Metalokeramička ili Keramička?

supergoran

Početnik
Poruka
8
Pre par dana mi je ispala plomba (veća), a sinoć je posle incidenta sa kokicama pukla i gotovo cela krunica zuba. Pošto mi je koren zuba zdrav, zubarka mi predlaže da mi stavi fiberglas kočić i da na njega stavi novu krunicu. E sad ... Nudi mi metalokeramičku i keramičku krunicu.

U pitanju nije prednji zub, ali kada se bečim od uva do uva, vidi se (vide se svi sem kutnjaka :per: ) ... Peti zub u donjoj vilici sa leve strane ...

Bitno mi je koja je krunica jača i koliko je ova keramička vizuelno superiornija ...

Ipak, cena je više nego duplo veća ... pa se pitam vredi li .. Da je u pitanju prednji zub ne bih mario, ali ovaj je skoro pa poslednji ...
 
Није да се разумем у стоматологију, али колико знам, сам зуб се увек прави од керамике. Од метала је кочић који се усађује у корен зуба и зуб се на њега навлачи. Са становишта спољњег изгледа, не знам у чему би била разлика.
 
Puno vam hvala na odgovoru. Što se tiče metalokeramičkih i keramičkih, moja zubarka kaže da je prozračnost zuba mnogo prirodnija kod celih keramičkih .. i da je u tome razlika, deluje apsolutno prirodno.

Imam još jedno pitanje, kada ste već tako raspoloženi za odgovaranje ...

Moji gornji kutnjaci su izrasli OK, ali donji su izrasli kao desni donji na ovom ortopanskom snimku

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Impacted_wisdom_teeth.jpg

Bukvano tako ... Samo delić zuba malo viri, a ostatak je duboko zariven u kost. Povremeno me bole, ali za sada ništa opasno. Zubar koji mi je radio ortopan mi je rekao da su zreli za vađenje, pa me zanima koliko je komplikovano vaditi ih i da li je bolje da idem na stomatološki fakultet za to ili kod svoje zubarke? Čuo sam da kada su tako duboko usađeni može da se ošteti mišić kojim se pomera donja vilica, pa može da boli mesecima pa i godinama ...
 

Back
Top