Potrebna mi je pomoc kod baze podataka

Anciger

Zainteresovan član
Poruka
113
Pozdrav svima!

Imam jedan mali problem kod pravljenja baze podataka, naime baza je kreirana i uneseni su podaci u nju. E sad kako ja da povezem bazu podataka sa mojim sajtom kako bi uneseni podaci u bazi bili vidljivi na sajtu. Ako neko zeli da mi zaista pomogne moze mi poslati poruku, objasnio bi mu sve detalje kako-sta zelim. Ja zapravo imam kod ali on nesto ne funcionise, predpostavljam da ne radim nesto ispravno.

hvala unapred
 
ajde da pomognem mozda, ovako na brzinu

php sluzi da se poveze sa bazom, ucita sadrzaj iz nje i prikaze ga formatiranog (html)

za konekciju sa bazom trebaju ti hostname,username i password baze (database server - url ili ip, username i password, najcesce isti kao i za sve ostalo, imas ih u mailu sa podacima za pristup, od provajdera)
zatim treba da se povezes na bazu podataka (server moze da ima vise baza)

ovo se radi pozivom dve funkcije - mysql_dbselect i mysql_dbconnect valjda, nisam siguran, imam gotov kod pa copy-paste. pogledaj na php.net imas brdo primera

kad se konektujes na bazu treba da zadas mysql upite, pomocu mysql_query, a onda kao rezultat dobijes slogove iz baze, ides redom kroz njih pa ih ispisujes...i dodajes html po zelji i potrebi

sve u svemu - nije tesko ako znas php i imas osecaj kako ce to da izgleda. ali ako si radio u nekom wysiwyg alatu, ne znam kako izgleda jer pisem suv kod,ali pretpostavljam da nema jednostavnog resenja

ako vec imas gotov kod, potrebno je da ga prilagodis bazi - stavis svoje hostname,username,password,ime baze i u mysql_query izmenis upite tako da koriste imena tabela i polja u tvojoj bazi.

strukturu baze mozes da vidis u programu u kome si dodavao podatke, verovatno je to phpmyadmin. tu mozes da menjas i imena tabela i polja, po potrebi (cak je to verovatno laksa varijanta nego trazenje svih sql upita)

pristup phpmyadmin obicno dobijas od provajdera, najcesce uz podatke o bazi dobijes i link ka njemu


samo, webshop bez ikakvog predznanja, sa postojecom bazom ciju strukturu ne znas, tesko ces da napravis, koristio vec postojece resenje ili pisao svoje.

srecno, sta drugo da ti kazem :)
 
e imam ja problem , pa reko da ne otvaram novu temu

ovako imam jedan sajt, http://a6team.clanteam.com/, i treba da ubacim login na njega, za clanove klana. e sad ja sam stavio login formu, ali to vrv zahteva i pravljenje baze podataka, stoga gde bi ta baza trebala da se napravi, na samom sajtu ili ovako pa da je dignem na sajt. Posto radim u WYSIWYG web Builder 6, nzm kako to funkcionise, a evo i izgled toga:
capturesk.jpg



Bio bih zahvalan za pomoc
 
Poslednja izmena:

Back
Top