesi coroskope, meni je to jedini problem kad sam na aerodromu pa ko slepi mis bauljam dok ne skontam u sta gledam :hahaha:

nisam sigurna kako je na tesli, ali na mnogim aerodromima imas liniju za ljude koji samo treba da predaju prtljag i ta ide brze. ako ne, onda stanes sa svima ostalima u red, kazes imam boarding pass samo predajem kofere.

sto se guzve tice, na tesli ne bi trebalo nista posebno da bude....ali na aerodromima tipa frankfurt,moj je utisak da ti je uvek guzvetina jer ti dolecu i odleci avioni sa svih strana, amerika, azija evrope, sto vremenskih zona itd....generalno ako znas bar engleski ne bi trebalo da imas problema, i uvek imas info pointove ako se zagubis ili ti nesto nije jasno, u najgorem slucaju da se izgubis i ne znas gde ces uvek mozes da iscimas nekog od njih da te hitno sprovedu do leta....ja tako jednom zakuntala na nekom raspalom pariskom aerodromu i probudila se ono 20 minuta pre leta, linija ogromna za prolaz kroz kontrolu a ovi vec traze putnike koji su zakasnili ili se zagubili ko ja, i onda su me proveli kroz brzu liniju i odveli na ulaz za let....mislim da ti je 1.5 h vremena dovoljno za promenu leta, ja sam imala i po sat vremena na transatlantskim letovima i stizala sam. jos ako ti je karta kupljena kao jedna sa povezanim letovima, sve i da izgubis let zbog kasnjenja npr oni su u obavezi da ti nadju drugi.
 
Znam sve to, ne brinem se oko toga, valjda cu se snaci. Corava jesam, itekako, ali ima da ckiljim u sve oznake, pa valjda nadjem ono sto treba.

Vise sam pitala da znam dokle smeju da idu pratioci i da li mora pozdravljanje odmah po dolasku na aerodrom.
 

Back
Top